Wikipedysta:Harry lp


Wikipedysta:Harry lp w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


W Wikipedii mamy już 1 411 505 haseł. Teraz dążymy do 1 500 000! Nie zapominamy jednak o sprzątaniu napisanych już artykułów! :-)

O mnie | edytuj kod


Jako wikipedysta harry_lp, ukrywający się w internecie także pod pseudonimem HaRRy[LP], witam w mojej skromnej przestrzeni na polskiej wiki. Większość informacji o mnie znajdziesz drogi gościu po prawej stronie w wieży uśmiechniętych bloków i w infoboksie. Powiem tylko, że jestem informatykiem–maniakiem, zazwyczaj mam bzika na punkcie jęz. niemieckiego, lubię uczyć się ciekawych rzeczy i czasem trudno oderwać mnie od siodełka rowerowego. :-)

Jeśli potrzebujesz wiki-pomocy – nie odmówię jej w miarę moich umiejętności, a jak by co odeślę wyżej ;-)

Wyznaję zasadę zapożyczoną od naszych zachodnich sąsiadów: langsam, langsam, aber sicher i właśnie taką zasadę wyznaję zazwyczaj, gdy uczę się nowych rzeczy (w tym wiki).

Wiki-zajęcia | edytuj kod

Krótka lista zajęć na naszej wiki, których zdarza mi się podjąć:


No i krótka lista przydatnych innych linków (gdzie również można mnie znaleźć):

myślę też o zainteresowaniu się dodawaniem moich zdjęć na commons, a więc pewnie w niedalekiej przyszłości będę zaglądał też po zlecenia.

Krótka wiki-storia | edytuj kod

Moja historia na wiki jest prosta – jeśli tylko korzystam z jakiegoś serwisu muszę mieć na nim konto, nie lubię używać strony (nawet biernie) jako anonim, więc pewnie jakoś od pierwszych kontaktów z pl.wiki zarejestrowałem się (bo przecież jest za darmo! ;D ). Statystyki edycji po raz pierwszy zapełniły się 24 lipca 2008, kiedy zobaczyłem brak artykułu Make Believe (album Weezer). Mimo że nie umiałem edytować wiki szybko przyuczyłem się podstaw kopiując/tłumacząc tegoż arta z angielskiej wiki i jakimś cudem art zachował się po dzień dzisiejszy w prawie niezmienionej formie.[dostęp 2010-08-17]

"Na poważnie" zacząłem edytować dopiero od początku 2010 roku, zapewne z powodu zbliżającej się pierwszej w życiu sesji. Tak już mi się spodobało i zostałem, wykonując raczej drobne zmiany, bo do dużych brak mi umiejętności literackich.

16 sierpnia 2010 roku, dokładnie o godzinie 23:59 pewien życzliwy admin dostrzegł moje edycje, których miałem w przestrzeni głównej dokładnie 200, i postanowił zawierzyć mi jakże odpowiedzialne stanowisko redaktora polskiej Wikipedii! I oto tu jestem z uśmiechem na twarzy – co będzie potem zobaczmy...

Potem, czyli teraz zajmuję się innymi dziwnymi rzeczami, więc czasu na edycję wiki jest mało, jednak jeśli masz do mnie sprawę albo zadanie – pisz! – zaglądam tu codziennie :-)

Kamyczki milowe | edytuj kod

Gadżety | edytuj kod

Gadżety, których używam i które osobiście polecam – instalacja przez preferencje w zakładce Gadżety, tylko dla zalogowanych:

 1. Alternatywny sposób kolorowania stron dyskusji
 2. Schowaj menu boczne
 3. QuickEdit
 4. Wyszukiwanie i zamiana
 5. refTools
 6. Rozszerzenie strony specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony o link pozwalający otwierać 10 stron do przeglądnięcia naraz
 7. LiveRC
 8. Dynamiczne adresy IP
 9. Kolorowanie i zamiana nicków
 10. Kolorowanie linków wewnętrznych do stron ujednoznaczniających
 11. ... i do przekierowań
 12. QuickEditCounter

+ instalacja ręczna
+ CSS


UserScan: utworzonelicznikuprawnieniawkładrejestrblokadyglobalny wkład (uprawnienia i blokady w innych projektach) • przesłane pliki | rejestr oznaczania

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Harry lp" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy