William Suff


William Suff w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

William Lester Suff (ur. 20 sierpnia 1950 w Torrance) – amerykański seryjny morderca zwany Riverside Prostitute Killer. Zamordował w okolicach miasta Riverside w stanie Kalifornia, 19 prostytutek w latach 19861991.

W 1974 roku Suff został aresztowany, razem ze swoją żoną Teryl, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojej dwumiesięcznej córki. W 1976 roku Teryl została oczyszczona z zarzutów z braku dowodów, natomiast William został skazany na 70 lat więzienia. W 1984 roku Suff został zwolniony z więzienia.

Po opuszczeniu więzienia, zgwałcił i zamordował 19 prostytutek. 9 stycznia 1992 roku Suff został aresztowany w czasie rutynowej kontroli drogowej. Zatrzymanie Suffa pod zarzutem morderstw wywołało szok wśród jego najbliższego otoczenia. Wówczas pracował jako urzędnik w miejscowym urzędzie powiatowym, udzielał się również jako wolontariusz, co więcej pisał i miał wkrótce wydać książkę na temat dzikich ptaków.

W 1995 roku Suff został oskarżony o dokonanie morderstw (początkowo oskarżano go o zabicie 22 prostytutek na terenie całej Kalifornii). 12 sierpnia 1995 roku sąd uznał Suffa winnym popełnienia wszystkich morderstw. 26 października 1995 roku Suff został skazany przez sąd na karę śmierci.

Aktualnie, William Suff oczekuje na wykonanie wyroku w celi śmierci więzienia stanowego San Quentin.

Ofiary | edytuj kod

Riverside Lokalizacja Riverside na mapie Stanów Zjednoczonych

Do zestawienia wliczono córeczkę Suffa.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "William Suff" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy