Wikipedysta:Diament Diamentowy/Catscratch


Wikipedysta:Diament Diamentowy/Catscratch w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Catscratch - to amerykański serial animowany stworzony przez Douga TenNapel'a (znanego również z tworzenia Earthworm Jim). Był emitowany na Nickelodeon od 9 lipca 2005 r. Do 10 lutego 2007 r. Była to luźna adaptacja powieści graficznej TenNapel, Gear, która w serii jest również nazwą ciężarówki z kotami. Seria zawiera muzykę skomponowaną przez wieloletniego współpracownika TenNapel, Terry'ego Scotta Taylora. Pierwszy występ Catscratch na DVD pojawił się w Nick Picks Vol. 3, który ukazał się 7 lutego 2006 r. (Choć DVD zawierało tylko „Bringin 'Down the Mouse”).

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Cykl kręci się wokół trio antropomorficznych braci kotów. Po śmierci ich bogatej właścicielki, Edny Cramdilly, zostawiła im swoje bogactwa wraz z groźną, ogromną ciężarówką-potworami o imieniu Gear i dostojnym lokajem o imieniu Hovis. Program zwykle kronika ich bogatego stylu życia i pełnych akcji, czasem paranormalnych, doświadczeń. Inne postacie to słodka młoda sąsiadka, Kimberly, z którą Gordon ma obsesję, oraz rywalizująca z kotami rywalizacja Chumpy Chump Brothers.

Spis odcinków | edytuj kod

Komiksy | edytuj kod

Potwierdzony e-mailem od Douga TenNapel'a, było kilka 2-stronicowych komiksów Catscratch w pracach dla magazynu Nickelodeon. Pierwszy ukazał się w numerze z grudnia / stycznia 2005 r. Drugi ukazał się w numerze z marca 2006 roku. Trzeci i ostatni był w numerze z lutego 2007 roku.

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Prawidłowe daty odcinków pochodzi ze strony http://www.tv.com/shows/catscratch/episodes/

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kategoria:Amerykańskie telewizyjne seriale animowane Kategoria:Programy telewizji Nickelodeon Kategoria:Seriale telewizyjne emitowane od 2005 Kategoria:Seriale telewizyjne zakończone w 2007

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Diament Diamentowy/Catscratch" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy