Workfront


Workfront w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Workfront, pierwotnie pod firmą AtTask – przedsiębiorstwo założone w 2001 przez Scotta Johnsona oraz małą grupę przedsiębiorców[1] skupionych wokół idei, aby stworzyć oprogramowanie pozwalające na sprawne zarządzanie projektami, pracą oraz związaną z nią komunikacją[2]. Początkowo przedsiębiorstwo miało charakter startupu oraz nie przynosiło zysków mogących pokryć koszty jego działalności, przez co jego założyciel przez pewien czas finansował ją ze środków pozyskanych z kredytu zaciągniętego pod zastaw własnego domu[2].

Po trudnym początku system Workfront powoli zaczął zdobywać rynek, a przedsiębiorstwo zaliczyło rok 2006 do udanych. Mimo tego, Johnson w dalszym ciągu nie był zadowolony z systemu, przez co w latach 2003-2006 został on napisany od nowa[3]. Przez kolejną dekadę przedsiębiorstwo Workfront stało się jednym z czołowych dostawców oprogramowania do zarządzania pracą i projektami, zatrudniając obecnie[kiedy?] około 500 pracowników[1].

W 2015 przedsiębiorstwo zmieniło firmę z dotychczasowej AtTask na Workfront[4].

Spis treści

Oprogramowanie | edytuj kod

Workfront (poprzednio jako AtTask[4]) to oprogramowanie, służące do zarządzania projektami oraz pracą grupową[5], a także przedsiębiorstwo – producent tego oprogramowania, z siedzibą w Lehi w stanie Utah[6].

System Workfront umożliwia m.in.:[5]

Zarządzanie projektami: Workfront pozwala kierownikom projektów na zarządzanie poszczególnymi projektami, tworzenie list projektów, określanie i przypisywanie zasobów. System umożliwia podgląd szczegółowych informacji odnoszących się do każdego projektu, takich jak m.in. budżet, role członków zespołu oraz zadania, nad którymi pracują.

Zarządzanie zasobami: Workfront umożliwia podgląd i zarządzanie zarówno zasobami dostępnymi, jak również tymi, które są przypisane do realizowanych zadań. System dodatkowo umożliwia tworzenie predefiniowanych wykresów i zestawień, które stanowią ułatwienie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami.

Zarządzanie portfelem projektów: system wspiera zarządzanie portfelem projektów. Każdy członek zespołu posiada własny portfel projektów, zaś manager dysponuje możliwością wglądu we wszystkie portfele, zyskując informacje o statusie wszystkich realizowanych projektów. System wspiera wymianę informacji również przez wsparcie funkcjonalności wymiany dokumentów.

Zarządzanie zadaniami: Workfront pozwala na zachowanie kontroli nad zadaniami, co obejmuje również możliwość przyporządkowania odpowiednich zasobów do każdego z nich, a także śledzenie czasu przeznaczonego na ich realizację.

Zarządzanie kolejkowaniem: System Workfront umożliwia kolejkowanie zadań, umożliwiając ich tworzenie, dodawanie zasobów oraz wymianę informacji w ramach jednej platformy społecznościowej.

Zarządzanie czasem: Workfront posiada funkcjonalności pozwalające na tworzenie wspólnych kalendarzy i harmonogramów. Pozwala to na synchronizację czasu potrzebnego na wykonanie zadań, jak również wspiera rozliczanie klientów.

Nagrody i wyróżenienia | edytuj kod

 • System Workfront jest liderem zestawienia 2014 Magic Quadrant for Cloud-Based IT Project and Portfolio Management Services, przygotowanego przez przedsiębiorstwo Gartner Inc.; Pozycję tą system utrzymuje trzeci rok z rzędu[1].
 • przedsiębiorstwo Workfront zostało umieszczone na 89. pozycji w zestawieniu najbardziej obiecujących amerykańskich przedsiębiorstw, sporządzonym przez magazyn Forbs w 2014[1]
 • przedsiębiorstwo Workfront zostało sklasyfikowane na 348. miejscu w zestawieniu Deloitte’s Technology Fast 500™[7]
 • System Workfront został sklasyfikowany jako Champion w zestawieniu Info-Tech Vendor Landscape[8]
 • System Workfront jest zdobywcą nagrody THINKstrategies Best of SaaS Showplace (BoSS)[9]
 • przedsiębiorstwo Workfront została umieszczona w zestawieniu Magic Quadrant for Marketing Resource Management przygotowanym przez przedsiębiorstwo Gartner, Inc.[10]
 • przedsiębiorstwo Workfront została sklasyfikowana na 24 miejscu w rankingu najlepszych przedsiębiorstw Utah Business Magazine’s Fast 50[11]
 • przedsiębiorstwo Workfront została sklasyfikowana na 51 miejscu w rankingu MountainWest Capital Network’s Utah 100[12]

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. a b c d Materiały przedsiębiorstwa Workfront, dostęp: 10.03.2015.
 2. a b Desert news: Risky move helps bring success to Orem’s AtTask, dostęp: 11.03.2015.
 3. Desert news: AtTask prospering after a shaky start., dostęp: 11.03.2015.
 4. a b Herald: AtTask changes name to Workfront Inc.., dostęp: 9.03.2015.
 5. a b Megan Julian, AtTask Software Review: Overview & Features, dostęp: 11.03.2015.
 6. Workfront Opens New Headquarters And Celebrates Continued Job Growth, dostęp: 11.03.2015.
 7. Raport Deloitte’s Technology Fast 500™, dostęp: 10.03.2015.
 8. Vendor Landscape: Mid-Market Project Portfolio Management, dostęp: 10.03.2015.
 9. AtTask Wins THINKstrategies’ Best of SaaS Showplace (BoSS) Award, dostęp: 10.03.2015.
 10. Thedrum: AtTask Positioned in Gartner’s Marketing Resource Management (MRM) Magic Quadrant, dostęp: 10.03.2015.
 11. Utah Bussiness: The fast 50., dostęp: 10.03.2015.
 12. AtTask Ranked In MountainWest Capital Network’s Utah 100, dostęp: 10.03.2015.
Na podstawie artykułu: "Workfront" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy