Wikipedysta:Farary


Wikipedysta:Farary w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
O nas

Jest nas dwoje. Choć tworzymy pod jednym szyldem, dość łatwo nas rozróżnić.

► Tomek zajmuje się literaturą, językoznawstwem, teatrem i filmem. ► Lena pisze o Białorusi, zajmuje się historią, sztuką i religią.

Wspólnie tworzymy zgrany zespół, uzupełniamy się wzajemnie jak Yin i Yang[1]. Należymy do Towarzystwa Janusowego i podpisujemy się czterema rękami (oraz tyldami) pod postulatami sformułowanymi na jego stronie. Jako wikipedysta Farary nigdy nie toczymy sami ze sobą wojen edycyjnych, nie wykorzystujemy swojej liczebnej przewagi przeciw innym wikipedystom, chcemy być traktowani na równi z innymi członkami projektu. Jako administrator Farary wspólnie odpowiadamy za decyzje podejmowane na tym koncie. Służymy pomocą w sprawach związanych z PAnM, DA, PANDA, DNA, listą NPA. Opiekujemy się portalem Białoruś. Informacje o nowych wyróżnionych artykułach Wikipedii publikujemy na blogu Stowarzyszenia Wikimedia Polska.


Nasza historia

W październiku 2008 roku Tomek założył konto, tworząc hasło Swój do swego po swoje. Jednak mechanizmy Wikipedii wydały mu się wówczas zbyt trudne, więc zarzucił rozpoczętą pracę. Do edycji z profilu powróciła dopiero Lena, w styczniu 2009 roku, zaczynając rozbudowę hasła Mołodeczno. Od tamtego czasu wspólnie pracujemy nad udoskonalaniem projektu.


O naszym nicku

Pierwotnie ten nick był zamierzony jako przymiotnikowa forma rodzaju męskiego, analogicznie do myśliwego czy Szanfarego (bohater poematu Słowackiego). Gdy zaczęliśmy współdzielić konto, zatraciło to swoją czytelność. Przez chwilę nawet myśleliśmy o zmianie nazwy, ale siła przyzwyczajenia i sentyment okazały się silniejsze. Zwracając się do nas, można zastosować (analogicznie jak w wielu nazwiskach) dla rodzaju męskiego odmianę przymiotnikową, dla żeńskiego formę nieodmienną (ten Farary – z tym Fararym; ta Farary – z tą Farary). Forma Fararowie, jaką urobili inni wikipedyści, także ma dla nas nieodparty urok. Generalnie nie robi nam różnicy, w jaki sposób jesteśmy tutaj nazywani, nie obrażamy się za inne pomysły językowe[2].


Zobacz też
Transkrypcja alfabetu rosyjskiegoUpominki od wikipedystówNasze „legendarne” PUAKontaktBlog Stowarzyszenia Wikimedia Polska

UserScan: utworzonelicznikuprawnieniawkładrejestrblokadyglobalny wkład (uprawnienia i blokady w innych projektach) • przesłane pliki

Przypisy

  1. Cyt. za Lispirem.
  2. Por. nasza odpowiedź na PUA.
Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Farary" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy