Konrad Osajda


Konrad Osajda w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Konrad Piotr Osajda (ur. 1980) – polski prawnik, radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie prawa cywilnego.

Życiorys | edytuj kod

Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze w ramach Collegium Invisibile na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2004) oraz na Uniwersytecie w Ottawie (LL.M., 2006)[1][2]. W 2008 na podstawie napisanej pod kierunkiem Krzysztofa Pietrzykowskiego rozprawy pt. Ustanowienie spadkobiercy w testamencie w systemach prawnych common law i civil law: próba unifikacji instytucji otrzymał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo cywilne. Tam też w 2015 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Niewypłacalność spółki z o.o. Odpowiedzialność członków zarządu wobec jej wierzycieli uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo cywilne. Został adiunktem na Uniwersytecie Warszawskim[3].

Ma uprawnienia radcy prawnego (2010). Od 2011 pracuje również w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Jest sekretarzem Komitetu Nauk Prawnych PAN i członkiem Akademii Młodych Uczonych PAN[3][4][5].

Wybrane publikacje | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Konrad Osajda, amu.pan.pl [dostęp 2018-09-09]  (pol.).
  2. Autoreferat przedstawiający opis dorobku i osiągnięć naukwoych .
  3. a b dr hab. Konrad Osajda. nauka-polska.pl. [dostęp 2017-06-23].
  4. Poniedziałki radcowskie. oirpwarszawa.pl. [dostęp 2017-06-23].
  5. Konrad Osajda. pan.pl. [dostęp 2017-06-23].
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Konrad Osajda" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy