Scrum Droid


Scrum Droid w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Scrum Droid (używana jest również nazwa ScrumDroid) – biznesowa gra symulacyjna polskich projektantów z firm Octigo[1] i Agile Force[2], nagrodzona w 2014 roku przez Project Management Institute w kategorii najlepszy produkt doskonalenia zawodowego[3].

Gra powstawała w latach 2012 – 2014. W tym czasie przeszła szereg testów i prac przeprojektowywania jej zasad.

Gra szkoleniowa Scrum Droid jest wykorzystywana w edukacji zespołów projektowych pracujących w zwinnej metodologii projektowej Scrum. Uczestnicy stają przed zadaniem skonstruowania robota, który będzie brał udział w misji ratunkowej w Chile na pustyni Atakama, gdzie w 2010 roku doszło do uwięzienia górników w kopalni San José. Tym samym gra nawiązuje do katastrofy górniczej w Copiapó.

Scrum Droid wykorzystuje metody uczenia dorosłych oparte na doświadczeniu i symulacji realnych warunków pracy oraz elementy metodyki Lego Serious Play. Gra w pełni symuluje wszystkie elementy metodyki Scrum, które dostępne są w Internecie za darmo[4]. Scrum Droid wykorzystywany jest również w trakcie zajęć dla studentów na kierunkach poświęconych zarządzaniu projektami[5].

Przypisy | edytuj kod

  1. Witryna Octigo (pol.). Octigo. [dostęp 2014-12-26].
  2. Witryna Agile Force (pol.). Agile Force. [dostęp 2015-04-08].
  3. Congratulations Recipients of 2014 PMI Professional Awards!
  4. The Scrum Guide
  5. Zarządzanie projektem informatycznym
Na podstawie artykułu: "Scrum Droid" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy