Williams Connection San Fernando


W Connection w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Williams Connection San Fernando) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vibe CT 105 Williams Connection Football Club (często zwany W Connection) – klub piłkarski z Trynidadu i Tobago z siedzibą w mieście San Fernando, leżącym w południowo-zachodniej części wyspy Trynidad.

Osiągnięcia | edytuj kod

Historia | edytuj kod

Klub założony został w 1986 roku przez braci Davida Johna Williamsa i Patricka Johna Williamsa jako W Connection Sports Club. Klub założony został w mieście Marabella, które w latach 90. włączone zostało do miasta San Fernando.

W swych początkach W Connection SC był klubem amatorskim, a na klub zawodowy wraz ze zmianą nazwy na W Connection FC przekształcony został w momencie utworzenia zawodowej ligi Trynidadu i Tobago - PFL (Professional Football League). W swoim pierwszym zawodowym sezonie w roku 1999 klub zajął 3 miejsce, zdobywając jednocześnie Puchar Trynidadu i Tobago. Choć pierwszy sezon był bardzo udany, dwa następne były jeszcze lepsze, gdyż W Connection dwa razy z rzędu zdobył mistrzostwo kraju.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Williams Connection San Fernando" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy