Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:03:15:Roland von Bagratuni


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:03:15:Roland von Bagratuni w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Roland von Bagratuni | edytuj kod

 Roland von Bagratuni (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Nie znajduję nic encyklopedycznego, sensowych źródeł też nie ma. Było wcześniej usuwane: Wikipedia:SDU/Roland_von_Bagratuni-Antoniewicz. Chrumps 16:52, 15 mar 2011 (CET) Gwoli ścisłości – nie tak. Było raz dyskutowane usunięcie: Wikipedia:SDU/Roland von Bagratuni-Antoniewicz, za pierwszym podejściem zdecydowano o pozostawieniu; a zostało usunięte w wyniku drugiej dyskusji: Wikipedia:SDU/Roland_Antoniewicz(uzup. WTM (dyskusja) 20:03, 15 mar 2011 (CET))

 • Podobnie jak Chrumps: trudno znaleźć w biografi elementy encyklopedyczne, nawet jeżeli przyjąć "działania opozycyjne" za chwalebne (pomijając epizod w ORMO), nie są to działania na tyle wyjątkowe aby były podstawą do wpisu na Wiki, działalność w Solidarności, jako szeregowy członek, także. Co do filmografii: weryfikacja trudna, ale pewne światło rzuca fakt, iż w jedynym filmie niebieskolinkowym "Po drodze" występuje jako współorganizator produkcji, a nie jako "autor" co zostało napisane w haśle o Rolandzie. O stylu i łasicach "Prasa o Rolandzie" nawet nie wspomnę. Ented (dyskusja) 17:17, 15 mar 2011 (CET)
 • Dla ścisłości, akurat podlinkowane przez Chrumpsa SDU zakończyło się zachowaniem artykułu (tylko ze zmienionym tytułem), natomiast wyleciał on po tym głosowaniu. Jestem zdecydowanie za usunięciem. Niezdarny język, wątpliwa encyklopedyczność, a do tego autopromocja na skalę, którą trudno nazwać inaczej niż megalomanią. Powerek38 (dyskusja) 18:50, 15 mar 2011 (CET)
 • Brak zrodel przede wszystkim, nachalne autopromo, martyrologia osobista... Masur juhu? 19:37, 15 mar 2011 (CET)
 • Z tą filmografią to chyba jakieś nieporozumienie. Tytuł sekcji to Filmy autorstwa..., a podane źródło wskazuje tylko na artykuły w miesięczniku Film. Jedynie o wspomnianym Po drodze można znaleźć inne źródło. Piastu βy język giętki... 19:43, 15 mar 2011 (CET)
 • A z której linii Bagratydów jest ten von? I dlaczego on jest w ogóle von? Ormiańska arystokracja używała tej partykuły? Nad encyklopedycznością Rolanda Józefa Antoniewicza można by się było jeszcze zastanawiać, ale biogram (własnego autorstwa?) w takiej postaci może budzić tylko rozbawienie. Hebius (dyskusja) 19:47, 15 mar 2011 (CET)
 • Wątpliwy styl, wątpliwa encyklopedyczność, do tego brak źródeł na pochodzenie z dynastii Bagradytów, Bacus15 • dyskusja 20:15, 15 mar 2011 (CET)
 • O, wróciło. Facet to jakiś maniak - zob. http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Bagratuni_Dynasty&diff=prev&oldid=110336081 Do tego moim tatarskim przodkom dopisał ormiańskie pochodzenie (w Stanisławowie faktycznie był ród ormiański o tym samym patronimicznym nazwisku). Już 4 lata temu wydawało mi się, że idzie mu tak w ogóle o rentę czy odszkodowanie za udział w wypadkach poznańskich. Ale źródła jakieś są, tylko że w mało popularnym języku. Zresztą we Lwowie byli Antoniewicze z Ormian. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 21:33, 15 mar 2011 (CET)
 • No chyba nie ma nad czym dyskutować - źródeł brak, bardzo wątpliwe treści (od bycia ormiańskim księciem po szturmowanie w wieku lat 10 budynku UB), nie wiadomo nawet, jakie jest prawdziwe nazwisko. Sekcja "Prasa o Rolandzie von Bagratuni" z publikacjami z XIX wieku. A nawet jeśli by oczyścić, to a) dalej brak źródeł; b) nie widać specjalnej encyklopedyczności. Gytha (dyskusja) 23:31, 15 mar 2011 (CET)
  • Może by autora "Gulaszu z turula" spytać? – o dziwo, Madziarzy jeszcze go nie zbigosowali ;-) Kto ma chody w "GW"? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 00:30, 16 mar 2011 (CET)
 • Rozwieszanie plakatów, uciekanie za granicę, kilka tygodni więzienia i niczym nie wyróżniająca się działalność opozycyjna (ile milionów Polaków było opozycjonistami w czasach PRL-u...) nie dają encyklopedyczności. Jeśli ten pan chce się pochwalić swoim życiem, pochodzeniem i znajomością 28 języków, to zrobił to już w bardzo obszerny sposób na swojej stronie wikipedysty. Yurek88 von Jurczyk (dyskusja) 10:53, 16 mar 2011 (CET)

Usunięto. Pozwole sobie zatem zamknac tak jednoznaczna dyskusje, takze zeby niektorym opozycjonistom nie zrobilo sie przykro ;)Masur juhu? 12:18, 16 mar 2011 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:03:15:Roland von Bagratuni" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy