Dyskusja wikipedysty:Kiejstut9


Dyskusja wikipedysty:Kiejstut9 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Ewa Krzyżewskaedytuj kod

Witaj! Skąd wziąłeś Kraków jako m-ce urodzenia? Zpbacz tu [1]. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 20:26, 3 kwi 2008 (CEST)


Ewa Krzyzewska wychowala sie w Chrzanowie kolo Krakowa. Rozmawialem z jej szkolnym kolega panem Eugeniuszem Kepinskim z Chrzanowa, ktory mi powiedzial, ze Ewa urodzila sie w Krakowie (a nie w Chrzanowie jak sadzilem wczesniej i gdzie mieszkala w dziecinstwie). Niestety nie mozna polegac na informacjach w internecie, bo czasami zawieraja one bledne dane. Jak znana aktorka, to juz musiala sie urodzic w Warszawie (skoro tam wystepowala) - takie uproszczenia sa czeste. Na mojej stronie o Chrzanowie (http://homepage.mac.com/crowns/chrzanovia) w dziale VARIA, ZNANI GOSCIE znajdziesz krotka informacje o Ewie Krzyzewskiej i jej miejsce urodzenia: Krakow.

Mam jeszcze jeden link [2] i tu również jest jako miejsce urodzenia wymieniona Warszawa. Są to wiarygodne strony. W artykule zmieniłem to na Warszawę. Jeśli znajdziesz inne źródło a nie swoja strone to możemy podyskutować. I na koniec jeszcze jedna rzecz. W momencie gdy odpowiadasz to kliknij na pole "dyskusja" przy mojej nazwie użytkownika. Wówczas odpowiedź dostanę na swojej stronie dyskusji co sygnalizuje stosowna informacja na ekranie. Tak jest wygodniej. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 21:51, 3 kwi 2008 (CEST)

Dlaczego wycofałeś swoją edycję na mojej stronie? Bez obaw to strona dyskusji i właściwe miejsce do wymiany poglądów. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 22:24, 3 kwi 2008 (CEST)

To jeszcze jedna podpowiedź. Jak jesteś na mojej stronie dyskusji (czy kogokolwiek innego) gdy chcesz coś wpisać lub odpowiedzieć to przy ikonce edytuj jest znak +. Po kliknięciu na niego wyedytujesz nową sekcję, której nadasz tytuł. Za pierwszym razem wystarczy, że klikniesz na ikonkę zapisz. Jeśli w tej samej sekcji będziesz chciał dokonać kolejnych wpisów to musisz już przed kliknięciem ikony zapisz wypełnij opis zmian. Kończąc tekst ale przed zapisaniem wstaw na jego końcu 4 tyldy (znak ~). Wygeneruje on automatycznie Twoją nazwę użytkownika i link do Twojej strony dyskusji. Twój zapis przeniosłem na dół strony bo tak powinien być umieszczony. Spróbuj w sekcji Ewa Krzyżewska dopisać to co usunąłeś przez przypadek. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 22:38, 3 kwi 2008 (CEST)

Ale takie źródło to chyba trudno zakwestionować [3]. Pozdrawiam Astromp (dyskusja) 20:49, 16 gru 2008 (CET)

Grafika:Poland1815.jpgedytuj kod

Usunąłem z artu, błędy merytoryczne na mapie, województwo płockie opisane jako mazowieckie. Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 02:06, 10 kwi 2008 (CEST)

Tytulatura wladcow Austrii jako krolow Galicji: hasla "Leopold II" i "Józef II"edytuj kod

Zarowno Jozef II jak i Leopold II nosili tytuly krolow Galicji i Lodomerii. Ich tytulature mozna sprawdzic m. in. na tej stronie: http://www.heraldica.org/topics/royalty/royalstyle.htm#austria

28 marcaedytuj kod

Na Wikipedii nie stawiamy kropek dniu miesiąca Lancelot (dyskusja) 19:30, 13 sty 2009 (CET)

Dlaczego? Przeciez kropka oznacza liczebnik porzadkowy: 1.= pierwszy; 1= jeden. 1. maja = pierwszy maja, 1 maja = jeden maja...

Metode stosuje sie w wielu jezykach, rowniez w polskim (choc nie czesto).

Jak sam piszesz nie często, nie zastowano jej również stworzonych już artykułach o dniach roku i dlatego powstają czerwone linki. Poza tym odpisuj mi na mojej stronie dyskusji, gdyż od razu będę miał informacje o nowych wiadomościach Lancelot (dyskusja) 20:01, 13 sty 2009 (CET)


Re: Tadeusz Mazowieckiedytuj kod

To chyba jakaś pomyłka ? Nie kojarzę żadnej edycji artykułu Tadeusz Mazowiecki. Możesz wyjaśnić o co konkretnie chodzi? --Qwark (dyskusja) 00:06, 15 sty 2009 (CET)

Króloweedytuj kod

Przywróciłem w formie przypisów wersję czeską w artykule o Małgorzacie Dagmarze. Czesi zgodnie podają inne miejsce ślubu i rok śmierci. Trudno rozstrzygnąć kto ma rację, a zatem powinny być w tekście obie wersje. Mam jeszcze jedną prośbę. Dodawaj do artykułów o królowych kategorię oznaczającą rodzinę, z której pochodziła. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 08:18, 24 sty 2009 (CET)

Kiejstut9 (dyskusja) 16:22, 24 sty 2009 (CET) Trudno powiedziec skad wynikaja te roznice, ale jak to bywa ze sredniowecznymi monarchami - jest tu zawsze wiele znakow zapytania i rzadko kiedy pewne odpowiedzi z braku zrodel pisanych lub ich balamutnego charakteru. Mysle, ze Twoje rozwiazanie wymieniajace oba miejsca slubu i obie daty smierci jest bardzo rozsadne. Co do miejsca slubu mysle, ale to jedynie moja hipoteza, bo w dostepnych mi zrodlach nie natknalem sie na potwiedzenie, ze - podobnie jak to bylo w przypadku innych slubow krolewskich - Dagmara mogla byc posubiona per procura w Lubece, a osobiscie w Ribe i stad moze wynikac podawanie tych 2 miejscowosci w zw. z jej slubem. Ale to jedynie moja hipoteza. Pozdrawiam--

Złotówka krakowskaedytuj kod

Ile groszy wchodziło na złotówkę - tego w artykule brakuje, a z przeliczenia wychodzi 11,03 co wydaje mi się dziwne. Smok Wawelski (dyskusja) 19:54, 29 sty 2009 (CET)

Chyba nie zrozumiałeś; skoro 1 grosz był wart 0,29 gr srebra (bo przecież to była moneta kruszcowa, prawda?), to jeden złoty jest ekwiwalentem 11 groszy (jeśli podałeś prawidłowo masy monet 5- i 10-groszowej oraz złotówki). Dziwne by było, by złotówka warta 3 razy więcej od 10-groszówki była tylko ciut cięższa, prawda? Smok Wawelski (dyskusja) 23:59, 29 sty 2009 (CET) Ale przecież nie piszesz o przedmiotach (jakimi są zachowane egzemplarze monet), ale o walucie. Nie sądzisz, że artykuł o drachmach, niepodający ile wchodziło oboli na jedną drachmę - byłby raczej ułomny? Smok Wawelski (dyskusja) 21:55, 30 sty 2009 (CET)

Czy wiesz, że..edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 02:03, 1 lut 2009 (CET)

Herby II RPedytuj kod

Zauważyłem, że robisz herby miast II RP. Odniosłem wrażenie, że wykonujesz je jako pliki wektorowe, więc najlepiej jakbyś ładował je w formacie .svg. Przyjęliśmy na pl.wiki regułę, że pliki z herbami nazywamy w ujednolicony sposób: POL (nazwa miasta) COA.svg. Jeśli nie posiadasz herbów w formacie .svg to ładuj je na pl.wiki, gdyż docelowo wszystkie mają być w tym formacie, a na commons procedura usunięcia jest bardzo trudna. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 16:59, 5 lut 2009 (CET) P.S. Skąd bierzesz wizerunki herbów miast II RP?? Zrobiłem taki art: Miasta II Rzeczypospolitej i ciągle trochę brakuje.

Jak byś mógł podrzucić na maila byłbym wdzięczny; mógłbyś również podesłać zdjęcia albo skany tego "herbarzyka"? No niestety ukraińska heraldyka stoi na bardzo niskim poziomie. Nie wiem z czego to wynika, bo np. herby białoruskie są dużo lepsze mimo systemu panującego w tym kraju. Problem w tym, że ukraińcy nie tylko zmieniają kolorystykę ale również motywy w herbach zgodnie ze swoim wyobrażeniem o historii. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 17:59, 5 lut 2009 (CET) P.S. mój mail: wikipedysta.poznaniak[małpa]wp.pl Czekam z niecierpliwością :) W przypadku Bełza zastosowałem herb z XVI/XVII w. bo ten z rycerzem stojącym stojącym w bramie pochodzi z 1772 r. więc pewnie z nadania cesarza austriackiego, wobec tego uznałem, że pewnie w II RP powrócono do wcześniejszego. Co do herbów na Ziemiach Odzyskanych to niestety niektóre orły askańskie pozmieniano na polskie ale obecnie już chyba wszystkie zostały przywrócone w pierwotnej postaci. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 18:44, 5 lut 2009 (CET) Niestety jeszcze nie :/ Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 19:10, 5 lut 2009 (CET) Doszło. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 19:57, 5 lut 2009 (CET)

Portal Numizmatykaedytuj kod

Witam. Jestem stosunkowo nowym wikipedystą. W porozumieniu z Przykutą podjąłem się zapoczątkowania Portalu Numizmatyka (i wikiprojektu z tym związanego). To co mam na razie jest tu Przykuta polecił mi Cię jako osobę, która zna się na numizmatyce. Widziałem m.in. twoje hasło o złotówce krakowskiej. Byłoby mi bardzo miło gdybyś zechciał wesprzeć swą wiedzą portal i wikiprojekt. Z góry dziękuję. -- Miłosz (dyskusja) 22:47, 13 lut 2009 (CET)

Marka estońskaedytuj kod

Witaj! Proponowałabym umieścić dane o monetach w tabelce. Chyba byłoby przejrzyściej. Pozdr. --Hortensja Bukietowa (dyskusja) 16:41, 17 lut 2009 (CET)

Startujemyedytuj kod

Zapraszam do odwiedzenia nowopowstałych Wikiprojektu i Wikiportalu. Na stronie wikiprojektu jest miejsce gdzie można się dopisać i ewentualnie dodać jakieś inne dane. Pozdrawiam serdecznie. -- Miłosz (dyskusja) 18:55, 17 lut 2009 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.


Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 15:23, 19 lut 2009 (CET)

Ad:Historia edycji „Marka estońska”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Marka estońska”

Cześć! Możesz się pochylić nad przyczynami wycofania marki? Rozszerzenie tej sekcji wyjdzie na zdrowie artykułowi. Pozdrawiam Klondek dyskurs 06:20, 26 lut 2009 (CET)

Fredensborg (Wyspy Dziewicze)edytuj kod

Witam. Proszę bardzo Ciebie o rozbudowanie hasła Fredensborg (Wyspy Dziewicze) zgodnie z Tworzenie nowych haseł. Dziękuję. JDavid dyskusja 16:42, 26 lut 2009 (CET)

Czy wiesz, że..edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:27, 26 lut 2009 (CET)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 00:05, 19 mar 2009 (CET)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 00:50, 28 mar 2009 (CET)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

awersowy # 23:33, 29 mar 2009 (CEST) 

Banknoty polskie z 1941edytuj kod

Widziałem, żeś pisał o walucie Wolnego Miasta Krakowa - może na te papierki zerkniesz? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 00:12, 4 kwi 2009 (CEST)

Tatarzy a Mongołowieedytuj kod

Przepraszam za zwłokę w odp., ale dość rzadko mam teraz internet, a gdy już miałem to czekałem na opinię Bogomolova. Na wstępie: nie będę "walczyć" o Mongołów:) Jeśli przywrócisz Tatarów, to ja nie zmienię. Formalnie z punktu widzenia zasad wiki, możesz to zrobić, skoro prof. dr hab. używa tego terminu (hiperpoprawnie byłoby dodać info, że wg niektórych innych badaczy to byli Mongołowie). Natomiast nie zawsze prof. dr hab. ma rację, zwłaszcza w książkach przekrojowych typu Historia Polski - gdy np. musi pisać o epoce, która nie jest jego specjalizacją. Moja opinia o problemie czy naszych gości z 1240 zwać należy Mongołami czy Tatarami zawarłem tu [4], przeczytaj też proszę odp. Bogomolova. Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 09:41, 21 wrz 2009 (CEST)

Ulica Tuwima (Chrzanów)edytuj kod

Artykuł został usunięty (pomijam już kwestię formy), bo ulica nie spełnia kryteriów wncyklopedyczności; zob. Wikipedia:Encyklopedyczność/ulice, place, ronda. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 17:04, 24 wrz 2009 (CEST)

Złotówka krakowskaedytuj kod

Ach, wybacz, dopiero po roku bez mała wylazłem z jamy. Jako smok, lubiący skarby, muszę się zająć historią monetarną Polski. Smok Wawelski (dyskusja) 17:12, 14 paź 2009 (CEST)

Stacje kolejowe w Daniiedytuj kod

Nie znam duńskiego, więc mogłem coś pokręcić.Xx236 (dyskusja) 10:19, 8 sty 2010 (CET)

Pieracki i szablony przypisówedytuj kod

Witaj. Zauważyłem Twoją edycję w haśle o zabójstwie Pierackiego. Stąd prośba: jeśli edytujesz jakiś artykuł i widzisz, że są w nim używane szablony przypisów, to staraj się proszę ich używać. W rzeczonym haśle o morderstwie ministra każda ze stron internetowych przywoływanych jako źródło jest opisywana za pomocą szablonu {{cytuj stronę}}. Dodałeś użyteczną informację, ale musiałem to poprawiać. Stąd prośba na przyszłość, również w innych artykułach, bo używanie tych szablonów to już na Wiki standard. Pozdrawiam. Shalom (dyskusja) 18:20, 10 lut 2010 (CET)

Traktat ryski (1921)edytuj kod

Granica II rozbioru też jest błędna. A mapka nie pokazuje terytoriów Polski i Litwy w latach 1771 i 1921, tylko to, jak granice RP z 1921 miały się do tych z 1771 (przy okazji rzeczywiście wyodrębniono WKL i Koronę). Wieczorem postaram się poprawić. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 14:55, 2 mar 2010 (CET)

Zbrodnia katyńskaedytuj kod

hello, can you please help me here with the persons in the picture ? de:Diskussion:Ferenc Orsós#Puzzle. de:Benutzer:Goesseln --Goesseln (dyskusja) 20:26, 22 mar 2010 (CET)

Orderyedytuj kod

Widzę, że tworzysz wiele ciekawych artykułów na ten temat. Czy byłbyś w stanie napisać jakieś arty np. o orderach chińskich okresu cesarstwa? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 21:15, 13 cze 2010 (CEST)

 • Szkoda... Niemniej, czy mógłbyś stworzyć arty o orderach sanmaryńskich? Kiedyś chciałem takie arty napisać, niestety niespecjalnie miałem źródła, Bacus15 • dyskusja 21:27, 13 cze 2010 (CEST)
  • Rozumiem, dziękuję serdecznie, Bacus15 • dyskusja 21:31, 13 cze 2010 (CEST)
   • Dziękuję raz jeszcze. Dysponujesz może informacjami o osobach odznaczonych? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 19:08, 14 cze 2010 (CEST)

Pytanieedytuj kod

Czy wyspa Man posiada jakieś ordery? Pozdrawiam i ponownie dziękuję za hasełka, Bacus15 • dyskusja 20:06, 15 cze 2010 (CEST)

 • Dziękuję, tym bardziej, że był to mój artykuł, Bacus15 • dyskusja 20:18, 15 cze 2010 (CEST)

Odp. Order Trzech Gwiazdedytuj kod

Witaj! Baretki Orderu Trzech Gwiazd załatwione. Pozostałymi zajmę się jutro, gdyż już "padam" po ciężkim dniu (nie tylko Wikipedią człowiek żyje). Trochę jednak dziś na Wiki udało mnie się zrobić i przy okazji bardzo dziękuję za poprawienie mojego oczywistego błędu (nazwa baretek Orderu Krzyża Południa w Orderze Św. Agaty). Pozdrawiam serdecznie! Wiki Romi (dyskusja) 22:23, 15 cze 2010 (CEST)

Order Św. Cyryla i Metodegoedytuj kod

Witaj! Szczerze gratuluję kolejnego świetnego artykułu z falerystyki. Pozwoliłem sobie dokonać kilku drobnych poprawek, które uważałem za celowe. Nie zmniejsza to jednak w niczym Twojej zasługi i wartości artykułu. Jednocześnie mam prośbę, czy byłbyś w stanie napisać artykuł o najwyższym bułgarskim odznaczeniu – Orderze Stara Planina? Pozdrawiam serdecznie! Wiki Romi (dyskusja) 16:56, 19 lip 2010 (CEST)

Order Stara Planinaedytuj kod

Witaj! Na Twojej stronie zauważyłem, że znasz język norweski (ja niestety "ni w ząb"). Może przydadzą się informacje z no.wiki? Znajdziesz je tutaj. Sporo informacji jest też na ru.wiki, ale nie znalazłem w Twoim dossier informacji na temat znajomości tego języka. Może się jednak przyda, więc podaję linka oraz źródło do wszystkich odznaczeń bułgarskich. Pozdrawiam serdecznie! Wiki Romi (dyskusja) 10:15, 20 lip 2010 (CEST)

Order Cyryla i Metodegoedytuj kod

Witaj, zwracam się do Ciebie jako autora artykułu Order Św. Cyryla i Metodego. Tytuł artykułu jest niepoprawny ortograficznie: skrótu „św.” nie pisze się wielką literą. Dodatkowo świętych jest tu dwóch, więc poprawnym skrótem byłoby „św.św.” (bez spacji). Tytuł trzeba przenieść, ale pod jaką nazwę? Czy „Order św.św. Cyryla i Metodego”, czy „Order Świętych Cyryla i Metodego” (tu już wielka litera w pełnym brzmieniu), czy też po prostu „Order Cyryla i Metodego”? Decyzję zostawiam Tobie – sygnalizuję tylko istniejący obecnie problem ortograficzny. Po przeniesieniu pod najlepszą Twoim zdaniem nazwę trzeba by oczywiście poprawić linkujące strony, a także zlikwidować usterkę ortograficzną w artykule głównym. Pozdrawiam, Tilia (dyskusja) 19:34, 25 lip 2010 (CEST)

sprawy techniczneedytuj kod

Dzień dobry,

Ponad 2 lata temu w haśle II Rzeczpospolita dodał Pan mapkę "Mapa języków II RP, 1937". Została ona dnia dzisiejszego zakwestionowana przez jednego z użytkowników, po czym w jej miejsce pojawiła się nowa.

Uzasadnieniem usunięcia umieszczonej przez Pana mapy było - brak źródła na podstawie którego mapka została zamieszczona w haśle.

Moim zdaniem grafika którą Pan w artykule tym umiejscowił jest po pierwsze znacznie bardziej przejrzysta, a po drugie jej rozmiary nie zakłócają harmonii całego hasła, jak ma to miejsce w przypadku nowo obecnej mapy, która do tego jest w ogóle nieczytelna ze względu na swoją małą roździelczośc.

Jeśli nie sprawi to kłopotów, będę wdzięczny za kilka słów w temacie. Szczególnie jeśli chodzi o źródło tej mapki, lub podstawę na jakiej została ona wykonana.

Dziękuję --Pawski (dyskusja) 15:33, 30 lip 2010 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Viatoro (dyskusja) 01:05, 21 gru 2010 (CET)

Order Wielkiego Księcia Giedyminaedytuj kod

Witaj. Czy za pominięciem przymiotnika litewskiego [księcia] w nazwie orderu kryje się jakaś myśl, czy to niedopatrzenie? Pytam, bo uźródławiam teraz informacje o odznaczeniach Polaków przez Litwinów i Litwinów/obywateli Litwy przez Polaków. Pozdrawiam, Warschauer (dyskusja) 22:17, 4 sty 2011 (CET)

Wyróżnienie :)edytuj kod

Od Romiego za wytrwałą realizację własnych pasji na Wikipedii i za znaczący wkład w jej rozwój, szczególnie w dziedzinie falerystyki

Proszę przyjmij to wyróżnienie. Życzę dalszej owocnej pracy i serdecznie pozdrawiam. Wiki Romi (dyskusja) 12:31, 26 cze 2011 (CEST)

 • Dziękuję za uznanie i wyróżnienie, którego się nie spodziewałem, ale z przyjemnością je przyjmuję. Wyróżnienie Ciebie było spontanicznym odzewem na świetne artykuły o odznaczeniach europejskich Twojego autorstwa. Nie zdawałem sobie sprawy, że może być ono "dopingiem" dla Ciebie :) Mimo wszystko miło, że inni doceniają moją pracę. Pozdrawiam, życząc wszystkiego co dobrem się zowie, łącząc równie szczere wyrazy sympatii. Wiki Romi (dyskusja) 20:42, 26 cze 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:3

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:00, 3 lip 2011 (CEST)

Gustav Wiededytuj kod

Gratuluję dobrego, interesującego artykułu. Zamierzasz go zgłosić do Dobrego Artykułu? Bacus15 • dyskusja 14:00, 29 lip 2011 (CEST)

 • To ja dziękuję Ci za bardzo interesujący art :). Tak, autor może sam zgłosić swój art, raczej nie jest to nieskromne :) - wielu zasłużonych wikipedystów tak robi, Bacus15 • dyskusja 16:03, 29 lip 2011 (CEST)
 • Nie ma sprawy. Z przyjemnością zagłosuję za, Bacus15 • dyskusja 20:44, 29 lip 2011 (CEST)
 • Odnośnie zgłoszenia - wpisz jeszcze jego krótkie uzasadnienie :), Bacus15 • dyskusja 21:00, 29 lip 2011 (CEST)
 • Głos oddany :), Bacus15 • dyskusja 21:27, 29 lip 2011 (CEST)

Znaczek bożonarodzeniowyedytuj kod

Dzień dobry. Pozwoliłam sobie zasugerować dokonanie zmian opisu przypisów w artykule, który jest zgłoszony do „Czywiesz?”. Wydaje mi się, że jakiś taki... (albo podobny) sposób cytowania jest dużo bardziej czytelny, np. dla kogoś, kto chciałby coś dodać lub poprawić. Może się przyda to, co zdołałam zrobić? Niestety chyba są tam błędy – pogubiłam się (muszę się poddać). Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 21:02, 29 lip 2011 (CEST)

To się cieszę, że moje wysiłki nie pójdą na marne...
 1. W sprawie str. czy s.: Radzono mi stosować szablony, a w szablonach (ja korzystam z wygodnego gadżetu, dostępnego w preferencjach) wstawia się tylko numer strony, co skutkuje np. Ss.15-20 albo s.17 (a nie str.).
 2. Oczywiście nie bit tylko cit. (to literówka, czyli moja specjalność). Gdzieś w pomocy czytałam, że wolno stosować, no a myślę, że warto, gdy się korzysta z wielu odwołań do jednej grubej księgi :) Wydaje mi się, że w takiej sytuacji można zrezygnować z sekcji „Bibliografia”, ograniczając się do wypełnienia całego szablonu tylko dla pierwszego odwołania do tej księgi (dla następnych - op.cit.). Powtarzanie opisu tego samego źródła wygląda dziwnie... :)
Serdecznie pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 21:53, 29 lip 2011 (CEST) Ibid. nie jest zalecany, bo traci sens, jeżeli ktoś kiedyś uzupełni tekst, dodając nowe przypisy. Pozdrawiam i dobrej nocy! --Joanna Kośmider (dyskusja) 22:17, 29 lip 2011 (CEST)

Dzień dobry. Przepraszam, że zawracam głowę od rana. Bardzo mi się podobają Twoje artykuły. Malutką usterką jest to, że nie stosujesz szablonów cytowania, które wstawiałam w swoim brudnopisie, a wszystkim wytrwale wstawia Kleib, przygotowując artykuły w Czywieszu). Tu jest próbka Jej pracy. W moich tekstach też to robiła, a teraz staram się Jej pomóc.

Łatwiej wstawia się szablony do własnych artykułów, w czasie ich pisania. Różne szablony są opisane tutaj, ale dużo wygodniejszy jest taki gadżet. Przy okazji warto sobie wybrać inne, jeżeli ich jeszcze nie używasz (np. sprzątanie kodu lub disFixer). Poza tym ja jestem bardzo zadowolona z takiej listy źródeł/przypisów, którą można sobie zrobić przed pisaniem tekstu:

Przypisyedytuj kod

{{Przypisy-lista|1=

 • <ref name="1 ...">{{...}}</ref>
 • <ref name="2 ...">{{...}}</ref>

}}

Potem bardzo łatwo wstawia się {{r|1 ...}} w odpowiednich miejscach, a tekst łatwiej poprawiać/uzupełniać/... Radzę sprawdzić. Poradził mi to Wostr (też w ramach „poprawiania Czywieszowego”) i jestem Mu za to bardzo wdzięczna – ułatwia pracę.

Życzę Tobie kolejnych ciekawych podróży i wielu medali, a użytkownikom Wikipedii – następnych Twoich świetnych artykułów. Pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:35, 30 lip 2011 (CEST) Szablony „po mojemu” już wstawiłam. Jeżeli są błędy, bardzo proszę je poprawić (albo anulować moją edycję). Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:58, 30 lip 2011 (CEST) Czy moja pomoc w tym zakresie się przyda? Mogę jutro pobawić się tymi szablonami (tak samo, jak w znaczkach bożonarodzeniowych), jeżeli Autorowi to się podoba... Moi Mistrzowie i Pomocnicy nauczyli mnie, że artykuł bez szablonów nie może wejść do Czywiesza, a tym bardziej nie powinien być uznany za DA. „Przy okazji” poznałabym temat i mogłabym zagłosować ZA. Wstawić te szablony? Życzę sukcesu w głosowaniu – bez takich przeżyć, jak moje z tych czasów :) Pozdrawiam --Joanna Kośmider (dyskusja) 22:14, 30 lip 2011 (CEST) Postaram się niczego nie poplątać. Dobrej nocy--Joanna Kośmider (dyskusja) 22:38, 30 lip 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Quantité négligeable (dyskusja) 06:16, 16 sie 2011 (CEST)

Miasteczka na Litwieedytuj kod

Dzięki za kontynuację tematu. --Hiuppo (zagadaj) 11:02, 9 wrz 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:3

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:59, 30 lis 2011 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:3

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 01:43, 25 gru 2011 (CET)

Czy wiesz – Perper czarnogórskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 18:39, 24 sie 2013 (CEST)

Krzyż Wolności (Estonia)edytuj kod

Hejka. Chciałbym się zapytać o tą edycję. Użyłeś w niej do uźródłowienia książki Robert Werlich: Orders and Decorations of All Nations: Ancient and Modern, Civil and Military, Waszyngton 1965, str. 124. Jednakże estońskie odznaczenia znajdują się w niej wyłącznie na stronie 83, a Krzyża Wolności w ogóle nie wymieniono tam nigdzie. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć w jakim celu to zrobiłeś i czy w podobny sposób uźródłowiłeś jeszcze jakieś artykuły? Pozdrawiam. Jakub Kaja () 06:30, 23 mar 2015 (CET)

Podałeś wydanie z 1965, które posiadam. Wersja poprawiona i uzupełniona wyszła jeszcze bodajże w 1974 (ale worldcat jej nie znajduje[5]). Możesz mi napisać ile stron ma twoja książka? Mój e-mail to jakubkaja(at)gmail.com, chętnie zobaczę fotografię tej strony. Jakub Kaja () 16:45, 23 mar 2015 (CET)

O, to miło. A możesz mi podać w której? Nie żebym Ci nie wierzył, ale chętnie bym się dowiedział, która ma go na stanie, bo może ma więcej pozycji w tym temacie. Normalnie zamawiam książki do odbioru u siebie w komunalnej bibliotece, ale chętnie bym się dowiedział, gdzie można sobie po prostu znaleźć je na regale :) Jakub Kaja () 14:09, 25 mar 2015 (CET)

Dzieki za foto krzyża, jest tam rzeczywiście i widać, że autor jest ten sam, co w wydaniu z 1965. Na bibliotek.dk niestety nie widać gdzie jest taka książka dostępna od ręki[6], można ją sobie jedynie zamówić. Ja zamawiam zwykle do tej biblioteki (jak się okazuje, też mają ją na regale), gdyż mieszkam niedaleko od niej (choć znacznie bliżej mam do biblioteki DTU, ale nie lubię klimatu, jaki tam panuje). A Ty mieszkasz gdzieś w okolicach Indre By? Jakub Kaja () 07:07, 26 mar 2015 (CET)

Faktycznie, przeoczyłem to, a przyda mi się na pewno. To ciekawe, że książki zagraniczne, wydawane w co najwyżej 2-3 tys. nakładach (jak większość falerystyki), można w takim małym kraiku znaleźć w co najmniej kilkunastu egzemplarzach i w gminnych bibliotekach, a w Polsce nie ma ich nawet w Bibliotece Narodowej. Pzdr. Jakub Kaja () 20:56, 26 mar 2015 (CET)

Czy wiesz – Herb Roskildeedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 16:31, 11 gru 2015 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycjeedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje

Zgodnie z regulaminem nie możesz podpisywać się pod artykułem będąc autorem zgłoszonego hasła. Stanko (dyskusja) 16:36, 14 gru 2015 (CET)

Podziękowanie - Herb Roskildeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:54, 9 sty 2016 (CET)

Odp:Sazanedytuj kod

Odp:Sazan

Szczerze mówiąc niestety nie pamiętam, w tamtym okresie nie przywiązywano aż takiej wagi do podawania źródeł. Skoro masz aktualniejsze źródło, po prostu popraw proszę.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 17:09, 14 sty 2017 (CET)

Medal Pierwszego Wojskowegoedytuj kod

--185.172.240.27 (dyskusja) 07:38, 28 sty 2017 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Kiejstut9" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy