Wikipedysta:Bogic


Wikipedysta:Bogic w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bogic (czyta się bodżik) - Bogdan Mackiewicz (ukr. Богдан Семенович Мацькевич), ur. 10 lutego 1969 roku w miasteczku Jezupol w rejonie tyśmienickim w obwodzie iwanofrankowskim na Ukrainie. Ma korzenie polsko-ukraińskie.

W latach 19761986 uczęszczał do Ogólnooświatowej Zawodowej Szkoły w Jezupolu. Ukończył szkołę z wyróżnieniem (złoty medal za bardzo dobre wyniku w nauczaniu). Zdobył uprawnienia kierowcy kategorii "B" i "C". Wielokrotnie uczestniczył w olimpiadach szkolnych, gminnych i wojewódzkich z matematyki, fizyki, chemii, geografii, historii oraz zawodach sportowych i turystycznych. Najwyższe osiągnięcie: II miejsce w olimpiadzie obwodowej z chemii.

Po ukończeniu szkoły w 1986 roku zdał egzaminy wstępne do Instytutu Nafty i Gazu w Iwano-Frankowsku (obecnie Iwano-Frankowski Narodowy Techniczny Uniwersytet Nafty i Gazu na wydział: Automatyzacja i Elektryfikacja na kierunek "automatyka i telemechanika". Ponieważ brakowało wówczas ludzi do służby wojskowej, po ukończeniu І roku nauczania zmuszony był przerwać naukę i pójść do wojska.

W latach 1987-1989 odbył zasadniczą służbę wojskową we Lwowie w jednostce mapograficznej. Został zwolniony w stopniu szeregowy rezerwy.

Po ukończeniu służby wojskowej powrócił na studia. Ponieważ nie istniał już kierunek, na którym poprzednio studiował, został automatycznie przepisany na kierunek "automatyka i kierowanie w systemach technicznych". W 1993 roku ukończył studia z średnią ocen 4,97 (maksymalna 5,00). Obronił pracę dyplomową na temat "Oprogramowanie transmisji danych na dalekie odległości" na ocenę "bardzo dobrą" uzyskując tytuł magistra inżyniera – systemotechnika (inżynier systemów informatycznych, elektronicznych, elektrycznych i telemechanicznych). Wielokrotnie brał udział w olimpiadach, organizowanych przez uczelnię, z matematyki, informatyki, grafiki inżynierskiej oraz języka angielskiego. Najwyższe osiągnięcie: III miejsce w ogólnoukraińskiej olimpiadzie z informatyki.

Po ukończeniu studiów nie miał zapewnionej pracy, dlatego w 1993 roku wyjechał na stały pobyt do Polski, gdzie mieszkała bliska rodzina (brat i siostra babci wraz z rodzinami wyjechały na ziemie odzyskane po zakończeniu II wojny światowej).

W latach 19981999 w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy ukończył kurs pedagogiczny.

W latach 20072008 na ІІ Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Informatyki ukończył studia podyplomowe kształcenie na odległość.

17 stycznia 1994 r.- 31 lipca 2001 r. pracował w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy na stanowisku: laborant pracowni komputerowych. Prowadził lekcje z informatyki w Technikum dla dorosłych oraz w Szkole Policealnej, administrował obsługę Internetu, modernizował sprzęt szkolny. Uczestniczył w konferencjach, seminariach.

1 sierpnia 1999 r. – 31 grudnia 2001 r. był zatrudniony w BOGIC Sp. z o.o. w Świebodzicach na stanowisku: Prezes Zarządu. Prowadził działalność gospodarczą w branży sprzedaży komputerów oraz usług informatycznych. Jest autorem programu komputerowego "SYSTEM-PRO" przeznaczonego do obsługi księgowości, magazynowania, działu kadr, fakturowania oraz raportów do US i ZUS, z którego korzystają uczelnie szkolne oraz wiele innych małych przedsiębiorstw.

Od 1 września 1999 r. pracował w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy na stanowisku: nauczyciel przedmiotów informatycznych[1]. Prowadził lekcje z technologii informacyjnej, komputeryzacji w Liceum oraz lekcje z urządzeń techniki komputerowej, systemów operacyjnych i sieci komputerowych, baz danych, oprogramowania biurowego, programowania w języku PASCAL oraz C/C++ w Szkole Policealnej i w Technikum.

Po egzaminie dnia 3 lipca 2001 r. awansował na stopień "nauczyciel kontraktowy", 8 lipca 2004 r. awansował na stopień "nauczyciel mianowany". Latem 2010 awansował na stopień "nauczyciel dyplomowany".

Od 1 kwietnia 2002 r. prowadzi działalność gospodarczą w branży sprzedaży komputerów oraz usług informatycznych jako firma "BOGIC Bogdan Mackiewicz".


Hobby: komputery, piłka nożna, muzyka, malarstwo artystyczne. Jest fanem klubu piłkarskiego Juventus Turyn i Dynamo Kijów.

Biegle włada polskim, ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim (w stopniu średnim) i włoskim (w stopniu podstawowym).

Spis treści

Podróże | edytuj kod

Wyróżnienia | edytuj kod

Za udział w projekcie Piłka nożna.

Tydzień z obiektami sportowymi | edytuj kod

Gwiazda akcji Tydzień z obiektami sportowymi za wzięcie udziału w inicjatywie – Olos88

Dzięki wielkie za udział :) Olos88 (dyskusja) 20:20, 29 kwi 2013 (CEST)

Odznaka za znaczący wkład w artykuły o piłce nożnej od Qba0202.

Qba0202 (dyskusja) 19:46, 2 cze 2020 (CEST)

Statystyki | edytuj kod

UserScan: utworzonelicznikuprawnieniawkładrejestrblokadyglobalny wkład (uprawnienia i blokady w innych projektach) • przesłane pliki

Przypisy | edytuj kod

  1. Świat futbolu, Wikipedia i podróże - Nasza Świdnica - portal młodych Świdniczan!
Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Bogic" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy