Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968


Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 23 zawodników, wyłącznie mężczyzn. Reprezentanci Wenezueli zdobyli 1 złoty medal olimpijski, pierwszy (i do tej pory jedyny) w historii startów na igrzyskach.

Spis treści

Zdobyte medale | edytuj kod

Skład kadry | edytuj kod

Boks | edytuj kod

 Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Mężczyźni

waga papierowa, do 48 kg, zdobył złoty medal (pokonał kolejno: Rafaela Carbonella z Kuby, Hatha Karunaratne ze Sri Lanki, Harlana Marbley'a z USA i Jee Yong-ju z Korei Południowej) waga musza, do 51 kg (odpadł w 1 rundzie; przegrał z Nikołajem Nowikowem z ZSRR) waga lekka, do 60 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Ramónem Puello z Dominikany i przegrał z Mohamedem Muruli z Ugandy) waga lekkopółśrednia, do 63,5 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Niyomem Prasertsomem z Tajlandii i przegrał z Kimem Sa-yongiem z Korei Południowej)

Lekkoatletyka | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Mężczyźni

bieg na 100 metrów (odpadł w eliminacjach) bieg na 100 metrów (odpadł w eliminacjach) bieg na 400 metrów (odpadł w eliminacjach) bieg na 400 metrów przez płotki (odpadł w półfinale) sztafeta 4 × 400 metrów (odpadła w eliminacjach)

Strzelectwo | edytuj kod

 Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968. pistolet dowolny 50 m (zajął 37. miejsce) karabinek małokalibrowy 3 postawy 50 m (zajął 52. miejsce) karabinek małokalibrowy leżąc 50 m (zajął 44. miejsce) karabinek małokalibrowy leżąc 50 m (zajął 55. miejsce) trap (zajął 32. miejsce)

Szermierka | edytuj kod

 Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Mężczyźni

floret indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji) szpada indywidualnie (odpadł w 2 rundzie eliminacji) floret indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji) szpada indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji) floret indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji) floret drużynowo (odpadli w eliminacjach)

Żeglarstwo | edytuj kod

 Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968. klasa Finn (zajął 30. miejsce) klasa Dragon (zajęli 22. miejsce)

Bibliografia | edytuj kod

Wenezuela na igrzyskach olimpijskich

Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 w Meksyku, Meksyk

Na podstawie artykułu: "Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy