Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:10:20:Olgierd Benedyktowicz


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:10:20:Olgierd Benedyktowicz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Olgierd Benedyktowicz | edytuj kod

 Olgierd Benedyktowicz (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Ten biogram nie spełnia wg mnie kryterium encyklopedyczności. Happa (dyskusja) 00:31, 21 paź 2012 (CEST)

 • Uczelniane publikacje, doktorat, brak odznaczeń. Jednak za mało. Elfhelm (dyskusja) 13:13, 21 paź 2012 (CEST)
  • Co jest złego w uczelnianych publikacjach, które jednocześnie nie są wydaniami prac doktorskich czy magisterskich, a oryginalnymi kilkusetstronicowymi pracami indywidualnymi wydanymi przed wydawnictwo uczelniane ? Jak dla mnie to nobilitacja że uczelnia wydała jego prace, a dwa ile jest prac dotyczących tej materii napisanych przez przedstawicieli Kościoła Metodystycznego ? Dodatkowo publikacje w prasie ewangelickiej – same najważniejsze tytuły. Z wszystkich moich artykułów teraz zgłoszonych do usunięcia to zgłoszenie jest najbardziej bezzasadne: profesor ChAT, publikacje książkowe i w prasie… Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 17:17, 21 paź 2012 (CEST)
   • W kryteriach encyklopedyczności przyjęliśmy dość jednoznaczne warunki encyklopedyczności dla naukowców, których – na podstawie tego biogramu – p. dr Benedyktowicz nie spełnia (przy okazji: ani w tym biogramie ani na stronie ChAT nie ma informacji, że p. dr Benedyktowicz jest profesorem ChAT). Pozdrawiam, Happa (dyskusja) 17:51, 21 paź 2012 (CEST)
   • "Co jest złego w uczelnianych publikacjach" - nic. W końcu nauczyciel akademicki ma publikować prace naukowe, bo taki jest jego zawód. Jeśli jednak brak odzewu tych publikacji (cytowań, nakładów, wyróżnień, etc.) i jednocześnie brak innych elementów biogramu, to brak też encyklopedyczności. Elfhelm (dyskusja) 18:47, 21 paź 2012 (CEST)
  • Faktycznie nie powinienem stawiać tego w argumentach skoro jest to nie uźródłowione w haśle (profesura), pozostają jednak dwie 200- ponad stronnicowe książki. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 18:10 21 paź 2012 (CEST)
  • Co do publikacji o poradnictwie duszpasterskim i tego co napisał Elfhelm pragnę zauważyć że poglądy te powielił dr Benedyktowicz w „Methodosie” i należy przyjąć że jest to podstawowa praca zajmująca się tym tematem z punktu widzenia Kościoła Metodystycznego i jej niszowy charakter i oryginalność podkreślają jej poważny charakter. Pragnę też podkreślić że dr Olgierd Benedyktowicz jest głównym przedstawicielem myśli psychologicznej w Kościele Metodystycznym i jednym z bardziej znanych jego przedstawicieli jako publicysta w prasie ewangelickiej (tytuły wymienione w haśle) oraz wspomniane publikacje książkowe zajmujące się ujęciem pedagogicznym i psychologicznym w pracy pastorskiej w ramach Kościoła Metodystycznego. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 19:32 21 paź 2012 (CEST)

Nie osiągnięto konsensusu. osiągnięcia na granicy encyklopedyczności; mamy na Wikipedii dwa różne podejścia do biogramów naukowców, które trudno pogodzić Gdarin dyskusja 12:40, 21 lis 2012 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:10:20:Olgierd Benedyktowicz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy