Dyskusja wikipedysty:Radmic


Dyskusja wikipedysty:Radmic w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gdybyś czegoś potrzebował, to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że napiszesz wiadomość do mnie lub do jakiegokolwiek innego wikipedysty (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Jeśli chcesz sam poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii, zajrzyj do stron pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał trzy najistotniejsze zasady Wikipedii:

Zauważ, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane są tu informacje encyklopedyczne, a nie wszystkie. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Na początek polecam wykonanie testowych edycji z pomocą samouczka, dzięki któremu poznasz podstawy edytowania Wikipedii. Serdecznie pozdrawiam, Ag.Ent podyskutujmy 00:12, 15 lut 2010 (CET)

Spis treści

Odp:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2010-03edytuj kod

Odp:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2010-03

Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi, poprawiłem. — Awersowy <talk> 23:21, 1 mar 2010 (CET)

Bezsensowne dyskusje - co robićedytuj kod

Kasowanie treści niewiele da, ponieważ na serwerze zapisane są wszystkie wersje strony i można je łatwo odtworzyć. Kiedy nowa strona ma w oczywisty sposób charakter wygłupu, trzeba ją usunąć. Administrator może ją od razu usunąć. Użytkownicy bez praw administratora mogą z kolei dodać do takiej strony szablon {{ek}} , przez co trafi ona do kategorii stron do usunięcia. Administratorzy często przeglądają tę kategorię i strona z pewnością będzie usunięta. Bocianski (dyskusja) 14:12, 28 mar 2010 (CEST)

Portal - zaproszenieedytuj kod

Zapraszam do Portalu Katowice. Pozdrawiam serdecznie! Lahcimpytaj (?) 13:38, 2 kwi 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Włączam Tobie uprawnienia redaktora. Dobre porządne edycje, nie ma potrzeby dalej czekać. Zapoznaj się proszę z tą stroną. Pozdrawiam! Elfhelm (dyskusja) 22:43, 25 maj 2010 (CEST)

jako redaktor...edytuj kod

Witaj Jesteś nowym redaktorem a to zobowiązuje :) (nie tylko ilośc edycji jest ważna) Hasło Paweł Kowalewski który edytowałeś i zatwierdziłeś jako sprawdzone było NPA z [1] Nowe hasła autorstwa Ip w całości bez poprawek pojawiające się na Wikipedii bardzo często naruszają prawa autorskie i powstają metodą copy paste. Zwróć na to uwagę. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 10:19, 17 cze 2010 (CEST)

Mazowiecki Urząd Wojewódzkiedytuj kod

Nie wszystkie kompetencje urzędów wojewódzkich pokrywają się w 100%. Niektóre zadania są delegowane na inne instytucje na podstawie porozumienia danego wojewody z innym urzędem.

Tomasz Tokarskiedytuj kod

Cześć! W niewystarczającym stopniu przeredagowałeś tekst ze strony pracownika. Zauważalne jest istotne podobieństwo między obydwoma biogramami. Czy zechcesz podjąć się poprawy? Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 20:57, 18 lip 2010 (CEST)

Werner Ryszard Kirchneredytuj kod

Witaj. Wycofałem wpis IP-ka. Była to po prostu wklejka ze strony internetowej, takie ewidentne NPA się cofa. Pozdrawiam, Omega933 (dyskusja) 00:14, 9 sie 2010 (CEST)

Rekordy Mistrzostw Australi i Oceanii w lekkoatletyceedytuj kod

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie skierowane nie do mnie: tabelki są (niestety) niedokończone, sam nie mam czasu dokończyć, ale opatrzyłem hasło odpowiednim szablonem. Ten autor napisał (również jako IP) już inne hasła, i zwykle robi to w ratach, ale efekt końcowy jest już ok, wtedy dodamy źródła, interwiki itp i będzie fajne hasło. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 01:19, 19 sie 2010 (CEST)

Informuję, że ww. stronę przeniesiono pod Rekordy mistrzostw Australii i Oceanii w lekkoatletyce (ort. w nazwie). --WTM (dyskusja) 16:03, 19 sie 2010 (CEST)

re: defaultsort.jsedytuj kod

Wybacz, ale nie mam za bardzo czasu (a szczerze mówiąc, też ochoty, bo ten skrypt jest okropny). Jeśli znajdziesz kogoś, kto go poprawi, to nie mam nic przeciwko (skrypt jest na cc-by-sa jak cała zawartość Wiki), ale sam tego nie ruszam.

Poza tym, WP:SK robi z grubsza to samo. Matma Rex dyskusja 20:16, 23 sie 2010 (CEST)

Ryszard Bogusz (samorządowiec)edytuj kod

Hej. Nie dodajemy kategorii nadrzędnych, gdy są szczegółowe (polscy radni rad gmin i prezydenci Skierniewic to podrzędne dla polscy samorządowcy). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 23:47, 9 wrz 2010 (CEST)

Adam Falkiewiczedytuj kod

Tak, to ewidentna pomyłka, już poprawiłem. Pozdrawiam. regan1973 (dyskusja) 22:39, 23 wrz 2010 (CEST)

Wersje antyortograficzneedytuj kod

Założyłem stronę dyskusji do art. Henryk Kowalski (1911 - 1982) i poruszyłem tam sprawe wersji antyortograficznej. Przeczytaj, proszę. Kusik (dyskusja) 07:52, 28 paź 2010 (CEST)

Wikipedia Cleaneredytuj kod

Zacząłem trochę tłumaczyć na polski menu i komunikaty wyświetlane przez to narzędzie. Ponieważ Ty również Wikipedia Cleanera używasz, więc jakby rzuciło Ci się w oczy coś źle po polsku - to krzycz, że coś popsułem.

PS. Masz ochotę może któryś typ błędu o średnim priorytecie zredukować do zera? Z wysokim priorytetem się udało :) Np. "56 Strzałka - ASCII art" - 100 wystąpień - niewiele zostało. A miałbyś ochotę na większe czyszczenie składni? Na przykład myślałem o takim błędzie "67 Przypis po kropce" - 20 tys. wystąpień - z Wiki Cleanerem poprawia się łatwo; gdybyśmy to robili we dwójkę i systematycznie, to w parę miesięcy zostanie może połowa tego. --WTM (dyskusja) 17:13, 23 lis 2010 (CET)

Witaj, mam prośbę - jeżeli wprowadzasz drobne zmiany w kodzie artykułu, zadbaj również proszę o przejrzenie zmian, które nie zostały wcześniej zatwierdzone - tak było w artykule Maciej Gorzkiewicz. Dzięki!  « Saper // dyskusja »  22:36, 27 sie 2011 (CEST)

Malwina Bussedytuj kod

Witam! Jako że oprócz autora spod zmiennego IP miałeś najwięcej edycji w tym haśle, zawiadamiam Cię że zostało ono zgłoszone do Poczekalni. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 18:15, 21 gru 2010 (CET)

Szablon Prezydenciedytuj kod

Widzę, że udało Ci się znaleźć jeszcze jednego prezydenta Skierniewic z okresu PRL (G.P.). Fajnie, że wstawiłeś szablon, ja pozwoliłem sobie wrzucić w związku z tym dwa biogramy. Wesołych Świąt! Warschauer (dyskusja) 01:05, 25 gru 2010 (CET)

[2]edytuj kod

Czy mógłbyś nie wprowadzać takich drobnych poprawek kosmetycznych? Takie poprawki powinny być wprowadzane przy okazji innych edycji bo same w sobie nic nie wnoszą a powodują jedynie wydłużenie historii edycji. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 20:18, 20 sty 2011 (CET)

Wątpliwości i prośba.edytuj kod

Witam. Możesz zerknąć czy zabezpieczenia społeczne nie są tożsame z bezpieczeństwem socjalnym? Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 02:10, 22 sty 2011 (CET)

Dzięki za odpowiedź. Dobrze, że nie wychyliłam się z integracją. ;) Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 20:52, 22 sty 2011 (CET)

substubyedytuj kod

Thx za pomoc. Przeczesz jeszcze tą: Wikiprojekt:Sprzątanie stubów/lista. Przykuta (dyskusja) 14:58, 22 sty 2011 (CET)

Żargonowe nazwy lokomotywedytuj kod

Dziękuję za podpięcie źródła! --(GD) (dyskusja) 13:41, 11 lut 2011 (CET)

Marian Rodzeń zmiana płciedytuj kod

Nie, ale kultura języka. Należy używać formy żeńskiej jeśli istnieje w języku polskim. vide Katarzyna Hall i inne hasła tego typu a nawet aktulana dyskusja nad właściwą formą nazwy dla kobiet uprawiających skoki narciarskie. Jeśli ten argumnent Cię nie przekonuje poszukam rozstrzynieć w opracowaniach dot. kultury języka. pozdrawiam --Antosh (dyskusja) 23:13, 25 lut 2011 (CET) Przepraszam i dzieki - nie wiem skąd mi się wzięła Maria--Antosh (dyskusja) 23:19, 25 lut 2011 (CET)

KAedytuj kod

Witaj, dziękuje za zaufanie i udzielone poparcie, pozdrawiam --Witold1977 (dyskusja) 21:03, 13 mar 2011 (CET)

Adminedytuj kod

Witaj, dziękuje za zaufanie i udzielone poparcie, pozdrawiam --Witold1977 (dyskusja) 21:14, 8 kwi 2011 (CEST)

Odp:Monstrancjaedytuj kod

Odp:Monstrancja

Masz rację. Monstrancja jest tylko naczyniem. Albertus teolog (dyskusja) 10:22, 11 lip 2012 (CEST)

Emil Chroboczekedytuj kod

Czy jesteś w stanie ustalić, w których Dziećmorowicach urodził się Emil Chroboczek? W tej chwili jest podlinkowany do dolnośląskich Dziećmorowic, ale np. nazwisko i ranga miejscowości sugerują Dziećmorowice na Śląsku Cieszyńskim. Bonvol zostaw wiadomość 14:15, 2 sie 2015 (CEST)

Urodzinyedytuj kod

Z okazji twoich urodzin, wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia w życiu osobistym, dobrej roboty na naszej Wikipedii i, życzę tobie tego co ty byś sobie sam życzył. Pozdrawiam serdecznie z Berlina i baw się dobrze.--J.Dygas (dyskusja) 10:22, 28 sty 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:23, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:37, 10 cze 2017 (CEST) 

Odp:Wikiprojekt:Strony zawierające linki webowe do innych Wikipediiedytuj kod

Odp:Wikiprojekt:Strony zawierające linki webowe do innych Wikipedii
niestety zupełnie się nie zgodzę. Czerwone linki to motor napędowy Wikipedii. Skąd masz wiedzieć, zę trzeba napisać nowy artykuł jak nie z czerwonych linków. Linkowanie do obcojęzycznych Wikipedii dla polskiego czytelnika jest bez sensu. jeśli zna język sam sobie znajdzie, jesli nie zna i tak nic mu to nie da. masti <dyskusja> 22:33, 9 gru 2017 (CET)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Radmic -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 14:00, 20 wrz 2019 (CEST)

Przywrócenie wersjiedytuj kod

Przepraszam. Albo zrobiłem to przez pomyłkę, albo przez lagi (mam strasznie wolny internet), a może pomyłka przez lagi. Ciacho5 (dyskusja) 21:49, 28 sty 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Radmic" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy