Wikipedysta:KoverasLupus


Wikipedysta:KoverasLupus w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikipedię edytuję od 2 września 2005 roku. Wówczas stworzyłem swój pierwszy artykuł – kiepskiej jakości biogram Bjørna Wirkoli. W latach 2005–2011 działałem anonimowo i raczej sporadycznie. Zajmowałem się głównie aktualizowaniem wyników sportowych (skoki narciarskie, pływanie, piłka nożna) i poprawianiem literówek. Moim największym dziełem z tego okresu była tabela laureatów Konkursów Chopinowskich (2010).

31 maja 2011 roku założyłem konto, a nieco ponad miesiąc później (9 lipca) zostałem jednym z redaktorów polskiej Wikipedii. W latach 2013–2014 zasiadałem w Komitecie Arbitrażowym. Brałem udział w kilkunastu rożnych projektach (wikiprojektach, tygodniach tematycznych i akcjach specjalnych).

Początkowo edytowałem artykuły o konkursach muzycznych i ich uczestnikach. Utworzyłem 50 haseł o laureatach Konkursów Chopinowskich, a kilkadziesiąt istniejących znacząco rozbudowałem. Sporo czasu poświęciłem też na historię. Przez kilka lat weryfikowałem i poprawiałem hasła o bitwach i wojnach w ramach akcji „Arche”. Ponadto interesuję się prawem, światami fantasy i sportem. Dbam o hasło Skoki narciarskie w Polsce. Lubię też wszelkie kategorie (utworzyłem ich ponad 700) i szablony (ponad 100).

Mam konto na Wikipedii od 3762 dni. W tym czasie wykonałem ponad 40 000 edycji.

UserScan: utworzonelicznikuprawnieniawkładrejestrblokadyglobalny wkład (uprawnienia i blokady w innych projektach) • przesłane pliki

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:KoverasLupus" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy