When I Look at You


When I Look at You w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

When I Look at Youballada stworzona przez Hillary Lindsey i Johna Shanksa na pierwszy minialbum amerykańskiej wokalistki Miley Cyrus, The Time of Our Lives (2009). Wyprodukowany przez Shanksa, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek dnia 16 lutego 2010 w rodzimym kraju artystki[1]. Kompozycja wykorzystana została również w promocji filmu The Last Song. W marcu 2010 Cyrus ponownie nagrała piosenkę z udziałem hiszpańskiego wokalisty Davida Bisbala. Wersja ballady o tytule „Te Miro a Ti” wydana została, by promować obraz filmowy w krajach hiszpańskojęzycznych.

Spis treści

Informacje o singlu | edytuj kod

W sierpniu 2009 producent muzyczny John Shanks w jednym z wywiadów wyznał, iż współpracuje z Cyrus nad utworem promującym obraz The Last Song o tytule „When I Look at You”. Utwór znalazł się również na liście utworów minialbumu The Time of Our Lives wydanego dnia 31 sierpnia 2009[2]. Piosenka ukazała się 16 lutego 2010 w amerykańskich rozgłośniach radiowych[1].

Kompozycja zyskała pozytywne recenzje od profesjonalnych krytyków muzycznych. Lael Lowenstein, recenzent magazynu Variety stwierdził, iż „utwór nieuchronnie stanie się hitem”[3], zaś Heather Phares krytyk portalu AllMusic przyznała, że „kiedy pozwala się Cyrus śpiewać ballady, uwalnia się w niej dusza prawdziwej diwy, a sama artystka zaczyna lśnić”[4].

Wydanie singla | edytuj kod

Dnia 16 stycznia 2010 kompozycja zadebiutowała na pozycji #59 notowania Canadian Hot 100, jedynie dzięki sprzedaży internetowej. Tydzień później singel zanotował spadek na miejsce #98. 30 stycznia 2010 utwór zadebiutował również na pozycji #88 listy Billboard Hot 100, tydzień później opuszczając notowanie[5]. Po radiowej premierze, piosenka dnia 6 marca 2010 powróciła do zestawienia zajmując miejsce #96. Trzy tygodnie później kompozycja znalazła się na pozycji #57, by następnego tygodnia zanotować spadek o jedno miejsce[5]. Po występie Cyrus w programie American Idol, dnia 10 kwietnia „When I Look at You” zanotował wysoki awans na pozycję #25, zaś po premierze filmu The Last Song utwór osiadł na miejscu #16.[6] Tego samego tygodnia singel znalazł się na pozycji #24 notowania Canadian Hot 100.[5] Kompozycja znalazła się również na miejscach #19 notowania Hot Adult Contemporary Tracks oraz osiadła na pozycji #10 zestawienia Hot Digital Songs[7].

Teledysk | edytuj kod

Teledysk do singla reżyserowany był przez Adama Shankmana i nagrywany dnia 16 sierpnia 2009 w Savannah, w Georgii[8][9]. Klip „wyciekł” do internetu dnia 11 września 2009.

Teledysk przedstawia Cyrus grającą na fortepianie oraz spędzającą czas z Liamem Hemsworthem. Klip przedstawia również kadry z filmu The Last Song. W marcu 2010 ukazała się alternatywna wersja teledysku nagrana na potrzeby promocji utworu w krajach hiszpańskojęzycznych. Z wideoklipu usunięto fragmenty obrazu kinowego oraz ujęcia Cyrus z Hemsworthem, zastępując je niepublikowanymi wcześniej ujęciami wokalistki oraz dodatkowymi scenami przedstawiającymi Davida Bisbala, który gościnnie udziela się w hiszpańskiej wersji utworu.

Oficjalna premiera telewizyjna miała miejsce dnia 21 lutego 2010 za pośrednictwem stacji ABC Family[10]. Europejska premiera klipu nastąpiła 1 marca 2010 w wybranych krajach Europy Wschodniej[11].

Listy utworów i formaty singla | edytuj kod

Amerykański promocyjny CD singel[12]
 1. „When I Look at You” (Edycja radiowa) – 3:47
 2. „When I Look at You” (Wersja albumowa) – 4:10
 3. (Call Out Hook) – 0:10
Australijski singel digital download
 1. „When I Look at You” – 3:43
 2. Party in the U.S.A.” (Cahill Club Mix) – 5:45

Pozycje na listach | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. a b c FMQB: Radio Industry News, Music Industry Updates, Arbitron Ratings, Music News and more!
 2. Walmart.com: The Time Of Our Lives (Walmart Exclusive), Miley Cyrus: Pop.
 3. Concert Review: Miley Cyrus – Concerts & Live Music Shows.
 4. allmusic ((( The Time of Our Lives [Walmart Exclusive] > Review ))).
 5. a b c https://www.billboard.com/#/song/miley-cyrus/when-i-look-at-you/14106284.
 6. Adam Lambert tops ‘Idol’ track sales again – Idol Chatter: American Idol News, Rumors, & Information.
 7. Welcome to Radio and Records.
 8. WebCite query result.
 9. http://www.webcitation.org/mainframe.php
 10. ABC Family: music exclusive first look: 'the making of miley cyrus’ 'when i look at you’.
 11. Videoclipuri | Music Channel.
 12. Miley Cyrus – When I Look At You – swisscharts.com.
 13. a b c Miley Cyrus – When I Look At You – Music Charts.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Miley Cyrus
Na podstawie artykułu: "When I Look at You" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy