Wikipedysta:Biedronka Afrodyta/brudnopis


Wikipedysta:Biedronka Afrodyta/brudnopis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Biedronka Afrodyta Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Królestwo Kabuto - mikronacja położona głównie na terenie Dixon Entrance w pobliżu Kanady i USA oraz na wodach nad na północ obejmujących około 74 km2. Została proklamowana 13 października 2016 roku[1]przez polskiego prawnika Mieszka Makowskiego który został jej władcą[2]. Było to możliwe ze względu na brak roszczeń jakiegokolwiek innego państwa do owego terytorium co nadawało mu status terra nullis.

Spis treści

Pozostałe tereny | edytuj kod

Mikropaństwo poza terenami wodnymi posiada swoją enklawę na terenie III Rzeczypospolitej[3] pod Radomiem w gminie Wolanów, dokładnie między Mniszkiem i Zawadami nad rzeką Jabłonicą o powierzchni 2000 m2 funkcjonującą na zasadach państwa stowarzyszonego. Ów teren jest prywatną własnością założyciela Kabuto. Informacja o przyjaznych stosunkach, otwartości granic oraz utworzeniu enklawy została oficjalnie przyjęta przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce.

Najmniejszy teren Kabuto stanowi skrawek ziemi współdzielony z Królestwem Enklawy[4] na podstawie zawartej umowy międzynarodowej pomiędzy zaprzyjaźnionymi państwami[5]

Monarchia | edytuj kod

Królestwo Kabuto jest monarchią, pierwszym władcą Kabuto jest Mieszko Makowski.

Obywatele | edytuj kod

Królestwo Kabuto posiada obecnie ponad 600 zadeklarowanych obywateli którzy uznali jego zwierzchnictwo i przyjęli Mieszka Makowskiego jako króla mikronacji. Wśród osób, które zapragnęły zostać obywatelami, jest poseł na Sejm VII kadencji, Armand Ryfiński[6].

Obywatelstwo | edytuj kod

Wnioskować o obywatelstwo można poprzez stronę Obywatelstwo. Obywatelstwo w Kabuto ma, przynajmniej w teorii pozwolić na uniknięcie płacenia ZUS-u[7].

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. u, KRÓLESTWO KABUTO, governmentkabuto.info [dostęp 2016-12-13]  (pol.).j?
  2. Wyborcza.pl, radom.wyborcza.pl [dostęp 2016-12-13]  (pol.).j?
  3. Wiadomości z Radomia i regionu radomskiego Państwo w państwie pod Radomiem - Radom - Co za dzień, www.cozadzien.pl [dostęp 2016-12-13] .j?
  4. Polacy proklamowali nowe państwo. To Królestwo Enklawy, „Onet Wiadomości”, 15 maja 2015 [dostęp 2016-12-13]  (pol.).
  5. Radio PlusR.P. Radom Radio PlusR.P., Minister Spraw Zagranicznych w Radomiu - Radio Plus Radom [dostęp 2016-12-13] .
  6. Kabuto – poznaj nowe państwo na terenie… Polski
  7. Nowe państwo w Polsce. Kabuto pod Radomiem ma już terytoria zamorskie
Państwa Ameryki Północnej

Monarchie na świecie

Kategoria:Enklawy Kategoria:Mikronacje Kategoria:Królestwa Kategoria:Państwa świata Kategoria:Państwa Ameryki Północnej Kategoria:Geografia Ameryki Północnej Kategoria:Państwa Europy Kategoria:Miasta-państwa

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Biedronka Afrodyta/brudnopis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy