World Games


World Games w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

World Games (zwane również igrzyskami sportów nieolimpijskich) – międzynarodowa impreza, w której programie znajdują się dyscypliny sportowe, które nie są reprezentowane na igrzyskach olimpijskich. Organizowane są w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Zawody rozgrywane są od 1981.

Zadaniem World Games jest wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu igrzysk olimpijskich. Niektóre z dyscyplin rozgrywanych na World Games są byłymi dyscyplinami olimpijskimi (przeciąganie liny) albo zostały włączone do programu igrzysk (triathlon, taekwondo, rugby, golf).

10 edycja World Games 2017 odbyła się w Polsce, we Wrocławiu w dniach od 20 do 30 lipca 2017. Do współzawodnictwa stanęło ok. 3,5 tys. sportowców ze 112 krajów świata. Podczas igrzysk zaprezentowanych zostało 31 dyscyplin sportowych, wśród nich 4 wybrane przez miasto Wrocław: futbol amerykański, kick-boxing, wioślarstwo halowe/ergowiosła, żużel.

Spis treści

Wybrane dyscypliny rozgrywane na World Games | edytuj kod

Miejsca rozgrywek | edytuj kod


Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "World Games" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy