Voith Maxima 40 CC


Voith Maxima w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Voith Maxima 40 CC) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Voith Maxima 40 CC/30 CC – rodzina towarowych lokomotyw z silnikiem Diesla.

Spis treści

Konstrukcja | edytuj kod

Pudło lokomotywy powstało w całości ze stali. Spalinowóz posiada dwie znormalizowane klimatyzowane kabiny maszynisty, w których znajdują się: fotele maszynisty i pomocnika, ergonomiczny pulpit i wyposażenie socjalne. Lokomotywę napędza czterosuwowy silnik spalinowy ABC 16VDZC o mocy 3600 kW lub ABC 12VDZC o mocy 2750 kW. Poprzez zastosowanie przekładni LS640 reU2 z turbosprężaniem jest możliwe wykorzystanie właściwości trakcyjnych pojazdu oraz kontrola każdego z wózków, co minimalizuje poślizg. W pojeździe zastosowano hamulce pneumatyczne Oerlikona oraz hamulce elektrodynamiczne. Maxima posiada zbiornik paliwa o pojemności 9000 litrów.

Wersje | edytuj kod

VOITH oferuje 2 warianty tej lokomotywy: najmocniejsza wersja to Maxima 40CC o mocy 3600 kW, przeznaczona dla operatorów ciężkich pociągów towarowych o masie do 3000 ton. W fabryce w Kilonii powstały już trzy egzemplarze testowe wersji towarowej – 40CC, w tym jeden obecnie jeżdżący w barwach Lotos Kolej. Słabsza wersja Maximy- 30CC o mocy 2750 kW, przeznaczona jest głównie dla przewoźników prowadzących pociągi towarowe do 2500 ton lub przewoźników pasażerskich.

Produkcja | edytuj kod

Lokomotywy są montowane w nowych zakładach przy Kanale Kilońskim w Kilonii. Remonty i naprawy rewizyjne przeprowadzane będą w nowej hali centralnej w Kolonii, które mają być prowadzone wspólnie z HGK[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. loks-aus-kiel.de – Voith Maxima, www.loks-aus-kiel.de [dostęp 2017-11-27]  (niem.).
Na podstawie artykułu: "Voith Maxima 40 CC" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy