Wojny i noce


Wojny i noce w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wojny i noce – trzeci studyjny album Darii Zawiałow, który ukazał się 11 czerwca 2021 roku. Płytę promowały cztery single: „Kaonashi[1], „Za krótki sen[2], „Żółta taksówka[3] oraz „Wojny i noce”. W dzień przed premierą płyty odbył się odsłuch płyty na antenie radia RMF FM.

Tego samego dnia co album CD ukazał się winyl "Wojny i noce".

Single | edytuj kod

– Jest to dla mnie sentymentalna podróż do przeszłości. Jako trzynastoletnia Daria biegałam do antykwariatu w Koszalinie żeby kupić Kawaii. W tajemnicy przed mamą oglądałam w nocy filmy anime, zaczęło się od "Spirited Away w Krainie Bogów" (chociaż wiadomo, że wcześniej była "Sailor Moon").  Pomyślałam, że ‘"Wojny i Noce’" idealnie pasują na przywołanie tych wspomnień. Szata graficzna albumu jest zatem inspirowana mangą – za sprawą genialnej ilustratorki Agnieszki Szajewskiej, powstało mangowe oblicze Darii, to chyba taka moja lepsza wersja (śmiech). 

Daria Zawiałow

Kaonashi” – pierwszy singiel, który został wydany 15 stycznia 2021. Do utworu zrealizowano teledysk w reżyserii Daniela Jaroszka i porusza problem przemocy domowej. Utwór dotarł do 4 miejsca listy AirPlay i osiągnął status złotej płyty[4].

Za krótki sen” – drugi singel z płyty nagrany w duecie z Dawidem Podsiadło. Wydany 8 kwietnia 2021. Do piosenki powstał także klip w reżyserii Tadeusza Śliwy. Utwór stał się dużym przebojem i dotarł pięciokrotnie do 1 miejsca POPlisty RMF FM i zadebiutował na 1 miejscu Szczecińskiej Listy Przebojów. Utwór dotarł również do 7 miejsca listy AirPlay i osiągnął status złotej płyty[4].

Żółta taksówka” – singel promo, który został wydany 14 maja 2021. Piosenka była emitowana tylko w niekomercyjnych stacjach radiowych. Do utworu nie zrealizowano teledysku.

„Wojny i noce” – trzeci singel z płyty, który został wydany 10 czerwca 2021, na dzień przed premierą płyty. Do utworu zrealizowano teledysk w wersji anime, którego reżyserem jest Tomek Miazga. Swoją premierę miał także tego samego dnia na antenie radia RMF FM.

Lista utworów | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Kaonashi – Single by Daria Zawiałow (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2021-01-15].
  2. a b Za krótki sen – Single by Daria Zawiałow & Dawid Podsiadło (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2021-04-08].
  3. a b Żółta taksówka – Single by Daria Zawiałow (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2021-05-14].
  4. a b ZPAV: złote płyty 2021 (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2021-06-09].
Na podstawie artykułu: "Wojny i noce" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy