Wikipedysta:Belissarius


Wikipedysta:Belissarius w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Motto:
Où sont les neiges d'antan?
(François Villon)

Prywatnie Peter K. Domaradzki (1946). Historyk wojskowości i dziennikarz związany z Gdańskiem, ale od wielu lat (1985) mieszkający w Chicago w USA.

Na polskiej Wikipedii zacząłem oficjalnie edytować 25 września 2004 roku. Stworzyłem w tym czasie, zapoczątkowałem lub rozbudowałem (te w sekcji [Ponadto]), takie oto artykuły (w porządku chronologicznym z zaznaczeniem "medali"):

Spis treści

Spis

Gdy odejdę z Wikipedii, a tak się stanie raczej prędzej niż później, zostanie po mnie przynajmniej ten zapis:

2004

Plateje, Powstanie jońskie, Historia Wietnamu

2006

Klemens Rudnicki, SS Sultana, Biłka Królewska, Huteryci, Manuskrypt Voynicha, Wyspa Dębów, Wilfrid Michael Voynich, Franciszek Gruszka, Palm Beach, Matt Urban, Stefan de Castenedolo Kasprzycki, Eugeniusz Ślaski, Karaibska Republika Żeglarska, SY Solidarity, Regaty Chicago – Mackinac, Chlajna, Chlamida (ubiór), Czarcie koło, Magnus Eriksson, Korczak Ziółkowski, Consolidated C-87 Liberator Express, Order Łaźni, Niewola, Jan Tadeusz Stanisławski, Departament Stanu USA, Illinois (rzeka), Walki o Guadalcanal , Bitwa o Peleliu , Alianckie środki desantowe w II wojnie światowej , Walki o Wyspy Gilberta , Wojna na Pacyfiku , USS Wasp (CV-7), Wyspy Russella, Wojskowość w Polsce średniowiecznej , Piechota Morska Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej, Richmond Turner, Historia Polski (1914–1918) , Babeldaob, Keiji Shibazaki, Historia Polski (1831–1914), Holland Smith, Raymond Spruance, Phạm Văn Đồng, Philippe Marie Leclerc, Poczet rycerski, Jan Smulski, Historia wojskowości, Andrzej W. Piotrowski, Belle Boyd, Clara Barton, Franciszka Ksawera Cabrini, Andrew Carnegie, Historia Wietnamu (do 1843) , Historia Wietnamu (1843-1940), Historia Wietnamu (1940-1957), Paul Revere, Henry Richardson, Mary Rinehart, Tex Ritter, Kataj, Edyta Luiza Cavell, George Chapman, Claire Chennault, Chrystus Zbawiciel Andów, Czerwona Kurtka, Sally Ride, Wyspa Mackinac, Park Narodowy Jaskini Mamuciej, Jacques Marquette, Cieśnina Mackinac, Park stanowy Starved Rock, Jeziorowiec, Park stanowy Tahquamenon Falls, Francisco Vásquez de Coronado, Adirondakowie, Apalakowie, Arikarowie, Czarne Stopy (Siuksowie), Atakapa, Banokowie, Czinukowie, Czoktawowie, Czikasawowie, Gros Ventre, Hatterasi, Kroatanie, Illiniwekowie, Kikapowie, Kiowa-Apacze, Klamatowie, Klickitat, Koasati, Alibamu, Kutenajowie, Manhattanowie, Masaczusetowie, Mekadewagamitigweyawininiwak, Menomini, Miami (Indianie), Missouri (Indianie), Mobile (Indianie), Modokowie, Konwersatorium "Dialog 96", Oak Park (Illinois), Moheganowie, Narragansett, Naczezi, Ongniaahra, Ottawowie, Charles Le Moyne, Emanuel Leutze, Palouse, Pecos (Indianie), Pend d'Oreille, Penakukowie, Pima, Skalp, Seminole (Indianie), Szaunisi Siuksowie Południowi, Jutowie (Indianie), Wichita (Indianie), Winebagowie, Yana, Yokutowie, Zuni, William Kidd, Welin, Ethel Lilian Voynich, Jicarilla, Giemza,

2007

Park stanowy Malibu Creek, Gilbert Charles Stuart, Thomas Sully, Albert Bierstadt, Thomas Lawrence (malarz), Thomas Eakins, William Penn, Lipan, Stalag X B, George Dewey, Jean Baptiste Point du Sable, Frederick Douglass, Jesse James (przestępca), James (rzeka w Wirginii), Annie Oakley, Valley Forge, Belle Starr, Lucy Stone, Chemehuevi, Kukawka kalifornijska, Parady 3-majowe w Chicago, Koczitowie, Kokopa, Związek Klubów Polskich, SY Gemini, Jerzy Giżycki (pisarz), Hrabstwo Cook (Illinois), Hawasupajowie, Katastrofa przy Przylądku Honda, Jemez, Afrodyzja (miasto), Armilla Bitwa HMAS Sydney z HSK Kormoran , HSK Kormoran, Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie, Związek Podhalan w Północnej Ameryce, Louis-Alexandre Berthier, Lerma (Hiszpania), Towarzystwo Przyjaciół Ojczyzny, Franciszek Wężyk, Bitwa pod Gravelotte, Władimir Atłasow, USS Stewart (DD-224), Ravinia, Janikulum, Park stanowy Denali, Park stanowy Apple River Canyon, Nicholas Perrot, Apple (rzeka), Caprera, Fundacja dobrowska , Władysław Semkowicz, Tadeusz Wojciechowski (historyk), Stanisław Kozierowski, Powstanie Taysonów, Szpetal, Rocznik świętokrzyski dawny, Ulithi, Edward Fuller, Los Cesares, Bogdan Jaksa-Ronikier, Cykady wieloletnie, Henry Larcom Abbot, James William Abert, Ludwik Amadeusz Sabaudzki, Góry Księżycowe, Mehmed Emin Pasza, Jules Dumont d'Urville, Wodospady Stanleya, Wodospady Livingstone'a, Bully Hayes, Louis-Isadore Duperrey, Charles Vane (pirat), Calico Jack, Woodes Rogers, Henry Every, Bill of Rights, I Dwór, James Beckwourth, John Smith (żołnierz), Toussaint Charbonneau, Jean-Baptiste Charbonneau, Samuel Marsden, Charles Wilkes, Sacajawea, Louis de Freycinet, Marine nationale, Bitwa pod Drzycimiem, Otto Kotzebue, Wojciech Wierzewski, Abraham Zbąski, Stephen Gardiner, Franciszek Gabryl, Franz Delitzsch, Matyas Biro, Dydym Aleksandryjski, Edward Curtis, Dionizjusz Mały, Enkratyści, Thomas Erastus, Jean Eudes, Walki o Wyspy Marshalla , Nippon Kaigun, Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, Abemama, Kaiserliche und Königliche Kriegsmarine, Mili (atol), Opactwo Cystersów Kamp, Altenberg (Odenthal), Samuel Fritz, Bitwa pod El-Obeid, Bitwa pod El-Teb, Bitwa pod Eutaw Springs, Bitwa pod Evesham, Desant pod Fishguard, Bitwa pod Guilford Court House, Nathanael Greene, Suakin, Nuño Beltrán de Guzmán, Sprawa szkunera "Pearl", Kozły hiszpańskie, Bitwa o Fort Donelson, Bitwa pod Port Republic, Oblężenie Chartumu, Bitwa pod Abu-Klea, Bitwa pod Abu-Kru, Koncertina, Hampton Roads, CSS Arkansas, Franz Bürkl, William Halsey, Rongelap, CSS Albemarle , Richard Chancellor, Hugh Willoughby, Stephen Borough, Kozietulszczyzna, Kompania Moskiewska, Lope de Aguirre, Pedro de Ursúa, Marañón, Kocz (statek), Eduard Toll, Alexander Gordon Laing, Pomorcy, Chołmogory, Fiedot Szubin, René-Auguste Caillié, Leo Africanus, Józef Kwiatek, Álvaro de Saavedra Cerón, Andrés de Urdaneta, Wojna Mixtonów, Nemes, Logografowie jońscy,

2008

Nisiros, Tidore, Miguel López de Legazpi, García López de Cárdenas, Ruy López de Villalobos, Marc Mitscher, George Gay, Lygdamis, Eumelos, Bitwa morska pod Lade, Pedro Sarmiento de Gamboa, Ofir, Arystagoras, Myrkinos, Álvaro de Mendaña de Neyra, Pedro Fernández de Quirós, Jean René Constant Quoy, Joseph Paul Gaimard, Gaius Aelius Gallus, Charles Gaudichaud-Beaupré, Park Narodowy Freycineta, Park stanowy Illini, Jacques Arago, Murzuk, Hugh Clapperton, Charles Christie, Dixon Denham, Walter Oudney, Richard Lemon Lander, William Pascoe, Bussa, Friedrich Conrad Hornemann, Towarzystwo Afrykańskie, Pedro de Mendoza, Juan de Ayolas, Domingo Martínez de Irala, Marib, Kukawa, Rabih az-Zubayr, Amédée-François Lamy, Bahr el Ghazal, Bahr el Ghazal Północny, Prytanée National Militaire, Sebehr Rahma, Bahr al-Arab, Domenico Fetti, Ferdynand I Gonzaga, Georg Schweinfurth, Nubar Pasza, Bitwa pod Meung-sur-Loire, Bitwa pod Jargeau, Bitwa pod Beaugency, Jean Poton de Xaintrailles, John Talbot, John Fastolf, Bitwa pod Castillon, Maruder, Carroccio, Henryk Skwarczyński, Francisco de Montejo y León, Francisco de Montejo, Louise Bastviken, Juan de Grijalva, Adelantado, Pedro Menéndez de Avilés, Jacques Le Moyne de Morgues, Rocznik kapituły krakowskiej, Kalendarz kościelny, René Goulaine de Laudonnière, Brytyjskie Siły Ekspedycyjne (OdB 1940), Yeomanry, Operacja Ariel, Wojna na Półwyspie Iberyjskim 1807-1814, Powstanie Dos de Mayo, Ganna Walska, Harold Fowler McCormick, Lotusland, Massasoit, Minuteman, Oblężenie Gerony (1809), Bitwa pod El Bruc, Potyczka pod Cabezón, José de Palafox y Melzi, Oblężenie Saragossy (1808), Bitwa pod Talavera de la Reyna, Bitwa pod Medina del Rio Seco, Bitwa pod Bailén, Potyczka pod Yevenes, Bitwa pod Ciudad Real, Bitwa pod Tudelą, Charles Lefebvre-Desnouettes, Potyczka pod Benavente, John Moore (wojskowy), Bitwa pod Burgos, Bitwa pod Buçaco, Oblężenie Almeidy, Bitwa nad rzeką Côa, Jean Andoche Junot, Oblężenie Tuluzy, Bitwa pod Espinozą, Bitwa pod Pancorbo, Bitwa pod Valmasedą, Bitwa pod Roliçą, Francisco Castaños, Pedro de La Romana, Mariano Álvarez de Castro, Bitwa pod Ocañą, Bitwa pod Alba de Tormes, Kadmos z Miletu, Kampania sześciodniowa, VI koalicja antyfrancuska, Obrona Paryża, Johann Ludwig Yorck von Wartenburg, Bitwa pod Montmirail, Hudson Maxim, II oblężenie Saragossy (1809), Maximilien Caffarelli, Armia Sambry i Mozy, Potyczka pod Sahagún, Henry Flagler, Śmierć Napoleona, Bitwa pod Waterloo, Ignacy Danielewski, Gesta Romanorum, Józef Grajnert, Gregorianki, Grzegorz papież, Aniela Gut-Stapińska, Klecha, Edward Klich, Władysław Kosiński, Kornel Kozłowski, Bitwy morskie wojny secesyjnej, Oblężenie Famagusty, Mustafa Lala Pasza, Marcantonio Bragadin, Emmanuel de Las Cases, Bitwa Masztów, Wojna w Ogadenie, Rajmund VI z Tuluzy, Piotr z Castelnau, Rzeź Béziers, Walki o archipelag Marianów , Pagan (Mariany), Bitwa pod Drumclog, Bitwa pod Dunbar (1650), Cantilena inhonesta, Bitwa o Port Royal, Jurij Lisianski, Jean-Baptiste Le Moyne de Bienville, Andrew Volstead, I bitwa pod St Albans, Jean Rapp, George Rogers Clark, Dzika Droga, Henry Sibley, Santa Fe Trail, Arrow Rock (Missouri), Przełęcz Cumberland Fort Abercrombie, Fort Ransom, Fort Abraham Lincoln, Falls of the Ohio, Overhill Cherokee, Transylvania, Sycamore Shoals, Watauga River, Great Wagon Road, Dolina Shenandoah, Saloon, Deadwood (Dakota Południowa), Charlie Utter, Jack McCall, Cmentarz Mount Moriah, Seth Bullock, Marshal (policjant), Belle Fourche River, Hrabstwo Campbell (Wyoming), Pasmo Bighorn, Powder River, Little Bighorn River Cloud Peak, Shoshone (rzeka), Tongue River, Horsemeat March, Bitwa o Slim Buttes, Myles Keogh, Góry Granitowe (Wyoming), Sweetwater River (Wyoming), Independence Rock (Wyoming), National Historic Landmark, Przełęcz Południowa (Góry Skaliste), Pasmo Wind River, Diabelskie Wrota, Martin's Cove, Szlak mormoński, Bój na łące, Fort C.F. Smith, Fort Reno, Fort Phil Kearny, John Bozeman, Szlak lądowy, North Park (Góry Skaliste), National Wildlife Refuge, Robert Stuart, Jedediah Smith, American Fur Company, John Jacob Astor, Buenaventura (rzeka), Francisco Atanasio Dominguez, Silvestre Vélez de Escalante, Wilson Price Hunt, Grupa Mozyrska, Al Swearengen, Dora DuFran, Obóz Młodzieżowy w Yorkville, Operacja Mincemeat, Bitwa pod Alam Halfa, Mark Wayne Clark, 5 Armia (USA), Trakt gliniański, Bannack, Henry Plummer, Terytorium Idaho, Jacques de La Palice, Virginia City (Montana), SS Eastland, Hrabstwo Madison (Montana), Border Ruffians, Bleeding Kansas, Ustawa o Kansas i Nebrasce, Stany niewolnicze, Stany wolne, Stany graniczne (wojna secesyjna), I bitwa pod Lexington, Sterling Price, 23 Ochotniczy Pułk Piechoty Illinois, James A. Mulligan, Rajd Wilsona, George Thomas (generał), James Wilson (generał), Nat Turner, Marsz Shermana, Wydział Wojskowy Missisipi, Bitwa pod Rocky Face Ridge, Bitwa pod Resaca, Pontony typu Cumberland, Etowah (rzeka), Armia Tennessee (Unia), Rajd Andrewsa, Królestwo Laosu, Równina Dzbanów, James Andrews, Szlak Ho Chi Minha, Hmong, Punxsutawney (Pensylwania), Port lotniczy Honiara, Lofton R. Henderson, CSS Florida, John Corigliano, CSS Georgia (1863), CSS Rappahannock, CSS Chickamauga, CSS Tallahassee, Vang Pao, CSS Shenandoah Katastrofa w Texas City, Henry H. Arnold,

2009

Bitwa nad Hatcher's Run, John Philip Holland, Kongregacja Braci w Chrystusie, Oblężenie Petersburga, Bitwa o krater, Philip Kearny, Bitwa pod Chantilly, John Pope (generał), Nawęza, Bednar, Kosciuszko Park, Chopin Park, Magoty gibraltarskie, Benjamin Bathurst (dyplomata), Heinrich Röntgen, Johann Ludwig Burckhardt, Charles Alexandre Lesueur, George Popham, Raft (rzeka), Park stanowy Massacre Rocks, Trzy Siostry (Oregon), Masakra Clarków, Deschutes (rzeka), Kryty wóz, Bend (Oregon), John Frémont, William Sherley Williams, Pasmo Sangre de Cristo, Know Nothing, Blanca Peak, Kit Carson Peak, Wielki pożar Chicago, Wiciądz, Pożar Peshtigo, Pulaski (Wisconsin), Eddie Blazonczyk, Jezioro Bighorn, National Recreation Area, Sobieski (Wisconsin), Obszar niemunicypalny, Katastrofa mostu nad Tay, Green Bay (Lake Michigan), Rangatira, Waka (łódź), Incydent w Dolinie Wairau, Iwi, New Zealand Company, Bay of Islands, Wojna o maszt flagowy, Kampania w Dolinie Hutt, Hapū, Whānau, Memeskia, William Bryan, Rongerik (atol), Kili (wyspa), Wyspy Farallońskie, Operacja Crossroads, Eddie Slovik, Wasilij Grossman, Eszelon (wojsko), Rzeka Perfumowa, Oblężenie Missolungi, Des Plaines (rzeka), Canoe (łódź), Kankakee (rzeka), Bolesław Olszewicz, Stefan P. Wesołowski, Evony,

2010

Katastrofa w Port Chicago , Adrian Cole , Licking River (Kentucky), Thomas Walker (odkrywca), Bitwa pod Blue Licks, Wojna z Indianami Północnego Zachodu, Little Turtle, Traktat z Greenville, Błękitna Kurtka, Konfederacja Illinois, Tarhe, Josiah Harmar, Kraj Ohio, Bitwa w Dolinie Wydm, Odon z Bayeux, Herleva, Herluin de Conteville, Robert z Torigni, Orderic Vitalis, Wilhelm z Poitiers (kronikarz), Wilhelm z Jumieges, Fulcher z Chartres, Guibert z Nogent, Bitwa pod Moncontour, Andrew Humphreys, Raymond d'Aguilers, Piotr Bartłomiej, Zaginiona kopalnia złota Lost Dutchman's w Arizonie, Superstition Mountains, Weaver's Needle, Apache Junction, Szlak Apaczów, Zapora Roosevelta, Dreadnought hoax, Horacy de Vere Cole, Bitwa pod Zutphen, Bitwa pod Oosterweel, Bitwa pod Hexham, Bitwa pod Moncontour, Bitwa pod La Roche-l'Abeille, Filippo di Piero Strozzi, Oblężenie Calais (1558), Bitwa pod Jarnac, Reinhold von Krockow, Matthias von Krockow, Karol Bonawentura de Longueval, hrabia de Bucquoy, Bitwa pod Lomnicami, Henryk Maciej Thurn, Zdobycie Porto Bello, Blokada Porto Bello, Wielkie oblężenie Gibraltaru, Kula armatnia, Kula ognista, George Augustus Eliott, Złoto Yamashity, Incydent z 26 lutego, Bitwa pod Sacile, Bitwa pod Teugen-Hausen, Bitwa pod Ratyzboną, Bitwa pod Landshut, Bitwa pod Raab, Berberia, Piraci berberyjscy, Marek Jakimowski, Uluch Ali, Turgut, Obozy internowania żołnierzy polskich w czasie II wojny światowej, Mantelzak, Most powietrzny, Operacja perekopsko-czongarska 1920, Sinan Pasza, MSC Cruises, Pijal Pasza, Ali Pasza Muezinowicz, Etap (zsyłka), Powroźnictwo, Max Halbe, Zaginięcie Valenticha, Oblężenie Wesenborga, Chołopi, Bitwy pod Kiesią, Abscam, Amerykański Czerwony Krzyż, Rough Riders, Radiostacja Wanda, Gunter d'Alquen, Bitwa na wydmach, William Wirt Adams, Edward Rose, Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino, 8 Armia (Wielka Brytania), Operacja Slapstick, Związek Braterski, Fundacja Kopernikowska, Bunt strzelców, Powstanie strzeleckie, Aleksy Szein, Franciszek Pitułko, Jerzy Tadeusz Błeszyński, Borys Karnicki, Edward Pacewicz, Edmund Pappelbaum, SS Gdańsk, Akcja Taśma, Eksplozja na wyspie Black Tom, Madame Sans-Gene, Serwiusz Sulpicjusz Galba, Publiusz Attiusz Warus, Kommodian, Afonso Baldaya, Salamaua, Walki na Nowej Gwinei, Operacja Cartwheel, Bitwa na Morzu Bismarcka, Cieśnina Witiaz, Jean-Michel Huon de Kermadec, Bruni d'Entrecasteaux, Serce palmy, George Kenney, Masatomi Kimura, Akademia Cesarskiej Marynarki Wojennej, Joe Hewitt, Jarl Sigvaldi, Strutharald, Bitwa w zatoce Hjorungavagr, Jomsvikinga saga, Wagn Akeson, Szlak Czirokezów, Alan z La Roche, Zachód Stanów Zjednoczonych, Chihuahua (pustynia), Federico da Montefeltro, Castello di Petroia, Palazzo Ducale (Urbino), Luciano Laurana, Pony Express, Amerykanie pochodzenia chińskiego, Amerykanie pochodzenia hinduskiego, Pierwsza Flota, Dobośnia, Bitwa pod Front Royal, Kurt Huber, Tadeusz Gorazdowski, Polbryt, Czarnomin, Motowyliwka, Carnarvon (Australia Zachodnia), Steep Point, Region Gascoyne, Rafa Ningaloo, Gascoyne Junction, Bitwa pod Posadą, Henry Wirz, Champ Ferguson, Zajęcie Fortu Ticonderoga, MS Explorer, Sandy Hook, Rozkaz NKWD nr 00486, Sippenhaft, Walther von Seydlitz-Kurzbach, Operacja Biting, RAF Bomber Command, Dipole odbijające, PS General Slocum, Henry Slocum (generał), Bartolomeo Colleoni (1932), Leros, Bitwa o Ortonę, Richard Heidrich, Żegluga Polska, MS Manifest Lipcowy, MS Liwiec

2011

Statki typu Empire, Nietoperzowa bomba, Tim Holt, Louis Fieser, Aussenstelle Matzkau, Dugway Proving Ground, Pilos, Zoster, Szkolnictwo przy 2 Korpusie Polskim, SS Kraków (1925), SS Toruń, SS Jadwiga, Dźwig portowy, Pierwszych sześć fregat US Navy, Poon Lim, Niepokonani (film), Gdańsk wobec polityki bałtyckiej ostatnich Jagiellonów, Walki o Wyspy Admiralicji , Manus (wyspa), Wielkie trzęsienie ziemi w Antiochii, Los Negros (wyspa), Joseph Stilwell, I wojna berberyjska, II wojna berberyjska, George Brydges Rodney, 1. baron Rodney, Pedra da Gavea, Yoshitsugu Saitō, Hideyoshi Obata, Opactwo Cystersów w Oliwie, Baedeker Blitz, Operacja Chastise, Roy Geiger, Operacja Tan nr 2, Guy Gibson, Misja rekrutacyjna PSZ w USA i Kanadzie, Operacja Manna (1945), RAF Fighter Command, Chicagowskie szkoły publiczne, Antoni Piotr Zieliński, Słoweńska Marynarka, Siły powietrzne i obrona przeciwlotnicza Słowenii, Słoweńskie wojska lądowe, Park Milenijny w Chicago, Heinrich Kittel, Operacja Neptune Spear, Niszczyciele typu I, Bitwa o Metz, Seille, Operacja Mallard, Trójkąt Polonijny, Incydent z Little Belt, USS Chesapeake (1799) , Lassen Peak, Gęsie pióro, Quasi-wojna, Primera Junta, USS Congress (1799), William Bainbridge, Hymn marines, Presley O'Bannon, Bitwa o Darnę, Bój USS Constitution z HMS Guerriere, Isaac Hull, Julian Czerwiński, Stefan Gorazdowski, Benjamin Stoddert, Mateusz Scharping, Zygmunt Adamski (inżynier), Maksymilian Arciszewski, Kazimierz Bieliński (elektryk), Aleksander Budlewski, Ludwik Budka, Marian Bukowski, Rościsław Choynowski, SS Puck, Edward Gubała, Francuski Dalekowschodni Korpus Ekspedycyjny, Rozruchy przeciw poborowi w Nowym Jorku (1863), Tammany Hall, John Alexander Kennedy, Fort Detroit, Zagroda (KG AK), Western Approaches, Okręty podwodne typu Archimede, HMY Britannia, HMS Sealion (1934), Virginia Capes, Jusuf Karamanli, John Rodgers, Aleksander Mirecki, Green Islands, Hitoshi Imamura, William C. Chase, William Fechteler, Alamo Scouts, Military Assistance Advisory Group, Rozkaz specjalny 191, Thorwald Aswaldsson, Naddod, 6 Armia (USA), Powietrzna bitwa o Berlin, Nathaniel Parker Willis, Philadelphia Liberty Medal, Czerwona kurtka (mundur), Splądrowanie Jerozolimy, Rewolta bostońska (1689),

2012

Woleai, Honório Hermeto Carneiro Leão, Eighth Air Force, Stefan Łaszkiewicz, MS Hans Hedtoft, Strażnicy wybrzeża, Bitwa o Kanton, Zdobycie Rabaulu, Hubert Brooks, Ulica Polanki w Gdańsku, Bitwa nad Geborą, David Mearns, AHS Centaur, I-177, RAF Coastal Command, Kugelbake, Wojna Pinka, Leon Bukojemski, William Daniel Leahy, Jan Tałdykin, Bitwa pod Vincy, Drogon, Rudolf I (król Burgundii), Sandal Castle, Najazd Abbasydów na Anatolię, Manassas (Wirginia), Henry W. Halleck, Augustus Charles Gregory, Warrego (rzeka), Australian War Memorial, Puputan, François Joseph Paul de Grasse, Bitwa u przylądka Jasmund (1864), Wichita (rzeka), Marcelino Sanz de Sautuola, Dekeleja, Dzień Pamięci o Ludobójstwie, Troupes de marine, ACT (test), Aujon, Romsdalen, Namiot Sibleya, Konferencja genewska (1954), Ave Caesar morituri te salutant, OSNAZ, Rajtuzy (spodnie), Aberchirder, Prespa (region), Zygmunt Sowa-Sowiński, Uście (obwód chmielnicki), Vernon F. Dvorak, USS Erie (1813), SS Łódź (1907), Boceguillas, MF Stena Spirit, Zygmunt Deyczakowski, Kazimierz Draczyński, Incydent w Tampico, SS Jagiełło, Liri, Związek Hallerczyków, Fridolin von Senger und Etterlin, Góry Ausońskie, Góry Auruncyjskie,

2013

Turnpike, Bitwa nad Stones River, Produkcja samolotów w Stanach Zjednoczonych w czasie II wojny światowej, William Hardee, Leonidas Polk, Geoffrey Keyes, Edward Alexander, Alexander Lawton, Szarża Picketta, Mochitsura Hashimoto, Związek Szwabski, Charles McVay, Operacja Copperhead, Premaoryskie osadnictwo w Nowej Zelandii, John F. Bolt, Michał Dukeian, Operacja Graffham, Goumiers, Usza (dopływ Berezyny), Tower Subway, Chickahominy River, Frederic Thesiger (2. baron Chelmsford), Operacja Barclay, Willamette Valley, Zebulon Pike, Willamette (rzeka), Ambrose P. Hill, Solomon Meredith, Daniel Sickles, Dzicz, John Burns (żołnierz), Lookout Mountain (góra), Góry Błękitne (USA), Walla Walla (Indianie), Richard Ewell, William Hale (wynalazca), Gustavus Woodson Smith, Jacob Vouza, John Black Atkins, Lake Forest (Illinois), USS Ability (PYc-28), HMS Atheling (D51), Abiuracja, Alfred Liebfeld, Szlak Kokoda, Jaka, Gaucher V de Chatillon,

2014

National Maritime Museum, Zajścia antyserbskie w Sarajewie (1914), John FitzGibbon 1. hrabia Clare, Bellows Falls, HMS Vindictive (1897), Andrew Foote, Civilian Conservation Corps, Grand Army of the Republic, USS Essex (1799), Essex Junior, Vietnam Veterans Against the War, Charles A. Pownall, Nalot na Bari, Knox Mine disaster, Gabriela Danielewicz, Bitwa pod Keren, William Platt, Operacja Berlin (Atlantyk), Parapet (fortyfikacje), Pā (fortyfikacje), Bój HSK Thor z AMC Voltaire, Operacja Kita, Bombardowanie Kure (1945), Kurylska operacja desantowa, Konwój HX-106, MV San Demetrio, Edward Fegen, SS Ohio, Red Ensign, William F. Smith, Maruderzy Merrilla, Frank Merrill, Konwój HX-84, Bitwa o Mindoro, Lądowanie w Zatoce Lingayen, Fast Carrier Task Force, Frederick C. Sherman, Kolonia korony brytyjskiej, Uzbrojony statek handlowy, Walki o Leyte , Palo (Leyte), Bitwa o Manilę (1945) , Sanji Iwabuchi, Szkoły publiczne w Hamtramck, Robert Eichelberger, Oscar Griswold, United States Army Command and General Staff College, United States Army War College, Fort Leavenworth, Departamenty Armii, Sōsaku Suzuki, Operacja King Two, Jeńcy japońscy w czasie II wojny światowej , Takeo Kurita, Wojna rodezyjska, Jean-Armand Dieskau, Michilimackinac, Sevier (rzeka), Fort William Henry, William Shirley, William Henry Powell, Oneidowie, Czwarta dzielnica (film), Don Carlos Buell, Lake George (Nowy Jork), Ticonderoga (Nowy Jork), Louis Jolliet, William Johnson (administrator kolonialny), Dolina Champlain, Walki na szlaku Kokoda, Bitwa o Buna-Gona , Corvina (Cilus gilberti), Bitwa pod Loigny-Poupry, Oblężenie Pensacoli, Zatoka Milne, Finschhafen, United States Camel Corps, Walki o Salamaua-Lae-Finschhafen, America First Committee, Irena Kummant-Skotnicka, Irene Morales, Montmorency (wodospad)

2015

Wojna ośmiu świętych, James Augustus Grant, Robert Gray, Edward Bransfield, Wyspa Bransfielda, John Kendrick (żeglarz), Człowiek gór, John Colter, John Liver-Eating Johnston, Operacja Goodwood (morska), Operacja Paravane, Operacja Tungsten , Bowie (nóż), Znikające działo, Subic Bay, Maggie Daley Park, Niezniszczalne, Boone Helm, Statek wielorybniczy, Zatoka Wielorybia, Operacja Catechism, Seabees, Quonset hut, Ogrodowy pustelnik, SS Admirał Nachimow, Tomitarō Horii, SMS Dresden (1908) , Golfo de Penas, Kanał Messiera, SMS Bremen, Deklaracja z Bredy, SMS Victoria Louise, Jagdgeschwader 7, Tropikalne umundurowanie Wehrmachtu, Zbrodnia w Gardelegen, Pławnica (sieć), Lugrotrawlery typu B 11, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Pożary na Syberii 2015, 1 Regiment Kawalerii (USA), Kåfjorden, Altafjorden, Jan Fryderyk I, SMS Königsberg (1907) , Europejska Organizacja Portów Morskich, Krążowniki lekkie typu Dresden, Operacja Tiderace, Dzień ciemności, Fleet Air Arm (Royal Navy), Dolina Niari, Incydent w cieśninie Bali, Pierre César Charles de Sercey, S-363, Czterech Policjantów, Laurent Truguet, Obusier de vaisseau, Gardes-marine, Dzwon ratowniczy, Sztormlina, Szprajsgafel, Ożaglowanie żebrowe, Operacja Pamphlet, OTO Melara 76 mm, Snigga, Gig (łódź), Bramsel, Bramsaling, OTO Melara Marlin-WS, Naloty na Japonię , Payas, Wojna o panowanie w Ameryce Północnej 1754–1763 , Nary, Bitwa o Signal Hill, Wielki żaglowiec, Port Lotniczy Gdynia, Ababco, Aberginianie, Satanta (Indianin), Adoeette, Bunt na HMS Bounty , Wiek żagli.

Ponadto

przyczyniłem się do rozbudowania i umedalowienia takich artykułów jak:

1 Pułk Szwoleżerów-Lansjerów Gwardii Cesarskiej , Bitwa pod Somosierrą , Henryk II Plantagenet , Giuseppe Garibaldi , Transport i podróże w czasach I Rzeczypospolitej , Melchior Wańkowicz , Gajusz Juliusz Cezar , Bitwa o Monte Cassino , Bitwa pod Gettysburgiem , i kilkunastu innych...

Zajrzyj też do

Szablony

Gotowe zestawy do skopiowania i wypełnienia:

  • cytowanie książki
  • '.{{Cytuj książkę}} Nieprawidłowe pola: "tytuł".
  • cytowanie artykułu z czasopisma
  • . {{Cytuj pismo}} Nieprawidłowe pola: "czasopismo".
  • cytowanie strony internetowej
  • Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego adresu cytowanej strony (parametr url=|).{{Cytuj stronę}} Nieprawidłowe pola: "url" oraz "tytuł".

Należy pamiętać o usunięciu niewykorzystanych pól.

Tabela 1

Tabela 2

Tabela 3

  • treść 1
  • treść 2
  • treść 3
  • treść 4
  • treść 5
  • treść 6
  • treść 7
  • treść 8
  • treść 9
  • treść 10

Stopnie wojskowe

Stopnie oficerskie w Polsce do 1950

Stopnie oficerskie we Francji

Wyższe stopnie US Navy (XIX w.)

  • Komandor porucznik (Commander)
  • Komandor (Captain)
  • Tymczasowy kontradmirał (Acting Rear Admiral)
  • Kontradmirał (Rear Admiral)
  • Wiceadmirał (Vice Admiral)
  • Admirał (Admiral)
  • Admirał Floty (Admiral of the Navy)

Przydatne

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Belissarius" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy