Wikipedysta:Powerek38


Wikipedysta:Powerek38 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mam na imię Jarek i jestem wikipedystą od jesieni 2005 roku.

Od czerwca 2007 r. jestem jednym z administratorów polskojęzycznej Wikipedii. Jestem też członkiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska, zaś w latach 2016-2018 byłem członkiem Zarządu Stowarzyszenia, gdzie nadzorowałem m.in. komunikację i wspieranie społeczności. Od 2019 r. jestem jednym z wolontariuszy obsługujących system Wikimedia OTRS, czyli odpowiadających na maile pisane na oficjalne adresy informacyjne Wikipedii. Jestem również bardzo aktywny w projektach siostrzanych - w Wikidanych i Wikimedia Commons. Regularnie prowadzę szkolenia z Wikipedii i jej projektów siostrzanych, zarówno ogólnodostępne, jak i w zamkniętych grupach m.in. dla studentów, nauczycieli czy przedsiębiorców.

Z wykształcenia jestem politologiem. Skończyłem studia w nieistniejącym już Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW, a obecnie finalizuję już powoli doktorat na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Jako politolog specjalizuję się w polityce państw anglosaskich, zwłaszcza Wielkiej Brytanii i Australii, choć ostatnio rzadko piszę o tym w Wikipedii, bo tu staram się odpoczywać :)

Po 15 latach w Wikimediach mam poczucie, że mógłbym o nich gadać godzinami, ale gdybym miał zamknąć wszystko w dwóch słowach: wielka przygoda.

Kontakt

Nota techniczna

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Powerek38" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy