Wikipedysta:MOs810


Wikipedysta:MOs810 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Poznań - moje miasto

Spis treści

Motto | edytuj kod

  • "Edukacja, edukacja!" - Kamil Hajdukiewicz

O mnie | edytuj kod

Zainteresowania | edytuj kod

Kolejnictwo & komunikacja miejska, podróże, geografia Polski, Europy i Świata, architektura - przede wszystkim XXw. (głównie modernizm), kulinaria (ze wskazaniem na Azję), europejskie powieści kryminalne, Poznań i Wielkopolska, kolonizacja (głównie Olędrzy).

Od Bialo-zielony za wkład w popularyzację wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce Od Rzuwiga za znaczący wkład w rozwój artykułów związanych z Wielkopolską Od Bonvola za ogromny wkład w tematykę wielkopolską

Na Wikipedii | edytuj kod

  • jako aktywny twórca haseł: od 11 sierpnia 2009,
  • redaktor: od 21 września 2009,
  • od 2010 w Stowarzyszeniu Wikimedia Polska,
  • jestem zwolennikiem uniemożliwienia edycji przez osoby niezarejestrowane (z IP, tzw. ipków).

Moje ulubione miasta | edytuj kod

Zaliczone miasta w Polsce | edytuj kod

Zaliczone miasta poza Polską | edytuj kod

Moje ulubione kraje | edytuj kod

Kraje w Europie, których nie odwiedziłem | edytuj kod

Hasła utworzone przeze mnie | edytuj kod

Capitulo I (mniej więcej: 2009) | edytuj kod

Tramwaj typu Beijnes 3G (nr 809) opuszcza przystanek Wrzoska (Poznań)

Jan Raczyborski, Kolej szklarniowa Akademii Rolniczej w Poznaniu, Kolej folwarczna, Kaplica Notre Dame du Haut, Jan Rakowicz, Uspinjača (Zagrzeb), Špičák (Česká Lípa), Zatorze (Tczew), Kościół św. Józefa w Tczewie, Kościół św. Józefa w Hawrze, Kościół św. Michała w Hawrze, Niestachów (Poznań), Lichnice, Wąwóz Lowietiński, Železné hory, Andrzej Skupień Florek, Banh xeo, Dom Weterana na Szelągu, Sytkowo, Trasa Niestachowska, Poczekalnia tramwajowa na Sołaczu, Kopalnia porfiru w Zalasie, Bílkova willa w Pradze, Pavel Janák, Dom Rietvelda w Utrechcie, Operator Logistyczny Paliw Płynnych, Domy studenckie Zbyszko i Jagienka w Poznaniu (w czywieszu - 19.9.2009), Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej w Kanchanaburi, Ogród zoologiczny w Bangkoku, Zamek Trosky, Čeněk z Vartemberka, Karczma w Jeleśni, Muzeum Jana Sarkandra w Skoczowie, Johann Sigurjonsson, Jan Cieśliński, Věnceslav Černý, Árni Thórarinsson, Kolej linowa w Montserrat, Muzeum Kolei w Zubrnicach, Muzeum Kolei Mladějov na Moravě, MS Galaxy, Calanque, Karjalanpaisti, Ścieżka edukacyjna po Przedgórzu Sudeckim, Kamień Lecha, Budynek Spar- und Bauverein w Poznaniu, Kirnitzschtalbahn, Alexander Graf von Schönburg-Glauchau, Kościół Objawienia Pańskiego w Poznaniu, Helena i mężczyźni, Hora Matky Boží, Sztuka grzechu, Edwardowo (Poznań), Osiedle Baba w Pradze, Drents Museum w Assen, Estufa Fria, Crème Chantilly, Wieża widokowa Diana, Twarożki ołomunieckie, Kościół św. Stanisława Kostki w Szczecinie, Kaiser-Wilhelm-Anlage w Poznaniu, Johow-Gelände w Poznaniu, Kościół św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, Jiráskova chata, Friedrich Pfannschmidt, Rudnicze (Poznań), Willa Müllerów w Pradze, Muzeum Limburskie w Venlo, Vilém Kurz Starszy, Sumet Jumsai Na Ayudhaya, In-karta, Ponte della Libertà, Ireneusz Zjeżdżałka, Francesco Marino, Międzynarodowe Triennale Rzeźby w Poznaniu, Męczennicy Dominikańscy z Ząbkowic Śląskich, Swiss Vapeur Parc, InterPici, Różany Potok, Stara Baba, Vilém Kurz Młodszy, Schönstatt, Ratusz w Ząbkowicach Śląskich, Erdmann Józef Tschirsch, Potok Umultowski, Kuranda Scenic Railway, Droga żelazna, Manoel de Oliveira, Ruchome słowa, Driny, Osiedle Lotników Wielkopolskich, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, Patricia Urquiola, Jezioro Umultowskie, Krzyżanka (strumień), Fløibanen, Kościół św. Ducha w Łasku, Wolf Haas, Kostucha (powieść), Zielona Cytadela w Magdeburgu, Kolej cegielniana w Gołaszynie, Kolej Dahlmanna, Kolej folwarczna w Objezierzu, Kanał Baty, Witold Dobroczyński, Władysław Sczaniecki, Stefan Chłapowski, Bonin (Poznań), Kościół św. Ducha w Kopenhadze, Delirium Tremens (piwo), La Gauloise, Maredsous (piwo), 755 (lokomotywa), Funicular de la Santa Cova, Funicular de Sant Joan, Jean-Marie Massaud, Fairy Queen (w czywieszu - 31.10.2009), Zagórze (Poznań), Philippe Starck, Staw Młyński (Naramowice), Osiedle socjalne na Zagórzu, Small Luxury Hotels of The World, Józef Myszka, Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki, Robot Building, 810 (wagon motorowy), Klasztor (film), Leonor Silveira, Heidekrautbahnmuseum, Hipodrom Wola, Lasek Golęciński, Art Stations Foundation, Osiedle Winiary (Poznań), 8 Bold Souls, Sztuka płakania, Osiedle robotnicze na Górczynie, Kościół św. Michała Archanioła w Cigacicach, Panská skála, Kopalnia Węgla Kamiennego Krystyna w Tenczynku, Kalwaria w Jiřetínie pod Jedlovou, Kościół św. Wawrzyńca w Babimoście, Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, Trójpole, Wilczy Młyn, Mistrz ołtarza z Gościszowic, Leipzig (parowiec 1929), Betonowy ogród, Średzkie Towarzystwo Fotograficzne, Psarskie (Poznań), Kotowo (Poznań), Plewiska (Poznań), Spółdzielnia Mieszkaniowa Jeżyce, Magnus Mills, W Orient Expressie bez zmian, Willa Edvarda Beneša w Sezimovie Ústí, Skwer Kazimierza Nowaka w Poznaniu, Made in Chicago, Osiedle Kwiatowe (Poznań), Gianrico Carofiglio, Hana Benešová, Torre Velasca, Gustav Peichl, Worek šluknovský, Grażyna Kulczyk, Budynek Oddziału 1 PKO BP w Poznaniu, Seč I, Kino Zew w Wołowie, Świadek mimo woli (powieść), Fotostop (w czywieszu - 8.12.2009), Inicjatywa „Schulen: Partner der Zukunft”, Most w Cigacicach, Kursy wymiany, Witold Rybarczyk, René-Victor Pilhes, Naviplan N500, Marian Szpakowski, Bazyliszek (powieść René-Victora Pilhes’a), Osiedle Warszawskie (Poznań), Czekalskie, Zespół klasztorny Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Poznaniu, Osmizza, Szynka Świętego Daniela (w czywieszu - 17.12.2009), Szynka parmeńska (w czywieszu - 17.12.2009).

Capitulo II (mniej więcej: 2010) | edytuj kod

Hi-Tec Center Poznań-Morasko

Světozor, Liliputbahn Prater, Zakład św. Łazarza w Poznaniu, Osiedle Polanka (Poznań), Muzeum Czekolady w Kolonii, Montafonerbahn, Święty Wojciech (Poznań), Góra Przemysła, Hochjoch, Wawrzyniec Szkolnik, Urbanowo (Poznań), Théâtre des Champs Élysées, Banon (ser), Hrabia Manteufel, Wulkan (Hawr), Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Reneta landsberska, Křižanovice I, Törten, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznaniu, Cieśnina Szelichowa, Grigorij Szelichow, Aleksiej Czirikow, Rybaki (Poznań), Kwapiszon, Piaski (Poznań), Osiedle Przy Rezerwacie, Huby Moraskie, Wotrubakirche, Donaucitykirche, Fritz Wotruba, Anton Hanak, Looshaus, Dzielnica żydowska w Eisenstadt, Landhausviertel, Klangturm, Centrum Architektury w Wiedniu, Meczet w Wiedniu, Kościół Farny św. Wawrzyńca w Wiedniu, Kościół św. Józefa w Wiedniu, Hashioki, Synagoga w Sankt Pölten, Ogród ziołowy Haydna, Stöhr Haus, Plaża w Pourville, Le Rustique, Robiola di Roccaverano, Hans Sylvester, Hansi Niese, Kugelmugel, Kościół św. Jakuba w Wiedniu, Wydmy (Poznań), Nadolnik (Poznań), Odwet (poemat), Kajka, Rynek Wschodni, Nowa Wieś Dolna, Kolonia Karlsbunne, Nowa Wieś Górna, Osiedle galeriowców na Zawadach, Osiedle galeriowców na Komandorii, Badenheim 1939, Poskramianie bydła, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu, Kannesteinen, Madeta, Spar- und Bauverein (w czywieszu - 28.1.2010), Kolonia robotników kolejowych na Dębcu, Nikodem Pajzderski, Willa Bajerleina w Poznaniu, Aleja jałowców w Lipowcu, Osiedle Maltańskie, Struga Karmelicka, Jerzy Tuszowski, Kolonia mieszkaniowa przy ul. Wspólnej w Poznaniu, Rynek Wildecki, Elektrownia gminna na Wildzie w Poznaniu, Poznańskie osiedla sprzed 1945, Szachty (Poznań), Cmentarz przy ul. Samotnej w Poznaniu, Terroir, Kamienica pod Koroną w Poznaniu, Michał Kotula, Osiedle tramwajarzy w Poznaniu, Osiedle Przemysława, Śmierdzący Biskup, Osiedle 40-lecia PRL (Czerwonak), Zespół rezydencji na Jeżycach w Poznaniu, Auguste Escoffier, Marie-Antoine Carême, Pomnik poległych milicjantów w Czerwonaku, Głaz Leśników, Dom Starców na Wildzie w Poznaniu, Václav Levý, Rynek Jeżycki, Diabelskie Głowy, Klácelka, Izba Rolnicza w Poznaniu, Osiedle Hetmańskie (Poznań), Gmach I Oddziału ZUS w Poznaniu, Osiedle Vesty w Poznaniu, Dom Tramwajarza w Poznaniu, František Matouš Klácel, Osiedla spółki Strzecha w Poznaniu, Osiedle robotnicze na Czartorii w Poznaniu, Grochowe Łąki, SalmoFan, London broil, Osiedle Pomet, Starołęka Wielka, Ślum, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Tadeusz Piszczek, Willa Brunona Hermanna w Poznaniu, Osiedle Literackie (Poznań), Grobla (Poznań), Garbary (Poznań), Willa Flora w Poznaniu, Liliput (ser), Osiedle ks. Ignacego Skorupki (Poznań), Osiedle ks. Jerzego Popiełuszki (Poznań), Dzielnica Cesarska w Poznaniu, Fish Tank, Luník IX, Jerzy Liśniewicz, Cebula zwyczajna Red Baron, Ruchoma szopka w Łomży, Pomnik Ottona von Bismarcka w Poznaniu, Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu w Poznaniu, Pomnik nachodzki w Poznaniu, Zespół domów przy ul. Promienistej w Poznaniu, Paulinum w Poznaniu, Pomnik Wilhelma I w Poznaniu, Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich w Poznaniu, Kościół św. Wacława w Břeclavi, Cmentarz w Biedrusku, Pomnik Fryderyka III w Poznaniu, Hnojový dům, Silvio Panciera, Pomnik Starego Marycha w Poznaniu, Pomnik Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu, Lapidarium UAM w Poznaniu, Pomnik Woodrowa Wilsona w Poznaniu, Kościół św. Gotarda w Kaliszu, Park Szelągowski, Sobótka (czasopismo), Liber generationis plebeanorum, Biblia Chylińskiego, Składowisko Odpadów Komunalnych Miasta Poznania, Ogród Roślin przy Gimnazjum Marii Magdaleny w Poznaniu, Rezerwat przyrody Borek (powiat nakielski), Tygodnik Wielkopolski, Pomnik Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu, Ludwika Dobrzyńska-Rybicka, Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Tomasz ze Zbrudzewa, Dni Ułana w Poznaniu, Centrum Innowacji, Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej, Pałac w Brzegu Dolnym, Rezerwat przyrody Zabór, Drukarnia Akademii Lubrańskiego w Poznaniu, Pomnik Katyński w Poznaniu, Pomnik Jana Pawła II w Poznaniu, Meczet w Poznaniu, Życie Uniwersyteckie, Ośrodek zdrowia na pl. Kolegiackim w Poznaniu, Willa Eduarda Lisky, Willa Primavesi, Kolegium Rungego, Tulipan 'Maria Kaczyńska' (w czywieszu - 18.4.2010), Niemiecki Bank Listów Zastawnych w Poznaniu, Jezioro Mukrzańskie, Drukarnia Concordia, Hotel Polonia w Poznaniu, Dom dyrektorów w Szczecinku, Osiedle urzędników ZUS w Poznaniu, Szpital MSWiA w Poznaniu, Stacja pomp na Garbarach w Poznaniu, Młyn Hermanka w Poznaniu, Stacja Monitoringu Środowiska Przyrodniczego UAM w Białej Górze, Wieżowiec Zjednoczenia Przemysłu Ceramiki Budowlanej w Poznaniu, Szkoła przy ul. Różanej w Poznaniu, Pałac Anderschów w Poznaniu, Ślad (miara), Poznań Maraton, Mirosław Szabuniewicz, Valentin Oswald Ottendorfer, Muzeum Esperanto w Svitavach, Domy urzędnicze na Łazarzu w Poznaniu, Collegium Iuridicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Salvitxada, Jan Perner, Miasto nowych ludzi, Portmoneum, Zlatá studánka, Elina Brotherus, Strażnica pożarowa przy ul. Masztalarskiej w Poznaniu, Gustaw Foss, Amur (repozytorium), Osiedle Za Fortem, Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu, Divini Illius Magistri, Vicente Buigues Carrió, José Selgas, José Planes, Mercadona, Tabarca (Hiszpania), Castillo de Santa Bárbara, Alejandro Ramos Folqués, Juan Román Orts, Muzeum Kolei w Torrellano, MF Ariadne, Latarnia morska Isla de Tabarca, Museo Salzillo, Schron przeciwlotniczy w Denii, Katedra w Murcji, Kasyno w Murcji, Joanna de Lestonnac, Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Ogród farmakognostyczny w Poznaniu, Elżbieta Koralewska-Batura, Maria Waschko, Zygmunt Waschko, Płyta z Baški, Ene Bene, Michał Warchił, Instytut Higieny w Poznaniu, Baščaršija, Osiedle Ułańskie, Tvrða, Klara Žižić, Willa Paula Steinbacha w Poznaniu, Osiedle przy ul. Nad Wierzbakiem w Poznaniu, Fontanna na Malcie w Poznaniu, Arsenał artyleryjski w Poznaniu, Osiedla na Dębcu w Poznaniu, Ivan Milčetić, Dom handlowy Haase & Co. w Poznaniu, Andreas Zelinka, Ogród Botaniczny UK w Bratysławie, Andrea Maria Schenkel, Dom na pustkowiu, Grazioso Enea Lanfranconi, Šrek, Ilica (ulica), Ferhadija (ulica), Sarači, Stubičke Toplice, Poznanovec, Gornja Stubica, Przemytnik cudu, Dąb Szubienica, Ivan Rendić, Julius August Schönborn, Dom Żołnierza w Poznaniu, Medresa Seldžukija w Sarajewie, Meczet Gazi Husrev-bega, Przekorny dom, Pomnik Golema w Poznaniu (w czywieszu - 5.7.2010), Animator (festiwal), Ratusz w Sarajewie, Ogród Botaniczny w Zagrzebiu, Sarajevska Pivara, Park Vraca, Alifakovac, Muzeum Wiedzy o Środowisku w Poznaniu, Armin Müller, Suada Dilberović, Cmentarz żydowski w Sarajewie, Kościół Serca Jezusowego w Városmajor (Budapeszt), Pomnik Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego, Zrinjevac, Staw Baczkowski, Ławeczka Heliodora Święcickiego w Poznaniu (w czywieszu - 25.7.2010), Cazale, Karta Lipska na rzecz zrównoważonego rozwoju miast europejskich, Kolonádový most, Eduard Slavoljub Penkala, Staw Rozlany, Strumień Golęciński, Stawy Strzeszyńskie, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie-Zdroju, Staw Świerczewo, Pomnik 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem w Poznaniu, Wpław przez Kiekrz, Ławica (ciek), Velichovky, Bazari, Reynolds Koranteng, Szpital im. Franciszka Raszei w Poznaniu, Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Bohdan Drożdż, Trg bana Josipa Jelačića w Zagrzebiu, Plewianka, Ceglanka, Churro, Światowy Festiwal Sztuki Czarnych, Martin Samter, Zimna Woda (Poznań), Pasaż Apollo w Poznaniu, Kamienica Haase i Wagnera w Poznaniu, Stawy Sołackie, Andrzej Wójcik (filolog), Ekomuzeum, Urząd Pracy w Poznaniu, Pomnik Świętego Krzysztofa w Turku, Zespół domów profesorskich przy ul. Libelta w Poznaniu, Szyja (półwysep), M.F.K. Fisher (w czywieszu - 3.9.2010), Kamienica Posener Bauhütte, André Simon, Odpowiedni trup, Park Jurija Gagarina w Poznaniu, Szpital przy ul. Polnej w Poznaniu, Baked Alaska, Osmazom, Park Władysława Czarneckiego w Poznaniu, Mikołaj Kotowicz, Wierzbak (dopływ Bogdanki), Szpital Wojewódzki w Poznaniu, Kościół św. Mikołaja w Bardzie, Jezioro Lutol, Willa Adolfa Landsberga w Poznaniu, Gmach NOT w Poznaniu, Panorama Jerozolimska w Altötting, Gnadenkapelle (Altötting), Stanisław Burdajewicz, Ruchoma szopka w Altötting, Kamienica Margarety Grüder w Poznaniu, Kościół św. Mikołaja w Wierzenicy (w czywieszu - 15.9.2010), Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy, Memoriał o urządzeniu Rzeczypospolitej, Kościół św. Anny w Altötting, Klasztor Kapucynów w Altötting, Hotel Lech w Poznaniu, Zespół mieszkaniowy przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu, Stanisław Prosiński, Willa Stiassny, Willa Milada w Pradze, Ratusz w Ulm, Bürgersaal w Monachium, Hofbräuhaus am Platzl, Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego, Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego w Poznaniu, Wyspa Benidorm, Biblioteka Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Tetilla, Kościół Trójcy Świętej w Ulm, Struga (Poznań), Dzielnica Rybacka w Ulm, Odeonsplatz w Monachium, Budynek Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opatówku, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu, Kościół świętych Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich, Joseph Leimbach, Willa Paula Ueckera w Poznaniu, Hotel Saski w Poznaniu, Domy robotnicze przy ul. św. Wawrzyńca w Poznaniu, Kościół św. Andrzeja Boboli w Poznaniu, Zespół mieszkalny przy ul. Karwowskiego w Poznaniu, Lasek Marceliński, Kościół Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Poznaniu, Kościół św. Faustyny Kowalskiej w Złotnikach, Marian Andrzejewski (w czywieszu - 17.10.2010), San Simón (ser), Aleja kasztanowców na Podolanach w Poznaniu, Park Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Ulica Towarowa w Poznaniu, Ulica Składowa w Poznaniu, Pomnik ofiar Fortu VII nad Rusałką w Poznaniu (południowy brzeg), Zbigniew Czerwiński (ekonomista), Kolegium Zembala, Loris Gréaud, Władysław Oszkinis, Pomnik Włodzimierza Lenina w Montpellier, Ulica Ogrodowa w Poznaniu, Maksymilian Tarejwo, Wał Tarejwy, Osiedle Lotnictwa Polskiego (Poznań), Muzeum Marcepanu w Szentendre, Ulica Wysoka w Poznaniu, Park Jana Henryka Dąbrowskiego w Poznaniu, Park Adama Wodziczki w Poznaniu, Obszar ochrony ścisłej Pojniki, Rezerwat przyrody Jezioro Kociołek, Pomnik Józefa Rivolego w Poznaniu, Pomnik Stanisława Staszica w Poznaniu, Kościół Imienia Maryi w Poznaniu, Ulica Strzelecka w Poznaniu, Ulica Krakowska w Poznaniu, Ulica Długa w Poznaniu, Ulica Kwiatowa w Poznaniu, Pan Bóg śpi na Mazurach, Plac Orawski w Poznaniu, Plac Spiski w Poznaniu, Punkt widokowy Grobia, Willa Cavrois, Jerzy Dunin-Borkowski (muzeolog), Szkoła przy ul. Berwińskiego w Poznaniu, Poznański Węzeł Rowerowy, Ulica Świętego Jacka w Poznaniu, Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, Krvavi Most, Dolina Mickiewicza, Kościół w Lesie, Osiedle Powstańców Śląskich (Poznań), Matti Yrjänä Joensuu, Budynek PZU w Poznaniu, Zespół mieszkaniowy PGB przy ul. Czajczej w Poznaniu, Architektura Międzynarodowych Targów Poznańskich, Zespół kapliczek słupowych na Winiarach w Poznaniu (w czywieszu - 8.12.2010), Gwóźdź w bucie, Jarmark Świętojański (Poznań), Rura (kulinaria), Imieniny ulicy Święty Marcin, Jezioro Małe (Pobiedziska), Ulica Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach, Zespół domów urzędniczych przy ulicy Kościuszki w Poznaniu, Bánh mì, Aleja Wielkopolska w Poznaniu, Kościół św. Jadwigi Królowej Wawelskiej w Poznaniu (w czywieszu - 18.12.2010).

Capitulo III (mniej więcej: 2011) | edytuj kod

Przyszłość?

Ulica Małopolska w Poznaniu, Hala nr 17 MTP, Bieg Sylwestrowy w Poznaniu, Betlejem Poznańskie, Pawilon Iglica na MTP, Skwer Ignacego Łukasiewicza w Poznaniu, Ulica Klin w Poznaniu, Park Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Park Kosynierów w Poznaniu, Skwer Rabina Akiwy Egera w Poznaniu, Osiedle Południowe (Świebodzin), Zrób sobie raj, Park Adama Mickiewicza w Poznaniu, Park Karola Kurpińskiego w Poznaniu, Budynek Marago w Poznaniu, Dom handlowy Deierling-Morgenstern w Poznaniu, Dom handlowy Michaelis i Kantorowicz w Poznaniu, Ostrówek (Poznań), Monika Gruchmanowa, Hotel NH Poznań, NH Hoteles, Johann Gottlieb Maaß, Park Fryderyka Chopina w Poznaniu, Aleje Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Lannova třída, Muzeum Maszyn Erotycznych w Pradze, Max Biagini, Muzeum Kolei Konnej w Czeskich Budziejowicach, Collegium Marianum w Poznaniu, Park Nad Wartą w Poznaniu, Ogród Botaniczny w Cieplicach, Park Jana Pawła II w Poznaniu (w czywieszu - 27.1.2011), Park Jana Kasprowicza w Poznaniu, Franciszek Danielak, Park XX-lecia PRL w Poznaniu, Park ks. Józefa Jasińskiego w Poznaniu, Kwatera główna ONZ, Palazzetto dello Sport, Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich, Biblioteka Narodowego Uniwersytetu Meksykańskiego, Pomnik koziołków w Poznaniu, Pomnik kryptologów w Poznaniu, Fontanna z delfinami w Poznaniu, Figura św. Jana Nepomucena na Starym Rynku w Poznaniu, Archiwum Państwowe w Poznaniu, Pomnik Adama Mickiewicza w Poznaniu (PTPN), Schron przeciwlotniczy na Winogradach w Poznaniu, Pomnik ofiar Fortu VII nad Rusałką w Poznaniu (północny brzeg), Plac Międzymoście w Poznaniu, Mięso oddzielane mechanicznie, Collegium Znanieckiego, Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Pomnik Pyry w Poznaniu, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Glińskie Góry”, Pomnik Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Sikający, Konstanty Hrynakowski, Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego w Poznaniu, Koń (rzeźba Davida Černého), Wojewódzkie Centrum Telekomunikacyjne w Poznaniu, Pofajdok (w czywieszu - 25.2.2011), Kupiec (czasopismo), Pieprz z Espelette (w czywieszu - 11.2.2011), Czarny aksamit, Pomnik Siewcy w Poznaniu, Marianna Zając, Pomnik Karola Świerczewskiego w Poznaniu, Rummel (zbójnik), Pomnik Stanisława Moniuszki w Poznaniu (w czywieszu - 26.2.2011), Listwa przymykowa, Słupek okienny, Ścieżka przyrodniczo-leśna w Lesie Marcelińskim, Osiedle Poetów, Kościół Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu, Pomnik Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, Kwatera (okno), Krzyż okienny, Kościół św. Ojca Pio w Poznaniu, Burg (Spreewald) (stacja kolejowa), Wieża Bismarcka (Burg), Muzeum hutnictwa i rybołówstwa w Peitz, Kto się w opiekę, Pomnik SS Poznań, Pomnik stulecia Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Poznaniu, Zamazany cały świat, Ulica Wierzbięcice w Poznaniu, Elektrownia Jänschwalde, Uwolnienie Andromedy przez Perseusza (Poznań), Hak przeciwwiatrowy, Błona (okno), Mauzoleum ofiar Fortu VII nad Rusałką w Poznaniu, Pomnik ofiar Fortu VII nad Rusałką w Poznaniu (wschodni brzeg), Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego, Zbigniew Wojtyś, Kościół św. Wojciecha w Bninie, Park Śremskich Odlewników, Stela Heinza Macka w Poznaniu, Pomnik Marcina Kasprzaka w Czołowie, Promenada nadwarciańska w Śremie, Nie-pomnik w Poznaniu (w czywieszu - 11.3.2011), Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu, Diane Wei Liang, Obszar obrazów efemerycznych, Fałszywa ryba, Pomnik Akcji Bollwerk w Poznaniu, Pomnik Powstańców Wielkopolskich na Górczynie w Poznaniu, Brama folwarku Edwardowo, Dwie kobiety (rzeźba), Pomnik Zdobywców Lotniska Ławica, Paw (Poznań), Pomnik Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (I LO), 5 Figur, Nierozpoznani, Pomnik Augusta Hlonda w Poznaniu, Pomnik Juliusza Słowackiego w Poznaniu, Ulica Młyńska w Poznaniu, Pomnik Jana Kochanowskiego w Poznaniu, Kultury starterowe, Głaz Honoriusza Kowalczyka, Maria Górska-Zajączkowska, Ziarno – Epitafium Życia, Żalki, Tancerka (Poznań), Neseser, Neseser (Poznań), Pomnik Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka w Poznaniu, Pomnik Augustyna Szamarzewskiego w Poznaniu, Pomnik Mikołaja Kopernika w Poznaniu, Pomnik Poległych w Powstaniu Poznańskim, Pomnik Ofiar Czerwca 1956 (ul. Gajowa), Głaz Kazimierza Nowakowskiego, Głaz Franciszka Witaszka w Poznaniu, Głaz Piotra Majchrzaka, Pomnik Ofiar obozu pracy dla Żydów w Poznaniu, Pomnik Marii Grzegorzewskiej w Poznaniu, Pomnik Jana Kochanowskiego (ujednozn.), Pomnik Bogdana Jańskiego w Poznaniu, Głaz Energetyków w Poznaniu, Kuchnia senegalska, Pogranicze (powieść), Pomniki i rzeźby na Cytadeli w Poznaniu (w czywieszu - 8.5.2011), Pomnik Socjalistycznych Organizacji Związkowych w Poznaniu, Syrop glukozowo-fruktozowy, Góra Świętej Jadwigi, Lisie Dziury, Dzieci Czerwca 1956, Pomnik Zwycięstwa w Parku Manitiusa w Poznaniu, Pomnik Ofiar Więzienia przy ul. Młyńskiej w Poznaniu, Rumpuć, Kościół św. Gotarda w Poznaniu, Marchew czarna, Bohaterowie z Wapna, Pomnik Harcerski na Boninie w Poznaniu, Pomnik Harcerski przy ul. Za Cytadelą w Poznaniu, Pomnik Harcerski przy ul. Bukowskiej w Poznaniu, Ulica Zamkowa w Poznaniu, Radar meteorologiczny w Wysogotowie, Kamienica Suwalskich w Poznaniu, Sołtysówka Adama Jeskego, Karol Śliwka (grafik), Chuj FSB, Fontanna Lwów w Poznaniu, Guillaume Faye, Spalarnia śmieci na Wilczaku w Poznaniu, Kościół Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Poznaniu, Pomnik Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Poznaniu, Kaczeniec (Poznań), Albert Emil Polcyn, The San Pellegrino World's 50 Best Restaurants, Kościół św. Mikołaja w Maniewie, Schody Böhmera i Preula (w czywieszu - 3.5.2011), Flinta (rzeka), Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny Samicy Kierskiej, Pałac w Rokosowie, Pałac w Turwi, Miejsce Pamięci Janowo, Pomnik stulecia Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu, Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Drzeczkowie, Fontanna w Parku Wilsona w Poznaniu, Nowy Młyn (Poznań), Antonin (Poznań), Znak żółwia, Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu, Weststadt (Poznań), Kościół Chrystusa Sługi w Poznaniu, Kościół św. Marcina i Wincentego w Skórzewie, Strumień Strzeszyński, San Vittore in ciel d'oro, Pomniki i rzeźby w Starym ZOO w Poznaniu, Osiedle Żurawiniec, Osiedle Rubinowe w Baranowie, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie, Osiedle Lubczykowa Góra, Strzeszynek, Józef Zeyland, Edmund Węcławski, Józef Sroczyński, Stanisław Michalski (historyk), Rektorat Politechniki Poznańskiej, Winda Carla Flohra w Poznaniu, Krzyż Papieski w Poznaniu, Zespół mieszkaniowy przy ul. Wspólnej 51-61 w Poznaniu, Pokrzywka (Poznań), Piaśnica (Poznań), Kolegium Cieszkowskich, Dworski Rów (w czywieszu - 14.6.2011), Kantor Hipolita Cegielskiego, Wilhelmshöhe (ogród), Biała Góra (Poznań), Budynek Prezydium Dzielnicowej Rady Narodowej Stare Miasto w Poznaniu, Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Poznaniu, Bilk, Trdelník, Rondokubizm, Kubizm (architektura), Hotel Jałta w Pradze, Jan Wiertelak, Kościół Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu, Nathalie Cardone, Kościół św. Maksymiliana Kolbego w Podaninie, Bank Kwilecki, Potocki i Spółka, Zbiornik Radzyny, Centrum Targowe w Poznaniu, Pawilon Ministerstwa Komunikacji na MTP, Kościół Wszystkich Świętych w Kleszczewie, Pawilon nr 15 MTP, Łaźnia miejska na Wildzie w Poznaniu, Pawilon USA na MTP, Józef Głuszak, Malidzano, Dom Ciesielczyków w Poznaniu, Domy bamberskie prawobrzeżnego Poznania, Rzeźby i instalacje na terenie Starego Browaru, Niemieckie pomniki żołnierskie z Legnickiego Pola, Pałac Niemitz w Wojcieszowie, Kamienica Towarzystwa Ubezpieczeniowego Union w Poznaniu, Budynek Banku Wschodniego w Poznaniu, Budynek Banku Gospodarstwa Krajowego w Poznaniu, Ziemstwo Kredytowe w Poznaniu, Dyrekcja Poczty w Poznaniu, Kościół śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie, Zatorze (Poznań), Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny nr 4 w Poznaniu, Autonomiczni nacjonaliści, Franciszek Strzałko, Konrad Libicki, Pyry z gzikiem, Magnolia (Poznań), Słoniarnia w Poznaniu, Na przykładzie mojego brata, Zespół mieszkaniowy przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu, Plac Bernardyński w Poznaniu (w czywieszu - 6.10.2011), Zimbo, Jan Meixner, Wielki bazar kolejowy, Moris Simaszko, Hu-ha, Poznań Linguistic Meeting, Zagroda bamberska przy ul. Kościelnej 43 w Poznaniu, Julius von Minutoli (w czywieszu - 29.12.2011).

Capitulo IV (mniej więcej: 2012) | edytuj kod

Budynek Landratury Poznań-Zachód, Butelka antykolkowa, Skłabun, Budynek Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Ulica Poplińskich w Poznaniu, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witaszycach, Kościół Wszystkich Świętych w Białej, Szopka w kościele św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu, Morbier (ser), Bismarck-Tunnel (w czywieszu - 1.2.2012), Ulica Kazimierza Kantaka w Poznaniu, Rozruchy głodowe w Poznaniu (1847), Ulica Gwarna w Poznaniu, Budynek Domar w Poznaniu, Prywatne Gimnazjum Żeńskie Heinricha Belowa w Poznaniu, Beocja (Wielkopolska), Szlak kajakowy (w czywieszu - 13.3.2012), Kajakarstwo zwałkowe, O dostojeństwie Uniwersytetu (w czywieszu - 27.2.2012) , Wieżowiec Miastoprojektu w Poznaniu (w czywieszu - 20.2.2012), Poczta przy Alejach Marcinkowskiego w Poznaniu, Pływalnia przy ul. Niestachowskiej w Poznaniu (w czywieszu - 28.2.2012), Pecowin, Bajka iskierki, Zaułek Piątkowski, Ulica Stanisława Taczaka w Poznaniu, Łazienki rzeczne w Poznaniu, Szkoła gminna na Wildzie w Poznaniu, Budynek Landratury Poznań-Wschód, Penitenziagite, Jabkanec, Plac Lenina w Brześciu, Plac Ludwika Waryńskiego w Poznaniu, Retrowersja, Telewizory (budynek), Szkoła na Boninie w Poznaniu, Ogród botaniczny w Pawii, Umierający Europejczycy, Sąd przy ul. Młyńskiej w Poznaniu, Instytut im. Oskara Kolberga, Poznański Przegląd Książki Naukowej, Pływalnia przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu, Poznań Półmaraton, Szkoła przy ul. Dąbrowskiego 73 w Poznaniu, Cmentarz parafialny w Witkowie, Ojczyzna (powieść), Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna, Dworzec autobusowy Rataje, Ignacy Knast, Budynek jeżyckiej straży pożarnej, Plac Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przystanek Śmierć, Rewolucja Witkowska, Dzieciniec pod Słońcem, Kościół św. Andrzeja w Prochowicach, Sasin, Narodowy rezerwat przyrody Rejvíz (w czywieszu - 12.5.2012), Kamienica przy ul. Dąbrowskiego 35/37 w Poznaniu, Pociąg widmo do Gwiazdy Wschodu, Zespół mieszkaniowy przy ul. Skrytej w Poznaniu, Wielkie jeziorko torfowe, Piesze szlaki turystyczne w Poznaniu (w czywieszu - 20.5.2012), Dom Starców na Grobli w Poznaniu, Turniej Dudziarzy Wielkopolskich, Mateusz Bembus, Jan Żdżarowski, Forum Academicum, Zespół mieszkalny przy ul. Wierzbięcice 49-59 w Poznaniu, Zespół handlowo-mieszkaniowy przy ul. Grunwaldzkiej 29-35 w Poznaniu, Józef Maciejewski (architekt), Towarzystwo ku Ulepszaniu Hodowli Koni, Bydła i Owiec w Wielkim Księstwie Poznańskim, Festiwal Outer Spaces, Regina Pawuła-Piwowarczyk, Makaron dandan, Huiguorou, Sybille Schmitz, Radfahrer-Verein Posen, Posener Renverein, Kuchnia syczuańska, Szlak kajakowy Puszcza Zielonka, Przenoska, Erster Athletic-Club Posen, Posener Ruderverein Preußen, Ruderclub Aegir, Posener Beamten Ruderverein, Radfahrer Club Germania (Poznań), Posener Ruderclub Germania, Ruderclub Neptun, Konsorcjum Marki Poznań, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Wiosny w Poznaniu, Krojenie w kuchni chińskiej, Skala WW, Posener Turnerbund, Erster Athleten-Club Posen, Gotowanie na czerwono, Chyżka, Zbiornik Czapnica, Park Żubra w Złocieńcu, Slajd (locja), Creek (kajakarstwo), Eska (kajakarstwo), Must run, Szachownica (kajakarstwo), Syfon (kajakarstwo), Kuchnia bawarska (w czywieszu - 9.7.2012), Obazta, Kabina (kajakarstwo), Dwór na Piotrowie (Poznań), Bakłażany o rybnym aromacie, Sygnały kajakowe, Dzióbek, Ocet ryżowy, Taniec lojalności, Skala atrakcyjności szlaków kajakowych, Skala uciążliwości szlaków kajakowych, Kościół Matki Boskiej Pomocnej - Maria Hilf, Morskie Oko (Niski Jesionik), Struga Wierzenicka, Osypywanie, Padół, Ötztaler Ache, Miasto portowe, Gospodarka rabunkowa, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Łącznik (przełęcz), Cai dao, Trakt Bednarski, Kościół Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu, Kościół Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Poznaniu, Provinciehuis w 's-Hertogenbosch, Stowarzyszenie Łabędzich Braci, Zwanenbroedershuis, Ampułka św. Menasa, Dom Zdrojowy Marco w Swarzędzu, Domy szkieletowe na Zawadach w Poznaniu, Ogród Zamkowy w Poznaniu, Droga Świętej Faustyny w Kiekrzu, Kuchnia wielkopolska, Pałac w Kołaczkowie (powiat gnieźnieński), Kamienica przy ul. Dąbrowskiego 8 w Poznaniu, Earth Platinum, Dwór przy ul. Szyperskiej w Poznaniu, Yao Rou, Sos sojowo-grzybowy, Lwie głowy, Kuchnia Maghrebu, Kiszone cytryny, Bastela, Ouarka, Szkoła przy ul. Prądzyńskiego 53 w Poznaniu, Harira, Thibarine, Boukha, Zha cai, Mięso mielone (w czywieszu - 7.8.2012), Kruton, Zupa czosnkowa, Na Gwiazdkę, Katori (gastronomia), Razsolnik, Kwas miodowy, Baozi, Anelli, Alfabeto, Agnolotti, Sos słodko-kwaśny, Szkoła przy ul. Słowackiego 54/60 w Poznaniu, Szkoła przy ul. Jarochowskiego 1 w Poznaniu, Piękna Helena (deser) (w czywieszu - 11.8.2012), Hamantaszen (w czywieszu - 11.8.2012), Trakt Poznański, Mulligatawny, Linia Bucka, Maruszka (Puszcza Zielonka), Duża Gwiazda (w czywieszu - 8.9.2012), Józef Janicki, Kisówka, Tajemniczy słup w Puszczy Zielonce, Szkoła przy ul. Łukaszewicza 9/13 w Poznaniu, Budynek Pebeco w Poznaniu, Gigant (nagroda), Sergio Fernández Cárdenas, Fabryka Wódek i Likierów Hartwiga Kantorowicza, Kamienica przy ul. Dąbrowskiego 52 w Poznaniu, Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Internatów, Kamienice urzędnicze przy ul. Śniadeckich w Poznaniu, Biocentrum w Poznaniu, Ryby (powieść), Szkoła Muzyczna przy ul. Bydgoskiej w Poznaniu (w czywieszu - 29.8.2012), Królewski Urząd Miar w Poznaniu, Przytulisko dla bezdomnych w Poznaniu, Świeca benzynowa, Brama Czasu, Akcja krzesińska, Budynek Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu, Miejska Szkoła Realna w Poznaniu, Loftcube, Kościół św. Mikołaja w Lübbenau/Spreewald, Serbołużycko-niemieckie muzeum regionalne w Jänschwalde, Łużycka Izba Muzealna w Heinersbrück, Słup milowy w Kamionnej, Niecierpliwi, Trzymaj się, Kamil, Ogórki spreewaldzkie, Galeria Green Point, Muzeum regionalne "Kólasko" w Drachhausen, Muzeum regionalne w Tauer, Szlak ogórkowy, Lehde (Spreewald), Leipe, Wilhelm Schäperclaus, Zamek w Lübbenau, Stawy rybne w Peitz, Komisariat Policji Poznań Stare Miasto, Miejska Szkoła Handlowa w Poznaniu, Szkoła przy ul. Działyńskich 4/5 w Poznaniu, Mieszkanie chronione, Kółko graniaste, Pałac w Szczepowicach, Triana (Sewilla), Kanał Szymanowo-Grzybno, Kanał Piotrowo-Iłówiec, Bunt dwulatka (w czywieszu - 16.9.2012), Isla de la Cartuja, Pulpet, Wilczy szlak, Naleśniki Gundel, Vargabeles, Ulica Karola Libelta w Poznaniu, Punkt widokowy Łężeczki, Olszynka (dopływ Kanału Mosińskiego), Jaskółcza Skarpa, Hotel Tryp Gran Sol, Skansen Bojowy 1 Armii Wojska Polskiego w Zdbicach (w czywieszu - 26.9.2012), Fyllo, Stolnica, Kokoretsi, Kanafeh, Zatoka Żarłocznego Szczupaka (w czywieszu - 27.9.2012), Huciska (województwo wielkopolskie), Bigoli, Lista Grundmanna, Wormser Hütte, Światek nasz kochany, Romuald Zysnarski, Nabulsi (ser), Żabińskie Góry, Kościół św. Jakuba Apostoła w Żabnie, Szkoła przy ul. Cegielskiego 1 w Poznaniu, Kamienica Bolesława Richelieu w Poznaniu, Urząd Przewozu Poczty w Poznaniu, Groby w Lasach Kobylnickich, Ryszard Skupin, Podłoga ażurowa, Mączka grzybowa, Anna Krzymańska, Jezioro Bochenek, Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Piazza della Repubblica (Rzym), Dębno (jezioro na Pojezierzu Poznańskim), Lipno (jezioro w województwie wielkopolskim), Jezioro Wielkowiejskie (Pojezierze Poznańskie), Jezioro Jarosławieckie, Jezioro Rosnowskie Małe, Jezioro Rosnowskie Duże, Jezioro Tomickie, Obszar ochrony ścisłej Jezioro Skrzynka, Obszar ochrony ścisłej Jezioro Budzyńskie, Bavette, Jezioro Trzcielińskie, Jezioro Szreniawskie, Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem, Obszar ochrony ścisłej Suche Zbocza, Obszar ochrony ścisłej Sarnie Doły, Ossobuco, Obszar ochrony ścisłej Świetlista Dąbrowa na Wysoczyźnie, Obszar ochrony ścisłej Czapliniec, Ich trzech i dziewczyna, Wzlot i upadek Ikara Gubelkjana, Obszar ochrony ścisłej Bagno Dębienko, Obszar ochrony ścisłej Bór Mieszany, Park Miejski w Prudniku, Teltowskie rzepki, Obszar ochrony ścisłej Nadwarciański Bór Sosnowy, Syrop owocowy, Niki. Historia pewnego psa, Skwer Ireny Bobowskiej w Poznaniu, Obszar ochrony ścisłej Puszczykowskie Góry, Obszar ochrony ścisłej Las Mieszany na Morenie, Obszar ochrony ścisłej Zalewy Nadwarciańskie, Oczy Lukki, Trzebawka, Pfingstritt, Pfälzer Saumagen, Młodość i gwiazdy, Mikros (mikroskop), Ursynów M-6, Pożegowo (Mosina), Jan Gehl, Tinggården, Zobor, Rezerwat przyrody Zoborská lesostep, Mistrzostwa Świata w Kajak-Polo 2012, McDusia, Kurtyna Kozakiewicza, Wolne Tory, Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach, Henryk Zięba, Gmach prokuratur w Poznaniu, Irena Woch, Kanał Kończak, Międzyuczelniane Centrum NanoBioMedyczne w Poznaniu, Todo modo, Życie między budynkami, Gårdsåkra, Galgebakken, Ratusz w Kłodawie, Kościół św. Fabiana i Sebastiana w Kłodawie, Dom Schminke, Pierniki z Pulsnitz, Komandor spływu, Latarnik (kajakarstwo), Gravlax, Trenne, Dischi, Brzeg wklęsły, Gemelli (makaron), Rogal Marciński (moneta), Jabkancová pouť, Kyutaro Hashimoto, Cmentarz Sióstr Urszulanek w Pniewach, Fusilli, Budynek administracyjny MTP, Hala Przemysłu Ciężkiego MTP, Centralny Łuk Turystyczny, Hala nr 1 MTP, Pizzoccheri, Miasto przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu, Pałac Targowy w Poznaniu, Spighe, Hala Reprezentacyjna MTP, Pawilon Centrali Handlowej Przemysłu Drzewnego na MTP, II Powszechna Wystawa Krajowa, Hala nr 4 MTP, Radiatori, Hala nr 14 MTP, Ruote, Brzeg wypukły, Przejście (geomorfologia), Kant przykosy, Zwara (geomorfologia), Woda dolna, Woda górna, Szykana (budownictwo), Zygmunt Charkiewicz, Hala nr 20 MTP, Hala nr 19 MTP, Parasol (pawilon MTP), Hala nr 9 MTP, Wyprawa do Xingu, Hutka (dopływ Trojanki), Huta Pusta, Machaca, Picadillo, Pawilon brytyjski na MTP, Zimny strach, Pawilon nr 14a MTP, Dwór na Krzesinach w Poznaniu, Tripolini, Pawilon nr 14b MTP, Pawilon nr 15 MTP (d. nr 23), Pawilon Ceramiki Budowlanej PWK, Murawa Office Park, Pawilon Polonji Zagranicą PWK, Żniwiarka (rzeźba Stanisława Jackowskiego), Krzysztof Lis (dziennikarz), Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu, Kamienny Dom, Źródło św. Huberta, Hans Latt, Ludwig Noster, Staw Mnich, Brakowanie (chów), Kontraktacja, Młódka, Pisklę jednodniowe, Zdolność wylęgowa jaj, Ferma drobiu, Wychów, Młodzież (drób), Młodzież starsza (drób), Brojlernia, Łyżka cedzakowa, Tortownica, Rękaw cukierniczy, Bogusław Hładoń, Dwór na Pokrzywnie w Poznaniu, Kamienica przy ul. Dąbrowskiego 47 w Poznaniu, Teatr w ujeżdżalni Geislera w Poznaniu, Bára II, Plac św. Marka w Poznaniu, Czteropak (Poznań), Gigli, Ulica Władysława Sikorskiego w Poznaniu, Moscow Mule, Harvey Wallbanger, Zjazd Aptekarstwa Ziem Zachodnich, Wystawa Wschodnioniemiecka, Wejście Wschodnie MTP, Odzież i Dom, Śnieg Tatrzański, Egg nog, Corona Virginis Marie, Zdeněk Sklenář, Piotr Barełkowski, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Jadwiga Badowska-Muszyńska, Muzeum Martyrologii Wielkopolan, Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956, Brokuły z Torbole, Salon Muzyczny-Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.

Capitulo V (2013) | edytuj kod

Nils Dardel, Umierający dandys

Cappelletti (makaron), Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, Muzeum i Pracownia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu (w czywieszu - 6.1.2013), Tufoli, Harry Hole, Upiory (powieść), Czerwone gardło, Poradnik Gospodarski, Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy, Laleczka (powieść), Armonie, Wilczy Park, Trasa Żurawia, Kodeks Śmierci, Jezioro Pokraczyn, Fredric Drum, Dziewiąty Pierwiastek, Muzeum Wschodnioczeskie w Pardubicach, Zamek w Pardubicach, Tank Power Show, Avarca, Droga Kane'a, Proton (rzutnik), Es Mercadal, Eltra 50 MOT-729, Dzieci wolności, Słońce nad Gudhjem, BTHO 622, Eugeniusz Olszewski, Krasnogorsk-3, Hủ Tiếu Bò Kho, Z zamkniętymi oczami, Ponad wszelką wątpliwość (powieść), Ciutadella de Menorca, El Toro (góra na Minorce), Alaior, Ferreries, Fornells, Es Castell, Es Migjorn Gran, Sant Lluís, Sant Climent, Llucmaçanes, Izba Pamięci Jerzego Pertka w Poznaniu, Zdroje (Czerwonak), Zbiory Sprzętu Ratownictwa Kolejowego w Poznaniu, Alan Glynn, Miasto Króla, Makieta Dawnego Poznania, Muzeum Policji w Poznaniu, Szubienica w Poznaniu, Winterland, Łężynka, Wolfgang Schorlau, Błękitna lista, Uszy sztramberskie (w czywieszu - 26.4.2013), Klobásník, Vepřo knedlo zelo, Plzeňský guláš, Chodský koláč, Wszystkie barwy codzienności, Żydowska wojna, Haracz szarego dnia, Dom rodzinny Zygmunta Freuda w Příborze, Pomnik Zygmunta Freuda w Příborze, Adolf Hrstka, Trúba (Štramberk), Slámova sluj, Národní sad (Štramberk), Gu Hua, Ogród botaniczny i arboretum w Štramberku, Iłowanie, Wszechsłowiański Zjazd Śpiewaczy (w czywieszu - 3.6.2013), Poszerzenie pola walki, Kamenárka, Jurův Kámen, Zawsze z tej ziemi, Krupon, Skóra hamburska, Miasteczko Hibiskus (w czywieszu - 27.6.2013), Towarzystwo Harmonia w Poznaniu, Bogumił Szmal, Kiełkownik, Lech Działoszyński, Kazimierz Lutomski, Ogród botaniczny w Gandawie, Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego, Berliner Hütte, Tadeusz Becela, Chorizo cular, Banderilla, Enterprener, Teatr jezuicki w Poznaniu, Gribiche, Scottiglia, Burmistrz poznański, Příborská freudovka, Do widzenia, Asturio!, Zarzuela de mariscos, Myśli polityczne o wolności cywilnej, Ogrody Tematyczne Hortulus, Aleja bukowa z Jacinek do Nacławia, Spowiedź Lucjana Skobiela, Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim, Józef Ladrowski, Zgon (powieść), Moros y cristianos (gastronomia), Accras de morue, Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Sierakowie Sławieńskim, Zamek w Krągu, Mango fool, Berehein na forno, Catibia, Ciasteczka krabowe, Lata górne i chmurne, Romans Morza Karaibskiego, Łysy Młyn, Gród Pobiedziska, Studnia Napoleona, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sobocie, Palec Kasandry, Przeźmierka, Cmentarz żydowski na Muszej Górze w Poznaniu, Philipp Jaffé, Duch w niewidzialnym bikini, Louis Lewin (historyk), Grodziska Kolej Drezynowa, Cmentarz żydowski przy ul. Engeströma w Poznaniu, Potyczka pod Kościanem (1770), Zjazd szlachty wielkopolskiej (1770), Atak na Poznań (1770), Rozruchy głodowe w Rawiczu (1921) (w czywieszu - 4.9.2013), Powszechny strajk rolny w Wielkopolsce (1922) (w czywieszu - 4.9.2013), Władysław Mehr, Strajk chłopski w Szamotułach (1937), Międzynarodowe zawody w triathlonie - Poznań 1984, Mieczysław Mieloch, Leon Grek, Przyjdź, słodka śmierci, Mistrzostwa Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej 2013, Marian Dyczek, Marian Stachowiak, Miała, Oblężenie Poznania (1771), Namiseom, Doenjang jjigae, Bindaetteok, Pomnik 20-lecia Departamentu Polskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych Hankuk w Seulu, Józef Burbelka, Mistrzostwa Europy w Kajak-Polo 2013, Elektryczne perły, Folwark Edwardowo, Zespół klasztorny Karmelitanek Bosych w Poznaniu (Łazarz), Georg Klein, Barbar Rosa, Henryk Jarosz, Fontanna na Rynku Wildeckim w Poznaniu, Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka, Kilikia (piwo), Góry Wysockie, Czubatka (dolina Noteci), Łazienki Obornickie, Silos cukrowniczy w Gostyniu, Kartoteka procesów o czary (w czywieszu - 4.10.2013), Katastrofa kolejowa w Poznaniu (1933), Głos (powieść), Osiedle robotnicze w Gyttorp, Kondukt, Hotel Borgafjäll, Wycieczka z miasta, Skwer Janusza Ziółkowskiego w Poznaniu, Napierski (ballada), Pieśni ludu Podhalan, czyli górali tatrowych polskich, Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym 1990, Wrzosowe wydmy, Dzban miodu, Sobao, Spot the difference, Trumna numer 5, Wilk z głową człowieka, Pod Anodynowym Naszyjnikiem, Most kolejowy w Lidowianach, SQ, Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach (w czywieszu - 2.11.2013), Jaskinia piaskowcowa w Puszczykowie, Wieczne życie, Dziennik podróży do Tatrów, Obrochtówka, Róża bez kolców, Puntigam (Graz), Kanał Ludomicki, Baczmaha, Sezonowa miłość, Zakopanoptikon, I Zjazd Podhalan, Prajski kołacz, Łysa Góra (powiat poznański), Stobnickie Babki, Pomnik Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu, Marian Foerster, Cmentarz rodziny von Treskow w Wierzonce, Księżniczka z lodu, Uczelniany Ogród Dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Pod Huncwotem, Dom Książki w Poznaniu, Ulotna doskonałość, Negroni, Pod Zawianym Kaczorem, Pomnik pomocy Węgrom w Poznaniu, Janusz Marciszewski, Krzyż Napoleoński (gmina Zduny), Trafary, Węgielnik (staw), Praczków, Śmierć letnią porą, Aleksandra Cofta-Broniewska, Rów Północny, Włodzimir Drygas, Zdzisław Pabisiak, Wiatrołomy, Zygmunt Zagórski, Jan Gawęcki, Janusz Surmiński, Pod Przechytrzonym Lisem, Kaznodzieja (powieść), Barbara Marciniec, Dodatek bieszczadzki, Zajazd Jerozolima, Crème de violette, Mons Kallentoft, Szlak wolnościowy, Niewypowiedziany, Joanna Jodełka, Polichromia* Zbrodnia o wielu barwach, Grzechotka (powieść), Józef Dużyk, Piąta pora roku (powieść Monsa Kallentofta), Stanisław Majerski (geograf), Doktor Jeremias, Maximilien Sorre, Pobiti kamyni, Bronisław Halicki, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Poznaniu, Repetecka Stacja Piaszczysto-Pustynna, Środowe Towarzystwo Psychoanalityczne.

Capitulo VI (2014) | edytuj kod

Boże Ciało na Głównej w Poznaniu w 1993 (ul. Krótka zapewne)

Wielkopolska Huta Miedzi, Dwór na Rudniczem w Poznaniu, Brotaufstrich, Śmierć pięknych saren, Żydowska Francja, Aqua tofana, Muzeum Wsi Kysuckiej, Nils Dardel, Umierający dandys (w czywieszu - 23.1.2014), Umierający dandys (powieść), Baa, Baa, Black Sheep, Anders Knutas, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie, Mózg Kennedy'ego, Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski (w czywieszu - 6.2.2014), Pokój numer 10, Pommac, Centrum Badań Migracyjnych, Nagroda Złotej Pieczęci Miasta Poznania, We własnym gronie, Pan Kuleczka, Pomniki przyrody w Poznaniu (w czywieszu - 14.3.2014), Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich, Czwarta ofiara, Studnia św. Patryka w Orvieto, Willa przy ul. Grudzieniec 8 w Poznaniu, Pożegnanie Marii, Rów Syzyfa, Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Białej, Kościół św. Ignacego Loyoli w Pęckowie, Ósme przykazanie, Sprawa Bjugn, Chińczyk (powieść), Ręka (opowiadanie), Witold Gałka, Ławeczka Ignacego Łukasiewicza w Poznaniu, Zapytaj taty, Zło budzi się wiosną, Powrót (powieść), Piotr Maluśkiewicz, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Miałach, Jezioro Kruteckie, Tajemnica jeziora Czarnego, Żandary, Aleja dębowo-jesionowa przy ul. Jastrowskiej w Poznaniu, Aleja lipowa przy ul. Meteorytowej w Poznaniu, Dąb na Cytadeli w Poznaniu, Wystawa rzemiosła polskiego w Poznaniu, Prignitz, Pietrek z Puszczy Piskiej (w czywieszu - 19.4.2014), Studio Sex, Wieża Bismarcka w Pritzwalk, Ruppiner Kanal, Głaz Franciszka Jaśkowiaka w Poznaniu, Ost- i Westprignitzer Kreiskleinbahnen, Prowincjonalna Wystawa Przemysłowa w Poznaniu, Jerzy Parfiniewicz, Skarb geodety, Wybuch gazu w Poznaniu (1926), Poznańskie Autobusy S.A., Pomnik zwiadowców w Rzecinie, Pożar zakładów amunicyjnych w Poznaniu, Pożar Akwawitu w Poznaniu, Gdański Dom Delikatesów w Poznaniu, Kawiarnia Wincentego Dobskiego w Poznaniu, Restauracja dworcowa w Poznaniu, Prowincjusz, Jezioro Moczydło (gmina Drawsko), Jezioro Długie (gmina Drawsko), Diabelski Kamień (Dąbrowy Krotoszyńskie), Pomnik Wojciecha Kaźmierczaka w Dąbrowie, Kim Novak nigdy nie wykąpała się w jeziorze Genezaret, Pomnik Konrada Wallenroda w Sędziszewie, Kościół Niepokalanego Serca NMP w Roszkach, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Koźmińcu, Hala sterowcowa w Poznaniu, Krwawa łza, Browar Hipolita Lackowskiego, Posener Tageblatt, Ździebko, Klub Szyderców, Czwartki literackie, Plastyka (grupa artystyczna), Salon 35, Pensjonat Apolinarego Jana Michalika w Poznaniu, Elizabeth Corley, Requiem dla mordercy, Sigbjørn Hølmebakk, Park Ryb Słodkowodnych w Trzciance, Kodeks Raczyńskiego, Program milion, Tamta zima, Aleja drzew mieszanych przy ul. Biskupińskiej w Poznaniu, Grupa drzew przy ul. Golęcińskiej w Poznaniu, Platany w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu, Park Edukacji Ekologicznej Strzeszyn, Jesienna sonata (powieść), Jeziora Babskie, Dąb przy ul. Sióstr Misjonarek w Poznaniu, Głaz narzutowy koło Smoszewa, Szaniec powstańczy pod Borownicą (w czywieszu - 28.5.2014), Dąb Rozdrażewskich, Kurhany na terenie Dąbrów Krotoszyńskich (w czywieszu - 26.5.2014), Grodzisko Sulimira, Krzysztof Lausch, Studnia Świętego Marcina, Mauzoleum Emila Schrapego, Ręka która zadrży, Kościół św. Izydora w Biadkach, Kościół św. Mikołaja Biskupa w Chwaliszewie, Nina Borowska, Szaniec Pamięci Żołnierzy 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej, Potrójna lipa (Leśniczówka Smoszew), Kościół Imienia Jezus w Panience, Szlak kości, Pietrzynka, Głuszec (dopływ Kopla), Wróżba z orzechów, Wróżba z jabłka, Pracownia Staromiejska w Poznaniu, Osiedle Chociszewskiego-Jarochowskiego w Poznaniu, Strop DMS, Osiedle Owsiana-Dożynkowa w Poznaniu, Janusowy kamień, List do nienarodzonego dziecka, Dom Studencki Jowita w Poznaniu, Babinka, Błogosławieni, którzy pragną..., Aleja kasztanowców Piotrowo - Koninko, Kopylnik, Dom Heigelmannów w Czapurach, PWK Konkurencyjna Polska, Szkoła przy ul. Klemensa Janickiego w Poznaniu, Szkoła Muzyczna przy ul. Solnej w Poznaniu, Serca niezagasłe, Trasa Piekary, Utah Valley Youth Symphony Orchestra, Hotel Wiedeński w Poznaniu, Władysław Janicki, Dryblując przez granicę, Ołeksandr Uszkałow, Józef Mamoński, Wiktor Graczyk, Jan Oliskiewicz, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Kamyk (powieść), Zakłady Mięsne w Kole, Brzostek (jezioro), Wójtostwo (jezioro), Jeziórko (jezioro), Kanał Szkutelniak, Park Leszka Bergera w Poznaniu, Mińsk. Przewodnik po Mieście Słońca, Poznański (ogórek), Kanał Czachurski, Deli Park, Stanisław Łubieński (publicysta), Pierogi z bobem, Centrum III, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie, Związek Biednych Chłopów, Machno i jego Żydówka, Edward Pieścikowski, Lista produktów tradycyjnych, Rudy (staw), Staw Słupicki Duży (w czywieszu - 29.8.2014), Niezgoda (staw), Słoneczny Górny Staw, Jan (staw), Grabownica (staw), Stawy Jaskółcze, Jaz w Rudzie Milickiej, Park w Postolinie (w czywieszu - 13.8.2014), Pawieł Nilin, Młynówka Sułowska, Plan ogólnego zagospodarowania przestrzennego Poznania (1975), Plan ogólnego zagospodarowania przestrzennego Poznania (1994), Optymalizacja warszawska, Komitet Budownictwa, Urbanistyki i Architektury, Kościół św. Marcina w Szkaradowie, Kościół św. Karola Boromeusza w Radziądzu, Włodzimierz Wojciechowski (architekt), Aleksander Holas, Henryk Grochulski, Ogólnopolski Zakład Osiedli Robotniczych, Sprawa Leona Hałasa, Adam Hahn, Jan Zaus, Posiłek regeneracyjny, Marian Adam Pospieszalski, Pojadanie, Janina Czarnecka, Bogdan Cybulski (architekt), Stefan Słoński, Tadeusz Płończak, Roman Pękalski, Jan Węcławski, Jezioro Samołęskie, Kościół św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie, Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnówku, Rów Rzeciński, Góra Rzecińska, Jezioro Pustelnik, Pług motorowy Praga, Jezioro Rzecińskie (w czywieszu - 7.8.2014), Krajowe Centrum Nanostruktur Magnetycznych do Zastosowań w Elektronice Spinowej - SPINLAB, Mord w Kórniku (1941), Zdzisław Podoski, Akt założenia i organizacji Biblioteki publicznej w Poznaniu, Antoni Popliński, Gestapo (powieść), Batalion marszowy (powieść), Aleksandra Hubert, Juliusz Janusz Stachý, Maksymilian Sosnowski, Oswald Collmann, Wilhelm Christiani, Adolf Kunkel, Park Nadolnik, Kulig (komedia), Zygmunt August (dramat), Gustaw Waza (dramat), Szlachcic mieszczanin, Życie Literackie (1945-1946), Ichtiomasa, Produkcja ichtiomasy, Śluza Borlanda, Baza rybacka, Starzenie się zbiornika zaporowego, Potyczka w Gościejewicach, Cmentarzysko szkieletowe w Dziekanowicach, Koziołek lednicki (w czywieszu - 15.8.2014), Centrala do Spraw Grobów Niemieckich w Polsce, Kronika Grunaua, Warta (samochód), Pawilon nr 8a MTP, Koci Sad, Upadły anioł (powieść), Józef Frieske, Pieczonka (danie), Wróżba z gałązki wiśni, Szołdry (ciasto), Zielona zupa, Jezioro Sycyńskie, Gerd Alberti, Konferencja Partii Opozycyjnych i Rewolucyjnych Rosji w Paryżu (1904), Zmętnienie wódki, Rolf Fieguth, Collegium prof. Józefa Chmiela w Poznaniu, Highgate Cemetery (w czywieszu - 21.9.2014), Kasyno 6. Pułku Grenadierów w Poznaniu, Kazimierz Gawęcki, Coro da Camera, Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Biblioteka Wydziału Teologicznego UAM, Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Protest studencki w Poznaniu (1946), Włodzimierz Dolata, Zbiornik w Miedzichowie, Pixel (Poznań), Zbiornik Rydzyna, Paul Sattler, Józef Raczyński (historyk sztuki), Zbiory przyrodnicze Wydziału Biologii UAM, Eugeniusz Ronka, Bohdan Kiełczewski, Marie Hermanson, Rajska Dolina, Muzeum Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (w czywieszu - 21.9.2014), Zniknięcie Majorany, Antoni Bederski, Halina Kurkówna, Leon Pawlak, Bernard Olejniczak, Helena Seidel, Alfred Laboga, Budownictwo olęderskie okolic Nowego Tomyśla, Odrodzona Polska, Milionowy spadkobierca, Feliks Czaplicki, Antoni Heinrich, Konrad Kolszewski, Alojzy Krzyżagórski, Władysław Krzyżagórski, Antoni Moskau, Jan Rejecki, Janusz Dembski, Wojciech Spaleniak, Zygmunt Wieczorek, Kazimierz Starkowski, Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne Dzwon, Towarzystwo Śpiewu Harmonia w Krobi, Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne Lutnia w Kole, Towarzystwo Śpiewu Lutnia w Kościanie, Koło Śpiewackie Moniuszko, Chór Dziecięcy Akord, Chór Kameralny Collegium Posnaniense, Kariera Karluka, Cappella Musicae Antiquae Orientalis, Chór Męski Arion w Poznaniu, Chór Mieszany Hasło, Poznański Chór Polihymnia, Żeński Chór Kameralny Canto-Cantare, Jezioro Modre (Puszcza Zielonka), Królestwo piekieł, Legion potępieńców, Ogród Zoologiczny w Lesznie, Stawy w Owińskach, Żabinka (dopływ Strumienia Junikowskiego), Pomnik jeńców francuskich w Poznaniu, Góry Diabelce, Edmund Liwski, Wieża Marii, Sosna bolewicka, Feliks Terlikowski, Okrutne gwiazdy nocy, Pölsa, Obóz pracy w Przyłęku (w czywieszu 8.10.2014), Cmentarz żołnierzy radzieckich w Glinnie (w czywieszu - 14.10.2014), Ogród Pamięci w Komornikach, Spis ludności w Iranie (1956), Spis ludności w Kuwejcie (1957), Spis ludności w Iraku (1957), Syewa dupka, Dom Friedricha Nietzschego, Prochodna, Cyprysik Lawsona w Mechowie, Lasek Luizy, Pomnik ofiar faszyzmu w Wielu, Pomnik leśników walczących z okupantem hitlerowskim, Niwka (półwysep), Zabrody (półwysep), Tsunami na Hawajach (1946), Georges Chabot, Carl Troll, Hans Peter Kosack, Karel Kuchař, Piramida (zbiór opowiadań) (w czywieszu 30.10.2014), Jezioro (powieść), Pomnik Matki-Ojczyzny w Licheniu Starym, Pomnik Tomasza Kłossowskiego w Licheniu Starym, Kaplica Dusz Czyśćcowych w Licheniu Starym, Mauzoleum Mikołaja Sikatki, Kaplica Ostrobramska w Licheniu Starym, Kalwaria w Licheniu Starym, Widziałem, jak umierają, Kościół św. Faustyny w Plewiskach, Kiszka szwedzka (w czywieszu - 2.11.2014), Grzyby marynowane z szyszką, Fasola wrzawska, Suska sechlońska, Witold Dalbor, Władysław Gorczyński, Wierchy Polskie 100, Dwór w Rokietnicy, Zimny wiatr, Ekspedycja (gastronomia), Kanał Baborowski, Stawy w Objezierzu, Posiłek, Norma zakładowa, Substancja obca (gastronomia), Roman Jakimowicz, Adam Jurkowski, Obróbka wstępna (gastronomia), Odśluzowanie, Pałucki Szlak Rowerowy, Wacław Łastowski (botanik), Jan Lutosławski, Marcin Nadobnik, Józefa Orańska, Polkrem, Mleko acidofilne, Monte Cassino (powieść), Lew z Idstedt, Sznycel ministerski, Sąd wojenny (powieść), Nominacja (powieść), Bejcowanie (gastronomia), Zarabianie ciasta, Wyrabianie ciasta, Sprzęt kelnerski, White American, Kościół św. Józefa w Lubiatowie, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Gościmiu, Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Goszczanowcu, Siwino, Kościół św. Jana Vianneya w Goszczanowie, Kościół św. Stanisława Kostki w Lipkach Małych, Wodne anioły, Kościół Narodzenia NMP w Lipkach Wielkich, Kościół św. Izydora w Nowym Polichnie, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Starym Polichnie, Kościół Świętej Trójcy w Dobrojewie, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Murzynowie, Dąb szypułkowy w Lipkach Małych, Aleja drzew koło Strychów, Grobowa cisza, Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowie, Staw Goszczanowski, Grób jeńców radzieckich koło Radgoszczy, Pałac w Krasnym Dłusku, Kościół św. Jana Chrzciciela w Strychach, Shark (rzeźba Davida Černého), Postacie instant Davida Černého, Gęsinowy Szlak Kulinarny, Zlikwidować Paryż, Julian Jaranowski, Tamada (funkcja), Kościół bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach, Carin Gerhardsen, Supra (posiłek), Uczta olbrzymów (w czywieszu - 6.12.2014), Quo vadis (rzeźba Davida Černego), Pukacze, Teofil Kucharski, Stefan Różycki, Franciszek Sawicki, Jan Stahr, Domek z piernika, Sokółka (Pasmo Lesistej), Krwawa droga do śmierci, Marian Szyjkowski, Jędrzej Hubert, Danuta Hahn, Stanisław Kirkin, Nauka i Praca, Inland Sea, Kościół Ta’ Pinu, Biblioteka Narodowa Malty, Zjazd Śpiewaczy w Poznaniu (1914), Stefan Sawicki (architekt), Jerzy Wciorko, Kościół św. Katarzyny w Żejtun, Gabinet Krzysztofa Skubiszewskiego w Poznaniu (w czywieszu - 1.1.2015), Florian Rychlicki, Bogdan Mrozek (w czywieszu - 9.1.2015), Jan Dobrowolski (w czywieszu - 2.1.2015), Włodzimierz Cofta, Czegóż chcą, Zygmunt Paszek, Stanisław Sapała, Potrawa półmięsna, Patroszenie (w czywieszu - 25.1.2015), Jerzy Łomnicki, Fotoplastykon w Poznaniu, Zaraza w Poznaniu (1542), Rozruchy religijne w Poznaniu (1546), Powódź w Poznaniu (1548), Powódź w Poznaniu (1551), Zaraza w Wielkopolsce (1568), Koła terroru.

Capitulo VII (2015) | edytuj kod

Błota nadwarciańskie

Pożar w Poznaniu (1569), Powódź w Poznaniu (1578), Powódź w Poznaniu (1585), Zaraza w Poznaniu (1585), Powódź w Poznaniu (1586), Zaraza w Poznaniu (1586), Pożar w Poznaniu (1590), Ulica św. Leonarda w Poznaniu, Czarne sekundy, Ulica Piątkowska w Poznaniu, Ulica Winiarska w Poznaniu, Pomnik poległych na Winiarach w Poznaniu, Stanisław Jarzembowski, Kolej lokalna Mixnitz–Sankt Erhard, Gurktalbahn, Kehlsteinstrasse, Reichenbachfall-Bahn, Giessbachbahn, Kolej Hotelu Montana w Lucernie, Walki krów w Wallis, Dolderbahn, Cassoeula, Chlyni Lüüt, Kolej Rigiblick, Mattelift, Marzilibahn, Gurtenbahn, Kolej Locarno - Madonna del Sasso, Kolej Montana-Vermala, Lac du Chevril, Kolej Territet - Glion, Kolej Territet - Mont-Fleuri, Kolej Vevey - Chardonne - Mont Pèlerin, Sankt Moritzer Bergbahnen, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy, Zaraza w Wielkopolsce (1599), Zaraza w Poznaniu (1625), Rozruchy jezuickie w Poznaniu (1675), Powódź w Poznaniu (1698), Zaraza w Poznaniu (1709), Powódź w Poznaniu (1736), Nawałnica w Poznaniu (1725), Gazeta Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Pismo Miesięczne, Mrówka Poznańska, Utracona, Kościół św. Józefa w Wiejcach, Über Polen, Epidemia cholery w Poznaniu (1831), Tygodnik Literacki poświęcony literaturze, sztukom pięknym i krytyce, Kościół Matki Boskiej Królowej Polski w Świniarach, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu, Dziennik Domowy, Kościół Serca Jezusowego w Piotrowie, Škrip, Orędownik Naukowy, Rok pod względem oświaty, przemysłu i wypadków czasowych, Przegląd Poznański, Rozruchy religijne w Poznaniu (1845), Gazeta Polska (Poznań), Epidemia cholery w Poznaniu (1848), Niebezpieczna gra (powieść), Cmentarz ewangelicki w Popowie, Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Anny w Kiszewie, Kaplica św. Wojciecha w Stobnicy, Kościół św. Maksymiliana Kolbe w Zatomiu Starym, Kościół Chrystusa Króla w Chojnie-Wsi, Cmentarz ewangelicki w Krobielewku, Pałac w Nowym Dworze, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krobielewku, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Dworze, Zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Kijewickie Kerki", Kościół św. Tymoteusza w Białężynie, Jezioro Nienawiszcz Duża, Kościół św. Jana Chrzciciela w Ludomach, Podwójna cisza, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Ludomach, Kościół św. Katarzyny w Rożnowie, Arno Strobel, Wzgórze Berlińskie, Szkoła Polska (miesięcznik), Masakra na Jeżycach (1849), Dziennik Polski (1849-1850), Opatovický kanál, Goniec Polski (1850-1851), Souvenir de Posen, Wzgórze Krasińskiego, Sosna na Wzgórzu Krasińskiego, Dwór w Wierzenicy (w czywieszu - 22.3.2015), Przyroda i Przemysł, Masakra koali w Australii (2013-2014), Komitet Działyńskiego, Epidemia cholery w Poznaniu (1866), Strajki w Poznaniu (1869), Związek Robotników Budowy Maszyn i Metalowców, Orędownik, Strajk w fabryce Cegielskiego (1872), Powódź w Poznaniu (1888) (w czywieszu - 27.3.2015), Przegląd Poznański. Tygodnik Polityczny, Społeczny i Literacki, Praca (tygodnik), W obronie narodowości, Góra Gliniasta, Gazeta Ludowa (1902-1904), Strajk szkolny w Poznaniu (1906), Rozruchy w Poznaniu (1913), Don Juan Poznański, Natas do Céu, Kościół św. Krzyża w Kobylnicy, Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie, Staw Przy Szosie, Kuchowiec (jezioro), Pożar w Poznaniu (1803), Polonia (tajne stowarzyszenie) (w czywieszu - 8.4.2015), Piękność z Durrës, Zamek w Krui, Most Mesi, Wybawiciel, Kaplica św. Józefa w Starych Bielicach, Kościół św. Józefa Robotnika w Drawinach, Lutefisk, Tygodnik Poznański, Oświata (czasopismo), Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Lubiewie, Łubowo (jezioro), Przyjaciel Ludu (Leszno 1834-1849), Konstancja Morawska, Andrzej Kostrzewski, Trawler serii B-10, Trawler serii B-14, Trawler serii B-15, Trawler serii B-18, Trawler serii B-22, Trawler serii B-23, Trawler serii B-29, Lugotrawler serii B-11, Lugotrawler serii B-17, Trawler serii B-20, MIR 20A, Wolfgang Büscher, WW-1201, Kościół św. Jana Nepomucena w Trzebiszewie, Kościół NMP Matki Kościoła w Gostyninie, Podróż przez Niemcy, WWO-12, WA-2, EK-2, WPWSp 1202, GPW-2003, Jerzy Adamski (historyk), Franciszek Błoński (historyk), Władysław Kowalski (krajoznawca), Edward Lisiewicz, Franciszek Midura, Tadeusz Stryjakiewicz, Cmentarz parafialny św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu, Kazimierz Miaskowski, Sprawa chędoga o męce Pana Chrystusowej, Rotštejn, Rokštejn, Zapora w Memfis, Zapora w Sadd al-Kafara, Dwór w Lusówku, Jan Pieter Bakker, Bronisława Szlakiewiczówna, Żegluga dookoła Pontu Euksyńskiego, Ankieta Marcina Giersza w sprawie nazw miejscowych w Prusiech Wschodnich, Generalis doctrina de modis significandi grammaticalibus, Konfederacja Gdańska, Elbląga i Torunia, Piotr Bojarski, Genii veridici, Wydma Ciemierowska, Ignacy Hoffman, Estakada kolejowa w Strzegomiu, Zbiorniki wodne Puszczy Noteckiej, Aleja Niepodległości w Poznaniu (pomnik przyrody), Platan klonolistny przy ul. Libelta w Poznaniu, Las Bytyński, Wał Ryczywolski (w czywieszu - 21.5.2015), Edward Stenz, Aleksander Kozikowski, Władysław Rut, Jabłko łąckie, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, Pałucka Odznaka Krajoznawcza, Staw Fritza, Lilie z Jeruzalem, Kościół św. Rodziny w Piotrowicach, Przemysław Gonera, Walki o Żnin (1919), Wiktor Kadłubowski, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Przeborowie, Państwowy Uniwersytet Rolniczy w Irkucku, Leon Andrzejewski (geograf), Montaña de la Caldera, Dziewicza Góra (osada leśna), Matka wszystkich huraganów, Leon Hojniak, Waldemar Budner, Julian Bajkiewicz, Dęby szypułkowe w Suchaniu, Turysta Zagłębia Miedziowego, Czerwona strefa, Piękny Jaś z Doliny Dunajca (w czywieszu - 18.6.2015), Kościół św. Piotra i Pawła w Gulczu, Rezerwat archeologiczny w Rosku, Kościół św. Stanisława w Rosku, Rosko Kolonia, Pomnik powstańców wielkopolskich w Rosku, Kościół Matki Boskiej Różańcowej we Wrzeszczynie, Kościół Opatrzności Bożej w Drawskim Młynie, Pinetyzacja, Picetyzacja, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drawsku, Park Grzybowy w Piłce, Kościół św. Stanisława Kostki w Brzegach, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Starym Osiecznie, Kanał Głuchy, Ruiny kościoła w Ostrowitem, Adam Konarzewski, Kościół św. Piotra i Pawła w Starym Kurowie, Stanisław Grudowicz, Kamienna cisza (powieść), Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pławinie, Brama forteczna w Drezdenku, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Przynotecku, Park Kultur Świata, Kościół Wniebowzięcia NMP w Rąpinie, Ziti, Marinara, Kościół Matki Boskiej Królowej Polski w Grotowie, Pomnik partyzancki w Karwinie, Kościół Świętego Jana Kantego w Niegosławiu, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Karwinie, Kościół św. Piotra i Pawła w Folsztynie, Turecki pieprz, Bostongurka, Rød pølse, Dwór na Marcelinie w Poznaniu, Mój Teatr, Jadwiga Dąbrowska (filolog), Puszystość lodów, Łomno (jezioro), Głębocko (jezioro), Jezioro Leśne (Puszcza Zielonka), Kościół św. Stanisława Biskupa w Lechlinie, Kolej Lanzo d'Intelvi, Kolej Como - Brunate, Kolej Bergamo Alta, Kolej Bergamo-San Vigilio, Kolej linowa Stresa - Mottarone, Pomnik zwycięstwa w Bolzano, Kolej Montesanto w Neapolu, Kolej Mergellina w Neapolu, Kolej Chiaia w Neapolu, Kolej Centrale w Neapolu, Kolej linowo-terenowa na Capri, Kolej linowa Monte Faito, Cień słońca, Składnik żywności, Wzbogacanie żywności, Bezpieczeństwo żywności, Substancja przeciwpianotwórcza, Kościół św. Jana Chrzciciela w Suminie, Jezioro Studnickie, Nowa Korytnica (jezioro), Ernst Stewner, Kościół św. Wojciecha w Bobowie, Dąb Napoleona (powiat tczewski), Miś Maciuś (w czywieszu - 13.8.2015), Budynek sądu w Gniewie, Ogród Historii w Gniewie, Grodzisko Owidz, Próba fermentacyjna, Moc enzymatyczna podpuszczki, Kolej wąskotorowa Dąbrowa – Krępa Krajeńska, Góra Jana Pawła II, Chłopiec w walizce, Kościół św. Jakuba w Dzierżążnie, Wieża widokowa w Fojutowie, Kościół Narodzenia NMP w Piasecznie, Studzienka w Piasecznie, Kościół Matki Boskiej Królowej Polski w Kunowie, Posyp, Pałac w Koszewku, Pałac w Koszewie, Maria Tarnowska (tłumaczka), Dolina Świętojańska, Las Łaszczyński, Mark Billingham, Naśladowca (powieść), Nowa Pijawka, Zbiornik retencyjny Izbice, Kościół Narodzenia NMP w Klępinie, Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koszewku, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszewie, Polityka (dramat), Zamieszki w Knurowie (2015), Planeta kwiatów, Kościół Matki Boskiej Pocieszenia w Dębinie, Kościół św. Józefa w Wierzbnie, Izaak i Abraham (w czywieszu - 11.9.2015), Ostkaka, Wolność jest w naturze, Kościół św. Piotra i Pawła w Grzędzicach, Kościół Świętej Rodziny w Lubowie, Isak Samokovalija, Wydrzy Głaz (Drawa), Skala zdrowotności drzew Pacyniaka i Smólskiego (w czywieszu - 20.9.2015), Roślinność rzeczywista, Neofityzacja, Monotypizacja, Juwenalizacja, Cespityzacja, Eratyk przewodni, Eratyk o ograniczonym znaczeniu wskaźnikowym, Zamieszki w Legionowie (2015), Wydepczysko, Pomnik krowy w Starym Polu, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Gądkowicach, Plama na Złotej Puszczy, Miód z serwatki, Perswazja (powieść), Beskid Nadpopradzki, Metoda Roloffa oceny żywotności drzew, Zielnik Elizy Orzeszkowej, Dieter Franciszek Giefing, Karnawał w Puno, Ýerajy, Inwentarz pośmiertny, Michałko, D/C. Magazyn dziewczyny i chłopaka, Waga miejska w Kórniku, Henryk Kondziela, Komitet do Spraw Urbanistyki i Architektury, Karp zatorski, Jagnięcina podhalańska, Urząd Nasreddina Hodży, Dziwne przypadki i osobliwe zdarzenia szewca Ahmeda (w czywieszu - 22.9.2015), Jacek Najgrakowski, „13 statinių” tamsusis, Galeria Semaan, V Mistrzostwa Świata w Folklorze, Wojciech Kasprzycki, Rościsław Kapliński, Postaciowość planu, Zbigniew Bednarowicz, Willa przy ul. Mazowieckiej 58 w Poznaniu, Willa przy ul. Litewskiej 11 w Poznaniu, Inszallah, IX Mistrzostwa Polski w Wabieniu Drapieżników, Wabienie, Erste Schwimmverein Posen, Polowanie dewizowe, Czarownica (gra), Toczenie koła, Sztekiel, Gra w syra, Pingwiny (zespół architektoniczny), Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Stefan Sobiech, Tadeusz Pudelski, Kuchnia Ticino (w czywieszu - 11.10.2015), Kolej linowa Weissenstein, Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, Dolnośląski Festiwal Dyni, Dzionie rakowskie, Opolski Bifyj, Śliwkowy Szlak, Szlak Karpia, Pomorski Szlak Kulinarny, Sandomierski Szlak Winiarski, Śląskie Smaki, Szlak Podkarpackiego Jadła i Wina, Smaki Podhala, Koziołki (gra liczbowa), Kościół św. Jana z Dukli w Gębiczynie, Park Cztery Pory Roku, Temat na pierwszą stronę, Rue du Chat-qui-Pêche, Maria Kamińska (działaczka komunistyczna), Deklaracja na wierność narodowi i państwu polskiemu, Katastrofa kolejowa w Poznaniu (1945), Droga do źródeł, New Holland T8.420, Zielony Trójkąt (AK), Ulica Franklina Roosevelta w Poznaniu, Komisja do Ustalania Nazw Kolejowych, Pomniki i głazy pamiątkowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Kokon (powieść), Wit Gawęcki, Jolenta Schneider, Kamienica Scultetusa (w czywieszu - 3.11.2015), Aleja platanowa w Legnicy, Kino Ognisko w Legnicy, Presja (powieść), Julek (rzeźba), Kamienice Śledziowe w Legnicy (w czywieszu - 11.11.2015), Ptak (Wzgórza Włodzickie), Park Północny w Legnicy, Mozaika na Rynku w Legnicy, Wojciech Jakubowski (grafik), Pomnik Zesłańcom Sybiru w Legnicy, Cmentarzysko w Duninie (w czywieszu - 15.11.2015), In ovis hapalis, Olive Green (film), Steyr 6230 CVT, Słodkie lato, Humanista na wojnie, Kanał Dalslandzki, Pierniki szczecińskie, Ulica Wenecjańska w Poznaniu, Skandal związany z seksualnym wykorzystywaniem dzieci w Rotherham (w czywieczu - 6.12.2015), Wieża Bramy Głogowskiej, Pożywka Tarroziego-Wrzoska, Antoni Żarczyński, Dariusz Dziki, Czerwona Róża (organizacja), Sęp (bojówka), Potyczka w Anastazewie, Walki pod Zdziechową, Bitwa o Łabiszyn (1919), Bitwa o Kopanicę, Miejsce Pamięci Narodowej w Ryczywole, Kaplica św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wiardunkach, Fajerczak, Pomnik Tadeusza Kościuszki w Radziejowie, Bunt Dziwana Wajsylewica, Patkul (głaz), Stanisław Zabielski, Rezerwat przyrody Žibrica, Pomnik ks. Józefa Poniatowskiego w Krośniewicach, XIII Olimpiada Historyczna, Kościół Świętej Rodziny w Sękowicach, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górnowie, Opłakiwanie Chrystusa (obraz przypisywany Girolamowi Muzianowi) (w czywieszu - 21.12.2015), Józef Lityński, Wojskowe Zakłady Umundurowania w Poznaniu, Miejsce Pamięci Narodowej na Dalkach w Gnieźnie, Jezioro Słowikowskie, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Szydłówcu, Kościół św. Mikołaja w Otocznej, Kościół św. Urszuli w Szemborowie, Studio Dramatyczne w Poznaniu, Skwer Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Poznaniu, Głaz narzutowy przy ul. Dzięgielowej w Poznaniu, Ulica Tadeusza Kościuszki w Poznaniu (pomnik przyrody), Czesław Latawiec, Pułapka (powieść), Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. Dezyderiusza Danczowskiego, Hanna Sobolewska-Kulina, Marian Paluszkiewicz, Susorki iwkowskie (w czywieszu - 9.1.2016), Pierwsza Pomorska Wystawa Rolniczo-Przemysłowa, Pomnik Praw Człowieka w Paryżu, Kościół św. Jadwigi w Siekierkach Wielkich (w czywieszu - 31.12.2015), Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarach, Bergader Privatkäserei, Dwór Popielny, Grodzisko w Glinnie, Rynek w Mstowie, Kombinat Budowlany Poznań-Północ, Josef Manner, Mściciel (powieść Marka Billinghama), Rynek w Koniecpolu, Rynek w Lelowie, Pomnik Powstańców Wielkopolskich w Czerlejnie, Pałac w Czerlejnie, Marian Banasiewicz, Dwór w Pławcach, Dwór w Babinie, Kościół św. Katarzyny w Bagrowie, Księżniczka Burundi, Józef Iwiański, Tadeusz Henryk Nowak.

Capitulo VIII (2016) | edytuj kod

Ojczyzna to ziemia i groby. A tu esencja wielkopolskiego krajobrazu

Złoty powóz eggenberski, Wieża Aleksandra, Kostomlaty pod Milešovkou (zamek) (w czywieszu - 18.1.2016), Kalich (zamek), Oltářík, Cmentarz żydowski w Dolním Bolíkovie, Synagoga w Jevíčku, Synagoga w Kojetínie, Cmentarz żydowski w Jevíčku, Ulica Czechosłowacka w Poznaniu, Cimburk (zamek), Chebska intarsja reliefowa, Rezerwat przyrody Cahnov - Soutok, Muzeum Kultury Lalkarskiej w Chrudimiu, Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego, Dom towarowy Brandejs, Michałówka (struga), Zygmunt Wolniewicz, Eugeniusz Matusiewicz, Hotel Polonia w Jarocinie, Świt (grupa artystyczna), Chyża (Drezdenko), Aniela Sławska, Henryk Mikołajczak, Stacja ejektorowa IV w Olsztynie (w czywieszu - 8.2.2016), Prowincjonalny Bank Akcyjny Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Miejska Kasa Oszczędności w Poznaniu, Bank Bniński, Chłapowski i Plater - Tellus, Bank Wschodni (Poznań), Stare koryto Warty w Poznaniu, Rynek w Przyrowie, Maria Wicherkiewicz, Przechadzki po mieście (w czywieszu - 8.2.2016), Pomnik Józefa Dowbora-Muśnickiego w Lusowie, Kościół św. Stanisława Kostki w Pławcach, Dwór w Targowej Górce, Dwór w Chłapowie, Towarzystwo do Upiększania Miasta i Jego Okolic, Fontanna Perseusza w Poznaniu, Wystawa Ogrodnicza w Poznaniu (1907), Budynek przy ul. Głogowskiej 48/50 w Poznaniu, Osiedle Opieki Społecznej na Naramowicach w Poznaniu (w czywieszu - 17.2.2016), Zygmunt Szpingier, Stanisław Sławski (1841-1913), Uprowadzony, Stanisław Sławski (1881-1943), Wulf Dorn, Cmentarzysko przy ul. Wodnej w Poznaniu (w czywieszu - 17.2.2016), Stara Rzeka (koryto Warty), Brama Wodna w Poznaniu, Napad szlachty na ratusz poznański, Kamienica przy ul. Reja 2 w Poznaniu, Dwór w Gorazdowie, Zjazd Polaków Ewangelików w Warszawie (1939), Sharon Bolton, O człowieku, który się kulom nie kłaniał, Ulubione rzeczy, Kamienica przy ul. Wrocławskiej 15 w Poznaniu, Dom dla samotnych na Rybakach w Poznaniu, Kobusz, De re diplomatica libri VI, Polichromia (pracownia artystyczna), Rynek w Krzepicach, Mieczysław Dondajewski, Rynek w Koziegłowach, Rynek w Olsztynie (województwo śląskie), John Deere Gator, Kinoteatr Słońce w Poznaniu (w czywieszu - 4.3.2016), Pomnik przy szkole przy ul. Jarochowskiego w Poznaniu, Zenon Kalemba, Andrzej Sternal, Maria Trzeciakowska, Marian Kouba, Kazimierz Młynarz, Marian Walczak (kolekcjoner), Powódź w Galicji (1903), Ludwig Tessnow, Jest w Poznaniu, Bambereczka, Góra Kawalerska, Pomnik proroka Eliasza w Poznaniu, Cmentarzysko na Śródce w Poznaniu (w czywieszu - 9.3.2016), Bory Krajeńskie, Ewa Roznerska-Świerczewska, Wzgórze Kapitulne, Złota Góra (Poznań), Bank genów szparaga w Poznaniu, Pomnik Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Pomnik Edwarda Taylora i Zbigniewa Zakrzewskiego w Poznaniu, Gard Sveen, Ostatni pielgrzym, Klin Dębiecki, Trasa Piastowska, Domy bamberskie na Dębcu w Poznaniu (w czywieszu - 16.3.2016), Kuchnia ochweśnicka, Henryk Kara, Zygmunt Raczyński, József Lengyel, Dwór na Starołęce w Poznaniu, Maria Grynia, Dom rodzinny Stefana Stuligrosza, Irena Maślińska, Krystyna Szmeja, Maria Springer, Mirosława Dworzańska, Helena Liersch, Teresa Mycko-Golec, Barbara Namysł, Izabela Klimaszewska, Śliniąca się Jędza, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lotyniu (w czywieszu - 2.4.2016), Kościół św. Kazimierza w Brokęcinie (w czywieszu - 3.4.2016), Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Węgorzewie Szczecineckim, Miejsce Pamięci Narodowej w Sępólnie Krajeńskim, Kościół św. Stanisława w Chwalimiach, Wanda Kaczmarek, Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Łomczewie, Kościół Przemienienia Pańskiego w Samborsku, Kościół św. Jana Chrzciciela w Pniewie, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Borucinie, Kościół Dobrego Pasterza w Ciosańcu, Pomnik Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla w Sępólnie Krajeńskim, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubnicy, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Płytnicy, Cécile Tormay, Koronkowa Jean, Kościół św. Judy Tadeusza w Sierpowie, Aleja drzew Sadki - Samostrzel, Jaskiniowiec (powieść), Kościół Chrystusa Króla Wszechświata w Krzemieniewie, Kościół św. Piotra i Pawła w Cierzniach, Kościół św. Andrzeja Boboli w Gębicach, Kościół św. Katarzyny w Lipce, Danuta Stefańska, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Hucie, Kacko, Janina Biesiadecka, Zofia Domosławska, Stalag II B, Atlantycka Mary, Chris Tvedt, Aleksandra Słomińska, Stanisław Wołoszyn, Madonna z Ołoboku, Modlitwa trzech stanów, Jacek Marian Hołub, Objawienie w Lipowcu, Bamberka (pszenica), Kazimierz Mielec, Kinga (słoń), XV Fryzjerskie Mistrzostwa Polski, Wiadukt kolejowy przy ul. Armatniej w Warszawie (w czywieszu - 24.4.2016), Fontanna Ryba z dzieckiem w Olsztynie, Plac Adama Asnyka w Poznaniu, Plac Stanisława Wyspiańskiego w Poznaniu, Krąg śmierci, Uniwersyteckie Gospodarstwo Doświadczalne Dłoń, Klaus-Peter Brüssow, Poznański latarnik, Tramwajem na Rataje, Na własną rękę (powieść), Poznań, wiosna i my, Poznańska miłość, Goplana (zakład), Stefan Papée, De Peperklip, Stanisław Płonka-Fiszer, Kaplica we Wrąbczynkowskich Holendrach, Zranionej sośnie, Kaplica św. Faustyny w Myszakówku, Mogiła powstańców styczniowych w Myszakowie, Kościół św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach, Odkrywka rudy darniowej w Wierzchach, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Świerczynie, Kościół ewangelicki w Nowej Kaźmierce, Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Żegocinie, Franciszek Stefan Raczyński, Wincenty Raczyński, Wilhelm Leopold Raczyński, Pomnik Klemensa Janickiego w Poznaniu, Zygmunt Edward Raczyński, Tadeusz Świtała, Kościół Wszystkich Świętych w Nietrzanowie, Kościół św. Katarzyny w Solcu, Cegielnia Świerczewo, Anioły z Mons, Baka (duch), Bezgłowe widmo z Berrimy, Boggart, Czerwony upiór z Grodźca, Demon elektryczny z Berkeley Square, Cândido Rondon, Zbiornik Borkowo, Kościół św. Michała Archanioła w Samarzewie, Kotwica grzybkowa, Leon Raczyński, Miejsce Pamięci Narodowej koło Grabiny, Łowca szczurów, Kopalnia rudy darniowej w Łazińsku Drugim, Ewangelicki dom modlitwy w Orlinie Dużej, Kościół św. Michała Archanioła w Królikowie, Kościół św. Stanisława w Trąbczynie, Kaplica św. Floriana w Kopojnie, Duchy wiatru, Bliza, Jezioro Księże (Puszcza Notecka), Jezioro Święte (województwo wielkopolskie), Park Władysława Andersa w Gnieźnie, Plac Zjednoczenia w Poznaniu, Plac Niepodległości w Poznaniu, Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym 1983, Pracownie krzemieniarskie nad Czapnicą w Poznaniu, Skarb z Czapur, Figura Matki Boskiej na Minikowie w Poznaniu, Dom Muthów na Minikowie w Poznaniu, Cmentarz przy ul. Głuszyna w Poznaniu, W mroku tajemnic, Cmentarz przy ul. Daszewickiej w Poznaniu, Osiedle robotnicze na Starołęce w Poznaniu, Marian Ginter, Tchórze, Maria Powalisz-Bardońska, Sztafeta Tysiąclecia, 4F+R, Kanalizacja w Poznaniu, Dwór na Naramowicach w Poznaniu, Zbiornik gazu na Naramowicach w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 60 w Poznaniu, Ulu, Komuz, Dom Państwa Kosińskich, Rączka lustra greckiego (Muzeum Narodowe w Warszawie), Brama Poznańska w Gnieźnie, Marek Gogolewski, Rynek w Kołaczycach, Rynek w Brzostku, Rynek w Jaśliskach, Mapa Palatinans Posnaniensis, Jan Tamulewicz, Herbarium Blackwellianum, Kamienica przy ul. Dąbrowskiego 42 w Poznaniu, Sanatorium Irena w Połczynie-Zdroju, Kościół św. Stanisława Biskupa w Trzebawiu, Pomnik lotników pod Stęszewem, Arroz chaufa, Dolina Pojednania, Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu (Chyby), Ostoja Rogalińska, Kościół Matki Bożej Miłosierdzia w Niechorzu, Chairo, Kuchnia boliwijska, Cuñapé, Zacinanie, Branie, Kotwica (wędkarstwo), Omotka, Przelotka (wędkarstwo), Hol (wędkarstwo), Lądowanie (wędkarstwo), Uchodzenie, Pantofelek (wędkarstwo), Nóżka (wędkarstwo), Kwiryn (głaz), Tajne Pedagogium Ziem Zachodnich, Kalikst Morawski (romanista), Feliks Wagner, Wacław Rogaliński (w czywieszu - 12.7.2016), Erwin Nowaczyk, Wanda Wojnarowska, Leges sumptuariae, Lipy na Paprocanach w Tychach, W czas posuchy, Kamienica Kałuży, Skwer Fajta i Kałkusińskiego w Radomsku, Nauka nienawiści, Selüngkür, Hieronim Gorzeński, Koronka Panny Marii, Stanisław Berezowski, Marian Kusza, Jan Karchowski, Jan Jajor, Telemea, Miejsca pamięci narodowej nad jeziorem Rogozińskim, Krzyż Napoleoński (Bory Tucholskie), Jezioro Wielkie (gmina Wieleń), Helena Szołdrska, Kazimierz Boening, Szagaj njaslach, Pomnik Zwycięstwa w Poti, Witiaź (statek), Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kokocku, Cmentarz ewangelicki w Niwce, Dąb Bartuś, Dwór w Mościejewie, Stevns Klint, Møns Klint, Ratusz w Rødovre (w czywieszu - 15.8.2016), Wariatka z Chaillot (w czywieszu - 19.8.2016), Wojny trojańskiej nie będzie (w czywieszu - 24.8.2016), Struga Siedmiu Jezior (w czywieszu - 10.9.2016), Komentarz do podróży Cooka (w czywieszu - 21.8.2016), Kościół św. Marii Magdaleny w Nowej Cerkwi, Amfitrion 38, Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bukowcu, Szpital przy ul. Krysiewicza w Poznaniu, Pętla Lipnickiego, Płęsno (jezioro w gminie Chojnice), Błota nadwarciańskie (w czywieszu - 18.9.2016), Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Mościejewie, Kościół św. Bartłomieja w Unisławiu, Dom przy placu Batorego 1 w Czerwińsku nad Wisłą, Kościół św. Andrzeja i Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki w Lutomiu, Matka Boża Sierpecka, Most łyżwowy pod Czerwińskiem (w czywieszu - 18.9.2016), Erupcja Ilopango w 260 roku, Zatoka Wołchowska, Teofil Iwanowski, Kościół św. Mateusza w Lutocinie, Małe Gacno (jezioro), Juliusz Mikołajski, Jerzy Kostrowicki, VII Olimpiada Geograficzna, Progi Kazaczyńskie, Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Okszy (w czywieszu - 27.9.2016), Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleminie, Kościół św. Stanisława Kostki w Kołczynie, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Studzionce (województwo lubuskie), Kościół Chrystusa Króla w Przemysławiu, Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej w Głuchowie, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Pyrzanach, Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Świerkocinie (w czywieszu - 6.10.2016), Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Podjeninie, Sidney Corbett, Bettina Skrzypczak, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Chwałowicach (w czywieszu - 12.10.2016), Kościół św. Józefa we Włostowie, Ostoja Witnicko-Dębniańska (w czywieszu - 27.10.2016), Turysta Świętokrzyski, Szlakami Tysiąclecia po Ziemi Kieleckiej, Żywot kanclerza i hetmana Jana Zamoyskiego, Witold Kapryza, Polska na Parnasie, Wielkopolski słownik biograficzny, Gospoda Włóczęgów, Małygin, Katarzyna Gawłowa (w czywieszu - 14.10.2016), Sprawa rycerska, Posążek bogini Izydy (Muzeum Narodowe w Warszawie), Herby rycerstwa polskiego, Edward Kołacz, Kolej linowa we Lwowie, VII Olimpiada Historyczna, Szczeciński Park Narodowy, Komitet Obywatelski Polaków Śląska Opolskiego, Encyklopedia Powstań Śląskich, X Olimpiada Historyczna, Masło brzozowe, Encyklopedia Historii Gospodarczej Polski do 1945 roku, IX Olimpiada Historyczna, Czarna legenda Hiszpanii, Grobowiec w Srebrnej, Zarząd Główny Zmniejszania Kar za Pracę, Bronisław Krawczuk, Dziennik z getta warszawskiego, Powódź w Polsce (988), Wiatrak w Krugle, Młyn w Ołoboku, Ostatni akt, Strajk w Żyrardowie (1883), Krwawa środa w Lublinie, Cząstka mego serca, Posiedzenie w Zunyi, Feliksa Bernarda Zdanowskiego Kalendarz Polski na rok zwyczajny 1898, Prowatina, Tunel pod Wisłą w Warszawie, Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Puszczykowie, IV Olimpiada Geograficzna, Bufet Ilkovicsa, Tadeusz Mayzner, Par-impar, Nedošínský háj, Márciusban újrakezdjük, Munkásőrség, Salon Wiosenny, Polska pomoc dla Węgier w 1956 (w czywieszu - 27.11.2016), Jenő Sujánszky, Gábor Földes, Wielkie Gacno (jezioro), Wrzący Garnek, Wyspa Livingstona (Zimbabwe), Laski (Żagań), Ok1-198, Nocny śpiew ptaka, Lasek Pawicki, Hosszúlépés, Czerwony Kamień, Moszkoviták, Kadłubowe Węgry, Dąb Chrobry w Reczu, Kościół św. Andrzeja Apostoła w Greensted, Legenda o Imandrze, Stanisława Jaworska, Port gwiaździsty w Zatoce Puckiej, Grobla na Zalewie Szczecińskim, Osada fabryczna Cukrowni Ciechanów, Słownik pisarzy antycznych, Juliusz Morycz, Ignacy Dawidowicz, Rogier Telderman Trio, Jermak (lodołamacz), Pilot (lodołamacz), Sanctus Adalbertus op. 71, Kazimierz Hołoga, Kościół św. Stanisława Kostki w Brudzewie, Dziewczyna ze śniegiem we włosach, Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lipem, Hipodrom w Jarantowie, Grodzisko w Jarantowie, Cmentarz ewangelicki w Stawiszynie, Kaplica cmentarna w Zbiersku, Kościół św. Urszuli w Zbiersku, Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Zbiersku, Kościół poewangelicki w Zamętach, Dąb Bursztyn, Kościół Wszystkich Świętych w Dzierzbinie, Kościół św. Doroty w Grochowach, Koś­ciół ewangelicko-augsburski w Dąbiu, Kościół św. Marcina w Chwalborzycach, Kościół św. Wojciecha i Stanisława w Wilamowie, Ratusz w Dąbiu, Nadwarciański Obszar Chronionego Krajobrazu, Nikolaj Znaider, Wojciech Makowiecki, Hanna Nowicka, Wojciech Gieszczyński, Kazimierz Bączyk, Nävgröt, Średzka Spółdzielnia Mleczarska, Włodzimierz Braniecki, Jolanta Nowak-Węklarowa, Irena Obuchowska, Zbigniew Szczot, Roman Haber, Witold Jurczyk, Wieża ciśnień w Kępnie, Blasieholmen, Jan Strzałko, Vasastaden, Franciszek Talarczyk, Wojna na pędzle (w czywieszu - 5.1.2017), Mirosława Maciejewska, Antoni Ryniecki, Połamać kości, Józef Merta, Mieczysław Mączyński, Ścieżka Żywczaków, Irena Ratuszyńska, Janusz Pawlak, Lipa drobnolistna w Lewinie Brzeskim, Kościół św. Piotra i Pawła w Lewinie Brzeskim (w czywieszu - 3.1.2017), Kościół Wniebowzięcia NMP w Lewinie Brzeskim, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Siechnicach, Polsko-czechosłowacka konwencja turystyczna, Malta Waterpolo Cup, Kazimierz Żniński, Stefan Andrzejewski, Wiktor Czernow (wojskowy), Józef Muślewski, Roman Dadaczyński, Aleksandra Mieczkowska-Wichlińska, Jan Pohl, Mikusz Ruff, Bitwa o Nowe Kramsko, Jaźwik, Franciszek Szkolnik, Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach, Losertówka.

Capitulo IX (2017) | edytuj kod

Trochę ciepła wśród zimy

Plan Morawieckiego, Kościół św. Jana Chrzciciela w Krerowie, Plan Junckera, Skwer Włodzimierza Dworzaczka w Poznaniu, Kunsthaus Graz (w czywieszu - 8.2.2017), Muzeum Prowincji św. Franciszka z Asyżu w Poznaniu (w czywieszu - 8.2.2017), Ogórek kołobrzeski (w czywieszu - 6.2.2017), Roman Bortnik, Zygmunt Skrzydlewski, Jerzy Mokrzyński, Aleksander Konczin, Jerzy Otomański, Pałac Tagijewa w Baku, Zdzisław Piwowarczyk, Jan Deskur, Zenon Błądek, Bolesław Malisz, Bernard Lisiak, Olaf Rumatowski, Piotr Namysł, Tadeusz Gałecki (architekt), Cuore Amico, Kazimierz Herud, Miód drahimski (w czywieszu - 21.2.2017), Tadeusz Piaczyński, Muzeum Sztuki w Appenzell, Robert Mitchell (muzyk), Carnival Youth, Pierścień Mędrców Betlejemskich (w czywieszu - 6.3.2017), Minnaertgebouw, Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gościmcu, Kościół św. Stanisława Biskupa w Górecku, Kościół św. Jana Chrzciciela w Zwierzynie, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łącznicy, Kościół św. Andrzeja Boboli w Żółwinie, Kościół św. Michała Archanioła w Błotnicy, Kościół św. Barbary w Głęboczku, Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Nowym Kurowie, Cmentarzysko w Kiekrzu (w czywieszu - 11.3.2017), Cmentarzysko na Psarskiem, Touché Amoré, Skarb z Kiekrza, Jacht Klub Wielkopolski, Willa Józefa Kostrzewskiego w Poznaniu (w czywieszu - 15.3.2017), Józef Relidzyński, Eiji Ōue, Miody wałeckie, Hellerau, Bernard Massey (w czywieszu - 8.4.2017), Polkagris, Celina Kanunnikava, Krzysztof Dys, Blossoms, Anna Jókai, Kristóf Baráti, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Skórce, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paruszce, Kościół św. Jana Chrzciciela w Głubczynie, Kościół św. Józefa w Bądeczu, Zdeněk Galuška, Kościół św. Józefa w Krajence, Rynek w Krajence, Kościół św. Jakuba Apostoła w Bługowie, Kościół św. Jakuba Apostoła w Sławianowie (w czywieszu - 2.4.2017), Maria Czarniakowa, Hákarl (w czywieszu - 10.4.2017), Kościół Chrystusa Króla w Kleszczynie, Kleszczyński Staw, Jadwiga Bayerówna, Kościół św. Jakuba Większego w Gromadnie, Aroldo Bonzagni, Enrico Prampolini, Romolo Romani, Mario Sironi, Zatrzymaj zegar o jedenastej, Bronisława Grabska, Maria Baranowska, Feliksa Eger, Wiktoria Fedakówna, Andrzej Masłowski, Maria Dembowska (etnograf), Jacques Zwobada, Cmentarz ewangelicki na Świętym Wojciechu w Poznaniu, Amelia Maszońska, Ziemna burza, Albert Steuer, Josef Paech, Cmentarz choleryczny na Krzyżownikach w Poznaniu, Immanu El, Cmentarz ewangelicki przy ul. Wichrowej w Poznaniu, Bracia Dawidowscy, Cmentarz ewangelicki św. Mateusza w Poznaniu, Czarownica powołana, Wacław Wróblewski (pedagog), Werner Moser, Doświadczenia skutków rzeczy pod zmysły podpadających, Trumna ratunkowa (w czywieszu - 23.4.2017), Słowacko, Saint-Marcellin (ser), Le Pitchou, Mazur kajdaniarski (w czywieszu - 20.4.2017), Abbaye de Cîteaux (ser), Naśladowanie z Shelleya, Antoni Pilecki, Sen Katarzyny II (w czywieszu - 20.4.2017), Głos Więźnia, Bugusław Szul-Skjöldkrona, Artur Prędski, Korlátka, Plavecký hrad, Rösslerov lom, Rezerwat przyrody Bogdalický vrch, Kościół św. Karola Boromeusza w Poznaniu, Bronisława Kondratowicz, Klara Jelska (w czywieszu - 23.4.2017), Rezerwat przyrody Šmolzie, Juliusz Freisler, Stanisław Poznański (dziennikarz), Antoni Wójcicki, Givebox, Chłopiec na polnej drodze, Stefan Zielonka, Zespół nastawni kolejowych w Gnieźnie, Kuchnia estońska (w czywieszu - 29.4.2017), Deklaracja Warszawska o Innowacyjności, Mulgikapsad, Batalion czołgów, Dąbrowy Obrzyckie, Miody przelewickie, Kuchnia albańska, Akacjowy miód cedyński, Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, Erich Lessing, Hannah Lessing, Zasada równowagi, Miody Puszczy Barlineckiej, Chleb wiejski wojenny (w czywieszu - 4.5.2017), Puławska (rasa świń), Muzeum Kolei w Sigmundsherberg, Edward Cegiel, Obóz przesiedleńczy na Głównej, Lager Elektro-Mühle, Cmentarzysko na Głównej w Poznaniu, Chaim z Wołożyna (w czywieszu - 19.5.2017), Mitnagdim, Główieńskie Olędry, Thomas Erikson, Krystyna Czelny-Rypińska, Osiedle socjalne na Zawadach w Poznaniu, Kaplica Matki Boskiej Różańcowej w Bogucinie, Cmentarz na Białej Górze w Poznaniu, Maria Jezierska-Madziar, Złotnicka biała, Złotnicka pstra, Helena Nieć, Masakra w Mosonmagyaróvár, Obóz koncentracyjny w Recsk, Zenon Świderski, Henryk Szulc, Nagroda Baumgartena, Muzeum Bitwy nad Kaczawą, Grodzisko w Duninie, Kopalnia haloizytu w Duninie, Renata Zawirska-Wojtasiak, Feliks Wysocki, Leon Sobociński, Prawdziwy Ewangelik Polski, Mazurski Przyjaciel Ludu, Kościół św. Barbary w Jaszkowie, Na gruzach Smętka, Josef Josł Hurwic, Aluk Todolo, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie, Krajowy Związek Hodowców Szynszyli, Ukraińska Wiosna (festiwal), Antti Tuomainen, Duroc (rasa świń), Hampshire (rasa świń), List o pielgrzymowaniu do miejsc związanych z historią zbawienia, Reduta Katedralna w Poznaniu, Milan Kwiatkowski, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny we Włościejewkach, Rafał Zieliński, Kościół ewangelicko-augsburski w Starej Hucie, Zbiornik Sośnie, Kościół Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Dziadowej Kłodzie, Kościół Świętego Krzyża w Raciborzu, Elewator zbożowy w Baborowie, Wiatrak holenderski w Łowkowicach, Kościół Świętego Krzyża w Kopicach, Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy, Hipotermia (powieść), Maria Uliszewska-Kaden, Innercity Ensemble, Milud Ibrahim Shadi, Narodowy Instytut Onkologiczny, Maria Remiezowicz, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Ogorzelinach, Polskie Stowarzyszenie Hodowców Osłów, Park Harcerza w Kostrzynie, Kościół św. Apostołów Jakuba i Filipa w Obkasie, Krzysztof Sajewski, Kościół św. Andrzeja Boboli w Sicienku, Ron miel, Kościół św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym, Kościół św. Jakuba Młodszego Apostoła w Dąbrówce Nowej, Bogdan Walkiewicz, Kaplica św. Augustyna w Czapurach, Kościół ewangelicki w Swarzędzu, Wykupek, Alfons Czwojda, Steve Mosby, Koniec Europy, Enklawa biedy (w czywieszu - 8.8.2017), Dziedziczenie biedy (w czywieszu - 11.8.2017), Krajowe Obserwatorium Ubóstwa i Wykluczenia Społecznego, Duńska Rada ds. Uchodźców, Oldřichovice (Uście nad Orlicą), Figura św. Jana Nepomucena w Dzierżoniowie, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żelowicach, Blaťácké zlato, Pustelnia w Lipnie nad Vltavou, Cakle (Uście nad Orlicą), Sosna zwyczajna w Rabce-Zdroju, Serena Mackesy, Kościół Świętego Michała Archanioła w Błociszewie, Kościół św. Wojciecha w Dalewie, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mórce (w czywieszu - 29.9.2017), Dziewczyny, które zabiły Chloe, Młyn w Miłocicach, Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Rabce-Zdroju, Śmiejący się policjant, Ustawa o Zapobieganiu i Przeciwdziałaniu Krzywdzeniu Dzieci, Muzeum Górnictwa w Przybramiu (w czywieszu - 14.9.2017), Kościół św. Wawrzyńca w Prusach, Alpská vyhlídka (Lipno nad Vltavou), Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów Pomagających Dzieciom Krzywdzonym, Kościół św. Izydora w Sienicach (w czywieszu - 6.9.2017), Ścieżka koronami drzew (Lipno nad Vltavou), Metoda kręgów naprawczych (w czywieszu - 23.9.2017), Kościół św. Jana Chrzciciela w Księginicach Wielkich, Alfred Tomatis, Kościół św. Stanisława w Sikorach, Metoda Tomatisa, Metoda krakowska, Pyszka (mokradło), Polityka rozproszenia imigrantów, Jagoda Cieszyńska, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnem Wielkim, Wielisława Warzywoda-Kruszyńska, Ośrodek dla uchodźców Sandholm, Centrum Kongelunden, Danuta Zalewska, Uchodźcy (eseje), Kościół Matki Boskiej Królowej Polski w Polnem, Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Martwi, Geragogika (w czywieszu - 17.10.2017), O utrzymaniu ludzi starszych, Kościół św. Katarzyny w Marcinkowicach, Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrowie, Edmund Oses, Promowanie Alternatywnych Strategii Myślenia, Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne, Przemoc rówieśnicza, Kościół św. Stanisława Biskupa w Tursku, Kościół św. Andrzeja Boboli w Małuszowie, Multiwiktymizacja, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Grabowie, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Prześlicach, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Bobrówku, Dan Olweus, Hans Mieskes, Osiedle Darzybór, Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wystoku, Polskie Towarzystwo Logopedyczne, HEPRO, Eurochild, Dwór w Bielicach, Kościół św. Michała Archanioła w Lubowie, Leon Kaczmarek, Hope and Homes for Children, Organizowanie Społeczności Lokalnej, Dziecko Krzywdzone, Adam Kurzynowski, Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Debrznicy, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Stanisław Grabias (w czywieszu - 11.11.2017), Kościół św. Augustyna w Chrobrowie, Anna Izabela Brzezińska, Wózek kultowy z Ośna Lubuskiego (w czywieszu - 2.11.2017), Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubięcinie (w czywieszu - 12.11.2017), Kościół Matki Bożej Rokitniańskiej i św. Michała Archanioła w Witkowie, Lodołamacze, Francis Omaswa, Tomasz Tasiemski, Wieża rycerska w Witkowie, Kościół św. Jana Chrzciciela w Chichach, Lotte van den Berg, Cebula cukrowa, Obywatelski Parlament Seniorów, Arcybiskup Cieplak, Zofia Czarnecka, Władysław Kanka, Stanisław Żelazowski, Zofia Bokota, Jerzy Kepel, Depozytariusz dziedzictwa, Bogaci Miłosierdziem, Międzypokoleniowa transmisja przemocy, Czesław Mielcarski, Prostějovská režná, Oskarżony: Czerwiec pięćdziesiąt sześć, Krystyna Oszkinis, Zaniedbywanie dziecka, Rozruchy w Jeżowie, Zima niezadowolenia (w czywieszu - 8.11.2017), Animal-Assisted Therapy, Barka Lemara, Nakaz sprzeczny, Pomoc narzucona, Próg destabilizacji, Guy Ausloss, Marian Gapiński, Potyczka w Ostródzie, Potyczka w Czechowicach-Dziedzicach (w czywieszu - 12.11.2017), Wybuch dekstryny w Luboniu, Obóz NKWD w Poznaniu, Figura św. Jana Nepomucena w Drzewicy, Słup w Kalu, Kazumasa Nagai, Konkurs im. prof. Władysława Czarneckiego, Poczucie samoskuteczności, AUDIT (test), Demonizm Zakopanego, Francisco Viti, Ryszard Kulm, Lekcja muzealna, Ekomuzeum Doliny Karpia, The Steepwater Band, Produkt polski (w czywieszu - 11.12.2017), Autentyczność żywności, Oszustwo żywnościowe, Gryczaki, Smaki Roztocza, Arnošt Bart, Gandżabur, Kołacz Ormian kuckich, Szustow, Londonistan, Meczet w Dewsbury, Konstancja Swinarska, Północnolondyński Meczet Centralny, Kościół św. Jakuba Apostoła w Bronikowie, Nasza walka z Żydami, Wyspa Grodziskowa, Kościół św. Antoniego Padewskiego w Starym Worowie, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepowie, Shamshad Begum, Brian Mulligan, Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Piasecznie, Kościół Świętej Trójcy w Skęczniewie, Pomnik Fryderyka Chopina w Izbicy Kujawskiej, Wiktor Cholzunow, Pomnik Wiktora Cholzunowa w Wołgogradzie, Fondation Dermatite Atopique, Subiektywna linia ubóstwa, Międzynarodowa Olimpiada Geograficzna, Klub integracji społecznej, Henryk Skrzypek, Edward Walewander, Tadeusz Orlik, Bałtycka Olimpiada Geograficzna, Soczystość (żywność), Wodochłonność (mięso), Skruszacz, Komitet rodzicielski, Kościół św. Marcina w Wiślicy, Szpital Świętego Ducha w Wiślicy, Wskaźnik zagrożenia ubóstwem trwałym, Wskaźnik kwintylowego zróżnicowania dochodów, Środkowoeuropejska Olimpiada Geograficzna, Grodzisko w Koziegłowach, XLI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, Gęsina (mięso), Zespół Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta w Poznaniu, Alfons Pilorz, Włodzimierz Zalewski, Szkiełko Claude'a, Humanitaryzm uboju.

Capitulo X (2018) | edytuj kod

Letni cień Wikipedysty

Elektrostymulacja (mięso), Tenderyzacja, Legnicka bomba, Baran bo Odar, Smażenie beztłuszczowe, Tadeusz Sęk, Z czterech stron wiatru, Jocelyn (powieść), Rehabilitacja zawodowa, Villa Rubein, Człowiek z Devon, System stargardzki, Blindtouch, Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klępiczu, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Starym Objezierzu, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Objezierzu, Tadeusz Kołodziej, Kapa z Piotrawina, Uno Cygnaeus (w czywieszu - 7.3.2018), Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marwicach, Kościół w Lisewie, Kościół św. Doroty w Orlem, Rada Pomocy Społecznej, Lumpenelita, Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie, Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Smólniku, Andrzej Bręborowicz, Działanie rutynowe, Działanie refleksyjne, Kontrakt socjalny, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Duninowie, Wykluczenie ekologiczne (w czywieszu - 27.2.2018), Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Soczewce, Cmentarz ewangelicki w Mursku, Kościół św. Piotra i Pawła w Rokiciu, Kościół św. Józefa w Siecieniu, Kościół Świętej Trójcy w Sikorzu, Pałac w Lisewie, Kościół Świętej Trójcy w Połajewie, Darzynka, Kościół św. Wincentego à Paulo w Bądkowie Kościelnym, Muzeum im. Stanisława Murzynowskiego w Murzynowie, 500 kajaków (w czywieszu - 14.3.2018), Józef Girjatowicz, Szlak Warty 783,0 km, Szlak Pętli Wielkopolskiej 690,0 km, Pomeranka, Najpierw mieszkanie, Gotowość mieszkaniowa, Linearna pomoc mieszkaniowa, Bezdomność chroniczna, Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Piasku, Kościół Bożego Ciała w Kamieńcu, Dziunia, Kościół Chrystusa Króla w Bronowicach, Upełnomocnienie, Kościół Świętej Rodziny w Rudnicy, Aktywność obywatelska, Kryzys złożony, Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielęcinie, Kabat (prawo), Wyspiarscy faryzeusze, Droga świętego, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha w Sędzinach, Wojciech Pędich, Peter Beresford, Natalija Mažeikienė, Podatność na sytuację kryzysową, Deklaracja Praw Osób Upośledzonych Umysłowo (w czywieszu - 28.3.2018), Ruiny kościoła w Pargowie, Zbigniew Bartkowiak, Kościół św. Wojciecha Biskupa w Mościcach, DIR/Floortime, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołowie, Kościół Matki Bożej Najświętszego Różańca w Midleton (w czywieszu - 13.4.2018), Jan Zaborowski (sędzia), Kościół Matki Boskiej Królowej Świata w Sądowlu, Włodzimierz Ławniczak (profesor), Kościół Królowej Korony Polskiej w Kotuszu, Encyklopedia Pomorza Zachodniego – pomeranica.pl, Kościół św. Marcina w Glince, Rozwój społecznościowy oparty na zasobach, Kościół Miłosierdzia Bożego w Bobowicku, Szkółka Niedzielna (czasopismo), Kościół św. Jadwigi w Wilkowie Polskim, Mirosław Grewiński, Pielgrzym w Dobromilu, Miłosz Matwijewicz, Dimitri Uznadze (w czywieszu - 18.4.2018), Sam Tsemberis, Ośrodek dla imigrantów w Bicske, Kościół św. Klemensa w Zakrzewie, Cmentarz ewangelicki w Nekielce, Kościół św. Michała Archanioła w Domachowie, Staw w Nekielce, Hermann Gmeiner, Charles Kasiel Bliss (w czywieszu - 15.5.2018), Anna Marciniak, Cato Maior de Senectute (w czywieszu - 8.5.2018), Kościół św. Mikołaja w Siedlcu, Józef od Jezusa i Marii Oses Sainz, Ziemińskie Góry, Żmudź (Natura 2000), Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Czerlejnie, Piotr Zawada, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Swarzewie, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Dzietrznikach, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Załęczu Wielkim, Protokół mikcji, Trening trzymania moczu, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olszynie, Head Start, Heliodor Muszyński, Muzykoterapia Nordoff-Robbins, Metoda Bobath, Berta Bobath, Andrzej Kwolek, Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Kotach, Naomi Feil, Kościół św. Jadwigi w Jeżowej, Kościół św. Michała Archanioła w Poznowicach, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kalinowie, Walidacja gerontologiczna, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojkowicach, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim, Kościół św. Marcina w Kuczkowie (w czywieszu - 24.6.2018), Mouvement contre le racisme et pour l'amitié entre les peuples, Anna Michalska, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Centawie, Kościół św. Mateusza Apostoła w Górznie, Model psychobiograficzny (w czywieszu - 9.6.2018), Erwin Böhm, Agnieszka Smrokowska-Reichmann, Park Grota, Medal im. Profesora Tadeusza Vetulaniego, Łukasz Pawlak, Klara Wolff, Franciszka Werner, Matylda Merkert, Franciszka Ciemienga, Roman Simović, Esperanza (Landskrona), Szlak Wisły – 941,3 km, Szlak Odry – 741,6 km, Społeczność lecznicza, Szlak Pętli Toruńskiej – 497,0 km, Choking game, Szlak Pętli Żuław i Zalewu Wiślanego – 303,0 km, Nagroda Przyjaznego Brzegu, Cornelia Schmalz-Jacobsen, Soteria, Dom ucieczki (w czywieszu - 20.6.2018), Jerzy Mastyński, Kościół Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Jastrzębsku Starym, Felicjan Walknowski, Poznańska Kolej Metropolitalna, Synanon, Terapia Castillo-Moralesa (w czywieszu - 25.6.2018), Ściana dotykowa, Gest parasamobójczy, Bolesław Jerzykiewicz, Władysław Jerzykiewicz, Claude-Antoine Pochard, System Jakości Wieprzowiny, Rodolfo Castillo-Morales, Płytka stymulacyjna, Chroniczna suicydalność, Ścieżka dotykowa, Gęś suwalska, Dzienniczek bólu, Gęś kubańska, Model Patricii Benner, Patricia Benner, Kościół Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, Marie-Louise Bruyère, Pegaz (przedsiębiorstwo), Virginia Henderson (w czywieszu - 7.7.2018), Dietrich Benner, Legenda Bałtyku (w czywieszu - 9.7.2018), Andrzej Kluczyński, Dorothea Orem, Teatroterapia, Model samoopieki (w czywieszu - 17.7.2018), Model adaptacyjny, Callista Roy, Stanley Greenspan, Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu (w czywieszu - 20.7.2018), Zofia Butrym, Andrzej Mańkowski, Wieża mieszkalno-obronna w Plemiętach, Podróż apostolska Jana Pawła II na Dominikanę (w czywieszu - 11.8.2018), Stanisław Kuliszak, Willa Este w Konstancinie-Jeziornie, Keith Waterhouse, Cmentarz ewangelicki na Starołęce, Lola Prusac, Kościół Świętych Cyryla i Metodego Apostołów Słowian i Patronów Europy w Poznaniu, Zygmunt Młynarczyk, Stanisław Musielak (geograf), Adam Kaczmarek (leśnik), Leszek Kasprzak, Józef Komorowski (ekonomista), Edmund Barbasiewicz, Kacze Błota (użytek ekologiczny), Marek Marciniak (naukowiec), Kazimierz Rabski, Kazimierz Krzemień, Henryk Piotrowski (artysta), Hans von Rimscha, Jan Deierling, Marcel Paquet, Ewa Kukowska, Krzysztof Sprada, Kościół Ofiarowania Pańskiego w Poznaniu, Edward Tubielewicz, Pomnik buhaja Ilona, Zbiornik retencyjny w Suchym Lesie, Judenlager w Puszczykowie, Kościół św. Mikołaja w Poznaniu (w czywieszu - 10.8.2018), Ból totalny (w czywieszu - 18.8.2018), Kościół św. Wawrzyńca w Poznaniu (Chwaliszewo), Instrumental Enrichment, Re’uwen Feuerstein (w czywieszu - 5.9.2018), Kościół św. Barbary w Poznaniu, Kościół św. Sebastiana w Poznaniu (w czywieszu - 25.8.2018), John Deere 2036R, Ulrike Dederer (w czywieszu - 6.9.2018), Ruiny cukrowni w Konarach, Pomnik Józefa Piłsudskiego w Tarnopolu (w czywieszu - 27.8.2018), Kościół św. Brygidy w Maribo (w czywieszu - 31.8.2018), Charles Garvin, Rynek w Jordanowie, Dwór w Jedwabnem, Krucyfiks Baryczkowski (w czywieszu - 27.8.2018), Cmentarz św. Barbary w Witebsku, Best-Friends, Pałac w Czumowie, Raymond Schryer, Andrea Frandsen, Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie, Willa Runo w Zalesiu Dolnym, See Me, Dwór w Kuznocinie, Jan Špidlen, Krzysztof Frysztacki, Tadeusz Słodyczka, Jan Kowalewicz, Jerzy Hamerski, Dwór w Grzebowilku, Program Randolph-Sheppard, Bibiana Mossakowska (w czywieszu - 11.9.2018), Kościół św. Mikołaja w Tumie, Dwór w Laskowie, Mariusz Derewecki, Eszter Perényi, Barbara Smolińska-Theiss, Ingrid Detter de Lupis Frankopan, Wojciech Łukasz, Dante Fulvio Lazzari, Skwer Trzech Tramwajarek, Hospicjum perinatalne, Tadeusz Frąckowiak, Kościół Chrystusa Króla w Jarocinie, Myśl ogólna fizjologii powszechnej, Opieka wytchnieniowa, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, Arno Stern, Wielki kaprys fantastyczny, Wielki duet na temat rosyjskiego hymnu A. Lwowa, Władimir Grigoriew, Drukarnia Wojciecha Regulusa, Drukarnia jezuicka w Poznaniu, Piotr Gołdyn, Helmut Schoeck, Ostmarkenliteratur, Polonez D-dur Henryka Wieniawskiego, Przyjemność katastematyczna, Erich Fließ, Rejtan, czyli raport ambasadora, Maria Czeska-Mączyńska, Tadeusz Szantroch, Kontakt wzrokowy, Andrzej Rybicki (artysta), Wacław Mrozowski, Trójkąt dramatyczny, O siłach moralnych w ustroju społecznym z powodu Towarzystwa ku wspieraniu Moralnych Interesów ludności polskiej pod panowaniem pruskiem, Pobudka wyborcza, Bagno (cykl artykułów), Dionizy Bek, Głos Zakopiański, Edward Kłoniecki, Wilcznik, Risflecting, Wojciech Gedeliusz, Jan Wolrab (starszy), Jan Wolrab (młodszy), Terapia przytrzymywania, Izba Coachingu, Suśle Wzgórza (Natura 2000) (w czywieszu - 5.10.2018), Jan Adamski (bakteriolog), Bolesław Adamczyk, Lasy Bierzwnickie, Nagroda im. Grzegorza Palki, Augustyn Denizot, Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu, Bielawa i Bory Bażynowe, Towarzystwo Historii Edukacji, Śpiąca armia, Albert Liepe, Bruno Schaumburg, Carl Busse, Paul Oskar Höcker, Helene Wachsmuth, Traugott Pilf, Wilhelmine von Leesen Postuma, Wilhelm Poeck, Paul von Roell, Ignacy Guniewicz (w czywieszu - 22.10.2018), Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą, Maksymilian Statkiewicz, Homer i Langley Collyer (w czywieszu - 24.10.2018), Zofia Grabowska (tancerka), Edward Statkiewicz, Wacław Geiger, Polnische Wirtschaft (powieść), Hermann Jahnke, Hugo Behrens, Ernst Below, Trzy Erynie, Das Gymnasium zu Lengowo, Biała Księga Dialogu Międzykulturowego, Kościół św. Marcina w Łebczu, Mrowisko (ciasto), List otwarty w sprawie narkomanii, Alkoreksja, Kościół poewangelicki w Kaszczorze, Adam Czabański, Samobójstwo złożone, Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, Plebania w Kaliszu Pomorskim, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie, European Network of Users and Survivors of Psychiatry, Kościół św. Katarzyny w Gościeszowicach, Dom Kultury Strzecha w Raciborzu, Kapliczka Trzech Braci, Abisynia (Poznań), Jerzy Lewandowicz, Władysław Sulecki, International Legal Aid Group, Włodzimierz Kałek, Syrop malinowy z Doliny Baryczy, Egon Erzum, Andreas von Koskull, Zamyślenie, Kościół św. Katarzyny w Gościeszowicach, Bitwa pod Nową Wsią Zbąską, Europejski pakt na rzecz równości płci, Afanasij Sajczuk, Offizier-Gefangenenlager Reisen, Szczepan Augustyniak, Chiara Corbella Petrillo, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, Miklós Hubay, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki, Akcja Komitatów, Brama Wroniecka w Poznaniu, Gospoda Targowa, Willa Arthura Bredschneidera w Poznaniu, Marte Meo, Przyroda (Poznań), PUMA (przegląd), Trialog psychiatryczny, Blok budowlany, Kidult, Sól attycka, Banda (grupa artystyczna), Kościół św. Jana Kantego w Wapnicy, Jón Kalman Stefánsson, Fescennina, Zabudowa zwarta, Spytkowo (Poznań), Jerzy Merkiel, Der edle Pole, Jerzy Bok, Piotr Łukaszowy, Tomasz Szumski (nauczyciel), Urszula Kochanowska (wiersz), Bożena Płonka-Syroka, Burakumin, Józef Zawadzki (lekarz), Święty Gotard (Poznań), Rolniczy Rejonowy Zakład Doświadczalny, Kościół św. Leonarda w Poznaniu, Wystawa przemysłowa w Poznaniu (1908), Posener Zeitung, Jan Chrzciciel Kiszwalter, Eugenia Bock, Gustav Schultz, Anna Chmielewska, Helena Csorba, Stanisław Ogurkowski, Mateusz Rudkowski, Stowarzyszenie Orkiestr Poznańskich, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu, Albrecht Agthe, Carl Eduard Pathe, Seminarium Nauczycielskie w Poznaniu, Jan Wojciech Borek, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Jerzykowie, Probostwo farne w Poznaniu, Kanonia Fundi Godziemba, Maciej von Ende, Cäsar Stenzel, Urszula Radwańska (onkolog), Kanonia przy ul. Ostrów Tumski 11 w Poznaniu, Resursa kupiecka w Poznaniu, Lech Furmaniuk, Henryk Stanisław Dinter, Franciszek Bartkowiak, Jadwiga Jędrzejowska (działaczka społeczna), Mosińska Kolej Drezynowa, Kamienica przy ul. Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu, Wikariówka przy ul. Posadzego 7 w Poznaniu, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie, Kościół bł. Władysława z Gielniowa w Olbrachcicach, Cmentarz przy ulicy Leśnej w Poznaniu, Leon Buśko, Budynek bankowy przy Alejach Marcinkowskiego 12 w Poznaniu.

Capitulo XI (2019) | edytuj kod

Tata (1936-2019)

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka, Kamienica przy Świętym Marcinie 11 w Poznaniu, Zygmunt Psarski, Jeden z Nas, Aleksandra Majewska, Observatorio (wyspa w Argentynie), Barbara Willke, 40 Dni dla Życia, Ogród botaniczny w Buenos Aires, Emilia Manteuffel-Szoege, Stanisław Papuziński, De Profundis (zbiór artykułów), Maria Uziembło, Jan Starczewski, Alcabon, Uprawa bezpłużna, Miejsce niemieszkalne, GlobalG.A.P., Pulpa pofermentacyjna, Medical Nemesis, Holica (Wyhorlat), Biłosarajśka kosa, Ostriw Lapina, Muzeum Motyli w Łebie, Koperta (entomologia), Rozpinadło, Upadek (medycyna), Phare – Demokracja, Zespół poupadkowy (w czywieszu - 23.2.2019), Kościół św. Małgorzaty i Michała Archanioła w Błennej, Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Buczynie, Ursula Poznanski, Za Waleczność, Baha Kalinowska-Sufinowicz, Edyta Nawratil-Chachajowa, Medale 50-lecia Powstania Wielkopolskiego, Walczące Młode Orły, Paul Nieborowski, Wielopraca, Dom Inwalidy w Poznaniu, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Damnicy, Piatto da pompa, FEANTSA, Europejski Urząd ds. Pracy, Rolnictwo wspierane społecznie, Dobry Start, Edmund Bartkowski, Służby społeczne, Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa, Opieka 75 plus, Jakość Tradycja, Posiłek w szkole i w domu, Stenshamn, Utlängan, GrowMeUp, Lövstabukten, Iggön, Kållandsö, Szkuta czerska, Jan Paradysz, Kacper Tekieli, Deklaracja z Bergamo, ETHOS (typologia), Inicjatywa Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów, Sancocho, Czachochbili, European Foundation Center, Černá Hora (browar), Aktywizacja partycypacyjna, Sandwich generation, Wykluczenie mieszkaniowe, Cmentarz żołnierzy sowieckich w Książkach, Europejski Filar Praw Socjalnych, Pomnik Władysława Sikorskiego w Gibraltarze, Droga Świętego Patryka, Ramsey (Walia), Pomnik Danuty Siedzikówny w Gruszkach, Plan dla wsi, Olej głubczycki rzepakowy tłoczony na zimno, Ser twarogowy lasowiacki, Adam Uznański, Mazurskie Miody, The Langlander Single Malt, Lani Florian, Carole Hackney, Czosnek galicyjski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, Szkoły dla Zdrowia w Europie, Biurokracja pierwszego kontaktu, Józef Uznański (ur. 1882), Zuzanna Amendówna, Jerzy Narbut, Barbara Szatur-Jaworska, Henryk Białczyński, Rita Grochocińska, Na Kráľovej holi, PATHWAYS, Wiktoria Mondelska, Browar w Kościerzynie, Pomnik Wypędzonych Wielkopolan, Rolniczy Handel Detaliczny, Teodora Mukułowska, Zofia Suchcitzowa, Kuchnia libańska, Kościół Świętej Trójcy w Książkach, Txangurru, Michael Lipsky, Kenneth Rigby, Medal im. Wacława Szuberta, Garrotxa (ser), Víctor García Hoz, Tronchón (ser), Hiszpańskie Towarzystwo Pedagogiczne, Kościół św. Brata Alberta w Żarnowskiej, Seweryn Dziamski, Fabada asturiana, Halina Wistuba, Juan Zaragüeta, Cenil, Światowy Dzień Pracy Socjalnej, Bordón. Revista de Pedagogía, Leopoldo Eulogio Palacios, Arturo Galán González, Kompetencje międzykulturowe, Obchody 100-lecia powstania wielkopolskiego, Diagnoza społeczna (podręcznik), Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Imielnie, Wiktoriańskie łaźnie w Bishopsgate, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zamęcinie (w czywieszu - 26.4.2019), Alice Salomon (w czywieszu - 2.5.2019), Andrzej Macur (architekt), Jeanette Schwerin, Mary Richmond, Kościół św. Mikołaja w Kruszynach, Willa Emila Kollatchny’ego w Drezdenku, Eileen Younghusband, Kościół św. Jakuba Apostoła w Wielkim Lubieniu, Kościół św. Botolfa w Londynie, Kurczak katsu, Kensington Temple, Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności, Teoria selektywnej optymalizacji z kompensacją, Paul Baltes, Gmina Fair Play, Liga Monistów Niemieckich, Blumil, Bilet kredytowany, Lemieszarnia w Wiesiółce, Fabryka wódek Franza Kantorowicza w Poznaniu, Jan Wielżyński, Stanisław Weber (działacz narodowy), Piotr Rewaker, Edmund Bielawski, Stanisław Hempel (myśliwy), Jerzy Gintel, Wacław Szumkowski, Młodzi Idą, Spotkania z Polakami, Deklaracja Praw Młodego Pokolenia Polski, Kazimierz Karłowski, Charlotte Towle, Medal 55-lecia Powstania Wielkopolskiego, Medal 60-lecia Powstania Wielkopolskiego, Baza paliw w Mirostowicach Dolnych, Rów Minikowski, Barakacity, Kościół św. Barbary w Mirostowicach Dolnych, Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Jan Danecki, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, Kątownictwo, Cmentarz wojenny w Huminie, Barszczańska, Lichań, Dżungla w Calais, Osiedle Hubala (Polkowice), Osiedle Sienkiewicza (Polkowice), Osiedle Krupińskiego (Polkowice), Osiedle Gwarków (Polkowice), Obóz dla imigrantów w Debreczynie, Ulica Mostowa w Poznaniu, Kościół Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, Cmentarz ewangelicki w Borówcu, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wielowsi, Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Robakowie, Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego, Bojaźń i drżenie, Kino przyjazne sensorycznie, I Międzynarodowa Konferencja Pracy Socjalnej, Raport Seebohma, Urban Programme (1968), Nikodem Mędlewski, Kollárovci, Antoni Witkowiak, Stefan Hain, Porter Raymond Lee, Polskie Towarzystwo Superwizji Pracy Socjalnej, Witalis Dorożała, Percy Alden, Maria Lipszyc-Balsigerowa, Joseph Kalter, WenDo, Święty Botolf, Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim, Emil Lauffer, Richard Karger, Cmentarz ewangelicko-mennonicki w Trylu, Przetrwać w Nowym Jorku (książka), Michael Köhler (ksiądz), Teatr Uciśnionych, Melania Bornstein-Łychowska, Bogusław Drzepecki, Raport Skeffingtona, Aleksy Żarecki, Soll und Haben, Ludwik Wasilkowski, René Sand, Wiara w miastach, Dialog społeczny, Jan Tomasz Leszczyński, Thomas Bullaker, Henry Heath, Park Kolejowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Żywot Matki Bożej, Karkonoskie Tajemnice, Niemieckie Towarzystwo Górskie Jablonca i okolic, Nizina Dolnoamurska, Librairie Droz, Pierre Bovet, Profesor biedy, Johann Jakob Guggenbühl, Andrzej Niesporek, William Julius Wilson, Kościół św. Marii Magdaleny w Ryszewku, Lukanka, Dzieło Kolpinga, Õpetajate Leht, Endel Lippmaa, Uśmiechnięta Madonna z Inowrocławia, Pomoc postpenitencjarna, Wiatr od wschodu, Obóz pracy w Magnuszowiczkach, Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, Shawn James, Łabędzi Staw, Baba und ihre Kinder, Kwartet (sztuka), Miroslav Somr, Mark Knight, Kazimiera Wódz, Anna Lasota, Afroïstic Trio, Trasa rowerowa Oborniki – Stobnica, Kiaulės Nugara, Velichovský rybník, Pardoubek, Masarykowa wieża niepodległości, Miletínská modlitbička, Za Kostelem, Alois Hlavatý, Zvičina, Pecka (zamek), Barokowa kuźnia w Kalu, Velkovřešťovský rybník, Witold Czarnecki (architekt), Rotemberk, Alegoria rzeki Metuje, Most Jurkoviča w Nowym Mieście nad Metują, Pałac w Trzeboszu, Fontanna Tkacza w Chojnowie, Jesus Etayo Arrondo, Ochronka św. Anny w Wilamowicach, Józef Nowak (duchowny), Velorex 435-0, OSKAR 54, OSKAR 16/250, Velorex 16/175, Hipolit (hipopotam), Głochotczyno, Czarnowska Górka, Cmentarz ewangelicki w Golęczewie, Dwór w Kikowie, Ogród botaniczny w Macourii (w czywieszu - 13.8.2019), Ogród Botaniczny w Kajennie, Peklo (Jestřebí) (w czywieszu - 21.8.2019), Zamek w Płotach, Nowy cmentarz ewangelicki w Ozimku, Friedrich Ludwig Wachler, Izba Regionalna Historii Lokalnej w Kolonowskiem, Wieża widokowa w Wieszczynie, Gary Craig, Jadwiga Grotowska-Wróblewska, Jerzy Koźlicki, Adolf Wołosiewicz, Wieża widokowa na Koziej Górze, Grodzisko w Błotach, Bierutów (Natura 2000), Dwór w Rzetni, Wołki z Bytynia, Luigi Stefanini, Jezioro Czarne (powiat pyrzycki), Wapnica Południowa, Robert Hilgendorf, Erwina Barzychowska, Henryk Kowalski (koszykarz), Łąki Skoszewskie (w czywieszu - 30.8.2019), Góra Zielonczyn, Naukowe Towarzystwo Poradoznawcze, Dąb szypułkowy w Borówkach, Jarogniew Kasprzak, Alicja Kargulowa (w czywieszu - 16.9.2019), Ratusz w Zawidowie, Poradoznawstwo, Poznań (przemówienie), Studia Poradoznawcze, Labor et Educatio, Oświata dorosłych. Encyklopedyczny słownik, Fontanna z Sową w Bielawie, Fontanna Garniec w Nowogrodźcu, Carl Sonnenschein, Browar Moczybroda, Słuchaj, Izraelu!, Uniwersytet Félix Houphouët-Boigny, Model ABCD, Ogród botaniczny w Bingerville, Ogród botaniczny Cocody, Dwór w Cieślach, Pałac w Juchowie, Pomnik Jana Pawła II w Czechyniu, Seweryna Krajewska-Tylmanowa, Góra Śmiadowska, Ratusz w Fulham (w czywieszu - 13.10.2019), Marina Fischer-Kowalski, Kościół Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Żółtnicy, Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Boguszycach, Szarpak, Romuald Biernacki, Austriackie Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych, Polskie Towarzystwo Rehabilitacji, Gąsienica wolności, Leonard Januszko, Janina Tomaszewska, Europa Benedykta w kryzysie kultur, Piotr Majcher, Jadłodajnia, Danie główne, Miody Pojezierza Choszczeńskiego, Kids Against Hunger (w czywieszu - 6.10.2019), Konfitura szczecińska z zielonych pomidorów, Konfitura szczecińska z owoców róży, Marnotrawstwo żywności (w czywieszu - 24.10.2019), Obierka (w czywieszu - 2.10.2019), Jeziorowy ogórek kiszony (w czywieszu - 6.10.2019), Chleb razowy koprzywieński (w czywieszu - 10.10.2019), Stanisław Sulikowski, Jan Metelski, Tadeusz Łypaczewski, Chleb gwdowski, Miody z Lasu Świętej Marii, Zygfryd Wieczorek, Stefan Komornicki, Jan Pernak, Półmisek, Zbigniew Sikorski, Igor Piekarski, Romuald Kałuba, Włodzimierz Długoszewski, Tadeusz Kurek (sportowiec), Jerzy Kepel (sportowiec), Władysław Komar (biegacz), Józef Michalski (administrator), Tadeusz Załuczkowski, Podróż apostolska Jana Pawła II do Hiszpanii (1993), Biznes i Ewangelia, Joanna Marciniak, Różowa swastyka, Miska Buddy, Zbigniew Piasecki (duchowny), Francesco Costantino Mazzieri, Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Sarbi (pamięci mojego Taty), Janusz Szajkowski, Kazimiera Berkan, Elżbieta Krajewska, Pomnik Tadeusza Kościuszki w Puszczy Mariańskiej, Cmentarz wojenny w Wólce Pęcherskiej, Cmentarz wojenny w Gołkowie, Browar Wielka Sowa, Podróż apostolska Jana Pawła II do Portugalii (1991), Żadnych marzeń, Jacek Kotus, Usługi społeczne, Pałac w Miletínie (w czywieszu - 28.10.2019), Kościół św. Wacława na Chloumku, Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Mieście Albrechticach, František Drtina, Karzeł (powieść), Ivo Možný, Odznaka Krajoznawcza Ziemi Prudnickiej, Zachodem poszły dzieje, Wieża ciśnień w Biedrusku, Barbara Pfister, Dewelfaryzacja, Psychodietetyka, Biskupi Kościoła w Polsce, Maria Rosa Ferron, Franciszek Rynglewski, Gerotranscendencja, Danuta Kopeć, Janusz Michel-Lechimski, Kolonia dla bezrobotnych na Kopaninie w Poznaniu, Renata Kowalczyk, Tyflografika, Tyflomapa, Tyflokartografia, Niepełnosprawność sprzężona, Marysieńka Sobieska (książka), Janina Fabierkiewicz-Szyrkowa, Kazimierz Jasnoch, Henryk Priebe, Cmentarz parafialny w Czempiniu, Lucia Mangano, Teresa Musco, Trauma zastępcza, Deborah Deutsch Smith, Edmund Głuchowski, Józef Lenart, Materac przeciwodleżynowy, Debriefing, Marzenna Zaorska, Pień jałowca w Kórniku, Park Mieczysława Michalskiego w Lęborku, Mieczysław Michalski (kompozytor), Browar w Lęborku, Irena Jegliczka, Inta Brikše, Urszula Eckert, Kościół św. Wawrzyńca w Brzeziu, Kościół św. Michała Archanioła w Osetnie, Matanazja, Kościół św. Mateusza w Lubczu, Pierwszy krok w chmurach (opowiadanie), Lanfranco Serrini, Feliks Stasica, Symeon Barcik, Figatellu, Sebastian Sala, Cmentarz ewangelicki w Mosinie, Czesław Białek, Sieradzki Park Etnograficzny, Powrót syna marnotrawnego (książka), Cyberpark, Kwestyja o pojedynkach, Uczenie się poprzez miasto, Ojczyźniany Związek Kobiet, Krówka opatowska (w czywieszu - 26.12.2019), Pielgrzymka do Warszawy, Towarzystwo Gniazd Sierocych, Żydostwo w muzyce, Instytut Moralnie Zaniedbanych Dzieci, Towarzystwo Kolonii Letnich dla Ubogiej i Słabowitej Dziatwy Warszawy, Program Operacyjny Rybactwo i Morze, Wileńskie Towarzystwo Opieki nad Dziećmi, Panowie i niewolnicy, Narodowy Związek Wyzwoleńczy, Historia Brazylii (książka), Izba Dworcowa dla Matki i Dziecka, Upokorzenie, Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym 2003, Mistrzostwa Europy w Wędkarstwie Rzutowym 2003, Mistrzostwa Europy w Wędkarstwie Muchowym 2003, Drużynowe Mistrzostwa Polski Karpiarzy 2002, Majsan (transporter opancerzony), Towarzystwo ku podniesieniu muzyki kościelnej, Lista Bealla, Włóczęgostwo, Towarzystwo Przyjaciół Muzyki, Adam Dziurzyński (pedagog), Śpiewak (czasopismo), Cmentarz ewangelicko-augsburski w Uniejowie, Dodatek do Lutni Polskiej, Śpiewnik (czasopismo), Stanisław Glezmer, Juliana Barnes, Przegląd Muzyczny, Lutnia (czasopismo), Życie Śpiewacze, Mieczysław Barwicki, Kazimierz Barwicki, Kajetan Bojarski.

Capitulo XI (2020) | edytuj kod

Czas by się pochylić, skłonić głowę...

Karol Broniewski (działacz muzyczny), Józef Grossmann, Jan Kaźmierski (działacz muzyczny), Kościół Chrystusa Króla w Piekle, Kościół Wszystkich Świętych w Bełdowie, Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Snoezelen, Norweskie Muzeum Kolejowe, Muzeum Żeglugi Morskiej w Larviku, Bolesław Jaśkiewicz (działacz muzyczny), Turystyka slumsowa, Ad Verheul, Józef Klonowski (działacz śpiewaczy), Loen Skylift, Jakub Przybylski (działacz śpiewaczy), Dwór w Kazaniu, Topolowa Góra, Kościół św. Michała Archanioła w Łukowie, Zdzisław Pisz, Leon Krzyżaniak, Kazimierz Kirejczyk, Stanisław Skrzypczak, Kwartalnik Pedagogiczny, Szkoła Specjalna (czasopismo), Stanisław Siebert, Natalia Han-Ilgiewicz, Józef Kręgielski, Franciszek Kowalski (nauczyciel), Fiut (syrop), Stefan Wieczorek, Franciszek Dyzert, Parówki po brzesku, Łokszyny, Ryszard Urban, Włodzimierz Nowakowski (działacz społeczny), Jolanta Supińska, Władysław Szymkowiak, Mirosław Księżopolski, Henryk Kosicki, Cmentarz staroobrzędowców w Kadzidłowie, Wiatrak holenderski w Nowych Gutach, Cmentarz ewangelicki w Osiniaku-Piotrowie, Cmentarz wojenny w Drozdowie, Tunel w Rynie, Tadeusz Szczepanowski, Moralność ekonomiczna, Amoralny familizm, Hołoble, Kanzi, Frognerseteren, Central Jamaat-e Ahl-e Sunnat, Mushtaq Ahmed Chishti, Uniwersytet Donja Gorica, Ignacy Wald, Ignacy Roman Wiśniewski, Władysław Filipiak (saper), Muzeum chmielarskie Žatec, Kazimierz Becker, Jakub Floryszczak, Mati Mint Hamady, Antoni Frąszczak, Beata Borowska-Beszta, Waleria Sikorzyna, Teresa Raczyńska, Monika Herkt, Joanna Dorociak, Iwona Socha, Stanisław Niemier, Marian Murawski (saper), Feliks Grzyl, Teofila Radońska, Maria Janowska-Kopczyńska, Andrzej Radojewski, Stefan Sroka, Browar Łąkomin, Turystyka ekstremalna (w czywieszu - 1.4.2020), Jacob Steinhardt, Aleksandra Kazimiera Karpińska, Cairngorm Mountain Railway, Kolej gondolowa Nevis Range, Ignacy Niedźwiedziński, Felicja Felhorska, Irena Stawowy, Halina Wardaszko-Łyskowska, Eugenia Zeylandowa, Bronisława Wojciechowska, Zofia Żelazny, Jadwiga Sachnowska, Aldona Frączkiewicz-Wronka, Antonina Podgórska-Dybizbańska, Witold Dowgint-Nieciuński, Maria Szczepańska, Muzeum Szopek w Třebechovicach pod Orebem, Leśne Arboretum 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Anna Sakse, Dziennik podróży do Turcyi odbytey w roku 1814, Wspomnienia Wielkopolski to jest województw poznańskiego, kaliskiego i gnieźnieńskiego, Zygmunt Michał Nestorowski, Muzeum Historyczne w Lubinie, Anna Organiściak-Krzykowska, Stanisława Borkowska, Bleisure, Marta Juchnowicz, Ustawa o opiece społecznej (1923), Sarah Banks, Teresa Bertotti, Grobowiec w Skoczce, Jan Turski (adwokat), Park Wrocławski w Lubinie, Velo-city, Turystyka przygodowa, AC75, Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina, Dharavi, Felix Jenewein, Marek Kalmus, Jan Śliwa (zakonnik), Teatr leśny Kytlice, Melissa Ohden, Teatr leśny w Srbskiej Kamenicy, Polsuw Poznań, Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, Kuchnia dominikańska, Antoni Tabaka, Swarzędzki Szlak Meblowy, Salon Meblowy Stolarzy Swarzędzkich, Alan Guttmacher, Nyponsoppa, Krem bawarski, Bank Wzajemnych Ubezpieczeń „Vesta” w Poznaniu, Posener Provinzial Sängerbund, Posener Morgenzeitung, Provinzial-Blätter (Poznań), Posener Neueste Nachrichten, Ostdeutsche Zeitung, Ratusz w Swarzędzu, Pomnik Serca Jezusowego w Poznaniu (Piątkowo), Julia Kociuban, Giancarlo Guerrero, Mariusz Godlewski, Michał Klauza, Jadwiga i Jagiełło, Kolej leśna Kemence, Józef Mariański-Bayerlein, Skarb Rodzinny, Posłaniec Niedzielny, Dzwonek Marii, Z narodem, Mocarz, Wieczór w Wieliszewie, Orędzie Kardynała Prymasa do ludności katolickiej Ziem Odzyskanych, Państwowa Kolej Leśna Gemenc, Csórréti-víztározó, Konferencja w Lambeth (1948), Dom rodzinny Sándora Petőfiego, Arboretum w Szarvas, Józef Jakubowski (pilot), Mátraháza, O miłości ojczyzny, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii, Państwowa Kolej Leśna Pálháza, Franciszek Herud, Nikołaj Romanienkow, Tomasz Puchała, Jan Chodzidło, Roch Szajca, Jacek Kubica, Kolej piliońska, Schronisko Josos Apostolidis, Schronisko Christos Kakalos, Kolej linowo-terenowa na Likawitos, Schronisko Spilios Agapitos, Kolej linowa Simeonowo – Aleko, Aleko (schronisko), Józef Seyda, Herbaciarnia, Stefan Łysik, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Karsiborze, Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Trzeboszu, Jezioro Wronczyńskie Małe, Jezioro Jerzyńskie, Józef Bartoszek, Franciszek Borówka-Borowiecki, Michaił Pietrow (wojskowy), Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Popowie-Ignacewie, Piotr Kubas, Timpana, Krąg megalityczny w Warszawie, Alchemia słowa, Andrzej Łapa, Józef Świrek, Pieczeń huzarska, Widzialna ciemność, Pan i jego filozof, Emilia Podoska, Słowa (powieść), Lipowy dwór w Pruszczu Gdańskim, Cmentarz mennonicki w Mątowach Małych, Kościół Chrystusa Króla w Drozdowie, Kościół św. Piotra i Pawła w Starym Mieście, Kościół Chrystusa Króla w Lutkowie, Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Uniborzu, Kościół św. Marii Magdaleny w Kalwie, Walki pod Błędnem i Starą Rzeką, Sandr Wdy, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Karczynie, Kościół św. Andrzeja Boboli w Nojewie, Dwór na Umultowie w Poznaniu, Kamienica przy ul. Garbary 97/98 w Poznaniu, Stanisław Rowiński, Józef Stanisław Retinger, Khanom khrok, Jian dui, Spowiedź (rozprawa Adrienne von Speyr), Filozofia i modlitwa, Strzępy meldunków, Pawilon parkowy w Kórniku, Modi (jabłoń), Bateria Bogdanka, Rocha (grusza), Park Jana Heweliusza w Poznaniu, BREEAM, Uli (jezioro), Izabela Dąmbska, Alojzy Młynarek, Gustaw Spława-Neyman, Antoni Wiśniewski (leśnik), Jarosław Urbański (zoolog), Cmentarz wojenny w Drawsku Pomorskim, Egons Spuris, Piejūra, Kościół św. Patryka w Londynie, Magiczny piasek, Kopczysko, Żabiak (jezioro), Bloomsbury Square, Budynek Towarzystwa Filharmonii Charkowskiej, Główny urząd pocztowy w Charkowie (w czywieszu - 16.5.2020), Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Charkowie, Pamiątkowy kompleks Chwały w Charkowie, Maria Rajewska-Iwanowa, Węgierskie Towarzystwo im. Adama Mickiewicza (w czywieszu - 26.5.2020), Ług (jezioro w powiecie poznańskim), Wasilij Karazin, Kościół św. Franciszka z Asyżu w Bronikowie (w czywieszu - 26.5.2020), Córa Syjonu, Kremeneć (Izium), Drobyćkyj Jar, Witold Nowicki (inżynier łączności), Rejs Misi II przez Zalew Wiślany, Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych Sierra Leone, Jarosław Fedorowski, Magnús Stephensen, Mistrzostwa Polski w w Ratownictwie Wodnym (1982), Bogdan Dacko, Alfred Strużyna, Jerzy Szloser, Eggert Ólafsson, Aleksiej Biekietow, Arkadij Mordwinow, Półwysep Brosa, Wyspa Skalista, Półwysep Horodek, Zatoka Karpiowa, Zatoka Victoriniego, Zatoka Suchego Drzewa, Zatoka Potoku Czarnego, Mistrzostwa Świata Klasy Cadet (1984), Mieczysław Pluciński, Linia kolejowa Łuczeniec – Halič, Mistrzostwa Europy w klasie 470 (1983), Jerzy Szelestowski, Witold Sędziwy, Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie 470 (1987), Jerzy Kraszewski (żeglarz), Jacek Sobkowiak, Halina Stefanowska, Jezioro Tarczyńskie, Mistrzostwa Europy w Wędkarstwie Spławikowym (2018), Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Muchowym (2018), Mistrzostwa Świata Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym (2018), Prelekcja, Pieczeń, Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Muchowym (2015), Mistrzostwa Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym (2015), Podlodowe Mistrzostwa Polski (2019), Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Muchowym (2016), Mistrzostwa Polski Juniorów w Wędkarstwie Muchowym (2016), Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym (2015), Staw Miejski w Zgierzu, Masło śledziowe.

Hasła znacząco rozbudowane przeze mnie | edytuj kod

Hawr, Biskupia Kopa, Plešivec (1028 m), Arne Jacobsen, Chociebuż, Robaczyn, Venezia Santa Lucia, František Bílek, Pier Luigi Nervi, Kanchanaburi, Ostoja (kolejnictwo), Villa Savoye (przy pomocy Joan), Karin Fossum, Josef Gočár, Sumba (Wyspy Owcze), Králíky, Kościół św. Rodziny w Szczecinie, Ser harceński, Strumień Junikowski, Wola (Poznań), Smochowice, Parafia św. Cyryla i Metodego w Poznaniu, Kopanina (Poznań), Za grzechy, List do matki, Bezdomni (film 1939), Dybuk (film 1937), Ślubowanie (film 1937), Podolany (Poznań), Republika Chińska (transport), Kościół Świętego Marcina w Swarzędzu, Golęcin, Irak (transport kolejowy), Cigacice, Romanowo (województwo dolnośląskie), Dąbrowica (powiat jeleniogórski), Zieliniec (Poznań), Pałac Działyńskich w Poznaniu (ogród), Naramowice, Bohdan Butenko, City Park Poznań, Parowozownia Wolsztyn (Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni), Natto, Zamek Esterházy w Eisenstadt, Rokpol, Kolonia kolejowa przy pl. Lipowym w Poznaniu, Havarti, Pomnik Powstańców Wielkopolskich, Janina Dziarnowska, Kościół St Etienne du Mont w Paryżu (polonica), Stawnica (województwo wielkopolskie) (gwara), Szczytna (piaskowiec), Mukrz, Radojewo, Josef Váchal, New urbanism, Uspokojenie ruchu, Polonia na Haiti, Gontyniec, Gawroniec (województwo zachodniopomorskie), Rusałka (Poznań), Toporzyk (powiat świdwiński), Bolesław Wicherkiewicz, Supetar, Bogdan Marciniec, Bagatelka (województwo wielkopolskie), Bardo (województwo wielkopolskie), Chocicza Mała, Chocicza Wielka, Katedra w Ulm, Jarnik solankowy, Muzeum Śremskie, Czmoniec, Złoty Hipolit, Stolperstein, Zamarte (powiat sępoleński), Drzeczkowo, Witosław (województwo wielkopolskie), Kościół św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kiekrzu, Hotel Mercure Poznań, Groby Zakrzewskie, Galeria Miejska Arsenał, Meblościanka, Oosterhout, Antoniewo (osada w powiecie wągrowieckim), Eustachy Kotowicz, Kurt Scheller, Maria Czekańska, Zdbice, Marcinki (wieś w województwie wielkopolskim), Przymulisko, Koniec wakacji, Šipka, Golęczewo, Sierakowo Sławieńskie, Rezerwat przyrody Bagno Chlebowo, Kościół św. Elżbiety w Jutrosinie, Rezerwat przyrody Baszków, Rezerwat przyrody Mszar Bogdaniec, Rokytnice v Orlických horách, Biała (wieś w gminie Wieleń), Kamiennik (województwo wielkopolskie), Miały, Mężyk, Kwiejce Nowe, Peníscola, Pritzwalk, Putlitz, Meyenburg, Neustadt (Dosse), Kyritz, Dąbrowa (gmina Krotoszyn), Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela, Rezerwat przyrody Dołęga, Rezerwat przyrody Wełna, Rezerwat przyrody Promenada, Rezerwat przyrody Słonawy, Hydrobudowa, Edward Ralski, Lawina w Białym Jarze, Rezerwat przyrody Stawy Milickie, Sobota (województwo wielkopolskie), Maturacja, Andrzej Wituski, Stobnica (województwo wielkopolskie), Bąblin, Piotrowo (powiat szamotulski), Mierzyn (województwo wielkopolskie), Piotrowice (powiat kłodzki), Romanowo (województwo dolnośląskie), Rogówek (powiat kłodzki), Gościnna Dolina, Uniwersytet Ziem Zachodnich, Lobos (Wyspy Kanaryjskie), Rosko (wieś w województwie wielkopolskim), Drawsko (wieś w województwie wielkopolskim), Kościół św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu (Starołęka), Połażejewo, Kup, Jewgienij Tarle, Anatolij Marczenko, Cyrk Olimpia w Poznaniu, Uścikówiec, Eksperyment poznański (w czywieszu - 24.4.2018), Leopoldowo (Włocławek) (w czywieszu - 4.5.2018), Podróż apostolska Jana Pawła II do Austrii (1998) (w czywieszu - 15.5.2018), Rezerwat przyrody Bukowa Góra (województwo śląskie) (w czywieszu - 29.5.2018), Byker, Pustków-Osiedle, Polnische Wirtschaft, Heinrich Sohnrey, Syllogomania, Drawica, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Makaton, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie, Józef Uznański, Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mątawach, Kościół Przemienienia Pańskiego w Klonowej, Złotniki Lubańskie, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach, Janina Rubach-Kuczewska, Bohdan Królikowski, Aleksandrina od Balazar, Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy, Adrienne von Speyr, Polski kodeks honorowy, Kościół św. Mikołaja w Przyrowie, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubecku, Delfinoterapia, Stanisław Wiechowicz, Katedra św. Filipa w Birmingham, Wystawa Ziem Odzyskanych, Szwedzkie Góry, Jezioro Góreckie, Jezioro Rychnowskie.

Szablony utworzone przeze mnie | edytuj kod

Poznańskie osiedla sprzed 1945, Zabudowa Placu Wolności w Poznaniu, Glinianki w Poznaniu, Ławki pomnikowe w Polsce, Zabudowa ulicy Święty Marcin, Parki i ogrody Poznania, Fontanny w Poznaniu, Wody w Poznaniu, Pomniki w Poznaniu, Muzea w Poznaniu, Włoskie makarony, Cykl powieści z Simonem Brennerem, Cykl powieści z Guido Guerrierim, Dyrektorzy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Cykl powieści z Andersem Knutasem, Cykl powieści z Harrym Hole (a potem już nie odnotowywałem...).

Stare akcje i akcje napoczęte | edytuj kod

Zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez korporacje, a Commons | edytuj kod

Z Commons usuwane są pliki zawierające pejzaże miejskie, ponieważ (gdzieś w kącie) jakaś korporacja przylepiła swój plakat na kamienicy. Niedługo dojdzie do tego, że wszystkie miasta objęte będą zakazem fotografowania, bo są oblepione jakimś reklamowym śmieciem. Świat staje na głowie. Jeśli jakaś firma wiesza śmiecia na kamienicy, to musi się liczyć z tym, że będzie to fotografowane i publikowane, a nie odwrotnie. Miasta nie są własnością korporacji. Są przestrzenią publiczną, a ta (w warunkach europejskich) nie jest objęta jakimkolwiek zakazem fotografowania.

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:MOs810" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy