Wikipedysta:Szoltys


Wikipedysta:Szoltys w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Początki

Przygodę z Wikipedią zacząłem w 2005 roku. Dość szybko dostrzegłem, że Wikipedia wciągnęła mnie na dobre i że jestem anonimowym zarejestrowanym wikipedioholikiem. W międzyczasie, z różnych przyczyn, kilkukrotnie próbowałem porzucić edytowanie, jednak – jak widać – nie wyszło.

Zakres działań

Edytuję głównie artykuły o sportach zimowych, zwłaszcza dotyczące narciarstwa klasycznego. Najwięcej działań dokonuję w ramach Wikiprojektu Skoki Narciarskie, którego jestem koordynatorem. Lubię czasami poruszyć tematykę sportową, która jest trudno dostępna (słabo googlowalna), np. historię sportu czy występ outsiderów. Poza gruntownym dopracowywaniem artykułów staram się poprawiać powszechne błędy językowe i merytoryczne.

Od stycznia 2017 wspomaga mnie Szoltys-bot. Od sierpnia 2017 opiekuję się Czywieszem. Od listopada 2017 jestem administratorem.

Filozofia

Na Wikipedii jestem wyznawcą mainizmu. Nie czuję się ani inkluzjonistą, ani delecjonistą – w kwestiach dotyczących encyklopedyczności i formy haseł wolę kierować się zdrowym rozsądkiem.

Wyznaję zasadę, że nie liczy się ilość, a jakość i w tym kierunku powinniśmy podążać – skupiać się na liczniku zawartości wyróżnionej, a nie na liczbie wszystkich artykułów.

Mainizm: Moim zdaniem wszystkie dyskusje (dotyczące DNU, wyróżnień, uprawnień użytkowników, encyklopedyczności, wszelkich zaleceń) powinny zostać ograniczone do niezbędnego minimum. Oczywiście, merytoryczna dyskusja może być bardzo wartościowa, jednak niestety nasze dyskusje, niejednokrotnie wieloekranowe, pochłaniają zbyt wiele czasu, energii i przestrzeni na serwerach, podczas gdy zawartość Wikipedii w przestrzeni głównej, czyli ta, która najbardziej interesuje czytelników, pozostawia wiele do życzenia.

Cele

Moim celem jest dopracowanie do wyróżnionego poziomu (co najmniej DA) haseł dotyczących zimowych imprez sportowych, podczas których Polacy odnieśli sukces (opcjonalnie: imprez mistrzowskich zorganizowanych w Polsce). Co mi z tego wyjdzie, czas pokaże. :-)

Kroki milowe (kalendarium)

Gwiazdki od użytkowników (bez gwiazdek TT)

Wyróżnione artykuły


Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Szoltys" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy