Wikipedysta:TOR


Wikipedysta:TOR w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nazywam się Łukasz Garczewski.

Jestem członkiem społeczności Wikimedia. Mam odwagę marzyć o świecie, w którym każdy człowiek ma dostęp do ogółu ludzkiej wiedzy.

Pracuję dla stowarzyszenia Wikimedia Polska, gdzie pełnię funkcję dyrektora ds. operacyjnych (COO) – zarządzam zespołem, organizuję jego pracę, współtworzę budżet i prowadzę część projektów stowarzyszenia.

Poza tym zawodowo zajmuje się zarządzaniem, prowadzeniem szkoleń i działalnością doradczą (consultingiem). Jestem lokalnym działaczem społecznym i politykiem w Poznaniu. Od marca 2019 zasiadam w Radzie Osiedla Rataje, a także przewodniczę Poznańskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego.

Z Wikipedii korzystałem jakiś czas, zanim stwierdziłem, że czas przyczynić się do jej dalszego rozwoju. Edytować polską Wikipedię zacząłem 5 sierpnia 2004. Od 29 listopada 2004 do 15 września 2015 byłem administratorem, a od 2 lutego 2005 do 1 listopada 2009 byłem biurokratą. Od 15 listopada 2005 do 14 grudnia 2007 byłem prezesem Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Na Wikipedii zajmuję się głównie wprowadzaniem drobnych poprawek i kategoryzowaniem artykułów, patrolowaniem Ostatnich zmian oraz naprawianiem różnych rzeczy, które wcale nie są zepsute. Jestem po prostu WikiGnomem. Poza tym od czasu do czasu dodaję i/lub modyfikuję artykuły związane z moimi zainteresowaniami (fantastyką, grami fabularnymi oraz karcianymi) i innymi rzeczami, które akurat mnie pociągają.

Zobacz też: FAQ

W czym mogę pomóc


Odznaczenia

Kontakt

Możesz się ze mną skontaktować poprzez:

Artykuły

Poniżej znajduje się lista artykułów, które utworzyłem lub w znaczący sposób uzupełniłem. Nie ma ich zbyt wiele, ale stopniowo przybywa.

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:TOR" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy