Simon Trummer


Simon Trummer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Simon Trummer (ur. 8 czerwca 1989 roku w Frutigen, kanton Berno) – szwajcarski kierowca wyścigowy.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Formuła Renault | edytuj kod

Szwajcar karierę rozpoczął w roku w 2003 od startów w kartingu. W 2006 roku przeszedł do wyścigów samochodów jednomiejscowych, debiutując w Formule Lista Junior. Zdobyte punkty sklasyfikowały go na 18. miejscu. W latach 2007-2008 brał udział we Szwajcarskiej Formule Renault. W pierwszym sezonie startów zmagania zakończył na 7. pozycji. W kolejnym dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, sięgając ostatecznie po tytuł wicemistrzowski. W 2008 roku wystartował także w trzech rundach włoskiej edycji. Jedyne punkty uzyskał na czeskim torze Masaryk Circuit, a w klasyfikacji generalnej znalazł się na 33. pozycji.

Międzynarodowa Formuła Master | edytuj kod

W roku 2008 wziął udział w jednej rundzie Międzynarodowej Formuły Master. W sezonie 2009 wystartował we wszystkich wyścigach. Simon czterokrotnie zdobył punkty, a podczas pierwszego startu na belgijskim torze Spa-Francorchamps dojechał na trzecim miejscu. Ostatecznie w klasyfikacji uplasował się na 11. lokacie.

Seria GP3 | edytuj kod

Na sezon 2010 Trummer podpisał kontrakt ze szwajcarską ekipą Jenzer Motorsport, na starty w nowo utworzonej serii GP3. Simon dwukrotnie sięgnął po punkty, plasując się w pierwszym wyścigu w Hiszpanii oraz Belgii odpowiednio na szóstej i ósmej pozycji. Rywalizację ukończył na 25 miejscu.

W roku 2011 nawiązał współpracę z zespołem MW Arden. Szwajcar zapunktował w trzech ostatnich wyścigach sezonu, na torze Spa-Francorchamps oraz Monza. Zdobyte punkty sklasyfikowały Trummera na 18. pozycji.

Seria GP2 | edytuj kod

W 2012 roku Szwajcar zdobył posadę etatowego kierowcy wyścigowego w Serii GP2. W pierwszym sezonie startów uzbierane cztery punkty dały mu 23 miejsce w klasyfikacji końcowej. Rok później przeniósł się do włoskiej ekipy Rapax. W ciągu 22 wyścigów, w których wystartował, ani raz nie stawał na podium. Z dorobkiem 20 punktów uplasował się na 21 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Na sezon 2014 Szwajcar podpisał kontrakt z włoską ekipą Rapax. Wystartował łącznie w 22 wyścigach, spośród których w trzech zdobywał punkty. W sprincie w Bahrajnie stanął na drugim stopniu podium. Uzbierał łącznie 26 punktów, które zapewniły mu siedemnaste miejsce w końcowej klasyfikacji kierowców.

W roku 2015 Trummer zaliczył dwa starty w niemieckim zespole Hilmer Motorsport - na austriackim torze Red Bull Ring oraz włoskim Autodromo Nazionale di Monza. Lepsze rezultaty odnotował we Włoszech, gdzie dwukrotnie dojechał na szesnastej lokacie.

Porsche Supercup | edytuj kod

W 2015 roku wziął udział w inauguracyjnej rundzie na hiszpańskim torze Circuit de Catalunya w Porsche Supercup. Reprezentując Fach Auto Tech, Szwajcar zmagania ukończył jednak dopiero na dwudziestym drugim miejscu.

Mistrzostwa Świata Samochodów Długodystansowych | edytuj kod

W Mistrzostwach Świata Samochodów Długodystansowych zadebiutował w sezonie 2014. W zespole Lotusa w klasie LMP1-L partnerował Francuzowi Nathanaëlowi Berthonowi i Niemcowi Pierre Kafferowi. Wziął udział w przedostatniej rundzie sezonu, na torze Sakhir. Rywalizację ukończył na 28. pozycji.

W kolejnym roku był etatowym kierowcą zespołu Team ByKolles w kategorii LMP1. Uzyskiwał bardzo dobre wyniki w klasyfikacji zespołów prywatnych. Wraz z Niemcem Kafferem pięciokrotnie stawał na podium, z czego dwukrotnie na najwyższym stopniu - na niemieckim torze Nürburgring oraz w amerykańskim Austin. W ogólnym zestawieniu trzykrotnie dojeżdżał ósmy - w Austin, japońskim Fuji i w Szanghaju. W klasyfikacji „Private” zajął 3. miejsce, natomiast w przypadku punktacji generalnej był piętnasty. Z tą samą ekipą wystartował także w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Partnerował Kafferowi i Portugalczykowi Tiago Monteiro. Przez problemy techniczne nie zdołali jednak zakończyć rywalizacji.

Wyniki | edytuj kod

GP2 | edytuj kod

GP3 | edytuj kod

Podsumowanie | edytuj kod

† – Trummer nie był zaliczany do klasyfikacji.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Simon Trummer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy