Vladimir Shishelov


Vladimir Shishelov w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vladimir Shishelov (uzb. cyr. Владимир Шишелов, ros. Владимир Шишелов, Władimir Szyszełow, ur. 8 listopada 1979 w Apszerońsku, ZSRR) – uzbecki piłkarz pochodzenia rosyjskiego grający na pozycji napastnika.

Spis treści

Początki kariery | edytuj kod

Mimo tego, że Shishelov urodził się w rosyjskiej części Związku Radzieckiego, karierę zaczynał w pustynnym Kyzył-Kum Zarafszan, gdzie już w wieku 17 lat był podstawowym napastnikiem klubu. Kolejne trzy sezony spędził w Zarafszan Nawoj i dopiero dobra gra w tym klubie skłoniła zarówno szefów mocniejszego FK Buchara, jak i trenera reprezentacji do zaufania Shishelovowi.

Rozkwit | edytuj kod

Świetne występy na bucharskich boiskach dały napastnikowi reprezentacji przepustkę do ligi rosyjskiej. Tam jednak nigdy nie wbił się do ekstraklasy, spędzając czas w Szynniku Jarosław i Ładzie. Jak się okazało, bramki strzelane w Togliatti pozwoliły Shishelovowi skusić wysłanników Zimbru Kiszyniów, w barwach którego zdobył wkrótce tytuł króla strzelców ligi mołdawskiej, zdobywając 15 bramek w 24 meczach.

Dalszy okres | edytuj kod

Po mołdawskim sukcesie Shishelov wrócił do ojczyzny, by na krótko zagrzać miejsce w Pachtakorze. Następnie powrócił do Rosji, z krótką przerwą na Chiny. W 2008 roku podpisał kontrakt z Urałem Jekaterynburg. Potem występował w klubach Żemczużyna Soczi i Fakieł Woroneż. W 2012 bronił barw uzbeckich zespołów FK Andijon i Nasaf Karszy. W 2013 zasilił skład klubu Mietałłurg-Kuzbass Nowokuźnieck.

Reprezentacja | edytuj kod

W reprezentacji zadebiutował w meczu z Tajlandią 18 maja 2000 roku[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. Uzbekistan International Matches - Details 2000-2009, www.rsssf.com [dostęp 2017-11-27] .
Skład reprezentacji Uzbekistanu na Pucharze Azji 2004

Na podstawie artykułu: "Vladimir Shishelov" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy