Viva la Bam


Viva la Bam w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Viva la Bam – program rozrywkowy typu reality show (mimo że wiele fragmentów jest wyreżyserowanych) wyświetlanego w MTV, którego głównym bohaterem jest skater Bam Margera jego rodzina oraz znajomi. Program był spin-offem Jackassa, gdzie występował Margera i większość osób z głównej obsady. Każdy odcinek miał specyficzny temat, misję lub wyzwanie, które wykonywane było poprzez robienie żartów, jeżdżenie na deskorolce i zwoływanie do pomocy przyjaciół i ekspertów.

Spis treści

Produkcja | edytuj kod

Obsada składała się z Ryana Dunna, Brandona DiCamillo, Raaba Himselfa, Brandona Novaka, Tima Glomba i Rake Yohna. W programie występowali również rodzice Margery, April i Phil oraz jego wujek Don Vito. Program, nagrywany był głównie w West Chester. Odwiedzono również Las Vegas, Atlantic City, Nowy Orlean, Los Angeles, Minneapolis, Meksyk, Brazylię i Europę.

Program zadebiutował 26 października 2003 w sieci MTV w USA i od tego momentu może być oglądany na całym świecie. Każdy sezon składa się z ośmiu półgodzinnych odcinków. Emisja piątego i ostatniego sezonu zakończyła się 14 sierpnia 2005.

Muzyka i goście | edytuj kod

Muzykę w programie stanowią często piosenki ulubionych zespołów Margery, takich jak HIM, CKY, Bloodhound Gang, Cradle of Filth, Clutch, Turbonegro, Slayer, Gwar, Children of Bodom i The 69 Eyes. W programie pojawia się wiele przyjaciół Bama, m.in. Johnny Knoxville, Dudesons lub Tony Hawk oraz zespoły Bloodhound Gang, HIM, Slayer i Turbonegro.

Gościnne wystąpienia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Viva la Bam" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy