Wikipedia:Poczekalnia/biografie


Skrót: WP:DNU:BIO

Wikipedia:Poczekalnia/biografie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Podstrony Poczekalni

Artykuły

Biografie

Kwestie techniczne

Poczekalnia Strona z biogramami

W tej części Poczekalni zgłaszamy wszystkie artykuły biograficzne, których encyklopedyczność budzi zastrzeżenia, albo które w obecnej formie nie spełniają wymagań Wikipedii. Jeżeli chcesz podyskutować na inne tematy, poszukaj odpowiedniej strony po prawej stronie. Wybierając link Zgłoszenia w Poczekalni, możesz obejrzeć wszystkie dyskusje na raz.
Zapoznaj się również z Regulaminem Poczekalni.

Obserwuj podstronęArchiwumbieżące statystyki

Spis treści

Zgłoszenia | edytuj kod

UWAGA: Nowe zgłoszenia łamiące pkt. 2 regulaminu Poczekalni lub łamiące zasady Wikietykiety mogą być bezwarunkowo wycofywane z DNU. 

Elia Cataldo | edytuj kod

 Elia Cataldo (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Osoba zasadniczo nieznana, "lansowana" na siłę. Tylko nasza wiki ma o nim artykuł (brak we włoskiej - co znamienne), po angielsku właściwie żadnych źródeł. Trochę we włoskiej prasie gdzie jest określany jako "kontrowersyjny". Przy czym u nas to opisane jakoby to wszystko to była prawda, a nie zeznania jednej osoby i grupy "fascynatów". Nie jest także uznanym stygmatykiem KK. ~ Masur juhu? 12:02, 16 kwi 2021 (CEST)

Aboubacar Sidiki | edytuj kod

 Aboubacar Sidiki (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Czy on spełnia jakiekolwiek kryteria WP:PILKA? Nie. Do usunięcia. Mister Jakub (dyskusja) 22:07, 15 kwi 2021 (CEST)

Tak jak przy Soukourou Keicie. Karbi98 dyskusja 22:40, 15 kwi 2021 (CEST)

Soukourou Keita | edytuj kod

 Soukourou Keita (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Czy on spełnia jakiekolwiek kryteria WP:PILKA? Nie. Do usunięcia. Mister Jakub (choć pogadać) 21:57, 15 kwi 2021 (CEST)

Chyba nie mam nic na obronę tego hasła. Młodzieżowe mistrzostwa Afryki z 1979 roku byłyby encydające (Gwinea została wicemistrzem), ale nigdzie nie znalazłem listy zawodników. Nie wiem czym się kierowałem, gdy pisałem to hasło (jedyne marne usprawiedliwienie to fakt, że napisałem je 8 lat temu). Karbi98 dyskusja 22:37, 15 kwi 2021 (CEST)

Co prawda nie jesteśmy katalogiem podrzędnych szachistów, lecz to nie z tego jest znany Bartosz. Skoro nie usuwamy biografii takich jak na przykład Jakuba Chuptysia (Youtuber) to uważam, że chociaż strona ta potrzebuje zredagowania, bo za dużo tam nie potrzebnych epitetów, powinniśmy ją zatrzymać. Na ten moment jest to postać bardzo rozpoznawalna w nie tylko polskim, ale też zagranicznym internecie, więc można by go uznać za pewnego rodzaju "celebrytę" których stron na Wikipedii nie brakuje.

Bartosz Rudecki | edytuj kod

 Bartosz Rudecki (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

SZachista, który na streamach opowiada o swoich "miłosnych perypetiach". Nie znam się na tytułach szachowych i czy ten, który posiada daje ency, na ten temat musiałby się ktoś wypowiedzieć. Ja jednak nie widzę ency. --~ MemicznyJanusz || Co pro vás mohu udělat? 20:45, 15 kwi 2021 (CEST)

Jeśli dobrze czytam jego stronę na FIDE, jego ranking w standardowych szachach (najlepszy zresztą) to tylko 1846, co daje mu 52 244 miejsce na świecie wśród aktywnych szachistów. Co prawda, w najlepszych momentach miał nawet 2007, ale nawet z takim wynikiem byłby bardzo daleko od choćby pierwszej setki w Polsce. Żadnych zauważalnych sukcesów szachowych również nie dostrzegam (choć na szachach się znam dość powierzchownie, więc może coś przeoczyłem). Na razie nijak mnie nie przekonuje. Avtandil (dyskusja) 21:06, 15 kwi 2021 (CEST)
 • Nie jesteśmy katalogiem szachistów. Nawet jeśli szachista ma "wspaniałych rodziców" i "obejście z kobietami" (takie to kwiatki możemy przeczytać w tym biogramie). Do skasowania, nie czekajmy 24h – bo jeszcze jakiś czytelnik to zdąży przeczytać i będzie wstyd. Nedops (dyskusja) 21:10, 15 kwi 2021 (CEST)


Artykuł w takiej formie jest do usunięcia, jednak Rudecki jest w tym momencie bardziej osobowością internetową niż profesjonalnym szachistą i pod tym kątem należy rozważać zasadność utrzymywania poświęconego mu artykułu.

Tyle, że od "osobowości internetowych" też wymagamy osiągnięć – czy Rudecki ma takowe? Nedops (dyskusja) 22:08, 15 kwi 2021 (CEST)
 • Wygląda mi to na formę autopromocji (konto stworzone tylko do napisania tego artykułu). Jako szachista na pewno nieency, sama liczba obserwujących też raczej nie daje ency (a są jakieś kryteria w ogóle?). Coś tam się googla, ale encyklopedyczności to raczej nie daje, przynajmniej na razie. Ja bym usunął. Pikador (dyskusja) 08:38, 16 kwi 2021 (CEST)
 • Zgłaszam sprzeciw jeśli chodzi o usunięcie biografii. Uważam, iż należy ją jedynie dopracować. Bartosz Rudecki jest obecnie najpopularniejszą personą na platformie Twitch. Dodatkowo jest wytrawnym szachistą i ma duże predyspozycje aby zdobyć jakiś tytuł. Po co to usuwać skora niedługo będzie trzeba z powrotem to potem przywrócić. Jestem absolutnie przeciw usunięciu. MetalowiecPL(dyskusja) 09:53, 16 kwi 2021 To można dodać dopiero jak zdobędzie jakiś tytuł :P. A jakieś źródło na to bycie najpopularniejszą osobą na Twitchu? Bo już kilku takich najpopularniejszych było usuwanych :V. --MemicznyJanusz || Co pro vás mohu udělat? 09:57, 16 kwi 2021 (CEST)
 • Jestem absolutnie przeciwny kategorycznym ocenom typu mistrz FIDE = nieency, to trzeci w hierarchii tytuł za arcymistrzem i mistrzem międzynarodowym. Tak jak jestem absolutnie przeciwny stwierdzeniu "poczekamy, aż zdobędzie jakiś tytuł", wynikającemu chyba z nieznajomości szachów. Niemniej tutaj kariera się zatrzymała w pewnym momencie, + "kariera" internetowa niezbyt spektakularna, + forma hasła zła. Jednak usunąć. Yurek88 (vitalap) 10:05, 16 kwi 2021 (CEST)

Józef Kręcki (działacz społeczny) | edytuj kod

 Józef Kręcki (działacz społeczny) (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Podobnie jak u jego krewnego z hasła nie wynika encyklopedyczność opisywanej postaci. Andrzei111 (dyskusja) 15:46, 15 kwi 2021 (CEST)

. Warto zostawić ten biogram bo Józef Kręcki jest ważną postacią dla parafian Raciąskich i społeczności parafi Sypniewskiej, pamięć o nim jest wciąż żywa wśród mieszkańców Frankenhagen76 (dyskusja) 22:24, 15 kwi 2021 (CEST)

Maria Lukrecja Bobrius-Kręcka | edytuj kod

 Maria Lukrecja Bobrius-Kręcka (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

A gdzie źródła? W przytoczonej publikacji jedno zdanie? AB (dyskusja) 00:34, 15 kwi 2021 (CEST)

 • Tzn sprawdziłeś źródło które potwierdza tylko jedno zdanie z treści artykułu? --Adamt rzeknij słowo 07:28, 15 kwi 2021 (CEST)

Zgłaszający usunięcie nie przeczytał całej publikacji gdzie są wymienione zasługi Marii Lukrecji Bobrius Kręckiej.Powinien najpierw przeczytać całą publikacje a dopiero później zgłaszać coś do usunięcia, trochę to nie poważne

 • Nie wiem, czy zgłaszający ma zastrzeżenia co do weryfikowalności hasła, czy co do encyklopedyczności postaci, ale w przywołanej publikacji jest cały akapit na jej temat, a postać ma zasługi, może i lokalne, ale czy to źle? Hasełko wydaje mi się zupełnie „niegroźne”, w przeciwieństwie do biogramów np. początkujących pisarzy, którzy za pomocą Wikipedii próbują się wypromować. Cancre (dyskusja) 09:51, 15 kwi 2021 (CEST)
 • Doczytałem. Wycofuję zgłoszenie. AB (dyskusja) 09:57, 16 kwi 2021 (CEST)

Magda Bereda | edytuj kod

 Magda Bereda (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Gwiazdka internetu, która pojawiła się gdzieś w telewizji. Nie jest profesjonalną prezenterką z wyróżnieniami itp. ~ BrakŹródła-Nieency (dyskusja) 14:39, 14 kwi 2021 (CEST)

Johann Tetzel | edytuj kod

 Johann Tetzel (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

W obecnej formie artykuł budzi poważne wątpliwości odnośnie do rzetelności przekazywanej treści. Skoro póki co nie widać chętnych do poprawienia go, proponuję rozważyć, czy nie lepiej usunąć wątpliwej wartości treść z polskiej Wikipedii. Jaburza (dyskusja) 00:26, 14 kwi 2021 (CEST)

Jest źródło, Encyclopedia Brittanica. Skąd zatem wątpliwości?  Zostawić Le5zek Tak? 10:52, 14 kwi 2021 (CEST)

Encyclopaedia Britannica w bibliografii jest. Tyle, że dużej części informacji podanych w haśle w tejże nie ma. Paelius (dyskusja) 13:59, 14 kwi 2021 (CEST) Można zastanowić się nad usunięciem treści, które nie znajdują pokrycia w Brittanice. Chociaż nie wiem, czy stan tego hasła jest aż tak tragiczny, by go usuwać, przynajmniej ma szablon sygnalizujący mankamenty. Frangern (dyskusja) 20:40, 14 kwi 2021 (CEST) Dla mnie (usunięcie treści bez pokrycia w Britannice) to robota na kilka roboczogodzin, nie podejmuję się. Paelius (dyskusja) 22:46, 14 kwi 2021 (CEST)

Tomash | edytuj kod

 Tomash (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Człowiek wykonujący swój zawód, brak własnych nagród/płyt, ani innych silnych przesłanek za encyklopedycznością. Próba reklamy na Wikipedii? 5.174.115.233 (dyskusja) 21:29, 13 kwi 2021 (CEST)

Przecież wbił już 100000 obserwujących. Toż to zapewne gwiazda. Obawiam się jednak, że tylko instagrama. Wg mnie o wiele za wcześnie na artykuł w wiki. Też traktuję artykuł jako kreowanie popularności.  Usunąć Le5zek Tak? 10:56, 14 kwi 2021 (CEST)

 • Chciałem usunąć, ale to jednak członek zespołu z nagrodami, notowaniami na listach sprzedaży... Biogram napisany językiem niestety jedynie zbliżonym do języka polskiego. Nedops (dyskusja) 23:45, 15 kwi 2021 (CEST)

Massimo De Vita | edytuj kod

 Massimo De Vita (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Brak źródeł, brak nagród, brak zauważalności, brak informacji o encyklopedycznej działalności. Z tekstu nie wynika ile narysował komiksów z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem przez co ciężko jednoznacznie stwierdzić encyklopedyczność. --95.41.106.225 (dyskusja) 17:54, 13 kwi 2021 (CEST)

Mamy wiele haseł, z których wynika mniej niż powinno ;) Patrzyłeś na niemiecką Wikipedię? :) Dorobek wygląda imponująco. Nedops (dyskusja) 18:18, 13 kwi 2021 (CEST) Tylko czy ten dorobek świadczy encyklopedyczności, trudno mi to stwierdzić. --95.41.106.225 (dyskusja) 20:30, 13 kwi 2021 (CEST)

Jan Fazan | edytuj kod

 Jan Fazan (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

 Usunąć – mam wątpliwości co do encyklopedyczności tej postaci, poza tym jedyne podane źródło nie zawiera żadnych informacji na temat; samym artykułem od listopada 2007 nikt się nie zajmował. --A.Budz 💬 12:16, 13 kwi 2021 (CEST)

 • Jest w źródle, tylko źródło się skiepściło. Serwer pokazuje główną stronę urzędu z kodem 200 (OK) na prośbę o niedziałający url, zamiast, jak Wielki Apache przykazał, odesłać kod 404 (Not found); dlatego bot nie zaraportował niedziałającego urla. Ale jeśli webarchiwem cofnąć się do 2007 roku, to widać, że była tam inna treść. Innych aspektów zgłoszenia nie paczałem. Piastu βy język giętki… 12:38, 13 kwi 2021 (CEST)

Potwierdzam, brak źródeł, źródło nic nie wyjaśnia. Wątpliwości czy to nie ta sama osoba.  Usunąć Le5zek Tak? 12:40, 13 kwi 2021 (CEST)

Magdalena Białecka | edytuj kod

 Magdalena Białecka (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Niestety nie widze, co czyni ten biogram ency. Ładnie użródłowiony, ale źródła słabe - wywiad w Gazecie Olsztyńskiej, i gorzej. Nie widze żadnych nagród, złotych płyt, uwagi ze strony mediów, o muzykologach nie mówiąc. Chyba i dekadę czy dwie za wczesnie na biogram w encyklopedii (bo encyklopedyczność wymaga znaczenia, zuważalności, wpływowości. itp.). PS. Zgłoszenie na en wiki en:Wikipedia:Articles for deletion/Magdalena Białecka. Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:12, 12 kwi 2021 (CEST)

BTW: czy ta Kategoria:Kobiety kompozytorki spełnia kryteria? BasileusAutokratorPL (dyskusja) 12:27, 12 kwi 2021 (CEST)

nie. nie kategoryzuje się osób według płci (poza wokalistkami i modelkami, z powodów mam nadzieję dla wszystkich oczywistych). pozdrawiam, Azemiennow (dyskusja) 15:53, 12 kwi 2021 (CEST)

 Zostawić Brałem udział w Wikipedia:Glissando:_wikimaraton_wokół_kobiet_dźwięku/Rezultaty, gdzie do opisywania zakwalifikowano - po preselekcji - kompozytorki o podobnym, albo wręcz słabszym dorobku. W mojej opinii nie ma jednego punktu (np. dr.hab.), który by od razu rozstrzygnął "zostaje", natomiast suma podpunktów daje w przypadku Magdaleny Białeckiej bardzo dużo. Jest rozpoznawalna w społeczności kompozytorów/ek nowej muzyki poważnej i wykonawców muzyki klawiszowej, aktywna w popularyzacji muzyki. Bonvol zostaw wiadomość 21:32, 14 kwi 2021 (CEST)

"Jest rozpoznawalna w społeczności kompozytorów/ek nowej muzyki poważnej i wykonawców muzyki klawiszowej" - a są na to źródla? "aktywna w popularyzacji muzyki" - a ja jestem aktywny w popularyzacji Wikipedii - to też jestem ency? Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 05:37, 16 kwi 2021 (CEST)

Antoni Scardina | edytuj kod

 Antoni Scardina (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Młody człowiek dużo pracuje, faktycznie ma sporo ról, ale pomijając dziecięcy talentshow nagród nie widać. Wystąpił z Roksaną, ale to też encyklopedyczności nie daje. Któraś rola jest na tyle ważna? ~ Ciacho5 (dyskusja) 20:19, 10 kwi 2021 (CEST)

Alexi Lubomirski | edytuj kod

 Alexi Lubomirski (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Bycie fotografem nawet znanych osób nie czyni fotografa encyklopedycznym. W rozdziale rodzina brakuje wręcz nawiązania życiorysu do Adama i Ewy. Le5zek Tak? 18:54, 10 kwi 2021 (CEST)

 • Zwracam jednak uwagę, że "jest jednym z najbardziej uznanych fotografów mody" 1, autorem kilku książek 2, zaś jego fotografie były na znaczkach Royal Mail. Moim zdaniem do pozostawienia. PS Poinformuj proszę głównego autora - jego IP nie jest dynamiczne. Pantelejmon (dyskusja) 19:46, 10 kwi 2021 (CEST)
 • doczekał się też kilku znaczników kontroli autorytatywnej. Kpjas (∵ ✍) 18:45, 11 kwi 2021 (CEST)
 • Uśmiałam się. Źle napisane hasło, pretensjonalne, czasem z kulawą polszczyzną, ale nie przesadzajmy, bo przynajmniej nie mamy wieszaka i drzew genealogicznych. Jednak stąd żyjących w zakolach rzeki Szreniawy koło Proszowic w czasach Mieszka I chyba do prac Bieszka wypadałoby linkować :D. Do wyrzucenia te głupoty. A znów link do jakichś dziwnych informacji ploteczkowych o "przystojnym Lubomirskim"... Przystojny Lubomirski? Przecież to najbrzydsi magnaci w RON, jak na Litwie Radziwiłłowie (poza niezwykle rzadkimi wyjątkami). To synonim szpetoty! Jeśli on ładny (z takim nosem?), to chyba nie do końca Lubomirski ;). Mamy go oceniać jako celebrytę? To jednak bardzo słabo. A jako fotografa? Moim zdaniem tylko te znaczki by go ratowały. Zdjęcia modowe tylko na pewnym poziomie powinny dawać ency, a on raczej nie ma na koncie słynnych cykli czy wydań albumowych. Ale trzeba poprawić artykuł mocno, jeśli ma zostać. A tak słynny fotograf nie ma żadnych nagród? Oj, to baaardzo źle. Marencja (dyskusja) 00:43, 12 kwi 2021 (CEST)

Michael Bates (książę Sealandu) | edytuj kod

 Michael Bates (książę Sealandu) (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Samozwańczy "książę" nieistniejącego "państwa", położonego na betonowej platformie na morzu. Na której prawdopodobnie nigdy nie był. Założyciel Sealandu jest ency. Ale jakiś jego "następca" obecnie "urzędujący"? Poza byciem "księciem" fikcyjnego "państwa" brak jakichkolwiek innych dokonań. Hasło było już przenoszone do brudnopisu, niewiele się zmieniło).

Mamy kolejnego użytkownika, który opisuje położone w internecie "państwa" i ich "władców". A my znowu musimy zajmować się pierdołami, zamiast poważnymi tematami. ~ Hoa binh (dyskusja) 14:12, 10 kwi 2021 (CEST)

Szczerze? Dla mnie jest bardziej ency niż wszyscy pretendenci do tronów państw europejskich, które od dawna, a nawet setek lat są republikami. A ci pretensjusze niemieccy czy francuscy nadal sobie wiszą i nic. Jeśli ten pan wyleci, to oni tym bardziej powinni i nie ma co zasłaniać się rzekomymi wpływami ruchów monarchistycznych, bo są jeszcze mniej sensowne takie argumenty niż władztwo tego pana. On przynajmniej autentycznie okupuje (hm) wyspę! Z niego się śmiejemy, a nie jakichś hanowerskich, pruskich czy hiszpańskich gości udających "głowy rodów" od dawna niepanujących. Marencja (dyskusja) 00:34, 12 kwi 2021 (CEST)
 • Gwoli ścisłości "książę" mieszkał na owej platformie i to chyba nawet dłuższy czas (był nawet więziony w ataku najemników w '78). Nie zmienia to faktu, że postać nieency (w przeciwieństwie do ojca jako założyciela), wystarczy wspomnienie w haśle o Sealandzie. Przy okazji zgadzam się z offtopicową uwagą Marencji o obecnych pretendentach. Andrzei111 (dyskusja) 17:46, 12 kwi 2021 (CEST)

Leonard Casley | edytuj kod

 Leonard Casley (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Samozwańczy "książę" jakiegoś nieistniejącego "państwa", które ogłosił sobie na swojej farmie. Poza tym kompletnie NIKT, brak jakichkolwiek innych dokonań. Znowu zaczynamy zajmować się bzdurami. ~ Hoa binh (dyskusja) 14:10, 10 kwi 2021 (CEST)

Może też zadajmy sobie pytanie kto i dlaczego przegląda takie hasła i dodając innym pracy? @The Polish możesz nam powiedzieć, czemu uznałeś to hasło za ency?  Usunąć Le5zek Tak? 19:07, 10 kwi 2021 (CEST)

Według mnie postać ency ze względu na medialność sprawy, aczkolwiek artykuł wymaga rozbudowy. Czy powiadomiono wikiprojekty?. A zgłaszającemu przypominam o zachowaniu chłodnego nastawiania i nie wyrażaniu się lekceważąco o opisywanych osobach. Kapsuglan (dyskusja) 18:02, 11 kwi 2021 (CEST)

Skoro uznajemy sprawę za medialną (aczkolwiek i co do tego mam wątpliwości, bo chyba trzeba być brukowcem, aby zniżać się do takich tematów), to niech sprawa pozostanie, ale opisywać dodatkowo jej bohatera (tym bardziej, że artykuł właściwie nic do sprawy nie dodaje) nie ma sensu. Grzegorz B. (dyskusja) 12:30, 12 kwi 2021 (CEST)

Jan Badura (działacz robotniczy) | edytuj kod

 Jan Badura (działacz robotniczy) (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

życiorys barwny, ale czy ency? AB (dyskusja) 20:30, 9 kwi 2021 (CEST)

Nie wiem w czym problem, długoletnia działalność polityczna, poza aktywnością stricte na rzecz komunizmu i w ruchu oporu, także burmistrz małego miasteczka i przewodniczący prezydium PRN, zajmował też wysokie stanowiska poza działalnością polityczną. Opisany w ŚSB, wiem że to nie PSB (wtedy nie byłoby już najmniejszej wątpliwości co do ency), tym niemniej myślę że z ency nie ma problemu. Olos88 (dyskusja) 20:53, 9 kwi 2021 (CEST) Doczekał się hasła w Śląskim słowniku biograficznym, więc zauważalność wystarczająca. Paelius (dyskusja) 23:32, 9 kwi 2021 (CEST) W poniedziałek będę mieć skan ze słownika działaczy. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 07:27, 10 kwi 2021 (CEST) Jestem za pozostawieniem, bogata działalność, otrzymał m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. @Litwin Gorliwy Sprawdzając ten biogram w słowniku zwróć proszę uwagę na miejsce śmierci, bo źródło gazetowe z 1966 sugeruje Sosnowiec, a w haśle podano wcześniej Rybnik. Lowdown (dyskusja) 09:52, 16 kwi 2021 (CEST)

Robin Meyers | edytuj kod

 Robin Meyers (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Artykuł o niczym, dwuzdaniowy stub napisany wbrew wszelkim zasadom i z błędami ortograficznymi. Autor podobno "przełumaczył" to z en wiki. Ciekawe, co "tłumaczył", bo hasło na en wiki jest kilkadziesiąt razy dłuższe i obfituje w liczne przypisy, których tu nie uświadczysz. Nijak z tego nie wynika encyklopedyczność tego pana. Że jest duchownym? U mnie na parafii jest z sześciu. ~ Hoa binh (dyskusja) 18:58, 9 kwi 2021 (CEST)

Gdzie te błędy ortograficzne? ~ Tartsak (dyskusja) 11:54, 10 kwi 2021 (CET) Skoro ich nie widzisz (nazwy religii piszemy małą literą) to może lepiej nie zabieraj głosu? Hoa binh (dyskusja) 12:02, 10 kwi 2021 (CEST) W oryginalnym anglojęzycznym artykule termin "Progressive Christianity" jest zapisane wielkimi literami, gdyż to nazwa własna. Nie jest to "osobna" religia, ale pewien wariant religii chrześcijańskiej. Tartsak (dyskusja) 18:16, 10 kwi 2021 (CEST) Reguły ortografii angielskiej a reguły ortografii polskiej to tak jakby dwie różne rzeczy. Tłumacząc z niemieckiej Wikipedii będziesz pisał wszystkie rzeczowniki wielkimi literami, bo "tam tak jest"? Hoa binh (dyskusja) 18:20, 10 kwi 2021 (CEST) Profesor filozofii? To Ph.D tłumaczy się na profesora? Od kiedy? Próba oszustwa w celu naciągnięcia ency - artykuł należy  Usunąć jako niewiarygodny. Le5zek Tak? 22:47, 10 kwi 2021 (CEST) A jak inaczej chcesz przetłumaczyć "philosophy professor"? Tartsak (dyskusja) 12:02, 11 kwi 2021 (CEST) Ze źródeł „Robin Meyers, Ph.D., has served as the senior minister at ...”. Zwrot philosophy professor występuje w enwiki bez żadnych źródeł a więc jest czyjąś radosną twórczością. Miał stanowisko profesorskie na uczelni do 1959. Tłumacząc artykuły trzeba podchodzić krytycznie do zawartych tam informacji i je weryfikować. Le5zek Tak? 17:16, 11 kwi 2021 (CEST) Leszku, nie przeginajmy. Chyba zauważyłeś z wypowiedzi oponenta, że nie można mówić o próbie oszustwa ;), a raczej o problemach z przełożeniem cudzego na nasze. A że takich sześciu jest w parafii Hoa, to można tylko pozazdrościć (mam nadzieję, że to nie w Polsce!). Marencja (dyskusja) 02:22, 12 kwi 2021 (CEST) Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Oszustwo następuje już na enwiki. Stwierdzenie profesorstwa na plwiki to efekt prostego tłumaczenia bez weryfikacji źródeł. „Profesor retoryki”. LOL. Le5zek Tak? 19:16, 12 kwi 2021 (CEST)

Michael Dowd | edytuj kod

 Michael Dowd (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Wyrób hasłopodobny. Wedle szablonu w dyskusji "przetłumaczono" to z en wiki. Nie wiem, co niby "przetłumaczono", bo artykuł na en wiki jest kilkadziesiąt razy dłuższy i obfituje w liczne przypisy, których to nie uświadczysz. Mamy dwuzdaniowy stub, z którego dowiemy się, że Dowd napisał książkę, która która stanowi zbiór poglądów Dowda (ciekawe, myślałem, że w książce Dowda będą poglądy Kowalskiego. Dobrze, że to zaznaczono). Przeczytamy też, że dzieło doczekało się uznania i poparcia ze strony naukowych laureatów Nagrody Nobla. Po takich zdaniach wiadomo, że opisywana osoba nic wartościowego w życiu nie osiągnęła, to wytrych różnej maści szurów i pseudonaukowców, kreacjoniści też o sobie lubią pisać, że ich poglądy "popierają liczni naukowcy, w tym laureaci Nagrody Nobla". Hoa binh (dyskusja) 18:56, 9 kwi 2021 (CEST)

Gość napisał książkę zachwalającą teorię ewolucji, więc nic dziwnego, iż laureaci Nagrody Nobla go popierają. W przypisach masz stronę na której możesz przeczytać który naukowiec co powiedział w kontekście jego książki. ~ Tartsak (dyskusja) 12:09, 11 kwi 2021 (CET)

Marcus Borg | edytuj kod

 Marcus Borg (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Wedle szablonu na stronie dyskusji hasła zostało to "przetłumaczone" z en wiki. Autor jednak nie pokusił się o wstawienie interwików, więc hasło jest sierotką.

Nie wiem, co zostało "przetłumaczone", bo nasze hasło jest kilkanaście razy krótsze od tego na en wiki i nie posiada obecnych tam licznych przypisów. Jest to stub napisany w koszmarny sposób, łamiący wszelkie zasady pisania artykułów (o bohaterze biogramu z 3 zdań dowiemy się, że był ważną figurą i odszedł jako wybitny profesor).

Nie rozumiem sensu trzymania takich wyrobów artykułopodobnych. ~ Hoa binh (dyskusja) 18:52, 9 kwi 2021 (CEST)

 • Winą autora jest to, że w szablonie nie wstawił parametru część, bo jest to w istocie tłumaczenie wstępu z enwiki. Przeredagowałem, dodałem interwiki. Jako profesor i uczestnik Jesus Seminar aż nadto ency. Yurek88 (vitalap) 17:54, 10 kwi 2021 (CEST)

Władysław Gut | edytuj kod

 Władysław Gut (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Nie jestem pewien czy zasługi tego pana spełniają kryteria encyklopedyczności. Tomasz91 (dyskusja) 16:53, 8 kwi 2021 (CEST)

Pracownik - więzień obozu - pracownik. Życiorys zacny, mało encyklopedyczny. Ale ma OOP (źródło potwierdza) więc  Zostawić Le5zek Tak? 10:15, 9 kwi 2021 (CEST)

Ale to OOP „chlebowy” (1974). BasileusAutokratorPL (dyskusja) 11:27, 9 kwi 2021 (CEST) Liczne odznaczenia to jedno, ale zrobiłem ten biogram głownie z uwagi na to, że jest to jeden z najdłużej pracujących ludzi w historii Autosanu. Ponadto więzień Auschwitz niemal od początku powstania obozu do 1944. Lowdown (dyskusja) 11:24, 9 kwi 2021 (CEST)

Sizzo | edytuj kod

 Sizzo (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Substub bez interwiki, formalnie bez źródła. Jest link zewnętrzny, który być może można potraktować jako źródło, ale nie znam jego wiarygodności. Niemcy nie mają go nawet w disambigu. Andrzei111 (dyskusja) 20:10, 7 kwi 2021 (CEST)

de:Sizzonen (postać Sizzo I). Trochę jest u Hiebla ([1]). Dostępny link w LZ-ach nie jest zły, ale chyba najlepiej oprzeć się na jakiejś współczesnych naukowych studiach genealogicznych Schwarzburgów. Paelius (dyskusja) 20:34, 7 kwi 2021 (CEST)

Ottman Azaitar | edytuj kod

 Ottman Azaitar (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Zawodnik MMA. Wygrał 13 walk, nie przegrał żadnej. Jest związany z UFC. Poza tym, nie ma żadnych osiągnięć. IMO nieency. --~ Jamnik z Tarnowa Napisz coś 18:56, 6 kwi 2021 (CEST)

Jakie Twoim zdaniem osiągnięcia dają ency zawodnikom MMA? ;) Nedops (dyskusja) 19:01, 6 kwi 2021 (CEST)
 • @Nedops myślę, że mistrzostwo w jakiejś ważniejszej organizacji, zwycięstwo na jakimś istotnym turnieju, zajęcie podium w mistrzostwach Polski (czy innego/innych krajów) itp. Szczerze mówiąc nigdy się nad tym jakoś poważniej nie zastanawiałem, ale tutaj, żadnych większych osiągnięć nie widzę. --Jamnik z Tarnowa Napisz coś 19:22, 6 kwi 2021 (CEST) Czy podium mistrzostw Polski to większe dokonanie niż walki w UFC? Pod względem rozgłosu oraz dokonania sportowego – raczej nie ;) Tu mamy dwukrotne "Performance of the Night" w UFC oraz mistrzostwo Brave Combat Federation. Ani jakoś szczególnie nie znam ani nie lubię MMA – ale wydaje się, że to jednak osiągnięcia wyraźnie powyżej poprzeczki ency. Nedops (dyskusja) 19:49, 6 kwi 2021 (CEST) A jaka jest ta poprzeczka? Walka w jakieś kolejnej setnej gali wieczoru? Przecież ten sport ukierunkowany jest na kasę a im wiecej super gali tym lepiej a zalani

testosteronem faceci tylko nakręcają spiralę. --Adamt rzeknij słowo 22:51, 11 kwi 2021 (CEST)

Luke Roessler | edytuj kod

 Luke Roessler (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Dziecięcy aktor, jakieś główne role, nagrody? Wątpliwa encyklopedyczność. Mike210381 (dyskusja) 18:03, 26 mar 2021 (CET)

 • Brak nagród, nawet nominacji,  Usunąć, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 19:37, 26 mar 2021 (CET)
 •  Zostawić Nie ma głównych ról? Nie ma nagród i nominacji? Proponuję najpierw zapoznać się z tym aktorem, zanim coś powiesz)) Lubię język polski i planowałem pisać, redagować, uzupełniać różne artykuły na polskiej Wikipedii. A teraz, jak mam potem przejść do polskiej Wikipedii? Najważniejszą zasadą Wikipedii jest «Ignoruj ​​wszystkie reguły, które uniemożliwiają korzystanie z Wikipedii». Daj mi czas na dokończenie tego artykułu, proszę! Jeśli usuniesz mój artykuł, będę narzekać na Meta Wiki! Stworzyłem około 100 artykułów w całej Wikipedii. Dokonałem ponad 2900 edycji w całej Wikipedii--Nurtenge (dyskusja) 07:46, 27 mar 2021 (CET)
 • To co zrobiłeś nie ma znaczenia. Znaczenie ma jakość tego konkretnego artu. Ogólnie do poprawy. Najważniejszą zasadą Wikipedii jest - respektowanie zasad Wikipedii Gruzin (dyskusja) 09:21, 27 mar 2021 (CET)

Georg Steller (1906–1972) | edytuj kod

 Georg Steller (1906–1972) (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Człowiek wykonujący swój zawód. Z samego biogramu nie widać, z czego miałaby wynikać? Być może "wykaz opracowań" jest jakąś przesłanką - ale tu jednak trzeba to wykazać./ Andrzei111 (dyskusja) 10:51, 23 mar 2021 (CET)

Długa lista publikacji wskazuje na encyklopedyczność. To nie jest proste "wykonywanie swojego zawodu". Tomasz Raburski (dyskusja) 14:33, 23 mar 2021 (CET) Gdyby to były publikacje książkowe to niemiałbym w ogóle wątpliwości, ale to enigmatyczne „opracowania”. Andrzei111 (dyskusja) 08:27, 24 mar 2021 (CET) Dlaczego publikacja książkowa miałaby być bardziej istotna niż artykuł? Paelius (dyskusja) 10:23, 24 mar 2021 (CET)
 • Andrzeju prosze pilnuj sekcji do której zgłaszasz artykuły --Adamt rzeknij słowo 12:35, 24 mar 2021 (CET)
 • Ja tu ency nie widzę. Lista publikacji... hm, no nie jest ona długa. Zdarzają się ludzie mający po kilkaset publikacji. Gdybyśmy mieli informacje, jakie to opracowania, co wniosły, to może by się dało zatrzymać Mpn (dyskusja) 14:27, 5 kwi 2021 (CEST)
Historyk-regionalista z kręgu wypędzonych. Hasło w regionalnej encyklopedii. Dla mnie może zostać. Paelius (dyskusja) 13:05, 7 kwi 2021 (CEST)

Mardiros III (ormiański patriarcha Jerozolimy) | edytuj kod

 Mardiros III (ormiański patriarcha Jerozolimy) (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Ta sama osoba, co Martiros z Krymu Jakas1 (dyskusja) 09:50, 22 mar 2021 (CET)

Czyli należałoby integrować. Czy jakiś historyk powiedziałby, pod którą nazwą winien znaleźć się art? Mpn (dyskusja) 13:45, 5 kwi 2021 (CEST)
 • tak, to ta sama osoba, w innych wiki, ale też na stronie BIBLIOTHÈQUE NATIONALE DE FRANCE wskazywany jest jako Martiros z Krymu albo Martiros Ghrimetsi albo Mardiros III, zatem do usunięcia, tamto hasło minimalnie bardziej rozbudowane Ingene (dyskusja) 13:26, 10 kwi 2021 (CEST)
 • Może nie tyle usuwać co zrobić przekierowanie do Martiros z Krymu, bo integrować nie ma za bardzo co. Ented (dyskusja) 00:42, 14 kwi 2021 (CEST)


Załatwione | edytuj kod

Artykuły, do których kształtu nie ma już wątpliwości oraz te, które zostały usunięte po zamieszczeniu na tej stronie, trafiają w celach informacyjnych na 24h do tej sekcji na osobną stronę, a następnie do archiwum. Należy zdjąć szablon {{DNU}} z artykułu i {{DNUinfo}} ze strony dyskusji wikiprojektu oraz wstawić szablon {{DNU|zostawiono}} lub {{DNU|brak wyniku}} na stronie dyskusji.

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy