Wikipedysta:Muri 91


Wikipedysta:Muri 91 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O mnie

Mam na imię Kuba i urodziłem się na początku lat 90. w Puławach. W 2010 zamieszkałem w Warszawie, gdzie ukończyłem energetykę na PW.

We wczesnych latach dziecięcych zainteresowałem się koleją. W 2010 rozpocząłem przygodę z amatorską produkcją muzyki tanecznej.

Wikipedystą zostałem w grudniu 2010, jednak ze względu na brak czasu niebawem porzuciłem to zajęcie. Powróciłem do niego w wakacje 2012. Wykonałem wówczas dużo poprawnych i przydatnych edycji, dzięki czemu 8 września 2012 zostałem redaktorem.

Edytowałem głównie artykuły dotyczące moich zainteresowań – transportu szynowego, muzyki i energetyki. Poprawiałem jakość haseł i zgłaszałem je do wyróżnień. Czasami zdarzało mi się napisać całkowicie od zera nowe hasło, niekoniecznie w temacie będącym mym konikiem. Lubiłem również robić zdjęcia i ilustrować nimi artykuły.

Na początku 2016 zacząłem regularnie przeglądać ostatnie zmiany i w ten sposób rozpocząłem walkę z wandalami. Pod koniec tamtego roku natomiast, po kilku latach użerania się z IP Kolejowym Wandalem i nieprzyjemnościach ze strony innych użytkowników oraz ze względu na nieprzestrzeganie najważniejszych zasad przez doświadczonych redaktorów, a co za tym idzie przyzwolenie z ich strony na łamanie reguł projektu, postanowiłem znacząco ograniczyć działalność w 2017. Na przełomie września i października 2017 natomiast, po kilku kolejnych sytuacjach tego rodzaju, uznałem, że nadszedł czas, by opuścić Wikipedię. W grudniu 2017 zacząłem zaglądać tu i edytować sporadycznie.

Wkład

Odznaczenia

Przydatne strony

Portale i Projekty

Propozycje

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Muri 91" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy