Wikipedysta:Aegis Maelstrom


Wikipedysta:Aegis Maelstrom w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Staram się, ale nie zawsze mi wychodzi.

"Grypsujący poeci nie jedzą śledzi." - z "Myśli niewyczesanych".

Bawi mnie absurd, i absurd.

Augustyn to myśliciel z jajami.

Przejściowo mało aktywny z powodu Stowarzyszenia i Fundacji, postara się nadrobić w przyszłości.


 Imię sieciowe: Aegis Miano sieciowe: Maelstrom Zawód: alter ego Wiek: a czy to ważne? Wykształcenie: ma, nawet spore, ale w toku Zainteresowania: posiada. różne i różniste Znaki: szczególne Autor ze szczytu demograficznego Wiki - już [tu werble...] minęło ponad szesnaście lat na polskiej Wikipedii! :)

Przybył, zobaczył i dołączył w listopadzie 2004. Pytanie co się z tego urodzi wciąż pozostaje otwarte. Charakteryzuje się niewielką ilością czasu i obecnie bardzo rzadko występuje na wiki. Wykazuje się za to zdrowym rozsądkiem i umiejętnością znajdowania i weryfikacji źródeł.

Jest sieciowym nomadem - ma kilka wynajętych kątów, ale domu własnego nie posiada.

Poluje i sieje to samotnie, to stadnie, na terenach łowieckich głównie polsko-, także anglojęzycznych. Polubił Commons oraz Meta. Bywał sporo na IRC.

1 grudnia 2005 r. już bez większych fanfar :] został pasowany na administratora Wikipedii.

22 września 2007 r. został Komarem I kadencji i pełnił tę funkcję przez rok.

Od 2012 r. członek Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, od 2015 r. jeden z przedstawicieli społeczności w komitecie rozprowadzania środków przez Fundacji Wikimedia. Od 2018 r. Prezes SWMPL. M.in. z tego powodu rzadko obecny na wiki.

Zwolennik wolnego oprogramowania, tworzenia, działania i myślenia w ogóle.
Wikipedioholik w fazie remisji. Na Wiki wbrew zdrowemu rozsądkowi. Poprzez nią trafił też do ruchu FLOSS i Wolnej Kultury, a stamtąd wyruszył w internetowy świat. Można go było spotkać m.in. na stronach poświęconych BOINC i przetwarzaniu rozproszonemu.

Jego fizyczne alter ego jest członkiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska i można je spotkać na konferencjach i zlotach.

Wikipedię traktuje jako żywy przykład możliwości współpracy oferowanych przez otwarte projekty rozproszone. Dużą rolę jakości i przyjemności 'pedii przypisuje efektywnym mechanizmom i miłej atmosferze. Cieszy się też z wolnych licencji.
Innym jego konikiem jest naukowość jako podstawa Wikipedii. Chciałby kiedyś ukończyć deklarację w tej sprawie.

Ponadto popełnił trochę haseł, czasami rozbabranych i niedokończonych ^^. Gdy się doumie lub doczasuje do nich wraca. Chwycił się też za stadko tekstów mniej lub bardziej wykończonych, i podniósł je troszeczkę (a przynajmniej w to wydaje się wierzyć). Sporadycznie budzi się w nim wikiratownik. :] Ogólnie edytuje "od Sasa do Lasa". Przez lata zwolennik Deklaracji Matusza, na wikistarość postanowił się odrobinę odznaczyć w grach i zabawach edycyjnych, np. w "czywieszach".

Przymierzył się także do ofensywy jakości i chce kiedyś ruszyć lepsze artykuły. Najlepiej jednak zacząć od siebie. :)

Czasem zajmuje się "administrałkami" i inną czarną robotą. ;) Nierzadko dyskutuje czy wyjaśnia szeroko. :)

Gdy czas pozwala, pomaga nieco w koordynacji projektu.

Może być kojarzony z sążnistymi opiniami w dyskusjach - a.m. choć ceni poezję, po namyśle za najwłaściwszą formę wypowiedzi uznał traktat, bądź kompromisowo esej. >8)


Pozdrawiam serdecznie!
a.m.Archiwalia

Aegis Maelstrom był jednym z WikiProtestantów. =)
Niestety, jeśli nie miała/eś okazji być tutaj z nami w trakcie protestu, nie mogę Cię odesłać do żadnej "kombatanckiej";) strony jego opisu, bo taka po prostu nie istnieje. Dość powiedzieć, że grupa aktywnych użytkowników postanowiła zaprotestować przeciwko złym zwyczajom panującym na Wiki oraz ich zdaniem złemu kierunkowi, w którym projekt wówczas zmierzał. Pomysł protestu był silnie kontrowersyjny i wzbudzał emocje jeszcze długo po jego zakończeniu. Ocenę ile racji mieli zwolennicy, a ile przeciwnicy protestu, będąc stroną w sporze pozostawię Wikihistorykom...

A.M. a protest. W trakcie protestu na swojej stronie wystosowałem oświadczenie następującej treści

Chciałbym poinformować, że z dużą uwagę przypatruję się ostatnim zajściom i zasadom współpracy na polskiej Wikipedii. Nie przystąpiłem czynnie do protestu (mam inne powody by ograniczyć wikidziałalność), aczkolwiek szanuję jego uczestników i rozumiem powody ich postępowania.

Osobiście cieszę się, że mogłem znaleźć się w tak dobrym towarzystwie. :) Może uda się zdziałać coś razem.

Niech te kolorowe emblematy będą stosownym poparciem dla idei wikinapraw i reform. Mam nadzieję przekonać do nich społeczność Wiki. Wierzę, że w szerszym gronie możemy dojść do konstruktywnych wniosków i wprowadzić je w życie. Zawieszenie protestu nie oznacza rezygnacji lecz ma pozwolic społeczności na oddech.

A na koniec - dlaczego flaga Szwecji? Uprzedzając pytania i wpisy o "szarganiu świętości" wyjaśniam : kraj ten jest symbolem przejrzystości reguł, przezroczystości procedur demokratycznych i praw obywatelskich przysługujących każdemu obywatelowi na mocy konstytucji, przepisów szczegółowych i tradycji - nie z uwagi na stan idealny, bo w utopie nie wierzyłem i nie wierzę, ale z powodu dążenia do doskonałości w tym zakresie.


P.S. - Gorąca prośba do przeciwników protestu - żadnych ataków osobistych - ja ich nie używam, i oczekuję, że nikt nie będzie używał ich wobec mnie ani wobec ludzi, których szanuję. Protest jest m.in. próbą sprzeciwu wobec takich praktyk.


Szybka edycja
Linka miesiącaHomo ludens:

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Aegis Maelstrom" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy