Dyskusja wikipedystki:Dobromila


Dyskusja wikipedystki:Dobromila w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Nowa porcjaedytuj kod

Bot poprawił na liście to co było do poprawienia. W ogóle to podoba mi się ten nowy format :-) Taw<talk> 14:51, 3 sty 2007 (CET)

Wikipedysta:Dobromila/stubyedytuj kod

Witam,

Czy jest to lista prywatna, czy ja też mógłbym dawać tam arty do przestubowania? I drugie pytanie: czy wystarczy, że dodam do niej linki do artów w takim samym formacie jak inne? Logolego Dyskusja 17:05, 11 sty 2007 (CET)

Cieszę się. Mam więc jeszcze parę pytań. Czy artykuły trzeba wstawiać po przecinku, czy muszą one być w formie linków wewnętrznycyh i czy moge już teraz wyczyścić stronę i wg formatu uzupełnić ją nowymi stubami do wymiany? Pozdrawiam, Logolego Dyskusja 18:02, 12 sty 2007 (CET)

Krio de Mortoedytuj kod

Brzytwa Ockhama - część tekstów (czy część piosenek) zespół wykonuje w języku esperanto. Roo72 Dyskusja 08:56, 15 sty 2007 (CET)

2xedytuj kod

Czesc. Zaglosowalas dwukrotnie przeciw wersji 7. (podpisy #2 i #21) w glosowaniu dot. Flagi Polski w szablonach. Moze chodzilo Ci o oddanie glosu pod inna wersja, lub zapomnialas, ze juz tam zaglosowalas? Pozdrawiam, --15:11, 17 sty 2007 (CET)


Obrzędyedytuj kod

Myślę, że zwyczajnie po ludzku odbieram fakt skreślenia mojego artykułu bez komentarza jako zwykłą nieuprzejmość. Proszę o uzasadnienie swojej decyzji. Pozdrawiam. --Władysław Goliński 18:04, 23 sty 2007 (CET)

Zacznijmy od końca. Traktuję artykuł jak swój bo go Wikipedia właśnie odrzuca. Sprawy merytoryczne: utożsamianie tego obrzędu z kulturą łużycką jest zwykłym przypuszczeniem. Nigdy, nawet na torturach bym tak nie powiedział. Pozdrawiam. --Władysław Goliński 09:24, 24 sty 2007 (CET) Może nie. Są jeszcze inne obrzędy, których nie zdążyłem opisać. Pozdrawiam. --Władysław Goliński 10:56, 24 sty 2007 (CET)

Licencjeedytuj kod

Ustawa o PA dopuszcza taką możliwość, że w kadrze znajdzie się jakaś przeszkadzałka, która jest (C). Dopóki chroniony obiekt nie jest głównym elementem zdjęcia, tylko jakimś wtrąceniem (często nie chcianym), to możesz z nim zrobić co chesz, w szczególności nie ma sensu zamazywać, ponieważ to tylko obniży wartość estetyczną zdjęcia :)

Pozdrawiam --WarX <talk> 13:54, 26 sty 2007 (CET)

ps. o ładowaniu na commons i licencji cc-by-sa- nie muszę wspominać? :P

Wikipedia:RFC/Roo72 2edytuj kod

Prosiłbym Ciebie o opinie w ww. sprawie jako uczestnika WP:SS.

Pozdrawiam, Logolego Dyskusja 14:55, 28 sty 2007 (CET)

Wikipedysta:Dobromila/stubyedytuj kod

Cześć.

Sorry, że zajmuje się tym po tak długiej przerwie, ale... zapomniałem.

Wprowadziłem do Twojej listy 3 nowe pozycje. Mam nadzieje, że przy okazji nie udało mi się nic zepsuć.

Pozdrawiam, Logolego Dyskusja 21:04, 29 sty 2007 (CET)

optyka stubedytuj kod

Witaj!

Bardzo dobrze, że stworzyłaś ten szablon. Własnie został umieszczony na Wikipedia:WikiProjekt Sortowanie stubów/Lista typów stubów/Nauki ścisłe. Pamiętaj, proszę, następnym razem dodać do stosownej listy. Pozdr. --Starscream 22:57, 29 sty 2007 (CET)

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2007edytuj kod

Hej, hej ! bardzo fajne zdjęcia Ci wyszły z mistrzostw :-) Może dodasz jakieś na stronę wiki, a nie tylko na commons, co ? bo te moje na kiepskim sprzęcie robione i wyszły jakie wyszły .. trochę wstyd (jedyna nadzieja, że może nikt nie robi powiększeń z thumba .. hehhe) Jakbyś chciała jakieś wywalić - to się nie krępuj, już to zgłaszałam imć Micgryga. pozdrawiam --Beax 23:34, 29 sty 2007 (CET)

Kategoria:Fizykaedytuj kod

Jakbyś mogła zerknąć na to: Wikipedia:Kategoria miesiąca - spore nieuporządkowanie. Przykuta 09:55, 1 lut 2007 (CET)

Gąsieniczki?edytuj kod

Witam,

Zachęcam do zobaczenia innych moich zdjęć http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Lilly_M z dziedziny gąsienice. Ich kolorowy świat naprawdę skłania do polubienia ich i przyjrzenia im się z bliska (bez obaw), Pozdrawiam Lilly M 21:28, 1 lut 2007 (CET)

Wikipedia:SDU/Lista Fryzjeraedytuj kod

Dobromiło miła :D
spójrz na listę - czyż to to samo hasło ;)?
Nie ukrywam, że liczę na zmianę głosu :)

Pozdr. Pa3Widzi 00:47, 2 lut 2007 (CET)

Powtórzone głosowanie WP:SS/P - Synagoga stubedytuj kod

Jest drugie głosowanie w tej sprawie. Czy mogłabyś zagłosować znowu? Za pierwszym razem byłaś za, a sytuacja jest bardzo podobna do ostatniej. Mario58 -- Skrobnij zdanko 21:48, 9 lut 2007 (CET) Jest tylko mniej głosów przeciw .

Sahajdaczny - SDUedytuj kod

Witaj, postanowiłem podrążyć temat i uzyskałem wypowiedzi językoznawców polskich i historyków ukraińskich. Otrzymane odpowiedzi załączyłem w dyskusji. Proszę, przyjrzyj się im i zadecyduj, czy mają jakiś wpływ na Twój głos :) Pozdrawiam,Avtandil 21:08, 10 lut 2007 (CET)

Zielonkaedytuj kod

Grafiki są z pl-wiki. Teras widzę że są skasowane. Znajdowały sie na tej wersii artikłu. Kiedy wisłałem te grafiki na sr-wiki tutaj byłi oynaczone jako GFDL. Jeżeli licencia nie była poprawna prosze mi powiedzieć to skasuje grafiki i na sr-wiki --Jovanvb 17:39, 12 lut 2007 (CET)

o NPA z Zielonkiedytuj kod

Przegladając dyskusję kolegi, które te zdjęcia załadował, widzimy, że miał on swego czasu spore problemy z prawami autorskimi. Po zwróceniu uwagi przeze mnie i Polimerka zareagował przytomnie, wstawiając {{ek}} do wszystkich tych swoich grafik, których autorem nie był lub co do których nie mógł zagwarantować posiadania praw. W większości były to zdjecia lotnicze lub zdjęcia obiektów architektonicznych miejscowości miast woj. mazowieckiego pochodzące ze stron internetowych gmin/powiatów. Zielonka podpada zapewne pod tę kategorię. Być może było jakoś inaczej, ale po prawie roku trudno mi sobie przypomnieć, w każdym razie w ostatniej edycji uploader oznaczył te zdjęcia jako ek. Pozdrawiam, Shaqspeare 21:23, 13 lut 2007 (CET)

vertigedytuj kod

Zapomniałem dopisać botu nową przestrzeń nazw ;)

Pozdrawiam --WarX <talk> 16:07, 15 lut 2007 (CET)

Re: Thomas H. Cormenedytuj kod

Obecna forma artykułu to była próba wyrwania go z ek, chyba muszę go trochę dopracować (po spojrzeniu obiektywnym okiem artykuł rzeczywiście nie sprawia wrażenia jakby opisywał postać encyklopedyczną). Pan Cormen jest współautorem jednej z najważniejszych, wręcz kanonicznych książek z dziedziny algorytmiki - każdy porządny student informatyki odpowie, że Cormen to postać encyklopedyczna... pozdrawiam, Dreamer_ 14:43, 17 lut 2007 (CET)

SDU/Galeria Bałtyckaedytuj kod

Witam. Jako że głosowałaś za usunięciem artykułu Galeria Bałtycka z wikipedii w wyżej zalinkowanym głosowaniu, proponuję jeszcze raz rozważyć swój głos wobec pojawienia się nowych dowodów rzeczowych w dyskusji głosowania. ;) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 14:45, 18 lut 2007 (CET)

sduedytuj kod

dzieki za sprawdzenie. Ymar D + 13:46, 19 lut 2007 (CET)

Fotografia kirlianowskaedytuj kod

Hej. Mogłabyś - jako fizyk - rzucić okiem na ten artykuł, a zwłaszcza na wyjaśnienie zjawiska na gruncie naukowym? Jakoś to o parze wodnej wydaje mi się mętne... Pozdrawiam. Gytha 22:29, 19 lut 2007 (CET)

Powłoki/pokryciaedytuj kod

Ok, dobrze, jak uważasz ;-). Może tylko:

 • ten obrazek z okularami jest o tyle mylący, że akurat tam używa się słowa "powłoki", chociaż faktycznie z przymiotnikiem "antyrefleksyjne", a nie "przeciwodblaskowe".
 • konstrukcja przyrządów optycznych (w tym obiektywów fotograficznych) to też coś co wyrasta z fizyki, a może i jakiś tam (boczny) dział fizyki. Fizyk fizykowi to mówi ;-)

Nie mam absolutnie nic przeciwko temu żeby zrobić tak jak napisałaś.

Pozdrawiam --Mjad 09:29, 26 lut 2007 (CET)

No i bardzo ładnie jest;-) Zrobiłem redirecty. --Mjad 09:57, 26 lut 2007 (CET)

Szpital im. J. Babińskiegoedytuj kod

Według wykazu szpitali w Łodzi pełna nazwa to: Szpital im. J. Babińskiego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łodzi. Patrz: [1], [2], [3]. Gdybyśmy chcieli być więc dokładni, to taką nazwę należałoby zastosować.

Najlepiej byłoby jednak (moim zdaniem), gdyby nazwa artykułu w wikipedii brzmiała: Szpital im. J. Babińskiego w Łodzi. Natomiast pełną nazwę można by podać na początku opisu.

Co do Kochanówki. Jest to dawna podłódzka posiadłość. Nazwa "Kochanówka" pochodzi od nazwiska Kochański - właściciela posiadłości, na której szpital wybudowano. Obecnie oczywiście teren, na którym znajduje się szpital to już Łódź. Jednak do dzisiaj zwyczajowo mówi się o tej okolicy Kochanówka, co ma odzwierciedlenie także na mapie Łodzi, na której taka nazwa widnieje. Jednak gdybym to ja utworzył artykuł o szpitalu Babińskiego, nie umieszczał bym tej informacji w tytule.

Ad zdjęć. Fajnie, że masz ochotę popstrykać :) Ja czekam z tym aż zrobi się ładna wiosenna pogoda. A wracając do szpitala - jeśli budynków jest więcej, to można zrobić kilka zdjęć i je odpowiednio podpisać, w zależności co w danym budynku się znajduje. Pozdrawiam. Arewicz @ 23:33, 28 lut 2007 (CET)

Kompetencjaedytuj kod

Czy uważasz się za kompetentną osobę pisząc swoje uzasadnienie przy głosie na SDU (kategoria: plemiona polskie)? W przypadku tej kategorii i tego głosowania nie ma żadnego POV o który oskarżasz innych. Widzę, że głosujesz nie za kategorią, lecz przeciw osobie która ją wystawiła. Nie spodziewałem się po tobie czegoś takiego. LUCPOL 15:01, 5 mar 2007 (CET)

Do twojej wiadomości: nie wystawiłem kategorii:plemiona polskie na SDU w ramach odwetu/zemsty, że ktoś wystawił kategorię:plemiona śląskie na SDU. To był tylko i wyłącznie rozsądek, nie zemsta. Kategoria:plemiona polskie ma swoje wady, które wypisałem przy tworzeniu SDU. Przed chwilą dołączyłem nowe argumenty. Następnym razem proponuję jednak zastanowić się dwa razy: "po swojemu" (co zrobiłaś) i bez negatywnej nutki (nie zakładając złej woli użytkownika). Pozdrawiam. LUCPOL 15:31, 5 mar 2007 (CET)

NPA re:edytuj kod

Witaj. Przepraszam za to niedociągnięcie. Wiem jak to jest gdy ktoś coś nie zrobi przez co traci sie tylko czas. Wiele razy już pod nosem sobie "mruczałem" :) Przyrzekam poprawę :)Z poważaniem --Adamt rzeknij słowo 20:37, 6 mar 2007 (CET)

Retkiniaedytuj kod

Witam. Ponieważ należysz zarówno do Kategoria:User_ort jak i Kategoria:User projekt Łódź chciałbym prosić Ciebie zabranie głosu w tej dyskusji. Podrawiam. --marioosz Dyskutuj ze mną email 16:46, 14 mar 2007 (CET)

Synagoga ???edytuj kod

Witaj,

Znalazłem taki tekst: "Zadecydowano również o zawarciu ugody z Gminą Wyznaniową Żydowską w Łodzi w sprawie rekompensaty za utraconą nieruchomość przy ulicy Bojowników Getta Warszawskiego 7. Przed wojną znajdowała się tam synagoga. Gmina otrzymała trzy nieruchomości o podobnej łącznej wartości położone przy ulicach: Przędzalnianej 19, Złotno 31 i Cmentarnej 10. Zwrot w naturze nieruchomości był niemożliwy, ponieważ została ona już dawniej zabudowana i częściowo zajęta przez drogę. (A.J.)".

Czy wiesz jak nazywała się przed II wojną światową ulica Bojowników Getta Warszawskiego? A może wiesz o którą synagogę chodziło?

Pozdrawiam, Slav 19:09, 22 mar 2007 (CET)

 • Witaj, HuBar mi powiedział że ta ulica składała się przed wojną z ulicy jak wspominałaś Żydowskiej i jeszcze Aleksandryjskiej. Według mojego spisu znajdującego się w Synagogi Łodzi wynika że na Aleksandryjskiej znajdowalo się 12 synagog. Teraz mnie interesuje, o którą dokładnie chodziło w sprawie rekompensaty dla gminy żydowskiej. Plan możesz mi przesłać na mój adres mailowy: slav31@vp.pl. Pozdrawiam Slav 16:45, 8 kwi 2007 (CEST)
  • Witaj, dzięki za mapę. ZZaznaczona na niej synagoga to główna synagogi łódzkiej gminy żydowskiej - Synagoga Alte Szil. Pozdr, Slav 14:19, 9 kwi 2007 (CEST)

WP:SS: Propozycja podstrony z szablonamiedytuj kod

Witaj.

Chciałbym prosić o komentarz w tej sprawie. Logolego Dyskusja 18:06, 24 mar 2007 (CET)

Panel eksperckiedytuj kod

Pojawiła się inicjatywa stworzenia listy osób, posiadających wiedzę w danej dziedzinie ("Panel ekspertów"). Ma ona slużyć Wikipedystom jako kierunkowskaz, pokazujący do jakiej osoby można zwracać się z merytorycznymi uwagami w danym temacie, dodatkowymi pytaniami, zastrzeżeniami co do zawartości artykułów itp.

Zadaniem osób umieszczonych w "Panelu ekspertów" jest pomoc Wikipedystom w odnalezieniu poszukiwanych informacji, uźródławianie ich, dbanie o merytoryczną zawartość artykułów w dziedzinie, w której są fachowcami, ewentualnie przekierowanie Wikipedysty do osoby, która posiada szerszą wiedzę na określony temat i może udzielić stosownej pomocy.

Jeśli uważasz się za eksperta, chcesz figurować jako osoba, do której można zwracać się w razie merytorycznych pytań, posiadasz źródła i wiesz jak znaleźć informacje na pytania ze swojej dziedziny, podejmujesz się udzielić stosownej pomocy wtedy, gdy Wikipedyści zwrócą się z tym do Ciebie - wklej odpowiedni userboks. Dodaj uszczegółowienie: w jakiej dziedzinie czujesz się naprawdę pewnie (np. jeśli jesteś historykiem, to jaki okres szczególnie cię interesuje, w czym możesz najbardziej pomóc). Potwierdź swoje uczestnictwo w panelu poprzez dodanie znaczka + przy swoim nicku.

Panelem ekspertów rzadzić będą trzy zasady:

 • Przyjmowanie nowej osoby do grona ekspertów następuje po jednogłośnej zgodzie dotychczasowych ekspertów. Jeden uzasadniony merytorycznie głos wetuje decyzję grupy eksperckiej
 • Usuwanie eksperta następuje na tej samej zasadzie, z tym, że głosowana osoba nie posiada prawa weta
 • Panel decyduje o stworzeniu bądź nie stworzeniu nowego panela ekspertów. Jeśli trzy chętne do założenia nowego panela osoby zgłoszą się do najbardziej bliskiego tematycznie grona eksperckiego - to podejmuje decyzje na zasadzie głosowania opisanej wyżej.

Jeśli nie chcesz figurować jako ekspert Twój nick pozostanie usunięty z listy ekspertów przez Wikipedysta:Galileo01.

Pozdrawiam, Galileo01 16:09, 16 kwi 2007 (CEST)

Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:33, 26 kwi 2007 (CEST)

Tarcie boczne - wojna edycyjnaedytuj kod

Witaj. Znalazłem Twojego nicka w proponowanym przez Galileo01 panelu eksperckim w dziedzinie fizyki i chemii, dlatego zwracam się do Ciebie o asystę merytoryczną.

Między użytkownikami Stok i IZ wywiązała się wojna edycyjna w obszarze wspólnych zainteresowań. W jej trakcie zostałem przez Stoka poproszony o pomoc w wyklarowaniu sytuacji. Chetnie doprowadziłbym do rozmowy miedzy dwoma jegomościami, lecz zarówno ja, jak i Lajsikonik oraz Dodek, z którymi na IRC odbyłem rozmowę w sprawie działań tych dwóch użytkowników nie jesteśmy fizykami, więc merytorycznie nasze porady nie są nic warte. Czy mógłbym prosić Cię o zerknięcie w problem zarysowany na mojej stronie dyskusji oraz stronach dyskusji Stoka oraz IZ plus działania w artykule Tarcie toczne i ewentualnie [[tarcie (pojęcie fizyczne}]] i kilka słów komentarza w sprawie merytorycznego wkładu użytkowników oraz weryfikowalności prezentowanych przez nich informacji?

Byłbym wdzięczny za kilka minut zainteresowania tematem. Wojciech Pędzich Dyskusja 17:59, 2 maja 2007 (CEST)

W sprawie zewnętrznych linkówedytuj kod

Ja w sprawie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedysty:Redaktorbs.

Myślę, ze nie popatrzyłaś dokładnie na to, jakie linki wprowadzam i gdzie wprowadzam - a szkoda. Bo te, które wprowadzam SĄ STARANNIE DOBRANE - dotyczyły konkretnego nazwiska w KONKRETNMYM kontekście i nie nadawały się W OGÓLE na dół strony.

Pozdrawiam.

Tarcie boczne, follow-upedytuj kod

Witaj poweekendowo. Wprawdzie za wojnę edycyjną jedna z jej stron oberwała już dłuższą blokadą, ale osoby, z którymi rozmawiałem wytknęły dziwne sposoby na wyprowadzanie wzorów w artykule. I chyba w tej sprawie prosiłbym o Twoją asystę. Wojciech Pędzich Dyskusja 13:18, 7 maja 2007 (CEST)

Fürstenzell i Fürstensteinedytuj kod

Witaj,
już zrobiłem artykuł Fürstenzell. Mam nadzieję, że był to sporadyczny błąd bo o ile ktoś czytał te stuby to nie miałem takich informacji. Dzięki za informację. Allgau (UMRÆÐAN) 15:42, 11 maja 2007 (CEST)

Tarcie toczne po raz entyedytuj kod

Witam ponownie i z góry przepraszam za kolejne najście. Sprawa nadal dotyczy hasła w nagłówku... Jako że IZ po dwutygodniowej blokadzie niekoniecznie zaprzestał działań w tym haśle i może znowu powstać mały konflikt zbrojny między nim a Stokiem, poprosiłem obydwu o zaprzestanie działań w tym haśle. W tym momencie ponownie zwracam się do Ciebie o - tym razem jednorazowe - wyrażenie opinii co do merytorycznej zawartości hasła, prawidłowości wyprowadzeń i obrazu ogólnego. Będę wdzięczny za kilka chwil uwagi poświęconej temu hasłu. Pozdrawiam serdecznie. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:10, 21 maja 2007 (CEST)

Przestrzeń liniowo-topologicznaedytuj kod

Przestrzeń liniowa to inaczej przestrzeń wektorowa. Anglicy mówią najczęściej vector space. Topological vector space to nic innego jak przestrzeń liniowo-topologiczna. Postaram się w przyszłości rozbudować to hasło. Pozdrawiam. Loxley 16:06, 30 maja 2007 (CEST)

Nestorianieedytuj kod

Witaj. Dlaczego urzyłaś brzytwy do Nestorian? Oreus 22:13, 30 maja 2007 (CEST)

Fotolitografiaedytuj kod

Witaj! Ja tylko chciałąm zwikizować, wstawiłam szablon, bo myślałam, że to zrobie od razu, a art dość długi. Na tematy merytoryczne z tym związane nie będę się wypowiadać, bo wcale się na tym nie znam, chciałam tylko, zżeby art nie wisiał w Kategorii:Linki wewnętrzne do dodania. Remedios44WC 21:09, 31 maja 2007 (CEST)

Miernik cęgowyedytuj kod

Artykuł na en jest bardzo rozbudowany, a nasz ubogi. Może być mierzony prąd stały też przy wykorzystaniu Efektu halla. mozna by sie pokusic o przetłumaczenie artykulu z en, niestety nie masm ostatnio czasu. Do naszego wprowadzilem już niezbędne zmiany. Serdecznie pozdrawiam Gbylski 11:00, 30 cze 2007 (CEST)

Czywieszeedytuj kod

Wiem, wiem, pamiętałem o tym ale rano się spieszyłem do pracy, a w pracy musiałem trochę popracować więc nie miałem niestety kiedy, na przyszłość postaram się to robić od razu. Przepraszam w każdym razie i dzięki za zwrócenie uwagi.Roo72 Dyskusja 09:24, 2 lip 2007 (CEST)

Ankietaedytuj kod

Dziękuje serdecznie za wypełnienie, twoje głosy przerzuciłem do ankiety, prosze o sprawdzenie czy dobrze przuciłem :) (robiłem to na szybko bo zaraz wychodze), pozdrawiam Pozzitiv porozmawiamy? 16:45, 2 lip 2007 (CEST)

Re: infobox związek chemicznyedytuj kod

Myślałem już o tych źródłach, szablon umożliwia wstawianie linku do katy charakterystyki MSDS lub innych "|Zewnętrzne dane MSDS = " i część informacji jest tam zawarte, do tej pory zapominałem tam linkować, ale ostatnio coraz więcej się tych linków pojawia, uzupełnię je również w dotychczasowych artach. Sprawę pozostawiam na razie otwartą, na ten temat pogadam jeszcze z Polimerkiem w późniejszym terminie bo ostatnio na IRC'u go nie widziałem:)

Co do rozszerzenia o półprzewodnik to bardzo chętnie, ja mam zamiar zrobić szablon minerał od początku tak żeby był kompatybilny z obecnym szablonem do związków chemicznych:) jeśli będziesz miała jakiś projekt swojego szablonu to napisz, mam zamiar pod koniec lipca zrealizować ten minerał i od razu z Malarzem_pl przebotować to wszystko to jeśli półprzewodnik by przeszedł to od razu też by się go przebotowało:) Pozdrawiam Karol007dyskusja 13:12, 3 lip 2007 (CEST)

Nie trzeba wprowadzać żadnych zmian w budowie infoboxu, ponieważ kod praktycznie dwukrotnie by się wydłużył a z praktyki wiem że takich parametrów byłaby pusta, bo część informacji pochodzi z innych wersji językowych i czasem ciężko jest znaleźć odpowiednie dane aby przeprowadzić weryfikację. Natomiast Almakow wstawił infobox do rybozy właśnie z takimi odnośnikami. IMHO, że takie linkowanie będzie wygodniejsze. Karol007dyskusja 18:49, 13 lip 2007 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

ABX - (O mnie dyskutuj) 00:12, 8 lip 2007 (CEST)

Zbigniew Wilskiedytuj kod

Tworzenie dobrej jakości zalążków Treść artykułów umieszczanych w Wikipedii musi przynajmniej jasno definiować dane zagadnienie. Co prawda każda informacja może być przydatna przy późniejszym ponownym tworzeniu hasła, ale Wikipedia jest odwiedzana nie tylko przez edytujących. Wiele osób przychodzi tu, aby zaczerpnąć informacji, a tworzone artykuły muszą być dla tych osób użyteczne. Nie powinniśmy zatem dawać użytkownikowi powodów do zrażenia się do Wikipedii po przeczytaniu artykułu, który po prostu niczego nie wyjaśnia lub jest zbyt ogólnikowy. Pamiętaj, że Wikipedia nie jest specjalistyczną encyklopedią z żadnej dziedziny, więc zamieszczone tu hasła powinny być przy odrobinie wysiłku zrozumiałe dla każdego.

Rozumiem, iż jesteś zwolenniczką usuwania substubów? AndrzejzHelu (dyskusja) 11:24, 11 lip 2007 (CEST)

OK. to jeszcze jedno pytanie: czy taka postać (tzn. na podstawie takiego substuba) jawi Ci się jako encyklopedyczna, czy też nie? AndrzejzHelu (dyskusja) 11:31, 11 lip 2007 (CEST)

Visedytuj kod

Nie są puste, umieściłaś komentarz w momencie, gdy je uzupełniałem http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Propozycje_do_Artyku%C5%82%C3%B3w_na_medal/Vis_%28wyspa%29, pozdrowienia Jacek 15:08, 11 lip 2007 (CEST)

Wyroby cukierniczeedytuj kod

No właśnie, te nowe propozycje w związku z tym że wyczyściłem wyroby cukiernicze. Podsumowanie wyrobów cukierniczych znajdziesz na tablicy ogłoszeń. Może wspomożesz uzupełnić brakujące? :) Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 11:49, 16 lip 2007 (CEST)

Aż się ciśnie na usta "masz babo placek" ;) Dzięki! Tymczasem przeniosłem listę z brudnopisu do dyskusji kategorii (na wypadek gdybyś chciała coś jeszcze dodać). Pozdrawiam serdecznie, ABX - (O mnie dyskutuj) 09:13, 17 lip 2007 (CEST)

F.D.C. Willardedytuj kod

Nie ma sprawy, przeanalizuję artykuł. Pozdrawiam. kkic (dyskusja) 15:13, 16 lip 2007 (CEST)

Dioda i laseredytuj kod

Zrobione, sorry za opóźnienie, ale jestem w biurze i od czasu do czasu muszę też chwilę popracować :) Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 11:20, 17 lip 2007 (CEST)

Wikipedia:Panele eksperckie - chemiaedytuj kod

Wikipedia:Panele eksperckieWitaj, chciałbym zgłosić swoją kandydaturę do Wikipedia:Panele eksperckie w dziedzinie chemii. Zapraszam do zabrania lub oddania głosu na Wikipedysta:Michał Sobkowski/Panel ekspertów

Pozdrawiam, Michał Sobkowski 17:33, 22 lip 2007 (CEST)

esperantoedytuj kod

Hej :) Widzę, że znasz język esperanto. Czy zatem mogę prosić Cię o przetłumaczenie tego zdania na polski: Libroprentraĵo el la Riĉegaj horoj de la Duko de Berry, ĉirkaŭ 1415? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 00:16, 23 lip 2007 (CEST)

Dzięki za pomoc :) Szoltys [DIGA] 09:25, 23 lip 2007 (CEST) Miałbym jeszcze jedną prośbę. Czy mogłabyś pomóc w tym tłumaczeniu? Chodzi mi o trzy sekcje (Fortikaĵoj, Loĝejoj, Znani ludzie) w języku esperanto. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 10:01, 23 lip 2007 (CEST)

Esperantoedytuj kod

Witam. Na Wikipedii siedzę mało, więcej na Wikisłowniku. I mam pytanie o esperanto. Wyczytałem, że rzeczowniki w tym języku kończą się na literę 'o', czasowniki na ' i ', a przymiotniki na 'a'. Na Wikisłowniku mamy jednak dużo morfemów (właściwie tylko morfemy). Moje pytanie... Czy np. formy dom czy amik są poprawne? Czy można uznać je za poprawne słowa esperanckie? Czy może obie formy są poprawne: dom - domo, amik - amiko? Pozdrawiam, Equadus 15:36, 25 lip 2007 (CEST)

re:Ipekedytuj kod

Witam. Dałem mu bana na trzy dni i dodałem do obserwowanych - jak po tych 3 dniach znowu zacznie to dostanie blokadę na dłużej. Co do Melera - ostrzegłem i jeśli coś znów zwandalizuje to też dostanie długiego bloka. Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 17:17, 26 lip 2007 (CEST)

Arkaedytuj kod

Zerknąłem na dyskusję i fragment o islamie ale żadnego większego sporu nie zauważyłem. Generalnie to owa sekcja wydaje się być dobrze napisana. POzdrawiam Kkrystian (dyskusja, mail) 22:44, 27 lip 2007 (CEST)


Antywodóredytuj kod

Nie jestem fizykiem, więc nie wprowadzę tego samodzielnie, ale wydaje mi się, że w zdaniu "Taki ciąg zdarzeń jest na tyle mało prawdopodobny, że podczas 15 godzin bombardowania jąder ksenonu wiązką 1,7 10^10 pozytonów wykryto 9 antyatomów antywodoru." słowo "pozytonów" należałoby zamienić na "antyprotonów".


A ja mam wątpliwości dotyczące diagramu. Co oznaczają strzałki? StoK 09:05, 3 sie 2007 (CEST)

W sprawie komentarzaedytuj kod

Ale nie sugerujesz, że moim palcom brak jest delikatności? ;) ABX - (O mnie dyskutuj) 15:07, 5 wrz 2007 (CEST)

Siatkówka stubedytuj kod

Witaj. Mam prośbę - czy mogłabyś tak przerobić stub {{Siatkówka stub}}, aby linkował do Piłka siatkowa, a nie siatkówka ? Próbowałem to zmienić, ale operacja wymaga chyba większej stubowej wiedzy, musi bodajże powstać nowa kategoria Kategoria:Zalążki artykułów - piłka siatkowa, ale nie jestem pewny, a wolę niczego nie tworzyć, aby nie popsuć :) Pozdrawiam pjahr ۞ 13:00, 6 wrz 2007 (CEST)

Witaj ponownie. Zwróciłem się akurat do Ciebie, bo zauważyłem, że jesteś uczestniczką projektu Sortowania stubów :) Ale do rzeczy - coś dalej chyba nie jest do końca wyprostowane, po zmianie w unistubie na piłka siatkowa artykuł dalej odwołuje się do kategorii Zalążki artykułów - siatkówka, a powinien chyba do Zalążki artykułów - piłka siatkowa, np. AZS Białystok. Sytuacja nie jest dobra, bo w kategorii Siatkówka (która moim zdaniem powinna się nazywać Piłka siatkowa) mamy teraz dwie podkategorie zalążków. Docelowo trzeba przerzucić do jednej, a drugą usunąć. Pozdrawiam pjahr ۞ 10:36, 7 wrz 2007 (CEST)

Baldur Ragnarssonedytuj kod

Formalnie powinienem wstawić {{Weryfikacja}}, ale ponieważ mam do czynienia z damą... :) Czy byłabyś tak dobra, by wstawić do hasła o panu Baldurze źródła, z jakich korzystałaś, pisząc hasło? Airwolf {D} 22:49, 28 wrz 2007 (CEST)

A masz, ślepota, dopiero potem przez przypadek zauważyłem opis pierwszej edycji, wcześniej jakoś mój wzrok zatrzymał się na tej drugiej. Przepraszam za kłopot, alarm odwołany :) Ale można by poprosić Niemców i towarzystwo międzynarodowe o podanie źródeł. Airwolf {D} 00:50, 30 wrz 2007 (CEST)

Szablon uczestnika WINuedytuj kod

Witaj. Przekazuję uczestnikom, którzy nie mają szablonu {{User projekt weryfikowalność i neutralność}} , aby go sobie gdzieś dodali na swoją stronę wikipedysty. Tak więc, proszę uprzejmie, abyś dodała, to jest jakby wizytówka uczestnika. Pozdrawiam. Plati dyskusja 13:45, 6 paź 2007 (CEST)

esperanto - słowo => morfemedytuj kod

Hej. Już kiedyś pisałem do Ciebie w sprawie esperanto. Mam teraz jakby pytanie odwrotne. Jeśli mam słowo pochodne (np. rzeczownik), to morfem tworzę poprzez odjęcie końcówki. Tylko jakie wtedy przypisać znaczenie do tego morfemu? Czy znaczenie morfemu będzie takie same jak rzeczownika, czasownika...? --Equadus 13:09, 25 lis 2007 (CET)

Hindiedytuj kod

Skopiowałem Twoją wypowiedz na koncówke naszego tasiemca : ponieważ wiąże się z tematem gdzie granica i ogólnie nazwiskami, który wciąż mamy nieustalony, oraz dla porządku dyskusji ( aby ewentualne kontynuacje i polemiki ,nie pojawiły się tam= w srodku tasiemca. Zapraszam do kontynuacji. --Indu ( विकिपीडिया ) 15:52, 25 sty 2008 (CET)

Więzyedytuj kod

Witaj, czy mogłabyś rzucić okiem na ten artykuł? Z góry dzięki Urinbecken (pisz) 11:56, 7 kwi 2008 (CEST)

bez jacka - wyjaśnienieedytuj kod

Witaj, Dobromiło. Po Twoim wpisie zrozumiałem, że baaardzo źle wpisałem się na stronie dyskusji. Z tego zdania (w stronie biernej) faktycznie wynika, że ja to piszę z pretensjami do kogoś kto napisał ową historię. Tymczasem TO JA OSOBIŚCIE "przepisałem" historię grupy z owych dwóch stron i nie wiedziałem tylko gdzie wstawić przypis a propos śmierci Jacka. A z praktyki kojarzę, że w takich kwestiach pojawia się zaraz szablon o uźródłowienie informacji stąd chciałem był się z góry usprawiedliwić. Bardzo Cię przepraszam za niepotrzebne nieporozumienie i zaraz spróbuję zrobić ten nieszczęsny przypis. Aha, pozwoliłem sobie też podmienić zdjęcie na dyskretnie poprawione. Pozdrawiam serdecznie. Mohylek (dyskusja) 12:17, 13 maj 2008 (CEST)

Berekedytuj kod

Witam. No faktycznie mój błąd z pośpiechu tego nie zauważyłem. Pozdrawiam Enejsi Diskusjon 18:59, 30 cze 2008 (CEST)

z przeszkodamiedytuj kod

Czapeczki już nie ma. Albertus teolog (dyskusja) 21:44, 16 lip 2008 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Zapraszm do uzupełnienia: Kategoria:Heteroseksualiści. Zgodnie z Twoją zapowiedzią w dyskusji liczę na zmianę zdania w głosowaniu na SDU. Pozdrawiam. Grzegorz Wysocki 相撲 (NAPISZ) 09:28, 18 lip 2008 (CEST)

Potrzebny wikipedysta z Łodzi :)edytuj kod

Cześć. Lokalna telewizja z Łodzi chce zrobić materiał o Wikipedii - jutro nagranie. Poli jest teraz na urlopie i potrzebny byłby ktoś, kto mógłby coś powiedzieć. Jak coś, to skontaktuj się z Pawłem Zienowiczem. Pozdrawiam (szukam jeszcze ludzi w atlasie wikipedystów, gdybyś nie dała rady ;) Przykuta (dyskusja) 12:24, 23 lip 2008 (CEST)

Gra czerwieniejących uszuedytuj kod

Błąd w datowaniu w 1. zdaniu. Ja swój egzemplarz książki Powera posiałem ze 20 lat temu. A nie wiesz, gdzie można znaleźć w W-wie archiwalne numery "Go World"? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 02:14, 3 sie 2008 (CEST)

 • Aha, już się połapałem. Nie uważasz jednak, czy zawarte w artykule Honinbo Shusaku stwierdzenie "uważany przez niektórych za największego dotychczas żyjącego gracza" nie jest zgodne z prawdą? Śmierć z powodu cholery jest w 100% skuteczna. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 02:34, 3 sie 2008 (CEST)
  • Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Zrobiłaś "literówkę" (właściwie to "cyfrówkę" ;-) w datach (2 razy był 21.), chciałem sprawdzić w źródle i przypomniałem sobie, że je sprzedałem. A przy okazji, może przez najbliższy miesiąc rozważysz sugestię wystawienia swej kandydatury na administratorkę? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 01:34, 4 sie 2008 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal/New Opera in Oslo.jpgedytuj kod

Zerknij. Jest przycięta wersja :) Przykuta (dyskusja) 07:22, 3 wrz 2008 (CEST)

Wieża cech charakteruedytuj kod

Opatentowany może być tylko wynalazek, natomiast leń może być raczej patentowany, czyli potocznie "wyjątkowy, notoryczny, niepoprawny". A poza tym, to nieładnie się lenić.--Z u. Mpfiz (dyskusja) 10:23, 5 wrz 2008 (CEST)

Tadeusz Pasekedytuj kod

Witam! Zgodnie z myślą wikipedysty Indu, zwracam Tobie uwagę, byś łagodniej traktowała nowicjuszy oraz ponownie zapoznała się zasadami ekspresowego kasowania. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 16:17, 14 wrz 2008 (CEST)

Dziękuję za zrozumienie. Pozdrawiam serdecznie! Patrol110 dyskusja 18:21, 14 wrz 2008 (CEST)

Redaktorzy a wersje przejrzaneedytuj kod

Witaj. Właśnie włączyłam Ci uprawnienia redaktora. Oznacza to, że w związku z wprowadzeniem wersji przejrzanych Twoje edycje są automatycznie oznaczone jako przejrzane i nie trzeba ich sprawdzać. Dotyczy to nowych haseł lub takich, w których już wcześniej ktoś oznaczył wersję przejrzaną. Możesz też sama oznaczać jako przejrzane hasła stworzone przez innych, które edytujesz, a także różne stare hasła, które masz np. w obserwowanych. Ważne jest jednak, abyś zapoznała się z zaleceniami, a szczególnie tymi dotyczącymi "pierwszego oznaczenia". Kolejne zmiany będą bowiem porównywane już tylko z ostatnią przejrzaną wersją, więc na pierwszym "oznaczaczu" spoczywa odpowiedzialność dokładnego zweryfikowania hasła (pod kątem braku wandalizmów). Nie namawiam, abyś zajęła się zawodowo oznaczaniem, zwłaszcza że nie zaglądasz często, a dokładne czytanie wszystkich artykułów, które się edytuje zajęłoby dużo czasu, ale przy zwykłej pracy edycyjnej warto poświęcić chwilkę tym artom, które wymagają oznaczenia. Pozdrawiam serdecznie. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:43, 19 lis 2008 (CET)

Psychiatriaedytuj kod

Cześć. Całkowicie przerobiłem Zalążek miesiąca, tak by nie trzeba było czekać miesiącami na kolejne hasło do rozwijania. Zerknij na stronę - jak rozpisałem co robimy krok po kroku. Tu wpisuję ci się z tym linkiem, bo popierałaś rozbudowę tego hasła :) Pomóż poszukać ludzi, którzy by je rozwijali. Na start potrzebujemy małej armii. Myślę, że inicjatywa może przyciągnąć nawet więcej ludzi niż tłumaczenie miesiąca. Może jeszcze zdążysz, zanim pochłoną cię łódzkie regionalizmy :) Przykuta (dyskusja) 08:48, 29 lis 2008 (CET)

Ja już się wpisałem w stosownych wikiprojektach. Warto jeszcze pościągac tłumaczy, bo na innych Wikipediach to jest calkiem, całkiem. Zresztą, zobacz jak rozpisałem procedurę ;) Przykuta (dyskusja) 09:04, 29 lis 2008 (CET)

Czajedytuj kod

Przepraszam za brak odpowiedzi na Twoją prośbę, ale kilka miesięcy bywałem w kraju ćaju. Transkrypcja poprawna, transliterację dopisałem, jak również drobne uwagi w dyskusji Masala ćaj. Pozdrawiam --Indu ( विकिपीडिया ) 15:11, 26 gru 2008 (CET)

Wikiprojekt:Fizykaedytuj kod

Pozdrawiam, Bartek090 (dyskusja) 21:37, 16 lis 2009 (CET)

Assam → Asamedytuj kod

Witaj. Pozwoliłem sobie poprawić link kategorii na Twojej stronie. Kategoria ta została przeniesiona, a przekierowanie usunięte. Pozdrawiam :) → Alfons6669 (dyskusja) 20:52, 14 lip 2010 (CEST)


Spotkanie Wikipedystów z Łodziedytuj kod

Hej,

Planujemy się spotkać 15 stycznia 2011 (sobota) gdzieś w Łodzi. Patrz: Wikipedia:Atlas wikipedystów/Spotkania w Łodzi/2011-01-15. Polimerek (dyskusja) 14:14, 21 gru 2010 (CET)

laser kaskadowyedytuj kod

Cześć! Właśnie odkryłem, że studiowałaś prawie to samo co ja ;-) Chcę rozbudować porządnie kwantowy laser kaskadowy i widzę, że kiedyś zaczęłaś robić coś w brudnopisie. Nie obrazisz się, jeśli skopiuję to i na tym oprę rozbudowę? Miłego popołudnia, Alkamid (dyskusja) 18:45, 8 kwi 2011 (CEST)

Antypapież Grzegorz XVIIedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 14:50, 15 mar 2013 (CET)

Janusz Kraszekedytuj kod

Popatrzysz na Janusz Kraszek i Wikiprojekt:Rocznice/ekspozycje/12-09? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 01:24, 10 lis 2013 (CET)

Hej!edytuj kod

Czy "Nóż na gardle z bliska" to błąd? Zaliczany jest do błędów pleonastycznych czy może do sprzeczności logicznej?

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:09, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:17, 10 cze 2017 (CEST) 

Zaproszenie do wikiprojektu Muzeum Miasta Łodziedytuj kod

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w wikiprojekcie Muzeum Miasta Łodzi, zajmującego się pisaniem, uzupełnianiem i ilustrowaniem artykułów związanych z Łodzią, MMŁ i archiwalnymi fotografiami przesłanymi na Commons przez to muzeum. Trochę więcej informacji o projekcie współpracy z MMŁ także na tej stronie. Super byłoby, gdybyś znalazła trochę więcej czasu na Wiki, nawet niekoniecznie na ten projekt ;-). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 22:04, 18 lis 2017 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Dobromila" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy