Wikipedysta:Grzes1966


Wikipedysta:Grzes1966 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cześć!

Po zalogowaniu jestem grzes1966.

Ponieważ na początku często zapominałem o tym wymogu, występowałem jako użytkownik:

Obecnie nie zapominam o logowaniu. Po ponad rocznej obecności na łamach Wikipedii czas na podsumowanie. W tym okresie pozwoliłem sobie umieścić następujące artykuły lub ich zalążki ewentualnie rozwinąć istniejące artykuły (oznaczone przeze mnie symbolem **):

Spis treści

Żołnierze Wojska Polskiego | edytuj kod

Generałowie | edytuj kod

Edward Adamski Tadeusz Alf-Tarczyński Edmund Berezowski Wacław Bieczyński Władysław Bobiński Jakub Bohusz-Szyszko Marian Bolesławicz Januariusz Cichowicz Stanisław Cięciel Jan Czapliński Eugeniusz Dąbrowiecki Aleksander Dąbrowski Romuald Dąbrowski Konstanty Dowbor-Muśnicki Filip Dubiski Antoni Durski-Trzaska Henryk Fitz Aleksander Gembal Erazm Grotowski Zdzisław Hordyński-Juchnowicz Władysław Jaxa-Rożen Bronisław Jakesch Adam Jaworski-Sas-Choroszkiewicz Michał Gałązka Jan Jur-Gorzechowski Eugeniusz Kuszko Józef Kruźlewski Otton Krzisch Stanisław Lityński Józef Malewski Bronisław Malewski Jan Nelken Rudolf Niemira Jerzy Orski Wiktor Past Ryszard Paszko Ignacy Pick Tadeusz Antoni Porębski Józef Porzecki (generał) Józef Prokopowicz Marian Przewłocki Wiktor Raczyński Otton Roczniok Herman Rodziński Józef Schindler Jerzy Sochocki Jan Stankiewicz Sylwester Stankiewicz Tadeusz Sulimirski Stanisław Suryn Zbigniew Tłok-Kosowski Tadeusz Tomaszewski Antoni Unrug Alfons Wojtkielewicz Czesław Wojtyniak Bolesław Zarako-Zarakowski Jan Zarako-Zarakowski Tadeusz Zachariasiewicz Leon Zawistowski Jan Zavrel Zygmunt Zieliński (generał WP) ** Roman Żaba **

Oficerowie | edytuj kod

Stanisław Tadeusz Baczyński Felicjan Plato Bałaban Józef Baran-Bilewski Maciej Bardel Stanisław Batycki Michał Belina-Prażmowski Karol Blok Zygmunt Bobrowski Jan Maciej Bold Zdzisław Chrząstowski Ignacy Cieplak Józef Ćwiertniak Fryderyk Douglas ** Jan Duch Bronisław Duch (oficer) Mieczysław Duch Leon Dunin-Wolski Tadeusz Ludwik Dworak Teofil Dziama Stanisław Dziurzyński Tadeusz Dziurzyński Orest Dżułyński Adam Englert Stefan Fabiszewski Tadeusz Frank-Wiszniewski Feliks Gąsiewicz Stefan Gąsiewicz Edmund Ginalski Ziemowit Grabowski Marian Grotowski (inżynier leśnik) Tadeusz Herfurt Wacław Iwaszkiewicz (oficer) Apolinary Jagodziński Wincenty Jasiewicz Zygmunt Kapsa Włodzimierz Kasperski Władysław Kiliński Alfred Klotz Adam Koc ** Leon Koc Jan Krudowski Stefan Krudowski Zygmunt Krudowski Harald Krusche Stanisław Kuciel Wincenty Kwieciński (oficer) Jerzy Lewakowski Maksymilian Lorenz Juliusz Levittoux Henryk Julian Levittoux Seweryn Łańcucki Edward Markiewicz (1893-1977) Włodzimierz Marszałek Stanisław Hieronim Milli Walerian Młyniec Michał Nahorski Henryk Nakoniecznikoff Teofil Ney Albin Nowotny Terencjusz O’Brien de Lacy Marian Ocetkiewicz Władysław Oksza-Orzechowski Aureliusz Passella Henryk Piątkowski Stanisław Piro Henryk Pomazański Wilhelm Popelka Marian Porwit Alfred Prager Władysław Passendorfer Jan Pryziński Stefan Rago Walenty Rakowski Mieczysław Rawicz-Mysłowski ** Artur Rössner Erwin Rössner Stanisław Sadowski (podpułkownik) Kazimierz Schirmer Alfred Jan Schmidt Władysław Smolarski Konstanty Stamirowski Mieczysław Starzyński Mieczysław Stecewicz Aleksander Szemiot Karol Szemiot Jan Szewczyk (1891) Eugeniusz II Szubert Czesław Szystowski Jan Ślaski (oficer) Emil Tintz Józef Tunguz-Zawiślak Włodzimierz Tyszkiewicz Karol Udałowski Wiktor Unrug Jan Waygart Wiktor Wielkopolanin-Nowakowski Czesław Wnorowski Kazimierz Wnorowski Zygmunt Wnorowski Tadeusz Wnorowski Karol Wojciechowski (1891) Stanisław Wrzaliński Eugeniusz Wyrwiński Wacław Zacharewicz

Podoficerowie i szeregowcy | edytuj kod

Franciszek Malanowski Leopold Flanek

Jednostki i instytucje Wojska Polskiego | edytuj kod

Historyczne | edytuj kod

  1. Batalion KOP "Kleck" **
  2. Batalion Ciężkich Karabinów Maszynowych Typu A
  3. Batalion Ciężkich Karabinów Maszynowych Typu B
  4. Chełmski Batalion ON
  5. Batalion Chemiczny (II RP)
  6. Batalion Podchorążych Rezerwy Piechoty Nr 7
  7. Batalion Sztabowy Grupy KOP gen. Orlik-Rückemanna
  8. Bateria Artylerii KOP "Kleck"
  9. Baza Armii Polskiej na Wschodzie
  10. Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej
  11. Departament Piechoty Ministerstwa Spraw Wojskowych
  12. Dowództwo Okręgu Generalnego "Kielce"
  13. Dowództwo Taborów i Szefostwo Remontu
  14. Dowództwo Wojskowych Taborów Leśnych
  15. Dywizja Ochotnicza
  16. Dywizja Rolno-Gospodarcza
  17. Dywizjon Karabinierów Konnych
  18. Dywizjon Żandarmerii KOP
  19. Dziśnieńska Półbrygada Obrony Narodowej
  20. Grupa Operacyjna Kawalerii Nr 2
  21. Karpacka Półbrygada Obrony Narodowej **
  22. Kierownictwo Administracji Pieniężnej Ministerstwa Spraw Wojskowych
  23. Korpus Interwencyjny **
  24. Korpus Kadetów Nr 1
  25. Kowelski Batalion ON
  26. Kursy Doskonalenia Oficerów Piechoty
  27. Łucki Batalion ON
  28. Morski Dywizjon Żandarmerii
  29. Obóz Ćwiczeń Barycz
  30. Obóz Rozdzielczy w Auchtertool
  31. Obrona Narodowa **
  32. Okręg Korpusu Nr I
  33. Okręg Korpusu Nr II
  34. Okręg Korpusu Nr III
  35. Okręg Korpusu Nr IV
  36. Okręg Korpusu Nr V
  37. Okręg Korpusu Nr VIII
  38. Okręg Korpusu Nr X
  39. ORP Warta
  40. Piechota II RP
  41. Pierwsza Kompania Kadrowa **
  42. Placówka Żandarmerii Wojskowej w Świętoszowie
  43. Pociąg Pancerny "Podpułkownik Lis-Kula"
  44. Polskie pułki lotnicze **
  45. Pułk Artyleryjskiego Rozpoznania Pomiarowego
  46. Samodzielna Kompania Czołgów R-35
  47. Samodzielny batalion moździerzy
  48. Starogardzki Batalion ON **
  49. Strzelecka Brygada Obrony Narodowej
  50. Szkoła Kadetów Piechoty w Łobzowie
  51. Szkoła Podoficerów Piechoty dla Małoletnich Nr 2
  52. Tarnopolska Półbrygada Obrony Narodowej
  53. Urząd Inspektora Instytucji Oficerskich
  54. I Warszawski Batalion ON
  55. III Warszawski Batalion ON
  56. Wojskowy Sąd Garnizonowy w Zielonej Górze
  57. Zgrupowanie "Brześć"
  58. Złoczowski Batalion Obrony Narodowej
  59. 1 Batalion Ciężkich Karabinów Maszynowych
  60. I Brygada Piechoty Legionów
  61. 1 Dywizjon Żandarmerii
  62. 1 Pułk Artylerii Górskiej (II RP)
  63. Pułk Strzelców Pieszych
  64. 2 Batalion Ciężkich Karabinów Maszynowych
  65. 2 Dywizjon Artylerii Ciężkiej
  66. 2 Dywizjon Żandarmerii
  67. 2 Grupa Artylerii (Grupa Artylerii Armii)
  68. 2 Pułk Saperów (II RP)
  69. II Brygada Piechoty Legionów
  70. II Mazurski Batalion Obrony Narodowej
  71. Batalion ON "Warszawski II"
  72. 3 Batalion Strzelców (II RP)
  73. III Brygada Piechoty Legionów
  74. 3 Brygada Strzelców
  75. 3 Dywizjon Żandarmerii
  76. 3 Karpacki Batalion Saperów
  77. 3 Pomorski Lotniczy Pułk Szkolno-Bojowy
  78. 4 Dywizja Strzelców (PSZ)
  79. 4 Dywizjon Żandarmerii
  80. IV Brygada Jazdy
  81. IV Brygada Piechoty Legionów
  82. V Brygada Piechoty Legionów
  83. IV/5 Dywizjon Towarzyszący
  84. 5 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej (II RP)
  85. 5 Dywizjon Artyleryjskiego Rozpoznania Pomiarowego
  86. 5 Dywizjon Żandarmerii
  87. 5 Kresowy Batalion Saperów
  88. 5 Pułk Artylerii Polowej (1918-1919)
  89. 5 Pułk Ułanów Wielkopolskich
  90. 6 Bateria Artylerii Przeciwlotniczej Motorowa Typ A
  91. VI Brygada Piechoty Legionów
  92. 6 Dywizjon Artyleryjskiego Rozpoznania Pomiarowego
  93. 6 Dywizjon Żandarmerii
  94. 6 Grupa Artylerii
  95. 6 Szkolny Pułk Moździerzy
  96. 7 Bateria Artylerii Przeciwlotniczej Motorowa Typ A
  97. VII Brygada Piechoty (II RP)
  98. 7 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej (II RP)
  99. 7 Dywizjon Żandarmerii
  100. 7 Dywizja Piechoty (PSZ na Zachodzie)
  101. 7 Grupa Artylerii
  102. 7 Pułk Lotnictwa Specjalnego Marynarki Wojennej
  103. VIII Brygada Piechoty (II RP)
  104. 8 Brygada Kadrowa Strzelców
  105. 8 Dywizjon Żandarmerii
  106. 8 Dywizjon Artyleryjskiego Rozpoznania Pomiarowego
  107. 8 Pułk Artylerii Ciężkiej **
  108. 8 Grupa Artylerii
  109. 9 Dywizjon Artyleryjskiego Rozpoznania Pomiarowego
  110. 9 Dywizjon Żandarmerii
  111. 9 Grupa Artylerii
  112. 10 Dywizjon Żandarmerii
  113. 10 Grupa Artylerii
  114. 11 Batalion Zaopatrzenia
  115. 11 Dywizja Piechoty (PSZ na Zachodzie)
  116. 12 Dywizjon Artylerii Rakietowej
  117. 12 Eskadra Wywiadowcza (Krakowska)
  118. 12 Kompania Geograficzna
  119. 12 Samodzielny Pułk Lotnictwa Sanitarnego
  120. 14 Samodzielny Pułk Lotnictwa Rozpoznania i Korygowania Ogniem Artylerii
  121. 14 Wielkopolska Dywizja Piechoty **
  122. 15 Bateria Artylerii Konnej
  123. 15 Zapasowy Pułk Lotniczy
  124. 16 Batalion Saperów (LWP)
  125. 16 Brygada Pancerna (PSZ)
  126. XVII Brygada Piechoty (II RP)
  127. 17 Pułk Lotnictwa Łącznikowego
  128. XVIII Brygada Piechoty (II RP)
  129. 19 Brygada Artylerii (II RP)
  130. 21 Pułk Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego
  131. 21 Bateria Artylerii Przeciwlotniczej Motorowa Typ A
  132. 24 Bateria Artylerii Przeciwlotniczej Motorowa Typ A
  133. XXIV Brygada Piechoty
  134. 25 Brygada Artylerii Haubic Ciężkich
  135. 30 Brygada Artylerii Haubic Ciężkich
  136. 32 Pułk Artylerii Lekkiej (II RP)
  137. XXXIII Brygada Piechoty
  138. XXXIV Brygada Piechoty
  139. 25 Brygada Artylerii Haubic Ciężkich
  140. 38 Lotniczy Pułk Szkolno-Bojowy
  141. 41 Pułk Artylerii Lekkiej (LWP)
  142. 42 Pułk Artylerii (LWP)
  143. 46 Batalion Łączności
  144. 48 Dywizja Piechoty (II RP)
  145. 49 Eskadra Towarzysząca
  146. 58 Batalion Łączności
  147. 59 Eskadra Towarzysząca
  148. 73 Dywizjon Artyleryjskiego Rozpoznania Pomiarowego
  149. 76 Pułk Piechoty (LWP)
  150. 79 Pułk Piechoty (LWP)
  151. 85 Bateria Artylerii Przeciwlotniczej Motorowa Typ B
  152. 91 Pułk Artylerii Przeciwpancernej
  153. 142 Pułk Piechoty (II RP)
  154. 156 Pułk Piechoty (II RP)
  155. 209 Pułk Piechoty (Rezerwowy)
  156. 216 Pułk Piechoty (Rezerwowy)

Współczesne | edytuj kod

  1. 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
  2. 6 Ośrodek Radioelektroniczny
  3. 8 Baza Lotnicza
  4. 11 Kompania Chemiczna
  5. 12 Kompania Chemiczna
  6. 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
  7. 60 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
  8. Jednostka Wsparcia Dowodzenia i Zabezpieczenia Wojsk Specjalnych
  9. Wielkopolski Oddział Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu
  10. Lubuski Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu
  11. Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Toruniu

Przegląd zagadnień z zakresu wojskowości | edytuj kod

  1. I Kurs Normalny Wyższej Szkoły Wojennej
  2. 8 cm armata polowa wzór 1905
  3. 9 cm armata polowa wzór 1875/1896
  4. 10 Pułk Ułanów (Armia Cesarstwa Niemieckiego)
  5. 240 mm moździerz M-240
  6. Armia (związek operacyjny)
  7. Armijna Grupa Artylerii (Grupa Artylerii Armii)
  8. Artyleria kolejowa
  9. Audytor (sędzia wojskowy)
  10. Dowódca piechoty dywizyjnej
  11. Etat batalionu ON typ I
  12. Etat batalionu ON typ II
  13. Etat batalionu ON typ III
  14. Etat batalionu ON typ IV
  15. Etat batalionu ON typ S
  16. Etat Nr 4/62 pułku artylerii haubic
  17. Etat Nr 5/105 pułku zmechanizowanego
  18. Flota (wojenna)
  19. Garnizon Wołkowysk
  20. Garnizon Zielona Góra
  21. Genealogia wojskowa
  22. Generałowie i admirałowie II Rzeczypospolitej
  23. Generałowie II Rzeczypospolitej Polskiej awansowani w 2007 r.
  24. Grupa artylerii (II RP)
  25. Karabinierzy
  26. Komitet Obrony Rzeczypospolitej
  27. Kompania kolarzy w 1939
  28. Korpus Oficerów Żandarmerii 1816-1830
  29. Kwatera (dowództwo)
  30. Lotnictwo artyleryjskie
  31. Lotnictwo myśliwsko-bombowe
  32. Lotnictwo rozpoznawcze
  33. Lotnictwo szturmowe
  34. Medycyna wojskowa
  35. Mobilizacja (1939)
  36. Numer jednostki wojskowej
  37. Obóz ćwiczebny
  38. Obserwator (wojsko)
  39. Oddziały karne i dyscyplinarne Wojska Polskiego **
  40. Odznaka Naczelnego Polskiego Komitetu Wojskowego
  41. Odznaka pamiątkowa artylerii konnej II RP
  42. Odznaka pamiątkowa artylerii przeciwlotniczej II RP
  43. Oficer ordynansowy
  44. Ordre de Bataille II Korpusu Polskiego
  45. Ordre de Bataille Wojska Polskiego 1 września 1939 **
  46. Organizacja wojenna batalionu czołgów lekkich R-35
  47. Organizacja baterii artylerii przeciwlotniczej motorowej typu A
  48. Organizacja plutonu pieszego żandarmerii w 1939
  49. Pionier (wojsko)
  50. Podrotmistrz
  51. Polscy absolwenci francuskich wyższych szkół wojskowych
  52. Półbrygada
  53. Rodzaj wojsk
  54. Rozpoznanie pomiarowe artylerii
  55. Sekretariat Komitetu Obrony Rzeczypospolitej
  56. Służba jeniecka Wojska Polskiego II RP
  57. Szkoła podoficerska
  58. Sztabskapitan
  59. Transportowiec
  60. Tytulatura duchowieństwa wojskowego II RP
  61. Wojskowa Rada Sanitarna
  62. Wojskowa służba zdrowia
  63. Włoski Korpus Wyzwoleńczy
  64. Zagończyk
  65. Znak oficerski "Parasol"
  66. Żołnierz Kresowy
  67. 8 Brygada Pancerna (Wehrmacht)
  68. 12 Eskadra
  69. 138 Bołchowski Pułk Piechoty

Pozostałe | edytuj kod

Abiturient Agronom Dworak Franczak Hnilice Korczyński Kozubowski Kwieciński Malanowski Pokropowicz Semestr (oświata) Strzelecki Urbaniak Wnorowski Babin Zarzeczny Oskrzesińce (rejon kołomyjski) Ryżawka (rejon humański) Ryżawka (rejon żmeryński)
Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Grzes1966" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy