Wikipedysta:Pablo000/Archiwum20


Wikipedysta:Pablo000/Archiwum20 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Pablo000 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Święta | edytuj kod

Wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ! A następnie dostatniego Nowego Roku! Życzy --Piotr967 podyskutujmy 18:07, 22 gru 2013 (CET)

Życzenia | edytuj kod

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, życzy ci Jurek z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 18:44, 24 gru 2013 (CET)

Kategoryzacja | edytuj kod

Witaj! Jeśli Ci tego sporo zostało, to może flaga bota? :) Pozdrawiam świątecznie, Nedops (dyskusja) 13:21, 25 gru 2013 (CET)

Archives of Psychiatry and Psychotherapy | edytuj kod

Witaj Pablo Dzięki za wskazówki - czy możesz mi w tym pomóc? Jest to m0je pierwsze hasło na Wikipedii Pozdrawiam świątecznie

Kategoria GD/EB | edytuj kod

Hej. Rozumiem Twoje intencje, ale tworząc ta kategorię, niechcący wylałeś dziecko z kąpielą. Stocznia Electric Boat jest znacznie starsza niż jej związki z General Dynamic. Jeśli już więc chciałeś tworzyć kategorię grupującą okręty wybudowane w Electric Boat, nie trzeba było włączać w nazwę także General Dynamics. Bo w ten sposób wsadziłeś do General Dymanics także okręty które zostały wybudowane w EB, w czasie gdy ta stocznia nie należała jeszcze do GD, a więc przed 1952 rokiem. --Matrek (dyskusja) 04:13, 26 gru 2013 (CET)

FEiR | edytuj kod

Witam, uzupełnię oczywiście, może się nadać do zostawienia. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 12:43, 28 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - SM UB-29 | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 00:44, 29 gru 2013 (CET)

Prośba | edytuj kod

Jeśli można, to prosiłbym na przyszłość, żebyś nie dokonywał takich zmian w artykułach, które tworzę. Każdy edytuje wiki tak jak mu jest najwygodniej, więc prosiłbym o nie narzucanie schematu, który nie został przyjęty przez całą społeczność, a jest jedynie uznawany za rzekomo lepszy przez jakąś tam jej część. 99kerob (dyskusja) 13:21, 29 gru 2013 (CET)

Odp:Diecezja Ijebu-Ode | edytuj kod

Odp:Diecezja Ijebu-Ode

Czy wiesz - HMS A13 | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 00:20, 3 sty 2014 (CET)

Czy wiesz – Latarnia morska Eddystone | edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Einsbor (dyskusja) 01:48, 5 sty 2014 (CET)

SM UB-30 | edytuj kod

Pilna sprawa. W arcie piszesz w tekście, że został zatopiony przez "trawler John Gillmann", a w infoboksie podajesz HMS Landrail. W tekście podajesz też, że "Okręty serii od UB-30 do UB-41, budowane w stoczni Blohm + Voss w Hamburgu, miały zwiększoną szerokość i długość", tymczasem w infoboksie wyporność rzeczywiście wzrosła, ale długość nie.

Popraw to zaraz, bo jutro art ma się pokazać na SG.

Gżdacz (dyskusja) 09:19, 6 sty 2014 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:01:05:Donya | edytuj kod

Witaj! Problem w tym, że tak jak napisałem lista jest niewiarygodna, dlatego nie bierzemy jej pod uwagę, a nic innego nie ma.--Basshuntersw (dyskusja) 13:21, 6 sty 2014 (CET)

Nie wiadomo na podstawie czego lista jest sporządzana, nie wiadomo kto prowadzi listę, wyniki są dostępne tylko w bazie wielu notowań, która archiwizuje notowania. Na angielskiej Wikipedii również jest to tak traktowane.--Basshuntersw (dyskusja) 15:20, 6 sty 2014 (CET) Nie można usunąć artykułu? Zaproponowano zastąpienie jego treści, co ostatecznie da ten sam efekt, a dodatkowo historia edycji zwiększy się. Operacja planowana jest w celu doprowadzenia dyskografii wykonawcy do statusu listy na medal.--Basshuntersw (dyskusja) 13:58, 11 sty 2014 (CET)

Kazimierz Żuromski | edytuj kod

Cześć, mam taką zagwózdkę, związaną z hasłem o rotmistrzu Żuromskim, które kiedyś napisałeś. Otóż ta postać jest barwnie, raczej negatywnie, choć nie bez pewnej życzliwości, opisana w pamiętniku mojego dziadka, kpt.(mjr) Władysława Borowika, oficera 2 i 3 palu. Pamiętnik, niestety zgodnie z wolą dziadka, nie jest i nie będzie publikowany, szkoda, bo zawiera mnóstwo wartościowych informacji, głównie związanych z wojskiem. Dziadek był niezwykle pedantyczny i systematyczny, całe życie robił dla pamięci notatki, na których oparł pamiętnik, dzięki temu zawierający wiele drobiazgowych szczegółów (np dokładny kilometraż dzienny, miejsca postoju, warunki noclegu i menu z ewakuacji oflagu IIC). Próbujemy z bratem (jedyni spadkobiercy) wymyśleć sposób obejścia woli dziadka, być może zdecydujemy się na publikację fragmentów, po usunięciu części najbardziej osobistych i interesujących tylko rodzinę. Ale póki co pamiętnik nie jest źródłem w świetle zasad Wikipedii. Myślę, że być może po opublikowaniu potrzebnych fragmentów pamiętnika w Internecie, np na jakimś portalu historycznym, lub nawet na mojej stronie rodzinno-genealogicznej, mogłyby, jako dostępne i weryfikowalne, otrzymać status źródła. I ewentualnie tak mógłbym zrobić z dziadkowym opisem owego rotmistrza. Natomiast zastanawiam się, czy podanie informacji, mimo wszystko stawiających bohatera hasła w kiepskim świetle, ma sens, czy nie urazi ewentualnej rodziny? A informacja nie jest aż tak szczególnie ważna. Dałem najobszerniejszy fragment z pamiętnika na ten temat do brudnopisu, ciekaw jestem Twojej opinii. Pozdrawiam, steifer (dyskusja) 14:59, 6 sty 2014 (CET)!

Oczywiście dam Ci znać, zresztą pewnie sam zauważysz w hasłach dotyczących artylerii II RP :), pozdrawiam, steifer (dyskusja) 16:00, 6 sty 2014 (CET)

dyskusja | edytuj kod

Coś ucichłeś Pawle. Zobacz tu [1] Kolejny wątek o Poczekalni i propozycje, niektóre nawet rozsądne. --Adamt rzeknij słowo 18:53, 6 sty 2014 (CET)

Czy wiesz - SM UB-30 | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 02:15, 7 sty 2014 (CET)

Краковские дзельницы | edytuj kod

Здравствуйте! Мне нужна Ваша помощь. Прошу объяснить мне следующую ситуацию с дзельницами Кракова. В русской Википедии возник вопрос: как именовать статьи о современных краковских дзельницах. Ссылаясь на официальные документы, где краковские дзельницы названы только по номерам, например, Dzelnica II (без исторического названия, как это указано в польской Википедии, например Dzielnica II Grzegórzki), некоторые участники предлагают именовать статьи об административных районах Кракова примерно так - II (район Кракова), Район II (Краков).

У меня вопросы:

 • В польском проекте Wikiprojekt:Dzielnice Krakowa в разделе «Ustalenie kryteriów podziału Krakowa» указано, что «obecny oficjalny podział Krakowa na 18 dzielnic» является «bezdyskusyjnie» (по-русски «неоспоримым»). Почему в польской Википедии статьи о краковских дзельницах названы именно по типу «Dzielnica II Grzegórzki», если в официальных документах не используется такое именование, а только Dzelnica II? Есть ли другие официальные документы, которые устанавливают именование дзельниц именно так, как указано в польской Википедии?
 • Если таких документов нет, то на основании чего к официальному названию дзельницы «Dzelnica II» в польской Википедии добавлено историческое название Grzegórzki? --Rartat (dyskusja) 08:31, 8 sty 2014 (CET)
 • Является ли наименование дзельницы "Dzielnica II Grzegórzki" именем собственным Nazwa własna?--Rartat (dyskusja) 08:37, 8 sty 2014 (CET)

Tablica ogłoszeń | edytuj kod

Tak karać naszego sympatycznego kolegę, który zawsze nas pozdrawia z Berlina... Mmm5 (dyskusja) 22:44, 8 sty 2014 (CET)

 • To był żart... :) kara za usunięcie wpisu z tablicy ogłoszeń... :) Szkoda, dużo dobrej roboty robi... niech wraca jak najszybciej:) Mmm5 (dyskusja) 22:53, 8 sty 2014 (CET)

Dzień Wikipedii 2014 | edytuj kod

Zapraszam. Musimy jeszcze ustalić godzinę i miejsce. Tar Lócesilion|queta! 16:13, 9 sty 2014 (CET)

Odp:Michał Rosa (polityk) | edytuj kod

Odp:Michał Rosa (polityk)

jak możesz popraw wpis, bo wyszedł "nie zwykły radny" :-) nie wiadomo czy zabrakło przecinka czy za dużo o pauzę ;-) - John Belushi -- komentarz 18:43, 10 sty 2014 (CET)

Odp:Przeciw | edytuj kod

Odp:Przeciw

piszę tu bo tam nie ma sensu

piszesz: "Martwi mnie także takie ślepe oddawanie głosów, bo dobre polecenie." oraz "Przypomina to trochę 3 x TAK!" a przecież w sekcji przeciw jest też napisane: "Jak Piotr967." "Jak poprzednicy." głosy dotyczą rzekomego delecjonizmu kandydata. z tym, że kandydat wcale delecjonistą nie jest :-) opinia Piotra wynikła z interpretacji określenia delecjonistyczny inkluzjonista jako delecjonista co jest przecież pomyłką (w dyskusji głosowania wykazał to WTM, choć Piotr upierał się, że kandydat nazwał siebie delecjonistą). tak więc widzisz jak to z tymi poleceniami bywa... jedna trzecia sekcji przeciw opiera się na niedoczytaniu słów kandydata (patrz. pytanie 31) - John Belushi -- komentarz 10:54, 12 sty 2014 (CET) no, zdecydowanie ten przykład już uprawnień nie potrzebuje, może kiedyś stworzymy taki system, który mało aktywnym adminom pozwoli odbierać uprawnienia. znasz jednak opór społeczności: "a komu to szkodzi, że on ma uprawnienia?" :-) - John Belushi -- komentarz 12:05, 12 sty 2014 (CET) jak zwykle John rozprawia się z czymś co nie zostało powiedziane. Tak mu łatwiej chyba: "Piotr upierał się, że kandydat nazwał siebie delecjonistą". Oczywisty nonsens. Z kolei zwrotu "Jak Piotr967" nie widzę przy Twoim, Pablo głosie, więc zastanawiam się jakimi dziwnymi ścieżkami podążyła dedukcja Johna, że doprowadziła go do Twojej strony dyskusji, a nie do autora uzasadnienia głosu ""Jak Piotr967" :) Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 13:44, 12 sty 2014 (CET)
 • co do tych "głosów w ciemno" (zaliczyłeś do nich również mój) - stawianie znaku równości między "głosem w ciemno" a "głosem bez uzasadnienia" jest nadużyciem. po pierwsze, nie trzeba argumentować głosu; po drugie, skoro nie ma komentarza nie wiesz czym się kierował głosujący. - zobacz na moim przykładzie. nie argumentowałem głosu bo nie widziałem takiej potrzeby, działalność kandydata dobrze znam z OZ i WP:PdA i nie kierowałem się uzasadnieniem. widziałem hasła np. Roberta K. które poprawiał i nie widziałem potrzeby o tym pisać. tak więc popełniasz zasadniczy błąd wrzucając te dwie całkiem różne sprawy do jednego worka. zakładasz, że te głosy wynikały wyłącznie z rekomendacji kandydatury, a to przecież nie prawda. Piotr pomylił przymiotnik "delecjonistyczny" z rzeczownikiem "delecjonista" - niedługo po jego głosie wywiązała długa dyskusja na temat określenia kandydata "delecjonistą" i jak zajrzysz na stronę dyskusji zobaczysz zdziwienie kilku osób z tego powodu. tymczasem na stronie głosowania, już 5 osób (50% głosów z tej sekcji) powołało się na "delecjonizm" kandydata co w świetle zarówno dyskusji, pytań do kandydata i wszystkich okoliczności nie jest prawdą. a co do uzasadnienia jakie teraz przedstawiłeś na mojej stronie to jak najbardziej je rozumiem, no ale padło w mojej dyskusji a nie na PUA gdzie też powołałeś się na delecjonizm. delecjonizmu kandydata nie da się nijak potwierdzić i stąd mój wpis. pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 15:16, 12 sty 2014 (CET)

Odp:PUA | edytuj kod

Odp:PUA

Dziękuję bardzo i za życzenia i za pytania, wcale nie łatwe, a ciekawe, Einsbor (dyskusja) 22:43, 12 sty 2014 (CET)

Czy wiesz - Latarnia morska Godrevy | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 10:35, 13 sty 2014 (CET)

Odp:Praktyka ogłaszania odebrania uprawnień administratora | edytuj kod

Odp:Praktyka ogłaszania odebrania uprawnień administratora

Jeśli zacząłbyś taką dyskusję, to wiedz, że masz moje poparcie ;) MATEUSZ.NS dyskusja 15:42, 13 sty 2014 (CET)

jak już mówiłem, zgadzam się z Twoją opinią w tej sprawie - 50 edycji w roku to zaledwie jedna tygodniowo. - John Belushi -- komentarz 20:03, 13 sty 2014 (CET)

"dziob-rufa" | edytuj kod

Cześć :) Zauważyłem, że w wielu stworzonych przez Ciebie artykułach dot. okrętów np. SM U-58, SM U-14, SM U-38, SM U-57 itd, w infoboksie w sekcji Wyrzutnie torpedowe znajduje się adnotacja (dziob-rufa) - to specjalnie, czy wszędzie tam jest literówka i powinien być dziób? Emptywords (dyskusja) 21:58, 13 sty 2014 (CET)

Biogram | edytuj kod

Zajmujesz się u nas sporo tematyką I wojny św. i frontem wschodnim, może więc zdołasz jakoś poprawić ten nowy biogram? Juliusz Bator. Boję się by go Elfhelm lub ktoś podobny nie dał do usunięcia, bo w Bib. Nar. "tylko" jedna książka, w bazie danych Ludzie Nauki brak. No, a obecna forma, w tym de facto chyba brak źródeł (bo ta bibliogr. to raczej w sensie dorobku) będzie silnym wsparciem delecjonizmu. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:27, 15 sty 2014 (CET)

prorokiem jestem, póki pisałem u Ciebie już dostał eka ! --Piotr967 podyskutujmy 23:29, 15 sty 2014 (CET)

Czy wiesz - Latarnia morska Eddystone | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 11:31, 16 sty 2014 (CET)

Posułt | edytuj kod

Dzień dobry, w opisie rogu na stronie Muzeum Żup Krakowskich mamy "Właściwy róg ujęty jest w trzy srebrne, dekoracyjne opaski, na których widnieją godło bractwa kopaczy wielickich (kilof, posułt i róg) oraz herby panujących w Polsce monarchów. Herb króla Zygmunta Starego to polski orzeł, przepasany literą „S”, a jego żony, królowej Bony – wąż rodu Sforców. Zobaczyć tam można także wygrawerowane herby fundatorów, czyli Seweryna Bonera – herb Bonarowa – oraz jego żony Jadwigi z Kościeleckich – herb Ogończyk. Na podstawie rogu widoczne są skały, rośliny a nawet pełzający wąż i jaszczurka." Dodam też bibliografię, o której zapomniałam. Pozdrawiam.

Dziękuje za rady. Słowo posułt - używa go Pani Elżbieta Kalwajtys w swoim artykule zamieszczonym w piśmie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka - artykuł na temat Rogu Bractwa Kopaczy - dodałam Bibliografię.

Wikipedysta:Tadekptaku | edytuj kod

Czy mógłbyś przedwcześnie nadać w.w.wikipedyście uprawnienia redaktorskie?Ręczę za niego.Proszę.Dziękuję z góry.--J.Dygas (dyskusja) 15:26, 18 sty 2014 (CET)

Czy mogę na ciebie liczyć?--J.Dygas (dyskusja) 15:59, 18 sty 2014 (CET)

Jeżeli już Kolega zabrał głos w temacie pszczół, to wyjaśnię:Najpierw mamy rasę, następnie wewnątrz danej rasy mamy linie hodowlane. Temat jest poprawiony w dniu 20.01, zgodnie z sugestiami Kolegów biorących udział w dyskusji. Wzbudza on sporo emocji jak widać.Rozumiem.Pszczoły, ich rasy i linie, to trudny temat dla osób nie mających wykształcenia w tej dziedzinie. Będąc autorem tematu, który napisałem jako niezalogowany uczestnik, proszę doświadczonego Kolegę o usunięcie mojego hasła lub wskazanie jak to zrobić.Administrator który poddał temat pod dyskusję, nie może tego zrobić jak mi napisał. To mój pierwszy wpis i nie wiem jak mam to usunąć,a widzę że jestem niemile widziany jako nowy uczestnik Wikipedii.Pozdrawiam--Gimbus (dyskusja) 20:40, 20 sty 2014 (CET)

Odp:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:01:08:Wapno Południowe | edytuj kod

Odp:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:01:08:Wapno Południowe

Hej! :) Już sobie kiedyś obiecałem, że wrócę przynajmniej częściowo do pracy w Poczekalni. :) Wydaje mi się, że dobrze że usunąłem artykuł – baza TERYT nie wykazuje takiego bytu (nawet takiego sołectwa nie znalazłem). Zresztą jak popatrzeć w historię strony (spójrz choćby na cytat: "Wieś stanowi sołectwo "Wapno-Południe" ( Zwane "Wietnamem" )") to się zastanawiam czy to nie był jakiś hoax/wygłup. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 20:51, 24 sty 2014 (CET)

Latarnia morska Longstone | edytuj kod

Problem w tym, że nie bardzo mam pomysł jak przeredagować, tak żeby pozostawić sens tego zdania i zachować jednocześnie neutralny punkt widzenia. Pozdrawiam :) Tournasol Demande-moi! 20:06, 28 sty 2014 (CET)

Zrobione :) Tournasol Demande-moi! 20:12, 28 sty 2014 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:01:28:Konfrontacja (film) | edytuj kod

Witaj! Warto pamiętać, że Wikipedia nie jest katalogiem. Było mówione wiele razy, że dane dzieło/osoba/cokolwiek innego same musi być encyklopedyczne, a nie składać się z encyklopedycznych elementów. Co o tym myślisz? Basshuntersw (dyskusja) 19:10, 31 sty 2014 (CET)

Jasne, ale jest to pewien konflikt interesów. W utworzonym przez mnie artykule są notowania na listach, co świadczy o jakiejś sprzedaży, więc i popularności, a co za tym idzie encyklopedyczności, nie tworze artykułów o singlach/albumach bez tego, czy czegoś innego co nie wpływa na encyklopedyczność.--Basshuntersw (dyskusja) 19:53, 31 sty 2014 (CET) To znaczy określona liczba sprzedanych egzemplarzy, być może są jakieś certyfikaty, które to umacniają. Uwierz mi, pamiętam czasy bez internetu i komórek.--Basshuntersw (dyskusja) 20:00, 31 sty 2014 (CET)

Dyskusja:Diagnoza Społeczna | edytuj kod

Niby pozostawiona, a faktycznie sierotka. Sławek Borewicz (dyskusja) 01:35, 1 lut 2014 (CET)

USS Tautog (SS-199) | edytuj kod

USS Tautog (SS-199) - gdyby chcialo CI sie rzucic okiem w celu "czywieszowania". Zamierzam zronic z tego artykuu DA, a nastepnie AnM. --Matrek (dyskusja) 17:34, 1 lut 2014 (CET)

Dzięki. Mam ksiazki na ten temat, teraz tylko chcialbym szybko przepchnac to przez czywiesza, aby moc rozwijac to dalej do DA i nie musiec w swojej pracy wracac do zmian dokonywanych w ramach korekty czywieszowej . --Matrek (dyskusja) 07:10, 2 lut 2014 (CET) Tautog jest skonczony na DA, jesli chcesz zajrzec. --Matrek (dyskusja) 23:46, 24 lut 2014 (CET) Do medalu to moze jeszcze nie, bo racje ma Hermod, że sklada sie w dużej mierze ze zdan prostych. Zbyt prostych momentami, przez co czytajac mozna odniesc wrażenie rwanego tekstu. Na AnM trzeba więc troche podszlifowac styl, no i zostawiłem trochę informacji na boku, aby miec co dodac przygotowując na AnM :) --Matrek (dyskusja) 07:47, 25 lut 2014 (CET)

Błękitni-grupa muzyczna | edytuj kod

Witaj. Dziękuję, że wstawiłeś się za nieskasowaniem wiadomości o zespole Błękitni. Jeśli mógłbyś sprawdzić i zaakceptować zmiany, które wprowadziłem na stronie wiki- Błękitni. Źródła, które zaczerpnąłem i zmieniłem na stronie pochodzą z gazet, które posiadam z lat 60-tych. Dodatkowo dostałem informację na maila od stacji telewizyjnej Kino Polska Muzyka o wyemitowaniu "teledysku", koncertu jak tylko dostaną zdjęcia archiwalne od Telewizji Polskiej S.A. Tego maila mogę przysłać Ci na twoją pocztę. W rozmowie telefonicznej otrzymałem odpowiedź, że zostanę poinformowany o dacie wyemitowania na antenie Kino Polska Muzyka grupy muzycznej Błękitni. Jeśli możesz to zerknij na stronę wiki Błękitni i poprosiłbym Cię jeszcze żeby w nagłówku Błękitni dodać treść: Błękitni (grupa muzyczna) Pozdrawiam serdecznie Kris1973

Odp:PUA | edytuj kod

Odp:PUA

Hej! Dzięki za miłe słowa :) Pzdr! MATEUSZ.NS dyskusja 11:53, 5 lut 2014 (CET)

Czy wiesz... – Latarnia morska Skokholm | edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Zielonooki (dyskusja) 04:40, 8 lut 2014 (CET)

Latarnia morska Skokholm | edytuj kod

Dziękuję za docenienie mojej pracy, ale również konstruktywną uwagę dotyczącą przypisów. Zauważyłem już jakiś czas temu ten sposób i trudno nie przyznać Ci racji. Jest na pewno bardziej czytelny. Na pewno stosując go łatwiej przemieszczać się po tekście pełnym przypisów, z drugiej strony budując hasło (szczególnie hasło,w którym mamy kilkadziesiąt przypisów) nie wiem, czy nie często trzeba by schodzić na dół, żeby sprawdzić opis danego przypisu. Pragnę zauważyć, że przy stosowaniu starego sposobu w przypadku powtarzania się danego przypisu i tak zawsze stosuję skrót przypisu, co wpływa na czytelność (podobnie jak w tzw. nowym sposobie - że tak go nazwę). Na pewno jest to kwestia przyzwyczajenia. Postaram się w najbliższym czasie poeksperymentować z tym sposobem, który stosujesz od jakiegoś czasu. Zielonooki (dyskusja) 11:04, 8 lut 2014 (CET)

Metoda Silvy - mały problem | edytuj kod

Witam, Edytowałem artykuł "Metoda Silvy", który postanowił Pan zostawić, otóż moim zdaniem duża część tego artykułu poświęcona zagrożeniom, które stawia KK, postanowiłem usunąć zbędne fragmenty i pozostawić notkę, że KK uznaje Metodę Silvy za okultyzm. Jednak tą edycję blokuje użytkownik Instruktorek, który jest redaktorem i może zatwierdzać zmiany. Moim zdaniem jest zbyt dużo informacji o tym, co KK twierdzi o Metodzie Silvy Pozdrawiam! --robercik101 16:55, 11 lut 2014 (CET) robercik101

Naprawa | edytuj kod

Witaj, tutaj i tutaj miała się odbywać dyskusja nad naprawą artykułu. Basshuntersw (dyskusja) 21:26, 12 lut 2014 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/naprawa/2014:01:01:Giuseppe Verdi | edytuj kod

"Naprawiono. Brak zainteresowania." No, raczej nie naprawiono. Sławek Borewicz (dyskusja) 22:16, 12 lut 2014 (CET)

No, to bardzo nieodpowiedni ten szablon. Szczególnie, że nieprawdziwa jest też informacja dodawana w opisie zmian. Sławek Borewicz (dyskusja) 20:20, 13 lut 2014 (CET)

Czy wiesz - Latarnia morska Longstone | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 02:14, 13 lut 2014 (CET)

Odp | edytuj kod

Dziękuję za dobre słowo :) Mam wrażenie, że jesteś jedną z niewielu przychylnych mi tutaj osób. Ja po prostu chcę rozwijać tutaj swoją pasję i nie rozumiem tego naskakiwania na mnie. Jestem nową Wikipedystką więc mam prawo czegoś nie wiedzieć lub coś źle robić - nieświadomie. :) Pozdrawiam, Aleksandra Figiel (dyskusja) 21:10, 13 lut 2014 (CET)

Kosmiczni Marines | edytuj kod

Ech, tak jakbym czuł że powinienem wspomnieć od razu w dyskusji że zacząłem poprawiać ten artykuł. Mógłbym jakoś dostać ten tekst i go dopracować? Mithoron (dyskusja) 22:52, 20 lut 2014 (CET)

Nic wielkiego (film) | edytuj kod

Chciało Ci się tyle pisać? I to na temat nieencyklopedycznego hasła! Hmmm... ;) Trambampas (dyskusja) 22:08, 21 lut 2014 (CET)

 • Zaraz zadzwonię do Filmwebu i poinformuję ich, że mają na stronie nieencyklopedyczny film ;) (lubię być zgryźliwy) Pozdrowienia Panie Administratorze Trambampas (dyskusja) 22:18, 21 lut 2014 (CET)
  • Dobranoc i miłej pracy na OZ Trambampas (dyskusja) 22:27, 21 lut 2014 (CET)
   • Nie jest mi ta wiedza do niczego potrzeba, więc wybacz raczej nie sprawdzę kim jesteś, ani czym się zajmujesz, dla mnie jesteś jednym z wielu polskowikipedycznych Adminów Trambampas (dyskusja) 22:35, 21 lut 2014 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:02:21:Ulica Dereniowa w Warszawie | edytuj kod

Moim zdaniem,jeśli chodzi czy artykuł ma zostać czy nie zostać na wikipedii,to jestem za tym by mój głos w dyskusji został przywrucony,To jest dla artykułu ważna wypowiedź.Pozdrawiam serdecznie.--J.Dygas (dyskusja) 21:02, 22 lut 2014 (CET)

 • Chyba jednak nie masz racji. Już wielokrotnie było dyskutowane, że uzasadnienie typu „jak ktoś powyżej” jest uprawnione, gdyż nie ma sensu przekopiowywania podanych wcześniej argumentów. Aotearoa dyskusja 21:42, 22 lut 2014 (CET)
  • Ale tę ocenę i tak podejmuje zamykający dyskusję, który wszystkie wpisy powinien uważnie przeanalizować i ważyć podane w niej argumenty. Czy to będzie wpis „jak Iksiński”, czy też skopiowanie argumentów Iksińskiego, to i tak nie daje to dodatkowego argumentu przy podsumowywaniu dyskusji. A takie kreślenie moim zdaniem bardziej zaburza dyskusję i powinno być ograniczane jedynie do ewidentnych przypadków. Aotearoa dyskusja 22:01, 22 lut 2014 (CET)

Twoja strona | edytuj kod

Czy ten wpis jest jeszcze aktualny? "Od 29 lipca 2013 na parę tygodni będę nieaktywny, dlatego proszę o cierpliwość w ewentualnych oczekiwaniach na odpowiedź." Może popraw.--J.Dygas (dyskusja) 06:45, 25 lut 2014 (CET)

No, to już troszkę lepiej.--J.Dygas (dyskusja) 19:34, 25 lut 2014 (CET)

Czy wiesz - Latarnia morska Skokholm | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 19:35, 28 lut 2014 (CET)

Kwestie fekalniane | edytuj kod

niewątpliwie były niezbyt smaczne i aż nazbyt ekspresywnie ujęte, jednak czy 3 doby to nie za dużo? Bo ta fraza nie była ani bezpośrednio, ani pośrednio wymierzona, choćby w postaci aluzji, w nikogo. Nie był to atak osobisty czy obrażanie, chyba że dobrego smaku. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 14:50, 2 mar 2014 (CET)

Blokada | edytuj kod

Chciałbym przeprosić za moją nieelegancką wypowiedź, która nie powinna mieć miejsca. Było bardzo późno, byłem zmęczony i postąpiłem zbyt lekkomyślnie, niepotrzebnie unosząc się z powodu zarzutu "jak zgłosiłeś hasło do Poczekalni, to je teraz popraw". Nie powinienem był użyć tak niekulturalnego sformułowania, za co przepraszam. Hoa binh (dyskusja) 18:49, 2 mar 2014 (CET)

7 Pułk Bersalierów i podobne | edytuj kod

Miałem na myśli poprawić te artykuły, uzupełniłem je informacjami i źródłami. Teraz powinno być dobrze. --ThePolish 20:31, 2 mar 2014 (CET)

IMHO minimalne wymagania są w pełni spełniane: źródła, interwiki, infoboxy, wikilinki i ilustracje. Oczywiście jest lepiej napisać 1 dobry artykuł niż 3 stuby. Wole nie tłumaczyć pozostałości informacji bo mój język polski jest słaby: tutaj jest moja wieża Babel a tutaj (drugi akapit) jest część tekstu przeze mnie napisana. Popełniam dosyć dużo błędów frazeologicznych i składniowych. I dla tego na dodaniu infoboxów zatrzymuje się w pisaniu o włoskich jednostkach Bersalierów. --ThePolish 22:02, 2 mar 2014 (CET)

Jazzpunk | edytuj kod

Cześć. Chyba trochę za szybko skasowane :). Z tego co zauważyłem, Sidevar zdążył dodać sekcję z odbiorem gry. Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 12:18, 3 mar 2014 (CET)

Mógłbyś przywrócić artykuł i poczekać jeszcze kilka dni z usuwaniem? Sama gra jest ency wystarczy dopisać kilka zdań. Mogę obiecać, że poprawię hasło. Sidevar (dyskusja) 20:50, 3 mar 2014 (CET) Ponad 30 recenzji w dużych, znanych serwisach to jednak jest jakaś zauważalność :). No, ale widzę że Sidevar zadeklarował poszerzenie artykułu, może coś z tego wyjdzie :). Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 08:01, 4 mar 2014 (CET) Witaj. Po co miałem poprawiać jeżeli nie miałem pewności, że ktoś nie usunie hasła? Gdybyś napisał pod dyskusją, że pozostawiasz artykuł w Wikipedii to na pewno ja, Sidevar, lub Sir Lothar byśmy je poprawili. Dziękuje, że jednak przywróciłeś artykuł. Pozdrawiam. Vebace [dyskusja] 15:23, 4 mar 2014 (CET)

Victoria Rolnicki Machowa | edytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś ocenić powyższy artykuł pod kątem przyznania mu Medalu? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 03:40, 4 mar 2014 (CET)

UB-40 | edytuj kod

Bardzo dobrze. Jesli rozbudujesz nieco naglowek i sekcje konstrukcyjna, moze byc moim zdaniem dobrym kandydatem do DA. --Matrek (dyskusja) 18:34, 4 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Trinity House | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Emptywords (dyskusja) 16:14, 6 mar 2014 (CET)

Odp. Podziękowania | edytuj kod

Sprawiłeś mi dużą radość! Na pewno dobrze wiesz, że to nie jest „ciężka praca”, a po prostu zajmowanie się rzeczami interesującymi, a równocześnie potrzebnymi (komuś, kiedyś…); takie działanie, które nie tylko ma sens, ale daje cenne wrażenie solidarności z wieloma dalekimi „bliskimi znajomymi”, którzy podobnie myślą i czują. Myślą nawet o tym, żeby innym sprawić przyjemność, od czasu do czasu :) Dziękuję! Życzę pięknego dnia… i wielu pięknych kolejnych--Joanna Kośmider (dyskusja) 09:35, 9 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Latarnia morska Nash Point | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Emptywords (dyskusja) 17:25, 9 mar 2014 (CET)

Ozdobniki do usunięcia | edytuj kod

Z góry dziękuję... Kazimierz Chojnacki (pilot), Eugeniusz Brodalka, Kazimierz Ciepiela, Leszek Jaworski, Maciej Brzeziński; teraz dochodzi powoli wstawianie gdzie się da tego - Plik:PL Zasluzony Pilot Wojskowy PRL (1978).gif AB (dyskusja) 22:46, 9 mar 2014 (CET)

Jaworzno | edytuj kod

Coś mi ta nazwa mówiła, więc zerknąłem w linkujące ;) Nedops (dyskusja) 22:29, 10 mar 2014 (CET)

Panek SA | edytuj kod

Odp:Wypożyczalnia

Zbieżność jest przypadkowa, choć oczywiście budzi rozbawienie. Nawet rzuciłem okiem na gógla, czy jest coś, poza samochwalstwem, potwierdzającego tę pozycję, ale na pierwszy rzut oka nie znalazłem nic (same reklamy). Nie wiem, czy są jakieś bazy niezależne, które mogłyby takie rzeczy zbierać. Tak bardzo mi nie zależy, żeby wydobywać tę informację spod ziemi. Panek (dyskusja) 22:35, 10 mar 2014 (CET)

Chuku | edytuj kod

Dlatego napisałem, że nie jestem pewien co do źródeł. A o ozdobnikach to chyba ktoś inny ci się wpisywał na stronie dyskusji. Sławek Borewicz (dyskusja) 23:27, 10 mar 2014 (CET)

Prośba ponownego usunięcia | edytuj kod

Przepraszam. Jestem początkującym wikipedystą i nie wiedząc o co chodzi przywróciłem usuniętą stronę Animator (lider we wspólnocie chrześcijańskiej), dlatego proszę o ponowne usunięcie jej. Przepraszam za zamieszanie.

Wrzuciłam artykuł i automatycznie został skasowany | edytuj kod

Witam Wrzuciłam dzisiaj pierwszy raz krótką notatkę biograficzną i automatycznie została ona skasowana; archiwum ekspresowego kasowania przeniosło mnie właśnie tutaj. Pytanie: dlaczego? Co takiego, Pana zdaniem, w opracowaniu nt. Ewy Bilińskiej jest nieencyklopedyczne? Osoba opisana jest cenionym tłumaczem, nie tylko przysięgłym, ale i literackim i co prawda nie posłużyłam się dużą ilością źródeł, ale starałam się uwiarygodnić informacje, m.in. podając linki zewnętrzne. Będę zatem bardzo wdzięczna za konkretne wyszczególnienie powodów nieencyklopedyczności mojego wpisu. Przyznam, że taka procedura automatycznego kasowania jest bardzo zniechęcająca dla potencjalnych zainteresowanych upowszechnianiem informacji. Mam jeszcze jedno pytanie: co w związku z automatycznym skasowaniem mojego wpisu. Miał on być prezentem dla tejże Pani, od bliskiej osoby, która poprosiła mnie o zredagowanie krótkiej notatki biograficznej. Czy istnieje możliwość przedyskutowania tematu i poprawy wpisu? Chciałabym uniknąć konieczności 30-dniowego oczekiwania na ponowne dodanie, z uwagi na zbliżającą się okoliczność tego prezentu.

pozdrawiam Anna Policht (dyskusja) 21:29, 11 mar 2014 (CET) Podpis dodał Pablo000 (dyskusja ) 06:29, 12 mar 2014 (CET)

DNU | edytuj kod

Trudno. Zawsze możesz wycofać zgłoszenie, zdjąć szablon i zablokować za zgłoszenie ze złych pobudek - bo widzę, że takie przyjąłeś założenie. Zapytałeś - odpowiedziałem. AB (dyskusja) 18:39, 12 mar 2014 (CET)

zabrałem głos w/s tej dywizji. Z ruwiki nie wynika jej istnienie w takim kontekście jak pisze nasze hasło. Z drugiej strony autor książki to prof. wojskowości, więc b. wiarygodny. Przydałby się dostęp do książki. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 21:44, 12 mar 2014 (CET)

Odp. Lista Jednostek Strzeleckich ZS „Strzelec” OSW | edytuj kod

Dobrze, zacząłem prace nad poprawieniem. Dziś już nie zdążę, myślę że jutro, ewentualnie w piątek rano będzie wstępnie poprawione. --MAx 92 (dyskusja) 22:48, 12 mar 2014 (CET)

 • Po długich bojach poprawione. Lista została zaktualizowana, usunięto dane teleadresowe. Jeszcze to nie koniec prac, m.in. dodane zostaną odznaki rozpoznawcze (tutaj do rozwiązania kwestia praw autorskich), wypełnienie luk, zrobienie porządku z jednostkami zlikwidowanymi etc. Ale to już potem bo to wymaga dużo czasu i przygotowań. --MAx 92 (dyskusja) 15:10, 14 mar 2014 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2014-03/J.Dygas | edytuj kod

Dziękuję za twój głos, może kiedyś zmienisz mniemanie o mnie.W każdym bądź razie na wiki nic się z mojej strony nie zmieni, może to że przemyślę to całe głosowanie i wyciągnę z tego wnioski na jakieśtam następne, (może) .Pozdro.Jeszcze raz dziękuję za głos.--J.Dygas (dyskusja) 02:26, 13 mar 2014 (CET)

KA | edytuj kod

Dziękuję :) Oby to była funkcja reprezentacyjna :) Miłego dnia! Emptywords (dyskusja) 17:21, 13 mar 2014 (CET)

 • P.S. Pozwoliłem sobie powiększyć czcionkę, jeżeli nie masz nic przeciwko. Emptywords (dyskusja) 17:23, 13 mar 2014 (CET)

Zgodziłem się ponieważ zbyt silna była presja ze strony innych arbitrów (drogą mailową), poza tym pomyślałem sobie, że pracowałem nad przygotowaniem jednego tylko werdyktu jak dotąd. Skromne doświadczenie. Chętnie bym jeszcze przygotował przynajmniej jeden werdykt. Dwa, to będzie już coś. To ma cechy pracy naukowej i może się przydać w realu. Przeglądanie diffów, eliminacja mało istotnych, wyławianie bardziej istotnych, interpretacja diffów, interpretacja poszczególnych terminów użytych w odpowiednim kontekście. Co termin "xxx" znaczy w wypowiedziach Zecińskiego, a co w ustach Igrekińskiego. Niemniej nie lubię zmieniać decyzji w ostatniej chwili, wolę mieć na to wiele czasu. Planuję z wyprzedzeniem, przewidziałem np. że w sierpniu przygotuję koptyjski megaczywiesz, nagłe zmiany w planach powodują, że wszystko się rozsypuje. Życzę udanej pracy na DNU. Kiedyś próbowałeś mnie w to wciągnąć, ale to nie do końca dla mnie, jesteś zbyt silną konkurencją. Jako admin specjalizuję się w innych obszarach. Tutaj można zobaczyć, co robię - Rights changes, przez ostatnie pół roku - 49. LJanczuk qu'est qui ce passe 17:42, 13 mar 2014 (CET)

usunięcie hasła Fundacja Festina Lente | edytuj kod

Dlaczego, niemal od razu po wprowadzeniu, usunięto hasło >> Fundacja Festina Lente << ? Przecież zawiera źródła i linki zewnętrzne?

Thanxy | edytuj kod

Dzień dobry. Zaraz uciekam na jakiś tydzień, dwa (za dużo pracy w realu), ale się dziś wyjątkowo z rana skusiłam i znów jestem pod wrażeniem. Świetne artykuły zgłaszasz do CzyWiesza. Kawał dobrej roboty. Malinowy Klin - mniam! (Marencja (dyskusja) 09:46, 14 mar 2014 (CET))

William Hill | edytuj kod

Napisanie 2 zdań o jakichś zakładach bukmacherskich to dobry artykuł? Do tego napisane w stylu reklamy (czyli właśnie szczegóły o nietypowych zakładach) i to jest wg ciebie autoency? Jak dla mnie to jest to poczekalni. Invisible kid (dyskusja) 11:18, 15 mar 2014 (CET) Dobrze, nie kwalifikuje się do ek ale nie kwalifikuje się też do publikacji. Zgłoś do poczekalni z łaski swojej Invisible kid (dyskusja) 11:22, 15 mar 2014 (CET)

Czy wiesz... – Latarnia morska Ailsa Craig | edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 21:39, 15 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - SM UB-40 | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:45, 18 mar 2014 (CET)

W swoim też dziękuję! A przy okazji mam pytanie: czy nie uważasz, że warto ujednoznacznić Barry i Stockton? Dla mnie to są nierozwiązywalne łamigłówki :) Jeżeli dla Ciebie to też nie są jednoznaczne informacje, to chyba należałoby odlinkować, żeby nie fundować takich zagadek bardziej zainteresowanym Czytelnikom… Serdecznie pozdrawiam – miłego dnia! --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:45, 18 mar 2014 (CET)

Principessa Mafalda | edytuj kod

Gotowe Bolando (dyskusja) 17:20, 22 mar 2014 (CET)

Odznaczeni Krzyżem Niepodległości z Mieczami | edytuj kod

Przywróciłeś opis ilościowy w opisie kategorii... Jak uważasz, choć nadal jestem zdania, że opis kategorii to nie miejsce na takie dane, opis to informacja czego kategoria dotyczy - tak z definicji, nie ilu było odznaczonych - to dane do opisu hasła. Nawiasem informacja którą przywróciłeś nadal wydaje się błędna, lub choćby warta weryfikacji. Zerknij tutaj u dołu strony piątej mowa jest o 1817 przyznanych KN z M. Ponieważ nie było możliwe przyznanie odznaczenia dwukrotnie, jest to informacja sprzeczna z tą na Wiki i w Twoim opisie. Ja tym się nie zajmuję i na tym nie znam, ale wolę nie wprowadzać ludzi w błąd - jeśli jest prawdopodobny. Ale jak mówiłem - Twoja odpowiedzialność... Ffkapa (dyskusja) 22:56, 22 mar 2014 (CET)

 • Złośliwy spyta dlaczego zatem nie umieścić tu informacji o odznaczeniach odebranych? A tak polubownie lepiej byś napisał o 1817 przyznanych odznaczeniach, bo taki zbiór zawiera również opisane w haśle "symboliczne przyznanie Krzyża Niepodległości z Mieczami "poległym i zmarłym powstańcom 1863 r. jako symbol ich zasług w walce o niepodległość Polski". Było to odznaczenie de facto zbiorowe, zatem by być ścisłym, Twoje zdanie z opisu kategorii jest nieprawdziwe (zresztą w haśle także) bo jako odznaczenie zbiorowe musiało dotyczyć minimum dwóch osób i skoro nadano je "zmarłym i poległym" to również liczba odznaczeń pośmiertnych jest błędna. Czepiam się? Nie! Wystarczy napisać, że nadano ogółem 1817 odznaczeń, nie pisząc o osobach i ilości odznaczeń po śmierci, jak już opisałem wcześniej. Pozdrawiam serdecznie Ffkapa (dyskusja) 17:14, 24 mar 2014 (CET)
 • Zmieniłem trochę jak chciałeś, trochę jak chciałem. Pozdrawiam Ffkapa (dyskusja) 14:31, 3 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz – Hanna Hubicka | edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Einsbor (dyskusja) 19:30, 24 mar 2014 (CET)

Brak daty rozwodu. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 00:59, 26 mar 2014 (CET) W biogramie męża w PSB tylko wzmiankowana, bez dat ślubu i rozwodu. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 21:39, 26 mar 2014 (CET) Aha, i ciekawostka - https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikiprojekt%3ACzy_wiesz%2Fekspozycje%2F2014-03-28&diff=39137872&oldid=39127406 Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:34, 27 mar 2014 (CET)

Odp. | edytuj kod

Zamiast mi tu "chłopować" może jako administrator zareagowałbyś w końcu na hurtowe tworzenie tego typu artykułów. Hoa binh (dyskusja) 20:32, 25 mar 2014 (CET)

 • Czasem po prostu uważam, iż trzeba nazwać rzecz po imieniu... Nie mówiłem o przedmiocie hasła, jak napisałem czytałem 2 numery tego pisma i nie natrafiłem tam na nic specjalnie gorszącego, podobnie jak mam generalnie dobre zdanie o p. Wierzejskim. Hoa binh (dyskusja) 20:44, 25 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Hanna Hubicka | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Emptywords (dyskusja) 00:56, 28 mar 2014 (CET)

Nazwa użytkownika | edytuj kod

Wikipedia:Nazwa użytkownika/Niełacińskie nazwy użytkowników ok? � (dyskusja) 20:51, 28 mar 2014 (CET)

przekierowanie - Jan Schneider | edytuj kod

Hej. Zauważyłem, że usunąłeś przekierowanie Jan Schneider - Johann Schneider. Wydawało mi się ono przydatne, albowiem w literaturze przedmiotu imię tego księdza podawane jest często w formie spolszczonej. Siostry Marianki, których jest założycielem, też zwykle podają spolszczone imię, a we Wrocławiu działa nawet stowarzyszenie Misja Dworcowa im. ks. Jana Schneidera. Także chyba lepiej byłoby przywrócić--Pbk (dyskusja) 17:35, 29 mar 2014 (CET)

Czy wiesz - Latarnia morska Ailsa Craig | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 21:35, 31 mar 2014 (CEST)

Wikipedysta:SonymusicPL | edytuj kod

Nie bardzo z tym nickiem.--J.Dygas (dyskusja) 20:28, 1 kwi 2014 (CEST)

Tadeusz Maria Czarnecki | edytuj kod

Cześć, dzięki za odpowiedź, nie zauważyłem, że Masur ograniczył aktywność, więc dobrze że Ty odpisaleś. Czyli jest tak jak sądziłem, jest to sprawa dość uznaniowa i może być elastyczna. Przekaże koleżance Twoje opinie, może uda się jej wyszukać np publikacje dziadka, jakieś szczegóły o jego wynalazkach, no i inne źródła. Sam mam w tej chwili mało czasu i siły do zajmowania się tym biogramem w 100% ale coś spróbuję znajomej pomóc. Dlatego jeśli możesz hasło odtworzyć (ja nie mam uprawnień) i wkleić do mojego brudnopisu, to pewnie to wykorzystam. Serdecznie dziekuję, steifer (dyskusja) 01:30, 2 kwi 2014 (CEST)

Dziękuję! Dam znać gdy coś się zasadniczo w hasle zmieni i poproszę o Twoją opinię. Miłego dnia, steifer (dyskusja) 09:28, 2 kwi 2014 (CEST)

Scorsese | edytuj kod

Jasne, nie myli się tylko ten kto nic nie robi :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 18:25, 3 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz – Antoni Bronikowski (powstaniec) | edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Farary (dyskusja) 20:27, 5 kwi 2014 (CEST)

Moje PUA-zegar | edytuj kod

Hi, mam do ciebie prośbę. Zastopuj zegar. Ja się wycofałem z kandydatury. Dzięki serdeczne.--J.Dygas (dyskusja) 08:41, 6 kwi 2014 (CEST)

Ignacy Harde | edytuj kod

Jasne, jeśli tak uważasz – wrzuć, nad ciekawym pytaniem można pomyśleć w trakcie sprawdzania:) Przy okazji, miałam pisać o poprawkach stylistycznych w biogramie Bronikowskiego i brakującym roku śmierci, ale widzę, że poprawiłeś wszystko. Farary (dyskusja) 17:14, 6 kwi 2014 (CEST)

Tautog | edytuj kod

Wystawilem Tautoga do AnM. Moglbys rzucic okiem? --Matrek (dyskusja) 17:38, 6 kwi 2014 (CEST)

Harde, Bentkowska, Bronikowski | edytuj kod

Zgłosiłeś trzy artykuły powstańczo-weterańskie do CW. Każdy z nich jest wart upamiętnienia na SG, ale każdy jest stanowczo za krótki. Natomiast wszystkie trzy razem, tj. pod jednym pytaniem, np. "Co łączyło..." mógłbym spokojnie zamieścić. Co Ty na to? Damy radę to zrobić? Ja przesunę Hardego bliżej pozostałej trójki, a Ty zrób wspólne pytanie. Belissarius (dyskusja) 05:25, 7 kwi 2014 (CEST)

 • Rzecz w tym, że moja opieka nad CzyWieszem to przede wszystkim dbałość o wymogi, a te są proste: artykuł musi być ciekawy i - uwaga - mieć minimum 2 kb samej treści, czyli około 1600 znaków bez przypisów, bibliografii, infoboksów. W tej chwili trwa na ten temat karczemna awantura (poszło o Eurowizję, której zalew w CW wszystkich już zniesmaczył), a ja muszę trzymać się zasad. Dlatego myślałem o komasacji. Ja wiem, że to są wartościowe hasła o bardzo zasłużonych osobach, ale nie będę w stanie ich pojedynczo przepchnąć, bo mnie zeżrą. Belissarius (dyskusja) 06:59, 8 kwi 2014 (CEST)

Lectorium Rosicrucianum | edytuj kod

Hej, to też chyba możesz przenieść do załatwionych, zmobilizowany przez Sagiego wywaliłem całe to NPA i napisałem hasło od nowa (choć to zupełnie nie moja działka). Cieszę się, bo 2 hasła udało się ocalić, choć trochę dziwnie wyszło - najpierw zgłosiłem, potem sam poprawiłem ;) Hoa binh (dyskusja) 21:38, 10 kwi 2014 (CEST)

Merytoryka | edytuj kod

Zgłaszam do usunięcia typowe jednozdaniówki i twórczość własną. Jeśli traktujesz to jak wandalizm to wnoszę o miesięczną blokadę dla mnie Invisible kid (dyskusja) 19:13, 12 kwi 2014 (CEST)

Szczerze? Zapoznałem się z tym wszystkim i po stokroć biłem się z myślami czy to zgłaszać czy nie. Ale popatrz Andrzej Bełżyński zgłasza hurtem i jakoś nikt mu wyrzutów nie robi. Jeśli robi to IK to zaraz są zarzuty o wandalizm. Widać są równi i równiejsi Invisible kid (dyskusja) 20:10, 12 kwi 2014 (CEST)

Usunięcie hasła "Filmteractive" | edytuj kod

Szanowni Państwo!

Przede wszystkim chciałabym zaznaczyć, że bardzo cenię inicjatywę, jaką jest Wikipedia i wiem, że aby utrzymać projekt na wysokim poziomie należy surowo selekcjonować treści.

Pozwolę sobie jednak zauważyć, że usunięty przez Was w ostatnich dniach artykuł dotyczący Filmteractive został niesłusznie sklasyfikowany, jako treści, dla których nie ma miejsca w projekcie Wikipedia.

Przede wszystkim pozwolę sobie odpowiedzieć na zarzuty, które udało mi się wyczytać w komentarzach:

1.Festiwal organizowany przez szkołę (no, nie jest to pierwsza z brzeg szkoła) i dwie agencje, treści reklamowe (for mularz do pobrania), 4 edycje. Ciacho5 (dyskusja) 17:29, 10 kwi 2014 (CEST)

Filmteractive nie jest festiwalem, lecz dwudniowym międzynarodowym wydarzeniem na które składa się konferencja biznesowa, targi innowacyjnych treści audiowizualnych oraz festiwal , gdzie prezentowani są twórcy sztuki cyfrowej.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Media Klaster skupiająca firmy i instytucje medialne i naukowe z województwa łódzkiego. Aby zobaczyć listę organizacji członkowskich należy odwiedzić stronę: www.mediaklaster.pl

Od pierwszej edycji, która odbyła się w roku 2011 współorganizatorem wydarzenia jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa im. Leona Schillera w Łodzi. Na otwarciu imprezy przemawia rektor, w wydarzeniu uczestniczą również wykładowcy i studenci Szkoły.

Natomiast agencja interaktywna Digital One jest przede wszystkim sponsorem wydarzenia.

2.Formularz do pobrania zidentyfikowaliście Państwo, jako treści reklamowe?

Formularz umożliwia zgłoszenie projektu na Filmteractive Market (targi innowacyjnych treści A/V). Podczas Filmteractive Market w roku 2013 uczestnicy walczyli o nagrodę ufundowaną przez HBO Polska.

3.Symbol keep vote.svg Zostawić ale przeredagować Invisible kid (dyskusja) 17:31, 10 kwi 2014 (CEST) niemerytoryczne, nie głosujemy Elfhelm (dyskusja) 22:22, 11 kwi 2014 (CEST)

Niemerytoryczne? – proszę o dokładniejsze uwagi.

4.Z obecnej treści niewiele wynika. Jedno uźródłowione zdanie w haśle o szkole wystarczy. Na razie nie widać, by impreza uzyskała znaczący rozgłos/renomę. Elfhelm (dyskusja) 22:22, 11 kwi 2014 (CEST)

Jeśli chodzi o źródła – tekst został napisany przez organizatorów Filmteractive.

Jeśli chodzi o rozgłos – nie wiem jaki rozgłos potrzebny jest imprezie, by mogła znaleźć się na Wikipedii. Jest to impreza branżowa, nie masowa. W zeszłym roku w Filmteractive uczestniczyło prawie 320 osób.

Dodatkowo pragnę zaznaczyć iż Filmteractive od roku 2011 jest objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władz lokalnych: Urząd Marszałkowski, Prezydent Miasta Łodzi.


Naszym partnerem strategicznym w roku 2012 i 2013 było TVP S.A.


W roku 2013 iuzyskalismy dofinansowanie od Unii Europejskiej


Współpracujemy również między innymi z British Council, Onet.pl. Gazeta Wyborczą, Narodowym Instytutem audiowizulanym, Łódź film Commission.

Jeśli potrzebują Państwo jakich kolwiek innych informacji chętnie pomogę.

Zachęcam do przywrócenia naszej strony do projektu Wikipedia.

Pozdrawiam

Agata Lepianka

Filmteractive Project Manager/ agata.lepianka@filmteractive.eu

KWADro | edytuj kod

Witaj! Podrzuć mi proszę usunięty artykuł o KWADro do brudnopisu, może z niego coś wyciągnę i wrzucę do innych haseł związanych z JESC trochę informacji o nim. Z góry dzięki, Zsuetam (dyskusja) 08:19, 16 kwi 2014 (CEST)

Odp. Ryszard Szulierz | edytuj kod

Nie ma Sił Powietrznych RP. Są Siły Powietrzne. Uwaga w dyskusji. Ta kwestia była już dokładnie omówiona i ustalona (chyba Matrek to dokładnie wyjaśniał). Jednak jeszcze w niektórych hasłach zdarzają się takie pomyłki, dlatego trzeba poprawiać. Poza tym w przypadku Ryszarda Szulierza nie możemy w ogóle mówić o Siłach Powietrznych. Taka nazwa funkcjonuje dopiero od 2004 roku. Pozdrawiam. MAx 92 (dyskusja) 20:45, 16 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz - Ignacy Harde | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 23:12, 21 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz - Antoni Bronikowski (powstaniec) | edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 23:22, 21 kwi 2014 (CEST)

Oddział Beków / Jan Sadowski | edytuj kod

Cześć. Stworzyłeś hasło o Oddziale Beków, a ja dziś napisałem biogram Jana Sadowskiego. Czy myślisz, że podany w art. o tym oddziale Jan Sadowski to może być ten właśnie major? Lowdown (dyskusja) 19:04, 22 kwi 2014 (CEST)

Abstrakt (zespół muzyczny) | edytuj kod

Cześć, a czy mógłbyś cofnąć hasło Abstrakt zespól muzyczny z usunięcia, do mojego brudnopisu, jestem początkujący i za bardzo się pospieszyłem z umieszczaniem hasła w ogólnym katalogu, przygotowanie hasła zajęło mi trochę czasu, popracowałbym nad nim, skonsultował i pewnie byłoby ok pozdrawiam Łukasz

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:04:22:Beatyfikowani w 1978 roku | edytuj kod

Witaj! Nie do końca rozumiem skąd taka decyzja :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 21:44, 28 kwi 2014 (CEST)

Witaj! No ale istnieją zbiorcze hasła typu Beatyfikowani i kanonizowani przez Jana XXIII, więc jakie całościowe załatwienie tematu masz na myśli? :) Nedops (dyskusja) 12:11, 1 maj 2014 (CEST)

Panczeny | edytuj kod

Witam! Cóż, hasło wygląda znacznie lepiej niż przedtem, choć nie dzięki mnie... :-( Natomiast co do samej dyskusji - poza moim wpisem, nikt tam nic więcej nie mówił... Aj... wiem, wiem - tutaj jak się od razu za coś człowiek nie złapie... - tak samo jak w życiu. --Adam z Czerskiej (dyskusja) 23:25, 29 kwi 2014 (CEST)

Bunkier | edytuj kod

[2] mówisz i masz:) --Adamt rzeknij słowo 09:13, 30 kwi 2014 (CEST)

Kategoria:Wikipedysta:Pablo000/dyskusja

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Pablo000/Archiwum20" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy