Wiktor Pestrykow


Wiktor Pestrykow w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiktor Ołeksandrowycz Pestrykow, ukr. Віктор Олександрович Пестриков, ros. Виктор Александрович Пестриков, Wiktor Aleksandrowicz Piestrikow (ur. 4 sierpnia 1941, Ukraińska SSR, zm. 17 lutego 1993 w Kijowie) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji pomocnika, a wcześniej obrońcy, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

W 1959 rozpoczął karierę piłkarską w drużynie rezerw Dynama Kijów, a w 1961 debiutował w składzie pierwszej drużyny. Dynamo zdobyło swoje pierwsze mistrzostwo ZSRR, ale piłkarz nie otrzymał złotej medali tak jak rozegrał w sezonie tylko 1 mecz[1]. W 1964 przeszedł do Awanhardu Charków. W 1966 przeniósł się do SKA Kijów. W 1970 powrócił do charkowskiego klubu, który już nazywał się Metalist. W 1972 został zaproszony do Awtomobilista Żytomierz, gdzie zakończył karierę piłkarza w roku 1973.

Kariera trenerska | edytuj kod

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniowca. Najpierw pomagał trenować Awtomobilist Żytomierz. W 1978 pracował na stanowisku dyrektora technicznego Desny Czernihów, a potem został mianowany na stanowisko głównego trenera Polissia Żytomierz, którym kierował do końca 1979[2]. W 1982 pełnił funkcje dyrektora technicznego Dnipra Czerkasy.

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy piłkarskie | edytuj kod

Awtomobilist Żytomierz

Odznaczenia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Золотые парни - 61- ого. Судьбы., Александр Ольшанецкий, 17 октября 2011 г. — Динамо Киев от Шурика
  2. Все футболисты и тренеры футбольного клуба Житомир / Справочники / Журнал Житомира / сайт города

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wiktor Pestrykow" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy