Violetta (serial telewizyjny)


Violetta (serial telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Martina Stoessel

Violettaargentyński serial telewizyjny stworzony przez Pol-ka Producciones we współpracy z oddziałami Disney Channel (m.in. Ameryka Łacińska, Europa, Azja i Afryka), którego premiera odbyła się 14 maja 2012 roku.

W Polsce serial premierowo emitowany był na kanale Disney Channel od 18 lutego 2013, a emisja pierwszej serii na kanale TVN 7 odbywała się od 1 września 2014 do 7 lutego 2015 roku[1]. Od 3 lipca do 22 października 2015 roku stacja TVN Fabuła wyemitowała ponownie pierwszy sezon[2].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Sezon 1 | edytuj kod

Violetta (Martina Stoessel) to dziewczyna, która nie jest świadoma swojego talentu do śpiewania. Odziedziczony po swojej matce, słynnej piosenkarce, która zginęła w wypadku, gdy Violetta miała 5 lat. Jej ojciec Germán (Diego Ramos) to człowiek sukcesu, który pragnie chronić córkę ukrywając przeszłość, aby nie podążyła tą samą drogą co jej matka. Schował wszystkie rzeczy po żonie na strychu i trzyma je pod kluczem.

Po tragicznym wypadku Violetta wraz z ojcem przeniosła się do Madrytu. Wychowywana samotnie, z dala od rówieśników. Ojciec świadomy talentu córki pozwalał jej na kontakt z muzyką, ale jedynie na lekcje gry na pianinie.

Wszystko się zmieniło, gdy wrócili do rodzinnego miasta, Buenos Aires. Violetta rozpoczęła naukę gry na fortepianie w prestiżowej szkole muzycznej Studio 21. To tu poznała swoją ciocię Angie (Clara Alonso), nauczycielkę i trenerkę, która uświadomiła ją o jej wielkim potencjale. Poznała również dwóch chłopaków w których się zakochała Thomasa i Leóna.

Sezon 2 | edytuj kod

Violetta po wakacjach wraca do Studia, które teraz nosi nazwę On Beat Studio. Spotyka swoich przyjaciół i Leóna (Jorge Blanco), który znalazł nową pasję – motocross. Po pewnym czasie Violetta i León znów są razem, ale na ich drodze stają Diego (Diego Dominguez) i Lara (Valeria Baroni).

Sezon 3 | edytuj kod

Po niezwykle udanej europejskiej trasie z YouMix uczniowie wracają do Buenos Aires na ostatni rok zajęć. Ich marzenia i ambicje pozostały takie same, będą jednak musieli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i przeszkodami. Z czasem niestety Studio będzie miało poważne problemy finansowe z, którymi wszyscy będą się musieli zmierzyć.

Obsada | edytuj kod

Główna obsada | edytuj kod

Drugoplanowa obsada | edytuj kod

W pozostałych rolach | edytuj kod

Prawdziwi artyści | edytuj kod

 • College 11 – sezon 1, odcinek 34; sezon 2, odcinki 57-59
 • Rock Bones (zespół) – sezon 1, odcinek 34; sezon 2, odcinek 53; sezon 3, odcinek 20
 • Bridgit Mendler – sezon 2, odcinek 11
 • Ross Lynch – sezon 3, odcinki 69-70
 • R5 – sezon 3, odcinek 70

Bohaterowie | edytuj kod

 • Violetta Castillo (Martina Stoessel) – Violetta to bardzo utalentowana nastolatka, wychowująca się pod okiem surowego i nadopiekuńczego ojca, który ukrywa przed nią wszelkie informacje o jej zmarłej matce. Po kilku latach spędzonych w Europie Violetta powraca do rodzinnego Buenos Aires w Argentynie, gdzie poznaje swoją guwernantkę Angie, która tak naprawdę jest jej ciotką, chcącą wyjawić jej całą prawdę o jej matce.
 • León Vargas (Jorge Blanco) – pochodzi z bogatej rodziny i nigdy nie musiał zajmować się pracą. León jest uczniem szkoły muzycznej i posiada wielki potencjał. Początkowo zamierzał zdobyć serce Violetty, tylko po to, by odegrać się na Tomásie, który podobał się jego dziewczynie, Ludmile. Później się w niej zakochał. W późniejszym czasie staje się rozdarty pomiędzy muzyką a motocrossem, ostatecznie jednak wybiera muzykę.
 • Diego Hernández (Diego Dominguez) – pochodzi z Hiszpanii, a w dniu przyjazdu jest olśniony talentem i pięknem Violetty. Z jego arogancją i sposobem „złego faceta”, nie da się pokonać. Jest przyjacielem Ludmiły, z którą przyjaźni się tak naprawdę od dziecka. W trzecim sezonie Diego zmienia się na lepsze i zakochuje się we Francesce.
 • Francesca Cauviglia (Lodovica Comello) – jest bystrą i bardzo koleżeńską dziewczyną. Wie, że nauka w szkole muzycznej kosztuje jej rodzinę wiele wyrzeczeń. Urodziła się we Włoszech, podobnie jak jej brat, Luca. Francesca była zakochana w Tomásie i na początku nieco zazdrosna o Violettę, ale potem zaprzyjaźnia się z nią. W szkole Francesca kumplowała się z Camilą i Maxim. W drugim sezonie Francesca zakochuje się w Marco, ale rozstaje się z nim na początku trzeciego sezonu. W trzecim sezonie zakochuje się w Diego.
 • Ludmiła Ferro (Mercedes Lambre) – jest odlotową, efektowną uczennicą szkoły muzycznej. Stara się być divą, ale jednocześnie jest arogancką kłamczuchą oraz manipulantką. Ma obsesję na punkcie swojego wizerunku i pragnie bez przerwy znajdować się w centrum zainteresowania. Zawsze sięga po to, czego chce. Jak każdy czarny charakter, ma swojego poplecznika: Natalię. Z czasem pod wpływem Federico, zacznie się zmieniać na lepszą osobę.
 • Germán Castillo (Diego Ramos) – ojciec Violetty. Genialny inżynier, właściciel międzynarodowego przedsiębiorstwa budowlanego. Jest inteligentny i surowy. Po śmierci żony stał się nadopiekuńczy wobec Violetty, ale pod płaszczykiem stanowczości skrywa naprawdę wielkie serce. Starając się to ukryć, tak naprawdę zakochany jest w swojej szwagierce – Angie.
 • Ángeles „Angie” Carrará (Clara Alonso) – jest żywiołowa, rozrywkowa, charyzmatyczna, kocha muzykę i sztukę. Jest siostrą zmarłej żony Germána. Po śmierci swojej siostry Angie bezskutecznie próbowała skontaktować się siostrzenicą, więc gdy ta wróciła do Buenos Aires, udała, że jest jej nową guwernantką tylko po to, aby móc być blisko niej. Angie jest też nauczycielką śpiewu i w tajemnicy przed Germánem odkryła przed Violettą jej wokalny talent. Zrobi wszystko, by chronić i dbać o swoją siostrzenicę. Choć wie, że to jest niemożliwe, bo Germán jest jej szwagrem, i starając się to ukryć, Angie jest w nim zakochana.
 • Camila Torres (Candelaria Molfese) – zabawna, wesoła, mająca bardzo silne poczucie sprawiedliwości. Walczy o swoje przekonania i zdolna jest zrobić wszystko dla swoich znajomych. Jej najlepszymi przyjaciółmi są Maxi i Francesca. Camila marzy o karierze piosenkarki. Jest w dość zwariowanym związku z Brodueyem.
 • Maximiliano „Maxi” Ponte (Facundo Gambandé) – najlepszy tancerz w szkole muzycznej, specjalizuje się w tańcu ulicznym. Jest zabawny, pomysłowy, bystry i pełen ambitnych planów na przyszłość. Wie, że jego życie będzie związane z muzyką. Gra na keyboardzie i syntezatorze. Tworzy też basowe podkłady na swoim komputerze i marzy, by pewnego dnia wydać własną płytę. Łatwo się zakochuje, ale nie ma zbyt wiele szczęścia do dziewczyn, więc często wpada w tarapaty, próbując przekonać do siebie swoją wybrankę. W końcu znajduje swoją bratnią duszę w Naty, z którą tworzy związek.
 • Tomás Heredia (Pablo Espinosa) – Chłopak z Hiszpanii. W Buenos Aires odkrywa swój talent i zaczyna pracę jako asystent Beto, a potem uczęszcza do szkoły muzycznej. W swoich piosenkach ukazuje uczucia i swój charakter. Wraca do Hiszpanii na końcu pierwszego sezonu.
 • Natalia „Naty” Vidal (Alba Rico Navarro) – jest prawą ręką Ludmiły, choć czasem pełni bardziej rolę dziewczyny na posyłki. Jest ładna, ale nie olśniewająca. Pasją jej życia jest moda. Naty jest doskonałą tancerką i piosenkarką, ale Ludmiła nie pozwala jej zabłysnąć tak, jak na to zasługuje. Jej chłopakiem jest Maxi.
 • Federico Paccini (Ruggero Pasquarelli) – kulturalny i sprawiedliwy chłopak, umie bronić swoich racji. Wbrew sobie, zakochuje się w Ludmile. Zamierza zrobić wszystko, aby dziewczyna zrzuciła z siebie maskę złośnicy.
 • Andrés Calixto (Nicolás Garnier) – najlepszy przyjaciel Leóna. Jest odrobinę niezdarny i roztrzepany, a także niezwykle asertywny. Czasem trzeba mu coś dwa razy powtórzyć, ale i tak jest bardzo pewny siebie.
 • Clément Galán (Damien Lauretta) – chłopak z Francji. Pojawia się w serialu trzecim sezonie. Kocha śpiewać i tańczyć, i chciałby uczyć się muzyki w Studio On Beat, ale jego ojciec mu na to nie pozwala. Dostaje się do Studia pod ukrytą tożsamością jako „Alex”. Wkrótce jego prawdziwa tożsamość zostaje ujawniona i jego ojciec akceptuje w końcu jego marzenia. Zakochany w Violetcie, i dlatego współpracuje z Gery, żeby rozdzielić Violettę i Leóna. Wkrótce potem zakochuje się w Gery.
 • Marco Tavelli (Xabiani Ponce De León) – pochodzi z Meksyku. Jest przyjacielem Diego oraz świetnym gitarzystą. Zakochany we Francesce, z którą tworzy związek w drugim sezonie, ale rozstają się na początku trzeciego sezonu. W trzecim sezonie wyjeżdża do wymarzonej szkoły muzycznej w Londynie.
 • Braco (Artur Logunov) – inteligentny i odrobinę szalony. Wydaje się żyć we własnym świecie. Doskonały tancerz, specjalizujący się w poppingu i hip-hopie. Po wyglądzie i akcencie można poznać, że jest obcokrajowcem, ale nigdy nie zdradził, skąd tak naprawdę pochodzi. Mówi kilkoma językami. Jest oczarowany Violettą.
 • Lara Jiménez (Valeria Baroni) – niezależna, silna dziewczyna, a jednocześnie piękna i wrażliwa. Pracuje przy motorach, tak też poznaje Leóna. Chodzi z nim przez jakiś czas, jednak zrywają z powodu miłości Leóna do Violetty.
 • Gery López (Macarena Miguel) – pojawia się w serialu w trzecim sezonie, gdy przez przypadek poznaje Leóna. Zakochuje się w nim i zrobi wszystko, by zdobyć jego miłość, i dlatego współpracuje z Clémentem, żeby rozdzielić Violettę i Leóna. Jednak później, wbrew sobie, zakochuje się w Clémentcie.
 • Napoleón „Napo” Ferro (Rodrigo Velilla) – zgodnie ze swym imieniem, Napo ma w sobie coś z Napoleona. Jest dobrym kumplem i wiecznie szuka akceptacji otoczenia. Do egzaminu wstępnego przystąpił wspólnie z Violettą i zdał go bez problemu dzięki wielkiemu talentowi do śpiewu i tańca.
 • Luca Cauviglia (Simone Lijoi) – brat Franceski, właściciel sąsiadującej ze szkołą muzyczną restauracji Restó Bar, gdzie uczniowie z reguły spędzają wolny czas. Silna osobowość oraz imponujący wzrost sprawiają, że uchodzi za osobę bardzo wybuchową, ale z czasem ludzie dostrzegają w nim naprawdę porządnego gościa. Luca jest bardzo ambitny i zdaje sobie sprawę, że może wykorzystać talent uczniów szkoły muzycznej, by przyciągnąć klientów. Zamienia swój lokal w Restó Band, gdzie zamierza organizować koncerty na żywo oraz, w miarę możliwości, śpiewać własne piosenki. Luca, niezależnie od prowadzenia rodzinnego interesu, chciałby bowiem zostać artystą, tak jak jego siostra.
 • Broduey Silva (Samuel Nascimento) – uczeń szkoły muzycznej, pochodzi z São Paulo. Jest doskonałym tancerzem. Camila jest w nim zakochana i zrobi wszystko, by zdobyć jego miłość z wzajemnością.
 • Jade LaFontaine (Florencia Benítez) – narzeczona Germána. Jade pochodzi z zamożnej rodziny. Urodziła się bogata, lecz pewnego dnia traci swoją fortunę i, chcąc zachować poprzedni styl życia, postanawia poślubić Germána. Jade nie lubi Violetty, ponieważ musi z nią rywalizować o zainteresowanie Germána. W trzecim sezonie, wbrew sobie, zakochuje się w Nicolásie i wychodzi za niego.
 • Matías LaFontaine (Joaquín Berthold) – brat Jade. Manipuluje nią, by zdobyć fortunę Germána, ale bardzo kocha siostrę.
 • Lisandro Ramallo (Alfredo Allende) – prawa ręka Germána, jego powiernik i menadżer. Bardzo ceni swoją przestrzeń osobistą. Dobry przyjaciel Violetty. Na początku traktuje Olgę jako przyjaciółkę, ale szybko się w niej zakochuje.
 • Olga Patricia Peña (Mirta Wons) – zabawna, rozmowna, spontaniczna i towarzyska. Jest szaleńczo zakochana w Ramallo i chce go poślubić.
 • Pablo Galindo (Ezequiel Rodríguez) – dyrektor szkoły muzycznej. Najlepszy przyjaciel Angie.
 • Gregorio Casal (Rodrigo Pedreira) – nauczyciel tańca w szkole muzycznej. Najmniej lubiany nauczyciel. Później okazuje się, że jest ojcem Diego.
 • Roberto Benvenuto „Beto” (Pablo Sultani) – dziwaczny i nieprzewidywalny, a równocześnie miły i wrażliwy. Często daje odpowiedzi, które tylko on rozumie. Zanim Violetta zaczęła uczęszczać do szkoły muzycznej dawał jej indywidualne lekcje gry na fortepianie. Jego asystentem był Tomás.
 • Jacqueline „Jackie” Saenz (Valentina Frione) – siostrzenica Antonia, nowa nauczycielka tańca, kocha się w Pablo, nie lubi Angie.
 • Antonio Fernández Vallejo † (Alberto Fernández de Rosa) – właściciel szkoły muzycznej, wujek Jackie. Umiera w 21 odcinku trzeciego sezonu.
 • Esmeralda di Pietro (Carla Pandolfi) – aktorka, została wynajęta przez Jade i Matíasa, aby zniszczyć związek Angie i Germána.
 • Priscila Ferro (Florencia Ortiz) – matka Ludmiły. Zakochana w Germánie. Z pozoru jest miła, ale tak naprawdę jest złą i samolubną kobietą, która za wszelką cenę zdobędzie wszystko co chce, nawet kosztem swojej córki.
 • Milton Vinícius (Rodrigo Frampton) – nowy nauczyciel śpiewu. Ma bardzo surowy charakter, a gdy przy nim są inni nauczyciele w Studiu, udaje miłego człowieka.
 • Nicolás Galán (Nacho Gadano) – ojciec Clémenta. Wpływowy biznesmen zarządzający siecią hoteli. Chce, żeby jego syn miał w przyszłości biznesową karierę, i nie pozwala mu uczyć się muzyki w Studio On Beat. Pod koniec trzeciego sezonu akceptuje marzenia syna związane z muzyką. Zakochany w Jade i potem żeni się z nią.
 • Marotti (Diego Alcalá) – producent portalu internetowego You-Mix, który nadawał reality show „Talenty 21” w Studiu.

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Tłumaczenie:

Dialogi:

Dźwięk i montaż: Agata Chodyra
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
Koordynator projektu: Ewa Krawczyk
Wystąpili:

oraz:

 • Agata Gawrońska-Baumanguwernantka Elsa (odc. 1)
 • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
  • głos na lotnisku (odc. 1),
  • Bertha (odc. 2),
  • Andrea (odc. 3),
  • pracowniczka w spa (odc. 4),
  • głos w telewizji (odc. 10),
  • głos w telefonie (odc. 11, 52, 76),
  • członkini komisji egzaminacyjnej (odc. 11, 13),
  • María Saramego (odc. 15),
  • uczennica (odc. 20, 44),
  • matka Andrei (odc. 24),
  • Clarissa (odc. 62),
  • producentka reality show (odc. 62),
  • Marcela (odc. 71-72),
  • aktorka mówiąca po francusku (odc. 84),
  • klientka Jade (odc. 88),
  • pani Ferretti (odc. 92),
  • głos w filmie (odc. 102),
  • Magdalena (odc. 125-126),
  • Rosita (odc. 136-137),
  • uliczny grajek – dziewczyna (odc. 152),
  • pokojówka (odc. 154)
 • Julia DołęgaAgustina
 • Krzysztof Cybiński
  • dostawca (odc. 1),
  • policjant (odc. 1-2, 4, 23-24, 28-29, 32-33, 41-42, 68, 72, 79, 92, 95, 112, 119),
  • szef z agencji guwernantek (odc. 3),
  • Luis Caldas (odc. 9),
  • urzędnik (odc. 23, 78-79, 209, 240),
  • kapitan statku (odc. 40),
  • uczeń (odc. 49),
  • ogrodnik (odc. 58),
  • strażak (odc. 77),
  • prowadzący karaoke (odc. 82-83),
  • kelner (odc. 90, 207, 239),
  • jeden z kucharzy w chińskiej restauracji (odc. 109, 111-115, 123-124),
  • pan Ferguson, dyrektor You-Mix (odc. 111),
  • pan Liu (odc. 116),
  • hydraulik (odc. 118),
  • pan Bermudez (odc. 120, 126, 138, 141, 146-148),
  • uliczny grajek – chłopak (odc. 152),
  • strażnik więzienny (odc. 153),
  • pan Randizani (odc. 156, 210),
  • agent nieruchomości (odc. 161),
  • strażnik (odc. 161),
  • gość na balu charytatywnym (odc. 162),
  • jeden z techników programu (odc. 162),
  • mechanik (odc. 165),
  • lekarz (odc. 166, 171),
  • szef Gery (odc. 168),
  • klient w restauracji (odc. 172),
  • taksówkarz (odc. 176),
  • przyjaciel Miltona (odc. 195-196, 198-199),
  • prezenter radiowy (odc. 199),
  • komornik (odc. 205),
  • prezenter wiadomości (odc. 206),
  • Teo 16 (odc. 207),
  • fotograf (odc. 233),
  • wspólnik Priscili (odc. 235-236),
  • kierownik hotelu (odc. 238)
 • Jakub JankiewiczHoco (odc. 4)
 • Karol Wróblewski
  • Rafa Palmer,
  • dziennikarz (odc. 220)
 • Anna Sztejner
  • mama Tomása (odc. 7, 9, 32),
  • kobieta (odc. 119),
  • Matylda, właścicielka pensjonatu (odc. 120),
  • znajoma Priscili (odc. 162),
  • gospodyni programu (odc. 163),
  • Noelia, nowa pokojówka (odc. 171-175, 177-179)
 • Joanna Pach-ŻbikowskaLaura, siostra Andrésa
 • Bartosz Martyna
  • inspektor policji (odc. 14, 41-42),
  • doktor Lombardo (odc. 23, 29, 41),
  • pan Améndola (odc. 29, 32),
  • reporter (odc. 40)
 • Hubert ChłopickiCharlie, producent muzyczny (odc. 17-22, 39-41)
 • Grzegorz Żórawski
  • realizator dźwięku (odc. 17, 20),
  • jeden z kucharzy w chińskiej restauracji (odc. 109, 111-115, 124),
  • właściciel roweru (odc. 112)
 • Jadwiga Gryn
  • Mara,
  • Libi,
  • Cynthia (odc. 22)
 • Marek MorycMistrz Zambrano
 • Joanna LeszczyńskaAngélica Carrará
 • Józef Pawłowski
  • DJ,
  • Gustavo (odc. 34-37)
 • Aleksander KubiakPeter, gitarzysta zespołu Rock Bones
 • Jan CięciaraIvan, menadżer zespołu Rock Bones (odc. 34)
 • Mariusz Krzemińskiłowca duchów #1 (odc. 37-38)
 • Mieczysław Morański
  • łowca duchów #2 (odc. 37-39),
  • Marcelo (odc. 118, 122, 126, 139),
  • mężczyzna w hotelu (odc. 161),
  • Philippe, szofer Nicolása (odc. 163-164, 169, 177-178),
  • lekarz (odc. 167, 171),
  • dyrektor Royal Auditorium (odc. 168),
  • Alejandro Vasquez (odc. 228-229, 232-234)
 • Sławomir Pacekkomisarz policji (odc. 40)
 • Miłogost Reczekojciec Tomása (odc. 46)
 • Wojciech Chorąży
  • detektyw (odc. 49-51, 56, 59-62, 64-67, 91-92, 95),
  • sprzątacz (odc. 83),
  • burmistrz (odc. 88-89)
 • Grzegorz Pierczyński
  • inspektor policji (odc. 51),
  • strażnik (odc. 60),
  • kamerzysta (odc. 61-62, 64, 66, 68),
  • Carlo Cauviglia, ojciec Franceski (odc. 128, 130-131)
 • Cezary Kwieciński
  • inspektor policji (odc. 52-53),
  • nauczyciel historii muzyki (odc. 53),
  • właściciel lokalu (odc. 91),
  • sprzedawca lodów (odc. 93),
  • Alfred (odc. 94-95),
  • mechanik (odc. 151)
 • Radosław Popłonikowskistrażnik (odc. 53)
 • Wojciech MachnickiJacinto LaFontaine
 • Katarzyna Wolfke
  • Emma Toledo,
  • fanka Violetty (odc. 62)
 • Michał Podsiadło
  • Martín Rosetti,
  • jeden z techników reality show (odc. 67),
  • jeden z chętnych na egzamin wstępny do Studia (odc. 161),
  • techniczny koncertu (odc. 161),
  • pasażer statku (odc. 238),
  • właściciel restauracji (odc. 239),
  • Paul, producent muzyczny (odc. 240)
 • Olga Omeljaniec
  • Valeria, kuzynka Brodueya,
  • pracowniczka na lotnisku (odc. 174)
 • Marta DobeckaBridgit Mendler (odc. 91)
 • Przemysław Wyszyńskiuczeń (odc. 95)
 • Grzegorz DrojewskiBruno, członek zespołu College 11 (odc. 137-139)
 • Bożena FurczykIngrid (odc. 148-151, 156-158)
 • Krzysztof ZakrzewskiEugenio Gonzalez (odc. 152-153)
 • Barbara ZielińskaMatylda, właścicielka pensjonatu (odc. 152)
 • Joanna RybkaClara (odc. 160)
 • Daria Morawiecpracowniczka w hotelu (odc. 161)
 • Małgorzata Kozłowskanowa uczennica Studia (odc. 162)
 • Anna Wodzyńska
  • tancerka Carla Roa (odc. 174),
  • koleżanka Federico z pracy (odc. 174)
 • Zuzanna GaliaErica, kuzynka Diego
 • Przemysław Niedzielskiuczeń (odc. 185)
 • Beata Wyrąbkiewiczkandydatka na nauczycielkę Violetty (odc. 186)
 • Maciej Dybowskiuczeń (odc. 187)
 • Jarosław Dominpan Arla, przedstawiciel radia Ultra Mega Sound (odc. 194-196)
 • Bartłomiej MagdziarzJuan
 • Sebastian MachalskiFelipe Díaz
 • Magdalena Pawelecreporterka (odc. 212)
 • Krzysztof SzczepaniakEzequiel – reżyser teledysku (odc. 212-215, 221-224, 226-228)
 • Adam Krylikrealizator dźwięku (odc. 219-220)
 • Grzegorz Kwiecieńprawnik (odc. 220-221)
 • Marta MarkowiczMalena Consiglieri
 • Mateusz CeranTeo Lombardo
 • Kacper CybińskiDaniel Paladino
 • Julia GłaszczkaOriana Lambert
 • Paulina JanczakSofía Ortega
 • Maksymilian Michasiówpartner Camili w filmie (odc. 233)
 • Robert Jarocińskipan Carmelo, organizator festiwalu (odc. 238)
 • Jakub Szydłowskitaksówkarz Manolo (odc. 240)

i inni

Lektor: Agnieszka Mrozińska (odc. 80, 160, 240)

Film koncertowy | edytuj kod

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi: Anna Izdebska
Udział wzięli:

oraz:

i inni

Lektor napisów ekranowych: Paweł Ciołkosz

Film dokumentalny | edytuj kod

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Tłumaczenie: Iwona Staniszewska
Dialogi: Zofia Jaworowska
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

i inni

Lektor: Artur Kaczmarski

Przegląd sezonów | edytuj kod

Lista odcinków | edytuj kod

Sezon 1 (2012) | edytuj kod

Sezon 2 (2013) | edytuj kod

Film koncertowy (2014) | edytuj kod

Sezon 3 (2014–2015) | edytuj kod

Film dokumentalny (2015) | edytuj kod

Film pełnometrażowy (2016) | edytuj kod

Powiązane programy | edytuj kod

The U-Mix Show | edytuj kod

W Argentynie od 19 maja 2012 roku nadawany był cotygodniowy program The U-Mix Show, który przedstawiał wywiady z aktorami podsumowując wyemitowane odcinki serialu Violetta. W Polsce program nie był nadawany.

El V-log de Francesca | edytuj kod

Jest to internetowy miniserial składający się z 10 odcinków, w którym główną i jedyną rolę odgrywa Lodovica Comello jako Francesca. Akcja rozgrywa się w jej sypialni, gdzie Francesca prowadzi swojego bloga i mówi o swoich przemyśleniach. Pierwszy odcinek pojawił się 10 czerwca 2012, a ostatni 22 października 2012 roku. Serial dostępny był również we Włoszech z dubbingiem na włoskiej stronie Disneya pod tytułem El videoblog de Francesca oraz w Brazylii jako O V-log de Francesca. W Polsce odcinki nie zostały udostępnione.

Ludmila Cyberst@r | edytuj kod

Internetowy miniserial składający się z 8 odcinków, dostępny na oficjalnym kanale Disney Channel Argentyna na platformie YouTube, w którym Mercedes Lambre wciela się w Ludmiłę. Pierwszy odcinek został udostępniony 1 czerwca 2012, a ostatni 17 września 2012 roku. W Polsce nie został udostępniony.

Blog kulinarny Angie | edytuj kod

Włoski oddział Disney Channel wyprodukował miniserial pod tytułem Blog kulinarny Angie, w którym Clara Alonso jako Angie oraz Mirta Wons jako Olga odgrywają główne role. Angie próbuje swoich sił w kuchni, a Olga jej w tym pomaga. Premiera pierwszej serii odbywała się od 9 czerwca do 24 października 2014 roku, natomiast premierowe odcinki drugiej serii odbywają się od 8 czerwca 2015 roku, chociaż dwa pierwsze odcinki zostały wyemitowane 3 kwietnia 2015 na Włoskim Disney Channel. W Polsce serial pojawił się 20 października 2014 roku na Disney Channel.

Film | edytuj kod

Tini: Nowe życie Violetty | edytuj kod

 Osobny artykuł: Tini: Nowe życie Violetty (film).

Tini: Nowe życie Violetty to adaptacja filmowa serialu. W filmie występują Martina Stoessel jako Violetta, Jorge Blanco jako León, Mercedes Lambre jako Ludmiła, Diego Ramos jako Germán i Clara Alonso jako Angie. Kręcenie filmu rozpoczęło się w październiku 2015 pomiędzy koncertami trasy Violetta Live i obejmowało głównie Sycylię, Hiszpanię i Argentynę, a zakończyło się w grudniu tego samego roku. Światowa premiera filmu odbyła się 4 maja 2016 roku, za to w Polsce film wszedł na ekrany kin 1 lipca 2016 roku.

Trasy koncertowe | edytuj kod

Violetta En Vivo | edytuj kod

Od 13 lipca 2013 roku do 3 marca 2014 roku odbywała się trasa koncertowa z bohaterami serialu pod nazwą Violetta En Vivo. Trasa przebiegała przez 13 krajów w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Violetta Live | edytuj kod

Drugie tournée rozpoczęło się 3 stycznia 2015 roku w Europie pod nazwą Violetta Live. Trasa obejmowała 19 krajów. Aktorzy Lodovica Comello (Francesca), Nicolás Garnier (Andrés) i Xabiani Ponce De León (Marco) potwierdzili, że nie wezmą udziału w trasie. 27 kwietnia 2015 roku Ruggero Pasquarelli (Federico) ogłosił, że nie będzie brał udziału w 3 części trasy. 29 marca 2015 roku ekipa serialu zawitała do Polski, gdzie w Łodzi zagrała dwa koncerty[33]. 20 sierpnia 2015 roku ekipa wróciła do Polski[34], gdzie 22 sierpnia zagrała jeden koncert w Warszawie, a 25 i 26 sierpnia 2015 roku kolejne dwa w Krakowie. Trasa zakończyła się 1 listopada 2015 roku.

Dyskografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. Violetta na kanale TVN 7.
 2. Violetta na kanale TVN Fabuła.
 3. W drugim sezonie w odcinku 82 widoczny w retrospekcji z 80 odcinka.
 4. W sezonach 1-2 jedynie w roli drugoplanowej. W sezonie 3 nieobecny w odcinkach 162-172, 177-181, 183.
 5. Nieobecny w odcinkach 1-41.
 6. Nieobecny w odcinkach 1-10.
 7. Nieobecny w odcinkach 81, 181-240.
 8. Nieobecna w odcinkach 159-160.
 9. Nieobecna w odcinkach 161-166.
 10. Nieobecna w odcinkach 147-173, 178-180, 182.
 11. Nieobecna w odcinkach 238-240.
 12. W sezonach 2-3 wymieniona w specjalnej obsadzie.
 13. Nieobecna w odcinkach 81-83, 141-160.
 14. Nieobecna w odcinkach 136-160.
 15. Nieobecny w odcinkach 201-240.
 16. W sezonach 1-2 jedynie w roli drugoplanowej. W sezonie 3 nieobecny w odcinkach 221-239.
 17. Wymieniony w specjalnej obsadzie, mimo nieobecności w odcinkach 4-23, 181-240.
 18. Wymieniony w specjalnej obsadzie.
 19. Premiera serialu.
 20. Daty premier Violetty.
 21. Daty premier Violetty.
 22. Daty premier Violetty.
 23. Daty premier Violetty.
 24. Daty premier Violetty.
 25. Daty premier Violetty.
 26. Daty premier Violetty.
 27. Zwiastun filmu koncertowego.
 28. Disney potwierdza premierę Violetty 3.
 29. Zapowiedź nowych odcinków.
 30. Zapowiedź kolejnych odcinków.
 31. Zapowiedź kolejnych odcinków.
 32. Dnia 15 lutego 2015 roku w Argentynie wyemitowano wersję rozszerzoną 80 odcinka trzeciego sezonu, zawierającą sceny, które nie pojawiły się w pierwotnej wersji odcinka.
 33. Violetta zagra dwa koncerty w Łodzi! (pol.). mmlodz.pl. [dostęp 21 października 2018].
 34. Ekipa serialu w Warszawie.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Violetta (serial telewizyjny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy