Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:29:Tadeusz Fechter


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:29:Tadeusz Fechter w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tadeusz Fechter | edytuj kod

 Tadeusz Fechter (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Pierwszy dyrektor szpitala w Jarosławiu. Radny tegoż miasta. Czy to wystarcza na encyklopedię? Emptywords (dyskusja) 16:59, 29 lip 2013 (CEST)

Przy okazji tego hasła postanowiłem sprawdzić weryfikowalność źródeł autora haseł o radnych Jarosławia (co do tego są uzasadnione wątpliwości - patrz: strona dyskusji autora) i dotrzeć do niektórych z nich osobiście. Mam nadzieję, że będą one reprezentatywne dla całości. Myślę, że potrwa to jakiś tydzień - o wynikach oczywiście poinformuje. Emptywords (dyskusja) 00:41, 31 lip 2013 (CEST) Pierwszy dyrektor szpitala miejskiego w Jarosławiu, przewodniczący towarzystwa lekarzy w lwowskiem. Do zostawienia. — Paelius Ϡ 14:55, 31 lip 2013 (CEST)
  • Przyznam, że nie jest łatwo odkopać źródła przywoływane przez Chrisa Wilsona - autora dużej ilości haseł o Jarosławiu. Nie mówię tu już o takich miejscach jak wyszukiwarka internetowa (google, bing), katalog BN, BUWu, czy Biblioteki Jagiellońskiej. Przeszukałem w poszukiwaniu choćby 1 z 3 pozycji wskazanych jako źródła katalogi online: bibliotek w Jarosławiu, a także możliwych miejsc związanych z tematyką, bądź lokalizacją geograficzną: biblioteka KUL, biblioteki wyższych szkół medycznych, trochę innych miejsc (np. Rzeszów), pisałem też maile i wydzwaniałem i nic. Oczywiście nie wyklucza to ich istnienia, zwłaszcza że do końca nie wiadomo, czym one są: książki? artykuły? Spróbowałem więc odszukać autorów - wydaje się, że faktycznie istnieją i faktycznie mogliby być autorami publikacji np. Genowefa Czyrek - laureatka nagrody Urzędu Miasta Jarosławia w dziedzinie: ochrona zdrowia, lekarz pracujący przez pewien czas w szpitali miejskim w Jarosławiu. W końcu udało mi się dodzwonić do jednego ze wskazanych autorów i porozmawiać osobiście. Wg jego słów - owszem jest autorem źródła, owszem przywołuje Tadeusza Fichtera, jednak nie jest to książka, a rozprawa doktorska, zresztą nieopublikowana. Wnioski? Niestety niejednoznaczne: autor hasła nie jest do końca wiarygodny, ale nie można wykluczyć, że źródła istnieją. Jedno istnieje na pewno (jeśli wierzyć mi i osobie po drugiej stronie linii telefonicznej), ale zgodnie z zaleceniami nieopublikowana rozprawa doktorska chyba nie spełnia przesłanek WP:WER. Chciałem potraktować ten mały research, jako być może reprezentatywny dla całej twórczości autora hasła, ale niestety nie udało się. Nie można z całą pewnością wskazać na manipulację, jak i na pełną wiarygodność dodawanych informacji. Emptywords (dyskusja) 13:31, 3 sie 2013 (CEST)

Usunięto. Pablo000 (dyskusja) 06:42, 17 sie 2013 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:29:Tadeusz Fechter" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy