Zbigniew Siudak


Zbigniew Siudak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zbigniew Siudak (ur. 1979 w Kielcach) – polski kardiolog, internista, profesor nauk medycznych. Specjalizuje się w epidemiologii ostrych zespołów wieńcowych i rokowaniu pacjentów po zabiegach przezskórnych interwencji wieńcowych.

Życiorys | edytuj kod

Studia medyczne ukończył w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2004 roku, gdzie następnie został zatrudniony i zdobywał kolejne awanse akademickie i kliniczne. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii. Stopień doktorski zdobył w 2009 na podstawie rozprawy pt. The effect of early abciximab administration in patients with ST elevation myocardial infarction treated with interventional strategy in high risk groups on long term outcome. Habilitował się w 2015 a w roku 2018 został mianowany profesorem nadzwyczajnym UJK w Kielcach. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych został mu nadany w 2021. Należy do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz EAPCI ESC. [1].

Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. W latach 2018-2019 był stypendystą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na Uniwersytecie Yale. Otrzymał m.in. nagrody Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiej Akademii Nauk, Prezydenta Miasta Krakowa oraz nagrody Rektora UJK. Obecnie jest Kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. [2]. [3]

Przypisy | edytuj kod

  1. Supertalenty w Medycynie 2019, www.pulsmedycyny.pl [dostęp 2021-03-21]  (pol.).
  2. Strona Katedry Chorób Wewnętrznych i Medycyny Rodzinnej Collegium Medicum UJK, www.ujk.edu.pl [dostęp 2021-03-21]  (pol.).
  3. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, www.wszzkielce.pl [dostęp 2021-03-21]  (pol.).
Kontrola autorytatywna (osoba):Identyfikatory zewnętrzne:
Na podstawie artykułu: "Zbigniew Siudak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy