W moich ramionach


W moich ramionach w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W moich ramionachalbum koncertowy wydany w formie CD i DVD zawierający zapis spektaklu muzycznego, który odbył się 14 marca 1999 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu w czasie XX Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA).

Spis treści

Tło powstania | edytuj kod

Koncert formacji Nick Cave i przyjaciele zatytułowany W moich ramionach odbył się jako jedno z wydarzeń uświetniających jubileuszową, dwudziestą edycję Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Tytuł albumu to jednocześnie tytuł jednego z utworów wykonanych podczas koncertu. Kierownictwo muzyczne i przygotowanie aranżacji utworów Cave’a powierzono Mateuszowi Pospieszalskiemu, a przekładów dokonali Aleksander i Roman Kołakowscy. Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Jerzy Bielunas.

Lista wybranych piosenek zaintrygowała mnie. To niesamowity zestaw. Niektóre piosenki uważam za ryzykowne, za bardzo trudne do tego stopnia, że sam boję się je wykonywać, bo trudno jest mi wydobyć ich charakter. Doprawdy śpiewanie ich to prawdziwe wyzwanie.

Nick Cave, wywiad zamieszczony na DVD „W moich ramionach"

W 2001 roku koncert został wydany w formie płyty kompaktowej, a 5 lat później w formie płyty DVD. Wersja DVD różni się jednak od wersji audio – usunięto utwory wykonywane przez Mariusza Lubomskiego i Wojciecha Waglewskiego, dodano natomiast 8 utworów wykonanych samodzielnie przez Cave’a oraz wywiad przeprowadzony z nim przez Romana Rogowieckiego we Wrocławiu przy okazji koncertu jubileuszowego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Wykonawcy | edytuj kod

Lista utworów | edytuj kod

CD
DVD

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "W moich ramionach" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy