Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie z Turniejem Czterech Skoczni


Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie z Turniejem Czterech Skoczni w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:Skoki narciarskie‎ | Tygodnie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dwa Tygodnie z Turniejem Czterech Skoczni - druga akcja zorganizowana w ramach projektu: Poprawa jakości haseł o skokach narciarskich. Rozpoczęcie akcji nastąpi 16 grudnia 2011, a zakończenie - 29 grudnia, w dniu kwalifikacji do pierwszego konkursu tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni.

Projekt jest wzorowany na akcjach podejmowanych w ramach Wikiprojektu: Tygodnie tematyczne, jednak w naszym przypadku nie chodzi o tworzenie nowych haseł, lecz o ulepszanie i weryfikowanie tych istniejących. Z uwagi na to, że pierwsza akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, czas został wydłużony z tygodnia do dwóch.

Spis treści

Termin akcji | edytuj kod

Akcja rozpoczyna się 16 grudnia 2011, a kończy - 29 grudnia.

Uczestnicy | edytuj kod

Jeśli zainteresowany jesteś uczestnictwem w akcji, dopisz się do poniższej listy. Aby to uczynić, wystarczy wpisać hash i cztery tyldy (# ~~~~), a Twój podpis wyświetli się automatycznie po zapisaniu strony. Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na późniejsze rozeznanie się w ilości osób chętnych do współpracy, nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
  1. Szoltys [DIGA] 09:04, 9 gru 2011 (CET)
  2. Jaroz86 (dyskusja) 15:17, 9 gru 2011 (CET)
  3. Mateuszek045 napisz 21:46, 9 gru 2011 (CET)
  4. Misiek2 PISZ 20:45, 15 gru 2011 (CET)
  5. Sks6 (dyskusja) 15:17, 02 sty 2012 (CET)

Loża ekspertów | edytuj kod

W razie problemów z transkrypcją nazwisk, z tłumaczeniem itp. można zwrócić się do kogoś z zaproszonych przez nas ekspertów. Lista ekspertów znajduje się pod tym linkiem

Co jest do zrobienia? | edytuj kod

Tak naprawdę do poprawienia są niemal wszystkie hasła z poniższego szablonu (dotyczy turniejów):

Należy krótko opisać każdy z TCS, dodać brakujące wyniki i źródła.

Źródła | edytuj kod

Poniżej znajduje się lista stron internetowych, które mogą posłużyć jako źródła przy opracowywaniu haseł. Oczywiście można dodawać własne linki. :-)

  • Zbiór wyników z dawnych konkursów w skokach, w tym z TCS. Uwaga! Lista jest bardzo długa, więc trzeba dość długo zaczekać aż się załaduje. Następnie należy wyszukać rok, którego szukamy i kliknąć w link. Wyświetli się strona z historią odwiedzin danego archiwum. W górnej części strony powinien być napis: has been crawled 9 times going all the way back to (data). Data będzie podlinkowana i po jej kliknięciu, można zajrzeć do pełnych (lub dość szczegółowych) wyników. W archiwum znajdują się także odnośniki do wyników serii kwalifikacyjnych. Dla ostatnich kilku TCS lepiej korzystać z wyników na stronie FIS lub na polskich portalach.
  • Oficjalna strona Turnieju Czterech Skoczni

FIS

Polskie serwisy o skokach narciarskich

Co zrobić po poprawieniu hasła? | edytuj kod

W przeciwieństwie do innych, podobnych inicjatyw, nie wypisujemy poprawionych haseł w trakcie trwania akcji. Jest to strata czasu - lepiej poświęcić go na poprawę kolejnego hasła. :-)

Do strony dyskusji wstawiamy natomiast szablon: {{Wikiprojekt:Skoki narciarskie/tydzień|Dwa Tygodnie z Turniejem Czterech Skoczni|data|nick}}, co da efekt:

W miejscu słowa "data" należy wpisać datę po zakończeniu poprawy/weryfikacji artykułu, a zamiast słowa "nick" należy wpisać swoją nazwę użytkownika.

Po zakończeniu akcji nastąpi zliczenie poprawionych artykułów (poprzez sprawdzenie, gdzie szablon został użyty), a osoba, która przyczyni się do poprawienia największej ilości haseł, zostanie wyróżniona¹ specjalnym odznaczeniem (grafika obok) oraz zostanie wpisana na listę osób zasłużonych.

¹Nie dotyczy koordynatora projektu, który nie może zostać wyróżniony.

Podsumowanie akcji | edytuj kod

Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich haseł, które zostały poprawione w ramach podjętej przez nas akcji.

Problemy i propozycje | edytuj kod

W tej sekcji można zgłaszać wszelkiego rodzaju problemy i propozycje dotyczące haseł o Turnieju Czterech Skoczni. Być może inni użytkownicy będą w stanie pomóc w ich rozwiązaniu/realizacji. :-) Proszę pamiętać o podpisywaniu się pod swoimi wypowiedziami za pomocą czterech tyld (~~~~).

  • To nie problem, chciałbym tylko zaznaczyć, że zajmę się 27. TCS (78/79). Misiek2 PISZ 12:10, 11 gru 2011 (CET)
  • Ja natomiast popracuję przy 49. TCS. Chyba nie muszę dodawać dlaczego. ;) Szoltys [DIGA] 16:31, 11 gru 2011 (CET)
  • Zaklepuję sobie 56. TCS. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się co nieco pomóc w akcji :) → Alfons6669 (dyskusja) 14:17, 23 gru 2011 (CET)

W haśle, nad którym mam zamiar popracować, wprowadziłem taką tabelkę. Co o niej myślicie? Trochę pracochłonna, ale myślę, że lepiej podawać wyniki kwalifikacji i konkursu w jednej tabelce, żeby nie robić tabel na kilka ekranów. ;) Szoltys [DIGA] 22:44, 15 gru 2011 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie z Turniejem Czterech Skoczni" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy